Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#1639
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
buna scadere, daca mai da si prin wechend si un alt crash marti sau luni ajunge la 5,5k ron. Eu ma gandesc cum se simt aia mici cu proiectele cand vine un crash dinasta si si scade totul asa de parca vine o viitura si matura toate ineaca tot. Etc-ul crestea frumos, acum e dus de val in sens invers. Oricum etc nu am deloc

Edited by babarzotea, 22 June 2018 - 16:20.


#1640
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003

View Postraelcd, on 22 iunie 2018 - 15:55, said:

Daca sta vro saptamana-doua sub 6000 iar se scot placile video la vanzare intr.o veselie.
Tocmai ce sunt mai sarac cu 500euro. Dar nu.i problema ca la o veste proasta vin doua bune: tocmai ce.a intrat salariul si pe langa asta am limite mari pe cardurile de credit. Deci pot oricand sa iau vro 2-3 betecei.
Uselul rz ma pune pe ganduri. Iau acu 3 btc... intr.o luna creste la 8k.. platesc cardurile si am si de.un concediu pana.n august. Mersi de pont rz

Eu cu aprox. 400 euro sunt pe minus dar completez acum si recuperez imediat ce ajunge din nou la un 6-7mii

Oricum, cred ca si in iulie/august vom avea evenimente din astea... dar nu e bai (ma intereseaza ce am in toamna/iarna chiar primavara anul viitor)

Edited by rz, 22 June 2018 - 16:05.


#1641
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011

View Postrz, on 22 iunie 2018 - 15:57, said:

Cam asa ceva... acum iar trebuie sa fac transfer pentru completare (la fiecare scadere serioasa completez conturile de crypto)
Pai trebuie sa si bage cineva bani ...pt cei ce scot !

Edited by dorubm, 22 June 2018 - 16:14.


#1642
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Pacat ca la noi si in alte tari mai slab dezvoltate nu apar chestiile astea la stiri... sunt convins ca ca multi s-ar baga (pentru oportunitate de castig).
A se vedea isteria creata de jocurile piramidale din anii 90'... doar ca asta cu crypto e la nivel global si e un pic diferita! (si tine, nu da ''faliment'' dupa un an sau doi)

Edited by rz, 22 June 2018 - 17:12.


#1643
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Pai sunt care acum vand.
Ma gandesc cum naiba am fost atat de imbecili sa cumpar pe ath-uri fara sa ma gandesc ca se sparge rau . Atunci erau stiri cu 50 k in aprilie, eth care va depasi btc litecoin care va exploda si tron ada omisego iota ripple care creste fiecare  de 100 de ori

#1644
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Stati linistit ca si expertii dau rateu la moment... nimeni nu stie cu exactitate! (cateodata nici graficele nu corespund intocmai)
Eu niciodata nu am nimerit pe minim dar de fiecare data cand a mai fost un minim am completat... asa, in ciuda ca iar a scazut.
Practic, acumulez o suma considerabila in crypto...din partea mea, poa' sa bubuie si anul viitor (banii bagati sunt dintr-un depozit pe un an, cu dobanda fix-pix)

Imi pare rau totusi ca nu este mai agitata piata acum... mai exact sa cumpar la un 5mii si sa vand la 7mii (pentru cash de calatorii)

Edited by rz, 22 June 2018 - 16:34.


#1645
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Ati luat ceva? vad ca reurca.
Zici ca ai bagat o gramada pe minime aproximative. In 2021 o sa ai bani nu gluma, pilonul 2 e nimic.

Cred ca si fabrica totul, ba tron a plagiat, ceilalti au spart bithumbu. Si au dat publicitatii chestia cu ciclurile alea tocmai cand nu se mai aplica. Eu nu am luat ca se spune ca in 29 ar scadea mult iar, exact cand ar fi trebuit sa fie aproape de maximul perioadei. Cred ca cursul intuiesc doar aia care detin mult si se ocupa de la inceput. Ei au prins perioade aproape identice.

Edited by babarzotea, 22 June 2018 - 16:56.


#1646
raelcd

raelcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 03.05.2008
Babarzotea, in 2020/2021 o sa ne ducem la rz sa imprumutam bani ca bancile n.o sa ne mai dea. Nu mai dispera la ath ca expertii de azi inca insista pe zeci/sute de mii in cativa ani. Deci btc la 50k e foarte posibil. Daca a urcat de la 1000 la 20000 de ce n.ar urca de la 6 la 100mii. Tre sa ai doar rabdare. Si sa nu vinzi nimic. Pentru ca holderii tin piata asta. Daca n.ar fi ei s.ar duce pe copca tot

#1647
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Si acum culmea ar fi sa se bage un "balen" si sa dea cursul in sus cu 1k 2k $ precum in 13 aprilie. Cred ca ar fi "busculada".

Bine ca nu am investit mai mult, daca bagam vreo 4-5k euro acum eram la ospiciu. Corect cu hodlerii, tot respectul. Sunt care au bagat pe o singura moneda si acum cred ca sunt pe infarct. Au luat cardano sau iota sau omisego sperand la cresteri mari pana in vara acum adica sau la anul. Oricum cu piata in scadere nu pot urca nici ele semnificativ, se vede la etc care cu fork si ce au mai facut si tot se "ineaca".

Edited by babarzotea, 22 June 2018 - 17:04.


#1648
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu am bagat multi acum... doar o mica completare

P.S. Nu rulez foarte mult in crypto... undeva la 2500 euro pana acum iar bugetul alocat e la 3000 euro deci nu mai e mult si ma opresc.
Posibil sa mai bag din bani personali insa sper ca anul viitor sa fac alimentarea din profit

Edited by rz, 22 June 2018 - 17:22.


#1649
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Tot mereu cand vindeam se intampla sa mai scada chiar daca nu imediat si puteam lua mai jos apoi si imediat urca. Am luat estfel in 6 feb in 13 apr si in alte dati. Insa de data aceasta nu a mai crescut ci a continuat scaderea. O urcare fusese acum  cateva zile cand m-am inselat ca va creste mai mult dar apoi a reinceput scaderea. Deja aprilie imi pare pui, imediat in cateva zile ajunge si eth la 370 bch la 550 ca ltc si btc sunt deja sub minimul de atunci. Btc e si cel mai stabil, el ajunge greu la - 7 -10 -15. Cand el -7 deja restul sunt la -11 -15 cand e el la - 15 restul ajung la -20 -25 -30.

#1650
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Daca va uitati vedeti ca scaderile de dupa 10 iunie sunt in trepte, se scade si acolo ramane, spre deosebire de cele din 17 ian sau 5-6 feb. Atunci era ca un spike si repede urca, acum numai. Asta arata ca nu se mai cumpara asa mult ca sa compenseze, deci drumul e deschis spre 5k si poate si 4k.

View Postraelcd, on 22 iunie 2018 - 15:55, said:

Daca sta vro saptamana-doua sub 6000 iar se scot placile video la
o speranta pt gameri ca de vre-un an sunt condamnati

Daca nu ne salveaza vreo balena atunci scaderea se amplifica pt ca vor vinde poate si aia uituci care au luat la 3-4k, unii n-au vandut la 11k pt ca or fi crezut ca mai urca, dar cand incep si aia cred ca e dezastru, iar o perioada prelungita face sa nu mai cumpere asa cum nici eu nu mai cumpar pt ca certitudinea sa creasca nu mai e pt cateva luni. Nu stim unde e fundul sacului6 febr ne-a aratat ca poate fi de 3 ori mai jos (atunci a vandut si mtgox), deci si acum ar putea ca treaba sa nu se opreasca la 5k. M-am uitat pe niste situri si ei prevad intradevar scaderi de acum pana in dec, dec corespunzand pe la 4,8, ei se iau dupa evolutia zilnica cumulata cu multianual. Desi nu le nimereste, ei mentin un pret minim mediu pe luna pt luna dec in conadictie cu ce spun unii si in concordanta cu graficele din 2014 si 2010.

Edited by babarzotea, 22 June 2018 - 19:18.


#1651
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
hai ca urca constant

acum e la 6200

https://www.coindesk.com/price/

#1652
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Ma uit cum arata graficele, parca a fost furtuna si nu mai poate reveni, a ramas acolo jos, si mai observ ca aprox 6200 6100 e in linie dreapta cu scaderile de acum vre 5-7 zile.

Edited by babarzotea, 22 June 2018 - 22:28.


#1653
raelcd

raelcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 03.05.2008
6150 pe coinmarketcap. Nu mai tresari la fiecare 10-20$ in sus. Nu mai sunt bani pentru urcat. Nu mai baga nimeni si cine.a tot bagat s.a ars din fabruarie pana acu. Toti asteptau mai mult, mai mult si de fiecare data scadea tot mai mult. Gata! Se inchide sandramaua. Singurii care va poate salva sunt chinezii, dar nu stiu cati bani mai pot avea si aia sa salveze tot timpul

#1654
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
Chiar 6090. Ati cumparat ceva sau merge mai jos? totusi sub 5900 nu scade in runda asta, poate mai incolo.

Poate daca ajunge la -20% btc pe 7 zile comparat ar fi pe la 5,7-5,5. De fapt 20% sunt cam 1300 dolari si scazut din vreo 6700 cat era ajunge la 5500-5300 aprox.

Chiar ca e vinere neagra, dar cum nu mai e atractiv e de fapt neagra pt investitori

Eu nu am mai prins asa ceva, in fine nu eram implicat si nici interesat. Ati trait careva perioadele 2014 sau alte devalorizari masive?

Edited by babarzotea, 22 June 2018 - 23:26.


#1655
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Eu am pregătit banii... aștept totusi pana mâine seara (cred ca se duce și mai jos)



#1656
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
6014, sunt curios daca sparge pragul. Cred ca nici nu pot dormi.

Daca vine panica nu am idee ce se poate intampla, pe redituri v-ati uitat?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate