Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Libra Internet Bank

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
6307 replies to this topic

#181
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
E adevarata faza cu camera

#182
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 cuculea, on 30 noiembrie 2017 - 22:41, said:


Ce ma???? Web Cam....????? Nu cred asa ceva

Eu si mai multi de pe aci ne am deschis contul si cardul online si nu ne au cerut Web Cam, ci doar o copie de la buletin trimis aprin intermediul site ului...ceea ce mi se pare de bun simt si normal pentru deschiderea unui cont bancar.

Probabil era putin ilegal.

#183
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 cuculea, on 30 noiembrie 2017 - 22:41, said:


Ce ma???? Web Cam....????? Nu cred asa ceva



Doar la credite si credit carduri cer asa ceva...

#184
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
nu este nimic ilegal, si videoconferinta este o masura de autentificare, nu mi se pare nimic special / de refuzat.

Edited by dj_cristi, 01 December 2017 - 12:30.


#185
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

 Catean, on 01 decembrie 2017 - 10:48, said:



Doar la credite si credit carduri cer asa ceva...
Mi au cerut mie la debit card.

#186
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 sloimi, on 30 noiembrie 2017 - 18:41, said:

Am vrut să aplic online pentru un debit card la libra,pe la începutul lunii noiembrie.
Am abandonat când mi-au cerut webcam.
Câteva zile mai târziu am început să primesc spam prin SMS de la soleshop și quickmobile.
Le-am scris că au o problemă.
Mi-au răspuns că sunt cei mai de încredere din univers.
Am numărul de mobil din octombrie 2013,știu să-l gestionez.
Din partea mea librabank poate să fie unică,nu mă interesează.
Nu mi s-a intamplat sa primesc spam de la vreunii, de soleshop acum aud prima data.
Cat despre identificarea prin webcam, posibil sa fi schimbat metoda de verificare a datelor personale, in vara nu era asa.
Oricum este foarte folosita si de alte institutii bancare/fintech-uri, nu e nimic nou lansat pe piata, e ceva nou poate doar pt clientii bancilor din Romania.
In UK de exemplu la Metro Bank iti face chiar si poza in sucursala.

Oricum, nu inteleg de ce nu te-ai prezentat in sucursala fizica daca ti s-a parut ceva dubios la crearea online a contului.

Edited by gumball3000, 01 December 2017 - 12:45.


#187
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 24.04.2007

 cuculea, on 30 noiembrie 2017 - 22:41, said:

Ce ma???? Web Cam....????? Nu cred asa ceva

Eu si mai multi de pe aci ne am deschis contul si cardul online si nu ne au cerut Web Cam, ci doar o copie de la buletin trimis aprin intermediul site ului...ceea ce mi se pare de bun simt si normal pentru deschiderea unui cont bancar.
Dar nu a trebuit sa mergi in sucursala ca sa semnezi actele? Ai putut face operatiuni fara sa ate vada fizic la fata?

#188
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu știu cum sunt alții dar eu când citesc „online” mă aștept să fie adevărat online.Pentru că se poate.
Am semnat contract online.
Dacă e deschidere cont online atunci așa să fie,nu Telecredit și te trimite la finanțe să scoți fisa fiscală a anului anterior.
Asta e exemplu.
Deci dacă e deschidere cont online mă aștept să fie online,nu sucursală,office și alte webcam-uri.
Îți trimit scan CI,scan extras de cont și ce mai vrea mușchiul tău dar să fie online.
Vouă vi se pare online să faci cerere de acasă și să mergi la sucursală să semnezi ?

Edit: Mi-am adus aminte,am citit dar nu am încercat.Dacă nu e OK cu regulamentul să fie sters.
Axi card.Card de credit. Cerere online,zero taxe de administrare,de emitere și vine cardul acasă.
Asta e adevărat online,nu sucursală,webcam.

Edited by sloimi, 02 December 2017 - 10:36.


#189
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
esti in eroare, webcam-ul e cumva offline ?!

#190
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 dj_cristi, on 27 noiembrie 2017 - 15:47, said:

unde e teapa? ai vreun argument?

Dobanda lor e buna ca argument pentru tine?

#191
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
este dreptul lor sa aiba orice dobanda, inseamna ca nu cunosti definitia cuvantului 'teapa'.

#192
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

 denky, on 06 decembrie 2017 - 00:44, said:



Dobanda lor e buna ca argument pentru tine?
Teapa e atunci cand ,sa presupunem, semnezi contractul de creditare si nu iti prineati banii. E un exemplu.
Atata timp cat iei la cunostinta cedobanda au, ce termeni si conditii au si semnezi in cunostinta de cauza si pe de asupra iti prinesti si banii de la imprumut....DE CE E TEAPA?

cum a scris si dj cristi...mai mult ca sigur nu cunosti intelesul argoului,,"ti ai luat teapa".

#193
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 24.04.2007
Hai sa revenim la ale noastre despre Libra... teapa e un cuvant exagerat, dar totusi.... exprimari de genul "1.89% la un an si o luna pentru depozite in lei" sau "2.25% pentru un depozit pe 18 luni in Lei" te pot usor induce in eroare. Rata dobanzii se exprima in procente pe an, nu pe 13, 18 sau 36 de luni. De ce nu pe 10 ani, ca da mai bine !?

@Cuculea - ajuta daca lamureai intrebarea mea de mai sus - ai putut face operatiuni fara sa mergi in sucursala, sa te vada la fata si sa semnezi acte ?! Ca sa lamurim daca e intr-adevar o banca 100% online sau e tot o "metafora"

#194
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006
Mstanciu

Da, eu mi am deschis contul si am cerut cardul onine de pe aite ul lor. Mi au cerut doar o copie dupa buletin care l am trimis tot prin intermedkul site ului. Am ales sa ridic personal cardul dintr o sucursala aleasa de mine,din motive personale. Parca dupa o saptamana am lrimit un tel sa merg sa il ridic. La sucursala am.activat si cardul telefonic, la relatii cu clientii unde am comunicat cnp ul si un cod care era pe scrisoarea de bun venit.
Mai am un amic care si a deschi dupa mine ,aceeasi procedura numai ca a ales sa ii vina cardul acasa ceea ce s a si intamplat.



#195
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

 mstanciu, on 06 decembrie 2017 - 18:46, said:

Hai sa revenim la ale noastre despre Libra... teapa e un cuvant exagerat, dar totusi.... exprimari de genul "1.89% la un an si o luna pentru depozite in lei" sau "2.25% pentru un depozit pe 18 luni in Lei" te pot usor induce in eroare. Rata dobanzii se exprima in procente pe an, nu pe 13, 18 sau 36 de luni. De ce nu pe 10 ani, ca da mai bine !?

@Cuculea - ajuta daca lamureai intrebarea mea de mai sus - ai putut face operatiuni fara sa mergi in sucursala, sa te vada la fata si sa semnezi acte ?! Ca sa lamurim daca e intr-adevar o banca 100% online sau e tot o "metafora"


Chestie de marketing Posted Image
Insa chestia misto la ei ca chiar ai comisioane 0 la cam tot (cont, card, retragere numerar,internet banking, etc).
Nu e gratuit cu stelute jos: ca trebuie sa i salariul la ei, sa faci plati de nu stiu cat, etc
Oricum, au de departe cea mai convenabila oferta bancara din Romania. Sa speram ca si celelalte banci romanesti vor lua exemplul celor de la Libra

Edited by geostorm, 06 December 2017 - 23:33.


#196
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,204
  • Înscris: 08.12.2006

 geostorm, on 06 decembrie 2017 - 23:31, said:

Chestie de marketing Posted Image

ce e chestie de marketing?

#197
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Interesant,chiar dacă am închis pagina când mi s-a cerut webcam se pare că am cont la librabank.
Curios că nu am primit nimic pe mail,nici un deranj pe telefon.
[ https://s7.postimg.org/71pp3r1vb/libra.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sloimi, 07 December 2017 - 00:25.


#198
faracreier

faracreier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 30.08.2017
Asta nu inseamna ca procesul este finalizat. Daca nu-ti verifica identitatea, pun pariu ca o sa-ti inchida automat contul.

Chestia cu webcamul pare sa fie noua, asta vara anul trecut mie acceptandu-mi doar o fotografie a cartii de identitate.

Edited by faracreier, 07 December 2017 - 00:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate