Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

X-Men Dark Phoenix (2 Noiembrie 2018)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
In urma cu cateva zile, urmatorul film din seria X-Men, a primit si un nume, confirmand astfel zvonurile despre posibilul scenariu care va fi adaptat in continuarea francizei. Mai jos e articolul care l-am gasit in legatura cu acest subiect:

Quote

The next film in the main X-Men movie series has been given a title: Dark Phoenix. While the X-Men series is moving an eclectic range of directions, from serious meditations on the idea of a superhero like Logan to goofy riffs on genre tropes with Deadpool, it’s still going be having some focus on Professor Xavier and School for Gifted Youngsters.
The direct follow-up to last year’s X-Men: Apocalypse has been in pre-production since that film’s release, with a rumored production start date of June 2017. For a long while it was operating under the title X-Men: Supernova, leading to speculation it would take the baton from its predecessor and dramatize the famed Dark Phoenix arc, although that has since been debunked by producer Simon Kinberg. Now a proper title has been reported and it definitely steers into that story.

According to BoxOffice, the title of the film is X-Men: Dark Phoenix. Their information comes from an announcement by Fox setting the dates for three X-Men movies in 2018.
Although Kinberg has – along with denying the Supernova title rumors – played down the notion of Apocalypse‘s sequel tackling the Dark Phoenix arc, in which Jean Grey becomes possessed by the all-powerful, genocidal Phoenix force, this title would seem to suggest that’s exactly where the movie’s heading. This isn’t too surprising; Apocalypse already established that Sophie Turner’s Jean was wrestling with some deep, hidden powers which she embraced to defeat En Sabah Nur in the film’s final act, and the suggestion that the team will head to space this go around chimed with the comic source.

Dark Phoenix will, of course, not be the first time that the comic story has been brought to the big screen. It was seeded through Bryan Singer’s initial two films and realized by Brett Ratner in X-Men: The Last Stand. That film is regarded as one of the weakest of the series, and Ratner’s butchering of Singer’s setup and the source story is one of its biggest crimes. Apocalypse suggested the new timeline was going with a similar origin story – the Phoenix power is something deep inside Jean rather than an external force – but hopes are high that Kinberg (or whoever ends up directing) can handle it a bit better.

Of course, the bigger task of Dark Phoenix is in relation to a more recent failure. Apocalypse received a savaging with critics and its box office was a major step down from previous main series entry Days of Future Past, putting a lot of pressure on its successor to show there’s still interest in the core series.
Not much else is known about the film beyond its basic premise; in terms of concrete details, the only real facts are James McAvoy’s hinted return (albeit perhaps without Michael Fassbender’s Magneto) and Jubilee likely playing a bigger role. It is expected that this film will see the run started with First Class move into the 1990s in an homage to the classic X-Men: The Animated Series.

-Men: Dark Phoenix is set for a November 2, 2018 release, the third film in the series set for next year after New Mutants on April 13 and Deadpool 2 in June.

Ca fan al benziilor desenate cu X-Men, pot spune ca sunt destul de entuziasmat sa vad cum vor transpune pe ecran aceasta poveste, sper doar sa nu fie dezamagitor ca si Apocalypse :(

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Ceva nu are sens pt. mine !
Adica la finalul filmului X-Men: Apocalypse (2016) En Sabah Nur/Apocalypse vede si simte puterea ascunsa din Jean Grey si spune zambind "All is revealed"; ceea ce ne aduce aminte de filmul din 2006 X-Men: The Last Stand unde "puterea" ascunsa din Jean Grey o reinvie si omoara tot ce ii iese in cale din cauza ca devenise labila psihic.

Acest film, X-Men: Dark Phoenix, e o reproducere a filmului/subiectului din 2006 ?

#3
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Probabil după 2006.
Când Phoenix face ravagii prin galaxie.

Oricum,time-line-ul nu prea contează la Hollywood,scenariștii au un time-line care "dă cu mămăliga-n lapte și cu mucii pe perete".

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
@super8: Nu. Din cate stiu evenimentele din "X-Men: Days of Future Past (2014)" au sters toate evenimentele din filmele anterioare (nu sunt sigur daca inclusiv cele din X-Men: First Class, dar cel putin evenimentele din primele 3 filme ale seriei).
Evenimentele din filmul asta le vor continua cel mai probabil pe cele din X-Men: Apocalypse.

View PostASCENDED, on 26 aprilie 2017 - 08:19, said:

Probabil după 2006.
Când Phoenix face ravagii prin galaxie.
Oricum,time-line-ul nu prea contează la Hollywood,scenariștii au un time-line care "dă cu mămăliga-n lapte și cu mucii pe perete".
Pentru Hollywood nu conteaza, dar pentru regizor da. Cand au ramas nedumeriti fanii dupa Days of Future Past, regizorul a dat explicatii in legatura cu toata "imbarligatura" creata de resetarea trecutului.

Edited by Hider141, 26 April 2017 - 08:42.


#5
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postsuper8, on 26 aprilie 2017 - 04:20, said:

Ceva nu are sens pt. mine !
Adica la finalul filmului X-Men: Apocalypse (2016) En Sabah Nur/Apocalypse vede si simte puterea ascunsa din Jean Grey si spune zambind "All is revealed"; ceea ce ne aduce aminte de filmul din 2006 X-Men: The Last Stand unde "puterea" ascunsa din Jean Grey o reinvie si omoara tot ce ii iese in cale din cauza ca devenise labila psihic.

Acest film, X-Men: Dark Phoenix, e o reproducere a filmului/subiectului din 2006 ?

Salut. Aceeasi chestie nu am inteles-o nici eu.  Moare si profesorul si ea, iar Magneto a primit un reset. Deci restul filmelor ar trebui sa fie inaintea astuia, nu? prequel-uri, nu?

#6
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostHider141, on 26 aprilie 2017 - 08:34, said:

@super8: Nu. Din cate stiu evenimentele din "X-Men: Days of Future Past (2014)" au sters toate evenimentele din filmele anterioare (nu sunt sigur daca inclusiv cele din X-Men: First Class, dar cel putin evenimentele din primele 3 filme ale seriei).
Evenimentele din filmul asta le vor continua cel mai probabil pe cele din X-Men: Apocalypse.


Pentru Hollywood nu conteaza, dar pentru regizor da. Cand au ramas nedumeriti fanii dupa Days of Future Past, regizorul a dat explicatii in legatura cu toata "imbarligatura" creata de resetarea trecutului.

Ce vrajeala pe ei, asa pot baga orice mizerie in film. Au resetat doar aparitia robotilor aia ucigasi de mutanti, ce pana mea.

#7
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View PostHider141, on 26 aprilie 2017 - 08:34, said:

Pentru Hollywood nu conteaza, dar pentru regizor da. Cand au ramas nedumeriti fanii dupa Days of Future Past, regizorul a dat explicatii in legatura cu toata "imbarligatura" creata de resetarea trecutului.
Nu cred că are importanță nici pentru regizor.
Mai degrabă are pentru Stan Lee.Dar,poate,pentru suma considerabilă,nici pentru el.
Pentru fani?
Îi doare fix în chiftea pe scenarist și regizor de fani.
Ei oricum vor vede filmul.

În Days of Future Past,Logan e tot tânăr.
În ultimul e (spoiler)boșorog.
S-a ales prafu' și de resetare și de tot.

#8
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostASCENDED, on 26 aprilie 2017 - 09:51, said:

Nu cred că are importanță nici pentru regizor.
Mai degrabă are pentru Stan Lee.Dar,poate,pentru suma considerabilă,nici pentru el.
Pentru fani?
Îi doare fix în chiftea pe scenarist și regizor de fani.
Ei oricum vor vede filmul.

În Days of Future Past,Logan e tot tânăr.
În ultimul e (spoiler)boșorog.
S-a ales prafu' și de resetare și de tot.
Lonan e nemuritor, ai uitat la cate razboaie a participat cu fratele lui?

#9
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Negativ ! ca sa aiba sens filmul  Logan (2017) evenimentele din  The Wolverine (2013) nu s-au sters.
Deci Logan/Wolverine a devenit muritor si imbatraneste iar Santinenlele (Sentinel) din X-Men: Days of Future Past (2014) nu ii mai vaneaza in viitor.

Acuma am inteles eu ! filmul din 2014 a resetat evenimentele cronologice si numai moare nici un mutant in X-Men: The Last Stand (2006) si astfel pot sa faca oricate filme vor.
Practic, filmul din 2006 e anulat  :)

#10
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Ce discutii avem, parca suntem copii :) Dar chiar sunt misto filmele astea, ca si star wars si toate din universul Marvel. Copii din noi, vorbesc, sa fie clar !
Stai bre, in The Wolverine (2013), i-au scos doar adamantiumul din el, feature-ul de imortalitate e la locul lui.

#11
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Postsonnydellmarco, on 26 aprilie 2017 - 10:05, said:

Lonan e nemuritor, ai uitat la cate razboaie a participat cu fratele lui?
Eu nu am uitat,dar ei(scenariștii,regizorii,etc.) da.

Au scos pe dracu.
În ultimul îl are la loc.
Poartă chiar și biciclete de vederePosted Image.

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008

View Postsonnydellmarco, on 26 aprilie 2017 - 09:23, said:

Ce vrajeala pe ei, asa pot baga orice mizerie in film. Au resetat doar aparitia robotilor aia ucigasi de mutanti, ce pana mea.
Nu chiar. O singura decizie poate avea multiple consecinte, mai ales dupa atatia ani.

View PostASCENDED, on 26 aprilie 2017 - 09:51, said:

În Days of Future Past,Logan e tot tânăr.
În ultimul e (spoiler)boșorog.
S-a ales prafu' și de resetare și de tot.
Ramanea tanar datorita procesului de regenerare, dar vezi in filmul Logan(2017) din ce cauza procesul asta a incetinit.

View Postsonnydellmarco, on 26 aprilie 2017 - 10:05, said:

Lonan e nemuritor, ai uitat la cate razboaie a participat cu fratele lui?
Era nemuritor. Inainte de a primi scheletul de adamantium avea puteri foarte mari de regenerare si de asemenea ghearele din mainile sale erau din oase.

View Postsuper8, on 26 aprilie 2017 - 10:41, said:

Negativ ! ca sa aiba sens filmul  Logan (2017) evenimentele din  The Wolverine (2013) nu s-au sters.
Deci Logan/Wolverine a devenit muritor si imbatraneste iar Santinenlele (Sentinel) din X-Men: Days of Future Past (2014) nu ii mai vaneaza in viitor.
Acuma am inteles eu ! filmul din 2014 a resetat evenimentele cronologice si numai moare nici un mutant in X-Men: The Last Stand (2006) si astfel pot sa faca oricate filme vor.
Practic, filmul din 2006 e anulat  Posted Image
Cel mai probabil s-au sters si cele din The Wolverine. Uita-te la Logan si vei vedea din ce cauza Logan e imbatranit si se vindeca asa greu.
Plus, din cate tin minte Logan ramane doar cu puterile sale de vindecare si ce mai avea inainte de experimentul cu adamantium. In cazul asta ar trebui sa se vindece extrem de usor mai ales daca scenaristii vroiau sa urmareasca directia luata de benzile desenate, unde odata cu trecerea timpului Logan se vindeca din ce in ce mai rapid si corpul sau se poate regenera din orice stadiu atat timp cat nu e decapitat.

Edited by Hider141, 26 April 2017 - 12:27.


#13
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Să zicem că este așa(cu regenerarea și adamantium).
Întrebarea care apare ar fi:

Pe cine bagă ei în locul lui Hugh?
A jucat destul de bine rolul,și cel ce îl va înlocui,va trebui să meargă pe linia intrepretării lui Hugh.

Edited by ASCENDED, 26 April 2017 - 13:50.


#14
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostASCENDED, on 26 aprilie 2017 - 13:49, said:

Să zicem că este așa(cu regenerarea și adamantium).
Întrebarea care apare ar fi:

Pe cine bagă ei în locul lui Hugh?
A jucat destul de bine rolul,și cel ce îl va înlocui,va trebui să meargă pe linia intrepretării lui Hugh.
Pe Cristiano Ronaldo, cum pe cine ? :)))))

#15
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008

View PostASCENDED, on 26 aprilie 2017 - 13:49, said:

Întrebarea care apare ar fi:
Pe cine bagă ei în locul lui Hugh?
A jucat destul de bine rolul,și cel ce îl va înlocui,va trebui să meargă pe linia intrepretării lui Hugh.
Pe oricine ar alege, unii fani vor fi revoltati.
Eu cred ca Tom Hardy ar fi un actor potrivit. Are destul talent, la fizic seamana cu personajul, si de asemenea e putin mai apropiat ca inaltime de personajul din benzile de desene animate decat Hugh Jackman (Wolverine - 1,6m, Tom Hardy - 1,75m si Hugh Jackman 1,89m).

#16
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Postsonnydellmarco, on 26 aprilie 2017 - 13:53, said:

Pe Cristiano Ronaldo, cum pe cine ? Posted Image))))
Dacă regizorul vrea control la prostată cu ghearele lui wolverine,să distribuie păpușa asta în rolul lui Logan.

View PostHider141, on 26 aprilie 2017 - 14:22, said:

Pe oricine ar alege, unii fani vor fi revoltati.
Eu cred ca Tom Hardy ar fi un actor potrivit. Are destul talent, la fizic seamana cu personajul, si de asemenea e putin mai apropiat ca inaltime de personajul din benzile de desene animate decat Hugh Jackman (Wolverine - 1,6m, Tom Hardy - 1,75m si Hugh Jackman 1,89m).
Nu e rea alegerea ta.
Eu aș merge pe cineva care să aibe încruntătura lui Hugh sau expresia de ură pe față a lui Nicholson.
Totuși,la momentul actual,cred că ar trebui să zicem mersi dacă nu o dă în "corectitudine politică" ca în Star Wars.

Edited by ASCENDED, 26 April 2017 - 18:47.


#17
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Am vazut pt a-3-a oara "Logan". Chiar adamantiumul ii provoaca raul, e toxic pt el. Eu asa am inteles, din replica doctorului.
Ciudat, prima data cand am vazut filmul, varianta CAM, nu mi-a placut. Insa ulterior, mi-am schimbat opinia. Kodi sa traiasca :)

#18
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View PostASCENDED, on 26 aprilie 2017 - 18:47, said:

Totuși,la momentul actual,cred că ar trebui să zicem mersi dacă nu o dă în "corectitudine politică" ca în Star Wars.
Adica sa puna un actor de culoare in rolul lui Wolverine  Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate