Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13283 replies to this topic

#7867
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
Sfat: Pentru sesizari mai "tehnice", e mai bine sa fie făcute în scris și, eventual, rugat Digi helper sa urmărească soluționarea. Nu uitați, dați toate detaliile: adresa, număr de telefon, model telefon etc. Nu vorbiți la customer care, oamenii de acolo au pregătire medie în soluționarea problemelor, riscați sa nu înțeleagă si/sau sa transmită eronat situatia voastră.

#7868
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Da, stiu, dar acum iti cer sa introduci toate datele, chiar daca esti deja logat, si nu prea am rabdare sa le caut si sa le introduc... In plus mai e si ascuns formularul...

@DIGI_Helper de ce nu mai putem depune sesizari, fara sa completam toate datele, daca suntem logati in cont???

#7869
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012
Asta e o discutie ce s-a iscat imediat dupa ce au schimbat site-ul. Sunt mai multi care se plang de chestia asta pe topicul dedicat.

Intr-o alta ordine de idei, ii scrii sesizarea direct lui DIGI_Helper, nu o scrii pe site si apoi sa-i dai helper-ului numarul ei. E drept ca si Helper-ul iti va cere toate datele personale, inclusiv scara, etaj :D , pentru a putea deschide el sesizarea ... dar macar de pe "mana" lui va ajunge exact unde trebuie ;)

#7870
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
De obicei cand ii scriam helperului era de ajuns numele, numar de telefon si ID client.
Formularul l-am rezolvat cu LastPass, acum se completeaza automat...

Am mai fost sunat ieri de cei de la suport, cred ca si de la o persoana 2nd level support (ca era liniste) si mi-a zis sa astept, ca in 48 se activeaza automat, daca SIM-ul e intr-un telefon compatibil... In contul meu nu apare cu VOLTE activ... (Moto G6 Play e compatibil)

Edited by easy90rider, 22 June 2018 - 08:28.


#7871
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
In locul tau nu as mai astepta dupa aburelile cu 48 de ore, m-as juca rapid cu SIM Roaming/National si daca nu merge as cauta un telefon compatibil gen S8 sau Allview care s-au dovedit bune activatoare. Mi-e frica ca astia de la Digi sunt depasiti cand e vorba de introducerea IMEIurilor tuturor modelelor de telefoane la ei in sistem.

Edited by SethNY, 22 June 2018 - 09:56.


#7872
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012
Seth nu doar cele indicate de tine sunt bune activatoare ci si unele Huawei-uri. Am scris intr-un post anterior, in P10 dupa revenirea din mod avion este activ VoLTE. Am activat cu succes si pe Mate 10 Pro, P20 si P20 Pro Posted Image
De ce Dumnezeu le e frica sa dea drumu la activare fara IMEI, nu pricep ... ?!

Edited by mikeciprian, 22 June 2018 - 10:05.


#7873
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Din pacate nu am telefon compatibil. Eu am OnePlus 5, dar SIM-ul l-am activat intr-un J5 2017, am tinut SIM-ul cel mult 20 minute in acel telefon si s-a activat...

#7874
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Postmikeciprian, on 22 iunie 2018 - 10:03, said:

De ce Dumnezeu le e frica sa dea drumu la activare fara IMEI, nu pricep ... ?!
Or plati licente pe numarul de utilizatori provizionati VoLTE si nu prea merita sa le dea 3 milioane serviciul cand utilizatori efectivi or fi vreo 100 000 sau cati or fi.
Si nu sunt asa avansati ca ORO care iti provizioneaza SIMul cand vad ca ai telefon compatibil, oricare ar fi modelul. Cu toate ca mare inteligenta nu ar fi - un script care sa faca asta.

#7875
adryano112

adryano112

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.12.2017
Deci pe s7 fara sa il rootezi nu o sa merga volte sau vowifi ,indiferent daca ai facut update la android 8

Edited by adryano112, 22 June 2018 - 17:31.


#7876
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006
Mie pe Mate 10 Pro nu îmi intra automat pe VoWiFi atunci când am semnal WiFi. Trebuie sa intru în setări și să dezactivez/activez Apelare Wi-Fi sau sa restartez telefonul. Menționez că am setat prioritar WiFi. Aveți idee dacă mai trebuie sa fac vreo setare? sau sa introduc sesizare la Digi? Mă îndoiesc că ar avea ceva telefonul.


#7877
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Ai si semnal 4G / VoLTE acolo? Daca incerci cu alt router tot asa face ?

#7878
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006
Am semnal 4G și nu prea. Când are 4G intra pe VoLte, altfel rămâne pe 3G. L-am testat pe doua routere și la fel se comporta. La serviciu de exemplu avem router Cisco. E exclus sa fie de la router. După ce îl "ajut" sa intre pe VoWiFi totul e ok, nu se mai deconectează.

Edited by fuji, 22 June 2018 - 18:26.


#7879
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,934
  • Înscris: 28.09.2017

View Postfuji, on 22 iunie 2018 - 18:24, said:

Am semnal 4G și nu prea. Când are 4G intra pe VoLte, altfel rămâne pe 3G. L-am testat pe doua routere și la fel se comporta. La serviciu de exemplu avem router Cisco. E exclus sa fie de la router. După ce îl "ajut" sa intre pe VoWiFi totul e ok, nu se mai deconectează.
Wi-Fi +, îl ai activ?

Edited by A-ONE, 22 June 2018 - 18:48.


#7880
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006

View PostA-ONE, on 22 iunie 2018 - 18:42, said:


Wi-Fi +, îl ai activ?
Da, îl am activ.


Edited by fuji, 22 June 2018 - 19:36.


#7881
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,934
  • Înscris: 28.09.2017
Eu am aceleași setări pe al meu.
Probleme de genul se întâmplă când conexiunea wireless este instabilă. 🤔🤔🤔

Edited by A-ONE, 22 June 2018 - 19:55.


#7882
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006

View PostA-ONE, on 22 iunie 2018 - 19:46, said:

Eu am aceleași setări pe al meu.
Probleme de genul se întâmplă când conexiunea wireless este instabilă. 🤔🤔🤔
Chiar nu îmi dau seama care este cauza problemei. Routerul nu are probleme de stabilitate.

#7883
pardailan

pardailan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 21.02.2010
Pentru un Samsung A6, cumparat de la Digi, se provizioneaza sim-ul singur? sau trebuie bagat sim-ul in alt telefon pt provizionare?
Banuiesc ca merg Volte si VoWoifi pe el, asa cum scrie pe site la Digi ....

#7884
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

View Postpardailan, on 22 iunie 2018 - 20:08, said:

Pentru un Samsung A6, cumparat de la Digi, se provizioneaza sim-ul singur? sau trebuie bagat sim-ul in alt telefon pt provizionare?
Banuiesc ca merg Volte si VoWoifi pe el, asa cum scrie pe site la Digi ....


Conform https://www.digiroma...ie-mobila/volte

A6 si A6+ voLTE activ.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate