Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 

Teren neingrijit spatele casei

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#91
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,161
  • Înscris: 19.09.2005

View PostElsaAn, on 13 iulie 2017 - 09:45, said:

Nu am treaba cu terenul, nu doresc sa cumpar nimic Posted Image
dar ai putea sa te arati interesata asa cat sa-l motivezi sa-l curete....

#92
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016

View Postarg, on 13 iulie 2017 - 09:41, said:

atunci pune pe alt vecin sa reclame si sa-i faca mizerii....


si ne intoarcem la faza cu doua camione cu balegar....

recunosc, daca m-ar freaca unu cu reclamatii ca nu i-am taiat balariile din fata livingului exact asta as face.... sau un cotet cu purcei... sau wv clasic din curte pus in locul potrivit....

Mare dreptate ai dar in acelasi timp ne intoarcem din nou la mitocania omului cu care probabil o sa am de a face.
In orice caz, promit ca va tin la curent :)

#93
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,161
  • Înscris: 19.09.2005

View Postcataspo, on 13 iulie 2017 - 09:47, said:

Pe urma nu o sa te plictisești daca rezolva cu buruienile?
nu ca raman cioturile de la ciulini, pe urma trebuiesc smulse, pe urma pus floricele rosii iar daca sunt galbene e tragedie....

Edited by arg, 13 July 2017 - 09:49.


#94
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016

View Postcataspo, on 13 iulie 2017 - 09:47, said:

Pe urma nu o sa te plictisești daca rezolva cu buruienile?

Pe urma o sa motivez oamenii ca orice se poate rezolva daca ai putin curaj si perseverenta ...
In fine, nu este prima oara cand imi sustin ideile si intr-un final ajung sa castigPosted Image

#95
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017

View PostElsaAn, on 13 iulie 2017 - 09:51, said:

Pe urma o sa motivez oamenii ca orice se poate rezolva daca ai putin curaj si perseverenta ...
In fine, nu este prima oara cand imi sustin ideile si intr-un final ajung sa castigPosted Image
Gabi, tu esti? Gabi Firea? Si aici bântui? Daca nu rezolva cu buruienile, dă-l afara din partid.

Edited by cataspo, 13 July 2017 - 09:57.


#96
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016

View Postcataspo, on 13 iulie 2017 - 09:55, said:

Gabi, tu esti? Gabi Firea? Si aici bântui? Daca nu rezolva cu buruienile, dă-l afara din partid.

:)) Niciodata nu o sa ma asociez cu PSD-ul..

#97
pclife

pclife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 10.07.2017

View Postcataspo, on 13 iulie 2017 - 09:55, said:

Gabi, tu esti? Gabi Firea? Si aici bântui? Daca nu rezolva cu buruienile, dă-l afara din partid.

Nu e Gabi Firea, ca ea sta doar unde detine familia primaria, in Voluntari unde e fostul amant, actualul sot Florin Pandele primar, si in Bucuresti unde e chiar ea primar.
Daca era ea, intr-o ora se rezolva ca e unsa cu toate alifiile la aceste primarii. Chiar daca asta presupunea exproprierea pe bani publici a individului ce detinea terenul, pe motiv de utilitate publica, ca o deranjeaza pe doamna primar sau nevasta primarului.

#98
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,161
  • Înscris: 19.09.2005
si deja era in curs de amenajare un parc de vreo 100meleone euro pe fonduri europene...

#99
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Elsana, dar cu vrăjitoarele ai încercat? Cu blestemul pe gospodărie?

#100
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,161
  • Înscris: 19.09.2005
@cataspo
usor, usor, ca o sa culegi report-uri....

Edited by arg, 13 July 2017 - 10:19.


#101
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postdenky, on 13 iulie 2017 - 07:21, said:

Din pacate, raul facut de comunisti rezista inca o generatie. Balariile raman.
Ai mare dreptate. Inca nu exista reflexul "proprietate privata = sfanta". Exista doar reflexul 'ma uit peste gard'.

#102
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Cred ca daca mi-ai face reclamatie pentru ciulini (nu e cazul, eu mi-am curatat terenul si cand nu era nimic pe el) m-as inregistra ca producator de ciulini aromatici  si as trece acolo toate buruienile care sunt pe tarla. As trece in planul de afaceri "recoltarea se face in februarie" :D

#103
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,161
  • Înscris: 19.09.2005

View PostPoeOvidiu, on 13 iulie 2017 - 10:36, said:

Cred ca daca mi-ai face reclamatie pentru ciulini (nu e cazul, eu mi-am curatat terenul si cand nu era nimic pe el) m-as inregistra ca producator de ciulini aromatici  si as trece acolo toate buruienile care sunt pe tarla. As trece in planul de afaceri "recoltarea se face in februarie" Posted Image
nu merita efortul, doar un wc clasic bine plasat e suficient.... si niste pungi de plastic agate prin copaci..... pentru impresie artistica...

si asa ceva ca sa galagie toata ziua
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Nt1Ky7VNucA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/X7t--zPZdic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by arg, 13 July 2017 - 10:41.


#104
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Am dat si mai devreme exemplu,se pare ca e sport national sa iti iei casa langa haznaua care e acolo de 50 de ani si pe urma ai pretentia sa mute haznaua ca e ilegal amplasata.
  La Bucuresti parca pe la aeroport, la Cluj in Floresti au facut cartier langa gardul fermei de pui care e de 50 de ani acolo si acum se revolta toti ca pute si ca ferma e amplasata ilegal prea aproape de case, nu ca ei au primit niste autorizatii de constructie intr-o zona unde nu se putea construi legal.
  Asa si initiatoarea. Am luat casa langa boscheti,boschetii erau acolo si inainte sa iau casa, dar acum dintr-o data sunt ilegali, inainte sa iau casa nu mi-a pasat. De fapt nu s-a schimbat nimic acolo, doar puntul de vedere a unui locatar Posted Image

  

View Postpclife, on 12 iulie 2017 - 20:16, said:

Din reply-urile din acest topic inteleg ca multi au niste curti infecte si neingrijite, pline de balarii, ca prea infiereaza orice om ce depune o reclamatie cat se poate de intemeiata impotriva detinatorilor de jungla si tin partea celor ce abandoneaza terenurile si le lasa sa se transforme in jungla.
Eu spun sa nu te lasi, lunar sa depui cate o reclamatie, pana se rezolva treaba. Doar reclamand si sanctionand ajunge lumea civilizata, civilizatia nu s-a facut niciodata din proprie initiativa, omul daca nu il fortezi sa se civilizeze se va intoarce la originea animala in cel mai scurt timp.
  Din replica asta pricep ca nu prea iti poti vedea de curtea ta si tare te mai doare de capra vecinului. Imi ingrijesc curtea, dar nu imi permit sa ii spun unui vecin cum sa o ingrijeasca pe a lui prin simplul fapt ca e a lui. Mai ales ca nu deranjeaza decat vizual, nu pute, nu e focar de infectie doar nu imi  place mie privelistea. Poate va treziti ca nu va place ca si-a zugravit casa galbena pe exterior si voua va place roz, faceti reclamatie ca nu va place privelistea Posted Image

Edited by PoeOvidiu, 13 July 2017 - 10:50.


#105
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Ca nu-ti plac buruienile inteleg, ceea ce insa nu inteleg e metoda: reclamatie. In loc sa intelegi ca plantele cresc singure, asa functioneaza natura si nu e nimic de reclamat. Iar solutia este sa iti faci, daca nu-ti place ce vezi.

#106
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,161
  • Înscris: 19.09.2005
eu prefer balariile in locul gunoaielor....

#107
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Generatia "natura e frumoasa daca are alei pavate" Posted Image  Mai am si eu prieteni care se revolta ca e noroi in padure si isi murdaresc papucii. Stati dragii mei la bloc, e greu la casa.

  Solutia mea pentru initiatoare este asta:

Attached File  GardOpacBeton0147.jpg   100.6K   33 downloads

Cu mentiunea ca il faci de 4 metri de inalt si iti desenezi pe el ce peisaj crezi ca iti place tie sa vezi zilnic :)

Edited by PoeOvidiu, 13 July 2017 - 10:56.


#108
adrip

adrip

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 04.09.2016

View PostPoeOvidiu, on 13 iulie 2017 - 10:44, said:

Am dat si mai devreme exemplu,se pare ca e sport national sa iti iei casa langa haznaua care e acolo de 50 de ani si pe urma ai pretentia sa mute haznaua ca e ilegal amplasata.

Si noi traim intr-o tara care colcaie de coruptie de mai mult de 50 de ani. E o prostie sa ai pretentia sa se schimbe ceva ca esti tu mai breaz. Sau nu e o prostie?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate