Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#7885
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,927
  • Înscris: 28.09.2017

View Postfuji, on 22 iunie 2018 - 20:03, said:


Chiar nu îmi dau seama care este cauza problemei. Routerul nu are probleme de stabilitate.

Acum am ajuns acasă și conexiunea s-a făcut instant fără să modific absolut nimic, doar am deblocat telefonul.
Am făcut un test și pe frecventa de 2,4Ghz conexiunea este mult mai stabilă decât cea de 5Ghz (aici ma refer la distanta față de router, un AC9 de la TpLink, provider RCS&RDS ).

Edited by A-ONE, 22 June 2018 - 23:02.


#7886
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013
Evident că vei avea conexiunea de 2,4Ghz mult mai stabilă dacă ai pereți din beton armat.

#7887
flor80

flor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 29.05.2005
Am VoLte pe huawei p9 lite mini.
Bravo Digi!

#7888
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006

View PostA-ONE, on 22 iunie 2018 - 22:48, said:



Acum am ajuns acasă și conexiunea s-a făcut instant fără să modific absolut nimic, doar am deblocat telefonul.
Am făcut un test și pe frecventa de 2,4Ghz conexiunea este mult mai stabilă decât cea de 5Ghz (aici ma refer la distanta față de router, un AC9 de la TpLink, provider RCS&RDS ).

Am conectate la router două chromecast-uri și o boxa google home. S-ar putea sa folosească vreun port necesar conectării la VoWiFi. Când am timp o sa resetez routerul la setările din fabrică. Tot ce sper e ca problema sa nu fie de la telefon. N-aș vrea să-l returnez :).

#7889
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,927
  • Înscris: 28.09.2017
Nu cred ca este de la telefon, al meu nu a făcut figuri cu Vowifi-ul, doar când folosesc hotspot-ul de la Orange se deconectează dacă nu folosesc telefonul o perioadă mai mare de timp.
... în rest Mate-ul nu ma dezamăgit din 6 Decembrie până acum.

#7890
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Postfuji, on 23 iunie 2018 - 14:27, said:

Am conectate la router două chromecast-uri și o boxa google home. S-ar putea sa folosească vreun port necesar conectării la VoWiFi. Când am timp o sa resetez routerul la setările din fabrică. Tot ce sper e ca problema sa nu fie de la telefon. N-aș vrea să-l returnez Posted Image.
N-are treaba cu google home si chromecast, alea merg pe alte porturi, am si eu la fel si merg bine in paralel; oricum ai spus ca ai testat pe 2 routere si tot asa face.
Iti mai ramane sa dai un reset la factory default la telefon si eventual sa incerci si cu alt telefon.

#7891
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
Bag cartela într-un p20 lite și sun la digi și ii întreb, cică pe p20 lite nu se mai activează și funcționează doar pentru Mate 10 pro. Cum naiba se explica ghinionul asta? Deci nu mai merge pe alt model huawei activarea.

#7892
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,356
  • Înscris: 03.04.2004

View Postflor80, on 23 iunie 2018 - 13:35, said:

Am VoLte pe huawei p9 lite mini.
Bravo Digi!
Prin ultimul OTA?
Iti merge si Vowifi?

#7893
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View Postemanu900, on 23 iunie 2018 - 16:35, said:

Prin ultimul OTA?
Iti merge si Vowifi?
https://forum.softpe...6#entry23010609

#7894
oxygenlios

oxygenlios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.04.2016
E frumos așa...pe P9 Lite Mini merge VoLTE..dar pe P9 Lite 2017 normal nu.... proastă alegere...

#7895
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006

View PostRomaryho, on 23 iunie 2018 - 16:23, said:

Bag cartela într-un p20 lite și sun la digi și ii întreb, cică pe p20 lite nu se mai activează și funcționează doar pentru Mate 10 pro. Cum naiba se explica ghinionul asta? Deci nu mai merge pe alt model huawei activarea.
Toti de pe forum au avut probleme cu activarea pe P20 lite. Au rezolvat cu sesizari. Mai suna odata, spune-le ca il au pe site ca si suportat, sa iti activez VoLTE. Sau activeaza si tu in alt telefon confirmat pe forum :) .

#7896
Romaryho

Romaryho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 15.06.2016
@SethNY

O sa sun din nou la ei si revin cu update cum aflu ceva,sincer mi-se pare aiurea....

#7897
klaus89

klaus89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.11.2010
Decat sa suni, mai degraba rezolvi cu sesizare pe site.
Eu cand am sunat au zis ca nu se poate activa.
Dar cand am facut sesizare pe site s-a rezolvat in 2 ore.

Edited by klaus89, 23 June 2018 - 20:42.


#7898
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postalcrisus, on 21 iunie 2018 - 18:15, said:


Nu am urmărit strict. Am activat de curând. Mi s-au întrerupt apeluri în VoLTE când a trecut telefonul în 3G. Pe viitor voi fi mai atent.

Nu se întrerup peste tot, depinde și de zona

#7899
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007
Salut, detin un telefon Samsung S7 cu Android 8.0. Am inteles ca nu are suport VoLTE, dar are VoWiFi. Vreau sa stiu daca a reusit cineva sa foloseasca serviciul VoWiFi de pe S7. Daca da, cum se face un apel prin VoWiFi? Multumesc anticipat.

Edited by rollandcar, 24 June 2018 - 09:12.


#7900
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Suporta ambele dar trebuie sa il rootezi si sa il modifici, vezi in profilul meu.

#7901
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Posteasy90rider, on 22 iunie 2018 - 08:25, said:

De obicei cand ii scriam helperului era de ajuns numele, numar de telefon si ID client.
Formularul l-am rezolvat cu LastPass, acum se completeaza automat...

Am mai fost sunat ieri de cei de la suport, cred ca si de la o persoana 2nd level support (ca era liniste) si mi-a zis sa astept, ca in 48 se activeaza automat, daca SIM-ul e intr-un telefon compatibil... In contul meu nu apare cu VOLTE activ... (Moto G6 Play e compatibil)
Bineinteles ca nici acum nu are VoLTE SIM-ul...
Am depus sesizare, imediat sunt 48h de la sesizare, presupun ca in weekend nu se ocupa cu asa ceva...

#7902
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 08.01.2012

View Postfuji, on 23 iunie 2018 - 14:27, said:

Tot ce sper e ca problema sa nu fie de la telefon. N-aș vrea să-l returnez Posted Image.

Cel mai sigur problema nu e nici de la telefon si nici de la router, ci pare a fi de la profilul IMS. Compui o sesizare, in care le relatezi problemele si ii rogi sa-ti reseteze profilul IMS dupa care i-o trimiti lui DIGI_Helper cu toate datele personale. El iti va deschide sesizare si astepti sa te sune cineva de la tehnic sa-ti zica ca ti-a dat reset. :D
Fix comportamentul asta l-a avut un SIM care avea profilul IMS busit.
Am observat ca profilele astea aiurea nu se comporta toate la fel, ci au simptome diferite.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate