Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Noul Megane Estate ZEN 1.5dci

- - - - -
  • Please log in to reply
336 replies to this topic

#181
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Pana la Koleos, m-a sunat dealerul sa ma anunte ca la ora 14 sa merg sa o iau pe "Black Beauty". Posted Image

#182
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Hehe, nice, felicitari! Sa nu intarzii, eu am intarziat o ora jumate :)) Dansam de pe un picior pe altul si nu puteam sa plec la dealer.

#183
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Deci, a venit magaoaia? Eu am rezolvat azi fișa de înmatriculare, acum aștept să văd cum se mișcă ăia de la leasing cu înmatricularea efectivă. Numerele roșii sunt valabile trei luni, sper că nu stau pe bară în august :)

#184
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
A venit "magaoaia". Am primit de la dealer numerele rosii (valabile 30 de zile, ca cica se misca repede astia de la RCI) si tavita portbagaj (cea care ai primit-o si tu).
Degeaba am mai incercat sa obtin si plasa de bagaje, dar degeaba. Cica e prea scumpa si nu si-o pot permite. :)
In ceea ce priveste masina... e super. In ultimul an de zile am condus un Logan. Trecerea de la Logan la Megane e "brusca". Am oprit motorul la semafor (si acum dezactivez sistemul start/stop, pana ma voi obisnui cu el), nu mi-e indemana deloc cu frana electrica (o dezactivez manual), dar in rest e super. Am facut azi vreo 30 km, cu treburi prin oras, condus lejer, maxim a patra. Zilele urmatoare o voi scoate la drum lung, probabil in week-end programam o iesire.
Cam asta e pana acum. Imi place maxim si parca nu m-as mai da jos de la volan. :D

#185
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu cu frâna electrică m-am obișnuit repede pe Passat. Nu ma atingeam de ea. Se cuplează automat când te oprești pe loc, se decupleaza automat când vrei să pleci.

#186
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Sunt convins ca ma voi obisnui, odata cu trecerea timpului. Pana atunci... usurel, usurel... :D

#187
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Ceva promotii pe leasing la RCI? Stiu ca aveau intr-un timp pentru PJ. Mersi.

Edited by petman, 30 May 2017 - 19:34.


#188
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Dap, eu am luat cu 50% avans si dobândă 0 pe 24 luni. Pe cele care nu erau în destocare, oferta parcă e 25% si dobândă 0 pe 36luni.

#189
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
@ Venboteam, felicitari, sa te bucuri de ea si drumuri doar cu evenimente placute. Expresia de mai sus "parca nu m-as mai da jos de la volan" arata ca alegerea acestei masini a fost corecta si ai reusit sa faci achizitia dorita.

#190
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
@ codesmm
Multumesc asemenea!

@petman
In ceea ce priveste preturile de vanzare, luna aceasta pentru PJ era oferta cu un anumit procent reducere din pretul de lista. Eu m-am zapacit in oferte (initial am avut si pe Megane Sedan si Estate, si pe Talisman si pe Kadjar) si nu mai tin minte, dar daca nu gresesc la Megane era -6% reducere pentru PJ, la Talisman -5% si 0 la Kadjar.
Apoi, pentru masinile din lista de destocare (a propos, Megane-ul meu a fost adaugat personal in lista de catre dealer, care o gasise "aruncata" prin tara, bineinteles dupa ce e avut acordul celor de la Renault) reducerea era de 3000 de euro din pretul de lista la Megane si 4000 (sper ca nu gresesc) la Talisman. In schimb nu mai e reducerea de 5-6%.
Apoi, strict pe promotie de leasing, daca alegi sa faci leasingul pe 36 luni, dobanda este 0.

#191
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
O chestie aflata azi de la blue-eyes Egee style: nu toate ZEN vin cu senzori de lumina. In standard si in oferta comerciala apar doar cei de ploaie pe ZEN. Si cica s-a uitat la mai multe masini ZEN, unele au, altele ba. Ciudata faza, am primit bonus senzori de lumina de la Reno? :)

In alta ordine de idei, fiind in zona, am mers sa vad Logan MCV Stepway...ma bucur ca am luat Megane-ul :))

Si, tot in zona, m-am dat cu noul Micra. Super masinuta, am ranjit tot drivetest-ul, si am avut un singur cuvant ca sa o descriu: funny. Chiar o masina care te face sa fii cu ranjetul pe bot cand te urci in ea. Echiparea de top cu motor benzina 0.9TCE iese pe la 15.000 cu tot cu TVA. Demna de luat in calcul pentru cine are nevoie de masina de oras. Super echipata: lane departure assist, cruise control, navi, afisaj digital si pe bord + + + sistem audio BOSE cu boxe inclusiv in TETIERELE FATA!!!

#192
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

View Postchris_t, on 30 mai 2017 - 20:31, said:

O chestie aflata azi de la blue-eyes Egee style: nu toate ZEN vin cu senzori de lumina. In standard si in oferta comerciala apar doar cei de ploaie pe ZEN. Si cica s-a uitat la mai multe masini ZEN, unele au, altele ba. Ciudata faza, am primit bonus senzori de lumina de la Reno? Posted Image

In alta ordine de idei, fiind in zona, am mers sa vad Logan MCV Stepway...ma bucur ca am luat Megane-ul Posted Image)

Si, tot in zona, m-am dat cu noul Micra. Super masinuta, am ranjit tot drivetest-ul, si am avut un singur cuvant ca sa o descriu: funny. Chiar o masina care te face sa fii cu ranjetul pe bot cand te urci in ea. Echiparea de top cu motor benzina 0.9TCE iese pe la 15.000 cu tot cu TVA. Demna de luat in calcul pentru cine are nevoie de masina de oras. Super echipata: lane departure assist, cruise control, navi, afisaj digital si pe bord + + + sistem audio BOSE cu boxe inclusiv in TETIERELE FATA!!!
cine are nevoie de cruise control și lane assist în oraș????

#193
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Nu știu, probabil aproape nimeni, dar dotările astea pe clasa mică și la banii ăștia sunt din alt film. Sper să vândă multe, e o mașină pe care mi-aș dori să o văd cât mai des pe străzi.

#194
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,110
  • Înscris: 09.01.2007
Frumoasa, felicitari !
Este modelul break facut in Franta ?

#195
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Spania

Merci

#196
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
Să îmi fie cu iertare dar înseamnă că ochii albaștrii sunt de decor nu de configurat și lansat comenzi. Scrie clar la pachete - climatizare automata+senzori de ploaie ceea ce înseamnă ac bi-zona și senzor ploaie și lumini. Trebuie doar sa pui bifa și costul e zero

#197
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Scrie senzori de ploaie. Senzori de lumină scrie clar doar la Intens

#198
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View Postchris_t, on 31 mai 2017 - 09:23, said:

Nu știu, probabil aproape nimeni, dar dotările astea pe clasa mică și la banii ăștia sunt din alt film. Sper să vândă multe, e o mașină pe care mi-aș dori să o văd cât mai des pe străzi.
Noul Micra este o masina frumoasa, cu un design placut, confortabila, se aseamana cu Nissan Pulsar chiar si la tinuta de drum. La trecerea peste bumperele anti speed, comportamentul este ca la Pulsar, amortizeaza bine trecerea peste ele fara sa scuture neplacut. Lipseste cotiera (desi masina de test drive era cu echiparea superioara), portbagaj suficient (300 l), dar la un scurt test al elanului se observa tangajul (ruliul) specific masinilor cu suspensia setata mai mult spre confort. Motorul turbo de 0,9 l misca bine masina dupa ce intra turbina in functiune, dar plecarea de pe loc este cam lenta pana ajunge la turatia de cuplu (2250 rot/min) dupa care se simte altfel motorul. Este ok ca masina de oras. Am vrut sa fac test drive cu Megane 1.2 Tce 130 CP dar nu au masina cu aceasta motorizare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate