Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Note 8 - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
7412 replies to this topic

#6103
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
@lawrence74 asa am gândit și eu inițial... 2300 și sunt la zi. Apoi m-am gândit...2.300 in plus, peste ce am plătit anul trecut. Ok, de acord, am folosit un an un telefon de top. Cu autonomie de 6-8 ore, care a ajuns în service o dată pentru un defect de fabricație, care era deja programat sa ajungă a doua oara pentru baterie, dar trebuia sa merg în concediu și nu puteam rămâne fără el. Și care acum trebuie sa ajung în service pentru burn în la ecran. De trei ori într-un an, teoretic.

Și eu sa le mai dau și 2.300 de lei în plus, pentru un N9? super telefon, dar care este de fapt ceea ce Note 8 trebuia sa fie. Am fost, l-am văzut, l-am pipăit, nu am simțit niciunde ca as avea alt telefon.

#6104
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,965
  • Înscris: 10.07.2014
Eu am mers pe premisa ca dau o singura data mai mult si anual mai putin pentru upgrade.Daca e sa-l vinzi acum,nu-ti da nimeni 2300lei pe el cu atat mai putin anul viitor,deci va fi un efort mai mare pentru o viitoare achizitie.Repet,e parerea mea.Nu ne schimbat masina sau casa anual,dar un gadget,mai merita.

#6105
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Apoi scuze, dar la trei întrări în service în un an la telefonul flagship al companiei, trebuia Samsung sa îmi trimită un Note 9 mocca, impreuna cu scuzele de rigoare, nu sa le mai dau eu 2.300 de lei pentru privilegiul de a lua m..e de la ei.

#6106
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 01.02.2003
Unii fac bani usor si ii doare in basca daca un telefon costa 2000 sau 6000 lei. Insa cei mai multi nu au bani de aruncat pe telefoane, prefera sa astepte scaderea pretului, oferte, etc.
Multi sunt de acord ca nu sunt diferente majore in Note8 si Note9 in afara de baterie.

Sa nu uitam ca urmeaza aniversarea Samsung de 10 ani in 2019, unde vom avea multe noutati interesante. Trec si astea 10 luni cumva, poate rasufla ceva scapari si stim mai repede cum arata Note X.

#6107
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,965
  • Înscris: 10.07.2014
Asta a fost norocul tau. ;)
Nu prea au fost probleme cu Note8,dar depinde si de alinierea astrelor,de zodie,atunci cand il cumperi. :D

@sorinu,am observat de a lungul timpului ca iti place sa ma contrezi.Repet e parerea ta,o respect,e adevarat,insa eu am vorbit cu colegul @chris_t,nu m-am adresat tuturor.

#6108
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Nu este asa. Eu am mers pe ideea ca de acum, sa cheltuiesc pe chestii utile mai mult de un an, ca atat am tinut un telefon. Si la o mie E cat s-au facut, plus ca, nu mai observ diferente intre ele, pentru mine, au aparut alte prioritati. Deci,tot cam dau banii. Dar nu atati. O mie E pe an este o rata. Si cu ce raman, dupa un an, cu maxim jumatatea valorii? Si ce fac cu ei, ii pun peste altii, sa fac iar o mie si tot asa.
Muncim cu totii si facem ce vrem cu banii. Ca idee, eram gata sa iau Note 4 iar, pana sa apara 8. Aveam S8+ si nu-mi placea designul. Daca gaseam nou, luam Note 4, plateam cat nu facea, dar avea valoare pentru mine. Deci nu judec.

#6109
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 01.02.2003

View Postlawrence74, on 30 septembrie 2018 - 18:47, said:

Asta a fost norocul tau. Posted Image
Nu prea au fost probleme cu Note8,dar depinde si de alinierea astrelor,de zodie,atunci cand il cumperi. Posted Image

@sorinu,am observat de a lungul timpului ca iti place sa ma contrezi.Repet e parerea ta,o respect,e adevarat,insa eu am vorbit cu colegul @chris_t,nu m-am adresat tuturor.

Este doar o dezbatere de idei, nu am nimic cu tine.

#6110
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu sunt perfect de acord cu tine, @lawrence74, prefer sa dau sa zicem un ban mai mult dintr-o data si apoi upgrade. Uite, la anul imi expira leasingul la masina. Si, desi are doar un an jumate acum si 50.000km, ma gandesc daca nu as iesi mai bine sa o dau inapoi la dealer, la doi ani si sa zicem 75-80.000 km si pe langa evaluarea dealer-ului sa mai fac un leasing pe alta noua. Varianta doua ar fi sa o tin pana la 5 ani si atunci sa mai iau vreo 5.000 e pe ea. Inca ma calculez cum as iesi mai bine.

Atat doar ca eu ma cam simt tras in piept de Samsung. Ca e telefonul meu o duda, ca s-au aliniat astrele, ca mama lui DJ Sammy din Coreea nu ma iubeste, sincer nu prea ma intereseaza. Ma intereseaza ca am dat 700e + TVA , sau cat dracu' a fost, pe un produs de top, care sta mai mult prin garantii decat ar fi normal. De acolo lipsa mea de incredere in a face upgrade la N9. Pai, tu mi-ai dat-o pingurita o data(asta fiind femela pinguinului, a nu se modifica postul), si eu sa vin cu banii pregatiti si a doua oara?

#6111
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,965
  • Înscris: 10.07.2014
Ai si tu dreptatea ta,dar daca nu aveai  probleme cu N8,ti se pare un exces acest upgrade?Nu discutam de masini acum,vorbim de telefoane.La masini e mai complicat si tine de marca,dotari etc.

Edited by lawrence74, 30 September 2018 - 19:22.


#6112
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Baieti stie cineva vreo metoda prin care ingheti acel trial de la theme?! Cu Package Disable Pro vad ca nu ma mai lasa.Mersi

#6113
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
In Romania foarte multe produse la calitatea a 3ia se vand, chiar si de branduri mari. Asigurarile din Romania sunt pe multe liste negre in multe locuri in Europa. Tot ce se vrea, e ca tu sa platesti maxim pe ceva ce nu merita atat din punct de vedere al calitatii. Practic esti dezinformat de la inceput dar consideri ca ai facut cea mai buna alegere.
Cand am avut "problema" cu laptopul asus r.o.g. luat de la emag, pot spune ca s-au comportat ca niste porci, abia dupa ce am contactat asus si am detaliat problema, si-au cerut la rece scuze, fara nici o jena. Practica asta aduce multe probleme multor consumatori cum este si userul de mai sus, ca el sau alt cineva se plange aici, este irelevant; sunt sute de mii de "clienti" nemultumiti si asta pe buna dreptate.


#6114
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Nu Lawrence, dacă Note 8 era ok din punct de vedere hard, chiar și exceptând bateria, făceam upgrade la 9. Ok, îmi asum ca bateria e doar de 3.300, ca e ditamai ecranul, ca Androidul e cum e și ca sunt un heavy user. Dar restul problemelor, Samsung nu și le asuma. Își cer scuze foarte frumos de la suport (chiar sunt ok pe partea asta) și îmi zic sa le dau 2.300 pentru upgrade.



#6115
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015

View Postalexmaster, on 30 septembrie 2018 - 19:47, said:

Baieti stie cineva vreo metoda prin care ingheti acel trial de la theme?! Cu Package Disable Pro vad ca nu ma mai lasa.Mersi
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wc_0PHH_Eqc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6116
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010
Bună, ati avut probleme de burn in pe n8?
Ma interesează dacă ați fost la esd service cu problema de burn in

#6117
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Au fost probleme, au mers colegi, s-a înlocuit ecranul. Deci, da, au fost și încă sunt probleme.

#6118
zbengutz

zbengutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 17.01.2015
Si daca ecranul era crăpat l-au schimbat ?

#6119
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Nu. Doar pentru burn.

#6120
iuli777

iuli777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 20.10.2010
Maine ma duc cu el, m-am ales cu un ușor burn de la YouTube

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate