Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Investitii in cryptomonede

  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
9508 răspunsuri în acest subiect

#1621
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.220
  • Înscris: 10.04.2006
De unde ai scos asta că în România nu e voie cu coins?
România tocmai a semnat tratatul european legat de crypto

#1622
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.989
  • Înscris: 31.12.2007
Fata de Revolut unde trebuie sa depui Fiat sa schimbi in Crypto si iar sa preschimbi in Fiat sa retragi, la cei de la Wirex poti depune din extern crypto si retrage fiat
https://links.wirexapp.com/MpmB/4bTIQcutbK?action=affiliate-register&code=w8U5NAgLjU2HmMsv8pXLIw
De asemenea ofera card fizic.
Banca Anglia.
Comisioane 1% 2.5% depinde de monede.



#1623
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.830
  • Înscris: 22.01.2010

View Postmandrku, on 21 iunie 2018 - 21:24, said:

Fata de Revolut unde trebuie sa depui Fiat sa schimbi in Crypto si iar sa preschimbi in Fiat sa retragi, la cei de la Wirex poti depune din extern crypto si retrage fiat
https://links.wirexa...LjU2HmMsv8pXLIw
De asemenea ofera card fizic.
Banca Anglia.
Comisioane 1% 2.5% depinde de monede.
interesant. Dar vad ca pentru card trebuie sa fii rezident UK....

#1624
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.247
  • Înscris: 10.08.2017

View PostNenea Zap, on 21 iunie 2018 - 20:32, said:

De unde ai scos asta că în România nu e voie cu coins?
România tocmai a semnat tratatul european legat de crypto
pai de ce toate bancile din ro denunta unilateral contractele cu exchangeurile? ce i-a apucat? Defapt si filialele din ro bancilor straine. Iti zic eu de ce, pt ca sri le-a pus in carca sa dea info despre care cum cu crypto si ca sa nu mai duca o povara in plus au renuntat. In timp ce in alte tari e invers, de ex revolut fidoru wirex implementeaza crypto alaturi de fiat (doar astfel lumea va folosi crypto mai mult in plati si altele) si probabil vor urma si altii. La noi dau cu piciorul la ceva de viitor. Si la asta se adauga si necesitatea de a aduce dovezi la UE ca de unde sume peste 20k euro

A semnat un tratat care te tine in urma ca pana si belarus sunt mai liberi cu crypto si mai implicati.

Vedeti ca autoritatile din ro sunt total afone cu crypto. Si ma refeream ca ue a pus sri sa vada care cum cu crypto dintre persoane fizice mai degraba avand in vedere multele infractiuni ale "capsunarilor" in vest

Ce a facut ro e ca si cum ar fi interzis internetul prin 2001 si nu ai avea internet decat supravegheat la sali si pe la unele institutii de informatii secrete statale.

Asa si acum, e un bancomat in bucale, un fel de exchange cu euro la cluj si cam atat (la o tara cu 237 mii km patrati in care internetul e pretutindeti), in rest trebuie sa te descurci aproape clandestin cu crypto pe exchangeuri internationale in monezi internationale sau pe la local bitcoins sau chiar cu diversi insi dispusi in functie de situatie chiar sa profite de nereglementare si sa dea teapa.

Editat de babarzotea, 22 iunie 2018 - 00:04.


#1625
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postflp014, on 21 iunie 2018 - 22:44, said:


interesant. Dar vad ca pentru card trebuie sa fii rezident UK....
Da drumul la carduri si in Europa ,EEA
Mi-a placut ideea de a alimenta cu crypto si din extern.
Cert este ca in loc sa dispara (in urma coborarii pieței) tot mai multi apar. Coborarea asta pare a fi un scenariu bine realizat.

Eu mi-am făcut cont la ei. Acum sunt pe confirmare documente. Apoi vedem . Dar parca vad ca si Revolut o sa vina din urma.

#1626
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.220
  • Înscris: 10.04.2006

View Postbabarzotea, on 22 iunie 2018 - 00:19, said:

pai de ce toate bancile din ro denunta unilateral contractele cu exchangeurile? ce i-a apucat? Defapt si filialele din ro bancilor straine. Iti zic eu de ce...

A semnat un tratat care te tine in urma ca pana si belarus sunt mai liberi cu crypto si mai implicati.

Adică e doar părerea ta dar emiți păreri și le faci să sune a fapte oficiale.

Și ce tratat te tine în spate?
Cred că de fapt nu știi despre ce vorbești..

Spor la pierdut bani

#1627
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.247
  • Înscris: 10.08.2017
Explica-mi de ce in acest an toate bancile din ro au inceput sa se fereasca de crypto ia timp ce altele in strainatate chiar trec si pe crypto ca optiune complementara la fiat.
De ce sepa prin bancile din ro e mai neavantajos decat prin filialele lor din alte tari?
Se pare ca si 7 k ramane ceva greu de atins asa cum nici 10 k nu mai visam anul asta.

5k bate la usa, ne invatam iar cu numerele de la 5xxx ca au durat prea putin in octombrie si sept anul trecut. O sa ne saturam acum de 5xxx dupa care ne jucam cu 4xxx si apoi un pic iar cu 5 si dupaia iar 6 si 7

Editat de babarzotea, 22 iunie 2018 - 12:18.


#1628
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.220
  • Înscris: 10.04.2006
Tu te dai guru pe aici, nu eu.
Si legat de sepa, ori că trimit crypto, ori unui prieten, e la fel.
Eu am trimis prin sepa spre crypto și înapoi și nu am avut nici o problemă.

#1629
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.247
  • Înscris: 10.08.2017
Adica am cerut sfaturi am spus ce pierderi am, am spus aproximativ ce sume si sunt mai mult decat modeste, nu am cont pe nici un exchange international, sunt destul de afon si nu cunosc tehnica asta in profunzime, fac doar niste previziuni din ce mai citesc si interpretez unele "previziuni despre trecut" si spui ca ma dau mare.

Editat de babarzotea, 22 iunie 2018 - 13:14.


#1630
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postbabarzotea, on 22 iunie 2018 - 12:21, said:

De ce sepa prin bancile din ro e mai neavantajos decat prin filialele lor din alte tari?
Sepa este mai scumpa aici deoarece Romania a devenit "Colonie Economica". Posted Image

#1631
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postbabarzotea, on 22 iunie 2018 - 12:21, said:


De ce sepa prin bancile din ro e mai neavantajos decat prin filialele lor din alte tari?



Pentru ca sunt conduse de niste romani, care isi vand si mama sa isi multueasca sefii.

#1632
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.197
  • Înscris: 05.05.2003
Vesti bune (nu zic in gluma)... BTC  a scazut acum sub valoarea din februarie respectiv aprilie!.

- dupa ce a scazut la 5400 euro in februarie (inceput de febr) a urcat la 9000 euro (sfarsit de feb)
- dupa ce a scazut la 5500 euro in aprilie (inceput de apr) a urcat la 8000 euro (inceput de mai)

Asadar... este miscare pe piata in acest moment!
Vom vedea daca se repeta istoria...

Editat de rz, 22 iunie 2018 - 15:32.


#1633
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.621
  • Înscris: 05.12.2005
Mişcarea este de plonjon în abis, din câte se pare...

#1634
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postrz, on 22 iunie 2018 - 15:31, said:

Vesti bune (nu zic in gluma)... BTC  a scazut acum sub valoarea din februarie respectiv aprilie!.

- dupa ce a scazut la 5400 euro in februarie (inceput de febr) a urcat la 9000 euro (sfarsit de feb)
- dupa ce a scazut la 5500 euro in aprilie (inceput de apr) a urcat la 8000 euro (inceput de mai)

Asadar... este miscare pe piata in acest moment!
Vom vedea daca se repeta istoria...
Ii scutura putin pe indecisi si pe naivi. De bani, evident.

#1635
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.247
  • Înscris: 10.08.2017
Posibil se opreste la 6k 5,9k dar de urcat poate duminica sau marti pe la 6,6 maxim. Uitati-va la graficele puse de cineva cu 2011 si 2014. Vad ca e 6150, inca un pic si da sub 5900.

Bch a luat-o la vale sub 800

#1636
raelcd

raelcd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 220
  • Înscris: 03.05.2008
Daca sta vro saptamana-doua sub 6000 iar se scot placile video la vanzare intr.o veselie.
Tocmai ce sunt mai sarac cu 500euro. Dar nu.i problema ca la o veste proasta vin doua bune: tocmai ce.a intrat salariul si pe langa asta am limite mari pe cardurile de credit. Deci pot oricand sa iau vro 2-3 betecei.
Uselul rz ma pune pe ganduri. Iau acu 3 btc... intr.o luna creste la 8k.. platesc cardurile si am si de.un concediu pana.n august. Mersi de pont rz

#1637
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.247
  • Înscris: 10.08.2017
Mai am 200 euro la coinflux nu stiu daca sa iau sau nu ceva. Daca iau si se duce mai jos raman lefter complet pt reducerile viitoare. De alti 200 am luat la 7k

#1638
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.197
  • Înscris: 05.05.2003

View Postpoadol, on 22 iunie 2018 - 15:45, said:

Ii scutura putin pe indecisi si pe naivi. De bani, evident.

Cam asa ceva... acum iar trebuie sa fac transfer pentru completare (la fiecare scadere serioasa completez conturile de crypto)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate