Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Moghioros Park Residence

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
576 replies to this topic

#163
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017

View Postleusteanul, on 28 aprilie 2018 - 06:04, said:

Maxim 10%

Intotdeauna incerc sa-mi corectez realismul (numit pesimism de catre unii) si sa mai las de la mine. Initial am scris doar 10%...

On topic, acum ca m-am linistit cu achizitiile (deocamdata) m-am uitat pe datele financiare (atat cat se pot vedea public) ale principalilor dezvoltatori din sectorul 6

Mogyorós Sándor omor tarani langa parc Residence - SIDO UNION PROPERTIES SRL. Infiintat 2008 doar din placere si altruism, nu a avut profit ever (in acte), a sarit de la 780 de lei cifra de afaceri la 47.000.000 in stocuri materiale. Sediul pe undeva pe camp in Mogosoaia

Grand Via nu o sa vedeti parc in veci Residence - DACIA STRUCTURES SRL (edit- linkul reclama nu e pus de mine) Infiintat 2015, are deja cifra de afaceri de 21.000.000 pe 2016. A avut si profit 2.000.000 pe 2016, probabil pe 2017 sunt mult mai infoiati. Sunt doua firme cu nume similar, una are un cetatean italian la carma, cealalta, principala, este foarte posibil sa aiba acelasi om cu firma de mai jos Pedro (CO*****), nu o sa irosesc 40x2 de lei sa aflu numele securistului du jour. Poate fi o coincidenta.

Plaza Residence, Exigent si multe altele * Poteras si clanul cu retrocedari sa traiasca * - PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM. Infiintat 1993, cifra de afaceri 27.000.000 pe 2016, profit peste 5.000.000. A avut profit mai toti anii mai putin 2009.

Edited by Rookie_2, 28 April 2018 - 10:56.


#164
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View PostRookie_2, on 28 aprilie 2018 - 10:55, said:

Intotdeauna incerc sa-mi corectez realismul (numit pesimism de catre unii) si sa mai las de la mine. Initial am scris doar 10%...

On topic, acum ca m-am linistit cu achizitiile (deocamdata) m-am uitat pe datele financiare (atat cat se pot vedea public) ale principalilor dezvoltatori din sectorul 6

Mogyorós Sándor omor tarani langa parc Residence - SIDO UNION PROPERTIES SRL. Infiintat 2008 doar din placere si altruism, nu a avut profit ever (in acte), a sarit de la 780 de lei cifra de afaceri la 47.000.000 in stocuri materiale. Sediul pe undeva pe camp in Mogosoaia

Grand Via nu o sa vedeti parc in veci Residence - DACIA STRUCTURES SRL (edit- linkul reclama nu e pus de mine) Infiintat 2015, are deja cifra de afaceri de 21.000.000 pe 2016. A avut si profit 2.000.000 pe 2016, probabil pe 2017 sunt mult mai infoiati. Sunt doua firme cu nume similar, una are un cetatean italian la carma, cealalta, principala, este foarte posibil sa aiba acelasi om cu firma de mai jos Pedro (CO*****), nu o sa irosesc 40x2 de lei sa aflu numele securistului du jour. Poate fi o coincidenta.

Plaza Residence, Exigent si multe altele * Poteras si clanul cu retrocedari sa traiasca * - PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM. Infiintat 1993, cifra de afaceri 27.000.000 pe 2016, profit peste 5.000.000. A avut profit mai toti anii mai putin 2009.
In Granvia vor incepe parcul in toamna la finalizarea stadiului 2 si il vor finaliza in 2019 odata cu stadiul 3. Am clauza si anexe la precontract, modelul achizitionat cu vedere la parc fiind mai scump decat cele spre V.
Anterior incepusem discutii si eu cu Moghioros, dar: toata nebunia de pe Prelungirea Ghencea la coltul strazii, blocuri inghesuite, speram de la 7 macar sa vad parcul dar sta prea ferm Auchan in cale.. PAS. Si destul de respingator omul de vanzari.
Ca amplasare am avut ca prima optiune Vitutii 22, unde au inceput timid langa cladirea STS, dar cand am vazut cum au inceput  dupa un an de asteptari.. fara membrana de hidroizolare peste egalizare la turnare radier, 10 etaje pe niste pilomi turnati in pamant, nu tu un subsol... cred ca vor ajunge in ziare la primul cutremur deci cat de curand le cer banii pe rezervare chiar daca la bani si compartimentare erau cei mai ok la 3 camere din tot ce-i prin zona (1080 E/mpu, 88 mpu vedere lac).

#165
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.01.2008
Nu mai sunt preturile pe site...

Attached Files

  • Attached File  mr.JPG   14.85K   103 downloads

Edited by emgd2me, 28 April 2018 - 16:06.


#166
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017

View Postcricovserv, on 28 aprilie 2018 - 15:08, said:

prima optiune Vitutii 22, unde au inceput timid langa cladirea STS

Da, am cam tot citit discutiile despre ansamblurile rezidentiale din sector 6 si ti-am vazut postarile, si pe alte altora. 2-3 ani de stres si efectiv razboi pentru informatii cu reprezentantii... La Virtutii ma mir ca sunt lasati sa ridice o cladire langa STS - parca vad ca dupa ce inalta un pic cladirea o sa obtureze calea radio la vreo antena.

Cartierul Drumul Taberei va fi sufocat efectiv de atatea ansambluri rezidentiale. In Militari la Pumac, iar e loc de ridicat un cartier. Prea multe, prea repede si fara cap... la GV o sa fie "parc" daca dezvolta cele 2 turnuri de birouri si o sa faca o zona din aceea stearpa, utilitara, unde stau corporatistii la cafeluta/tigare, cum e la SEMA park sau West Park. Altfel (am trecut si eu pe acolo) or sa indese bloc langa bloc. Cat despre MPR, am mari retineri fata de dezvoltator, ca va avea finantele necesare, dar cine stie cine e de fapt in spate.

Intr-adevar de ieri site-ul MPR a suferit un update si preturile au disparut.

#167
cricovserv

cricovserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 08.07.2008

View PostRookie_2, on 28 aprilie 2018 - 19:09, said:

Da, am cam tot citit discutiile despre ansamblurile rezidentiale din sector 6 si ti-am vazut postarile, si pe alte altora. 2-3 ani de stres si efectiv razboi pentru informatii cu reprezentantii... La Virtutii ma mir ca sunt lasati sa ridice o cladire langa STS - parca vad ca dupa ce inalta un pic cladirea o sa obtureze calea radio la vreo antena.

Cartierul Drumul Taberei va fi sufocat efectiv de atatea ansambluri rezidentiale. In Militari la Pumac, iar e loc de ridicat un cartier. Prea multe, prea repede si fara cap... la GV o sa fie "parc" daca dezvolta cele 2 turnuri de birouri si o sa faca o zona din aceea stearpa, utilitara, unde stau corporatistii la cafeluta/tigare, cum e la SEMA park sau West Park. Altfel (am trecut si eu pe acolo) or sa indese bloc langa bloc. Cat despre MPR, am mari retineri fata de dezvoltator, ca va avea finantele necesare, dar cine stie cine e de fapt in spate.

Intr-adevar de ieri site-ul MPR a suferit un update si preturile au disparut.
Update: Granvia stadiu 4 s-a renuntat la birouri, vor fi tot apartamente in C10-C11 cu scadenta 2010. Parcul, da, nu ma astept sa iasa imensitatea din reclame, dar o gradinita privata cu 2-3 copacei tot ar trebui sa creeze un ambient. Crede-ma ca am dezbatut mult subiectul.
Pe Virtutii, au ineput pe sustache sa momteze fierul pt radier, sa-i vedem in ce ritm continua caci anul trecut atata se laudau cu scadenta toamna 2018..

#168
Andreea8181

Andreea8181

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2018
Buna ziua, stiti cumva care este gradul de contractare in faza 1 la MPR?
Am senzatia ca sunt putine apartamente contractate in aceasta faza fata de GV, de exemplu, unde mai au doar 3 surcele pe la subsol (oare cum o fi asta, ca nu am nervi sa ma gandesc...)
Multumesc!

#169
andy-70-iceman

andy-70-iceman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2018
Puțină răbdare să fie A1 gata. Să vezi înghesuială să cumpere lumea în MPR. Asta daca ai puțină viziune. Restul blocurilor, Gran Via, Rotar,Plaza, 21Residence, atât că sunt noi, în rest sunt ca niște cămine studențești cu 18 apartamente pe palier.Am fost în toate.La fel sunt toate diferă mâna curentă,adică balustradele și cutiile de scrisori.Ca și în Militari Residence și Rotar Residence majoritatea care au cumpărat s-au uitat la prețuri,sunt mai mici ca în MPR și ce le-a oferit e pe măsura prețului. 90% din mașinile din parcare sunt de DB, AR, VL și OR.Fiecare ce pretenții are și ce buget are.Duceti-va la Herăstrău Garden.Acolo 2 camere sunt 138.000€.Dar te descalti de la lift.Daca am bani de Logan aia îmi iau! Dar nu mă apuc să vorbesc de rău Bmw-ul că e prea lung ptr mine. E treaba cu plapuma.

#170
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010

View Postandy-70-iceman, on 30 aprilie 2018 - 15:04, said:

Puțină răbdare să fie A1 gata. Să vezi înghesuială să cumpere lumea în MPR. Asta daca ai puțină viziune. Restul blocurilor, Gran Via, Rotar,Plaza, 21Residence, atât că sunt noi, în rest sunt ca niște cămine studențești cu 18 apartamente pe palier.Am fost în toate.La fel sunt toate diferă mâna curentă,adică balustradele și cutiile de scrisori.Ca și în Militari Residence și Rotar Residence majoritatea care au cumpărat s-au uitat la prețuri,sunt mai mici ca în MPR și ce le-a oferit e pe măsura prețului. 90% din mașinile din parcare sunt de DB, AR, VL și OR.Fiecare ce pretenții are și ce buget are.Duceti-va la Herăstrău Garden.Acolo 2 camere sunt 138.000€.Dar te descalti de la lift.Daca am bani de Logan aia îmi iau! Dar nu mă apuc să vorbesc de rău Bmw-ul că e prea lung ptr mine. E treaba cu plapuma.

seful...is curios cum ai fost la plaza residence  ca inca nu e gata :)) poate ai o pila pe santier

#171
andy-70-iceman

andy-70-iceman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2018
La biroul de vânzări poate să se ducă oricine. Vezi ce-ți oferă. Îți arată poze, pe calculator totul e roz. Du-te și tu și așa îți trece și curiozitatea.

#172
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postandy-70-iceman, on 30 aprilie 2018 - 15:04, said:

..Restul blocurilor, Gran Via, Rotar,Plaza, 21Residence, atât că sunt noi, în rest sunt ca niște cămine studențești cu 18 apartamente pe palier.
la 21residence, faza 1, maximul pe palier e 9 (noua) si minimul e 6(sase). "Mai taie din ele, da-le draq !"

Edited by MembruAnonim, 30 April 2018 - 21:19.


#173
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,573
  • Înscris: 09.09.2017

View Postandy-70-iceman, on 30 aprilie 2018 - 15:04, said:

90% din mașinile din parcare sunt de DB, AR, VL și OR.
Ce vrei sa spui cu asta? Bucurestiul oricum e format 80% din provinciali. Unii chiar foarte destepti si care castiga foarte bine.

Gasesti gramezi de bucuresteni get-beget care se comporta ca niste toparlani.

#174
3drocco

3drocco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 22.06.2008

View Postandy-70-iceman, on 30 aprilie 2018 - 15:04, said:

. 90% din mașinile din parcare sunt de DB, AR, VL și OR.

OR? D-acolo esti si tu?

#175
andy-70-iceman

andy-70-iceman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2018
Era OT!Așa a luat tel. Ce spuneam mai sus mulți văd, puțini cunosc. În afară de replici mai produceti ceva ?

#176
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,573
  • Înscris: 09.09.2017

View Postandy-70-iceman, on 01 mai 2018 - 15:37, said:

Era OT!Așa a luat tel. Ce spuneam mai sus mulți văd, puțini cunosc. În afară de replici mai produceti ceva ?
Asadar, ai ceva impotriva oltenilor, am inteles.
Dar tu ce mai produci zilele astea, ca esti tare turbulent?

#177
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007

View PostRookie_2, on 28 aprilie 2018 - 10:55, said:

Intotdeauna incerc sa-mi corectez realismul (numit pesimism de catre unii) si sa mai las de la mine. Initial am scris doar 10%...

On topic, acum ca m-am linistit cu achizitiile (deocamdata) m-am uitat pe datele financiare (atat cat se pot vedea public) ale principalilor dezvoltatori din sectorul 6

Mogyorós Sándor omor tarani langa parc Residence - SIDO UNION PROPERTIES SRL. Infiintat 2008 doar din placere si altruism, nu a avut profit ever (in acte), a sarit de la 780 de lei cifra de afaceri la 47.000.000 in stocuri materiale. Sediul pe undeva pe camp in Mogosoaia

Grand Via nu o sa vedeti parc in veci Residence - DACIA STRUCTURES SRL (edit- linkul reclama nu e pus de mine) Infiintat 2015, are deja cifra de afaceri de 21.000.000 pe 2016. A avut si profit 2.000.000 pe 2016, probabil pe 2017 sunt mult mai infoiati. Sunt doua firme cu nume similar, una are un cetatean italian la carma, cealalta, principala, este foarte posibil sa aiba acelasi om cu firma de mai jos Pedro (CO*****), nu o sa irosesc 40x2 de lei sa aflu numele securistului du jour. Poate fi o coincidenta.

Plaza Residence, Exigent si multe altele * Poteras si clanul cu retrocedari sa traiasca * - PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM. Infiintat 1993, cifra de afaceri 27.000.000 pe 2016, profit peste 5.000.000. A avut profit mai toti anii mai putin 2009.
daca nu ai habar de contabilitate ar fi rezonabil sa nu te hazardezi in concluzii idioate. cifra de afaceri nu creste in/din stocuri decat in mintea ta. ordinea fireasca a lucrurilor este sa chetuiesti intai pt a avea ce vinde (si face profit) ulterior. daca vrei sa intelegi lumea financiara pune mana pe o carte si apoi umple forumul cu stupiditati.
achizitia terenului s-a facut in 2016 pt 15 mil.euro de la Grand Via deci la vedere si au toate autorizatiile obtinute inainte de inceperea vreunei lucrari (in niciun caz nu au lansat "rezervarile" inainte de a avea toate aprobarile).

iti dau si doua ponturi: firma Sido Union nu a avut niciun litigiu juridic pana acum si mai important nu au apelat la un credit bancar pt constructie. vezi cate cazuri sunt cand te trezesti cu ipoteca de la alta banca pe apart inainte sa apuci sa il cumperi. daca dezvoltatorul nu achita creditul dupa ce platit pretul integral te trezesti ca desi ai ratele tale platite la zi vine alta banca si iti scoate apart la licitatie. banca.

numai analisti isteti pe topicul asta.

#178
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007

View Postleusteanul, on 28 aprilie 2018 - 06:04, said:

Ia vezi matale poza pusa de Joakin, eventual fara o noua criza de isterie pe forum.



Maxim 10% dintre oamenii din Romania sunt zdraveni la cap, indiferent ca sunt batrani sau tineri. Se vede cu ochiul liber pe strada, in aeroport, continuand cu locatiile decente si sfarsind cu Vaslui city. Iata ce le lipsesc majoritatii:
– cei 7 ani de acasa
– respectul fata de ei insisi si ceilalti din jur
– respectul fata de proprietatea comuna
– respectul fata de munca
– etc.
este ultima replica pe care ti-o mai dau pt ca deja cazul tau este unul patologic.

PS. poza la care faci referire este din alt ansamblu - Baba Novac.

mare-ti e gradina .........

Edited by searchman, 02 May 2018 - 10:18.


#179
andy-70-iceman

andy-70-iceman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2018

View Postsearchman, on 02 mai 2018 - 10:18, said:


este ultima replica pe care ti-o mai dau pt ca deja cazul tau este unul patologic.

PS. poza la care faci referire este din alt ansamblu - Baba Novac.

mare-ti e gradina .........

Da, toți care își dau cu părerea aici au cumpărat în MPR  ?

#180
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 09.04.2007
Ce diametru are otelul din structura care il folosesc?
Ce beton toarna in structura B350 sau B400?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate