Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

Jaguar X-Type, 2004, 2.0D

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 29.08.2010
De ~2 luni nu mai am masina, am busit-o intr-un accident. Dar cat timp o aveam n-am mai schimbat/reparat multe lucruri la ea... doar un set de furtune (este o problema comuna sa fisureze cel de sub EGR) si regulatorul de la alternator (100 lei).

Nu sunt un exemplu de fiabilitate, dar nici la coada listei nu se afla, mai ales versiunile cu motorizari diesel (2.0/2.2). (+ ca ai o piata foarte buna de piese SH, majoritatea fiind cu volan pe dreapta, aduse din Anglia special pentru dezmembrari).

Luna viitoare imi iau alta, tot X-Type, facelift din 2009, cu motorizarea de 2.2D.

#20
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 17.04.2007
Inteleg, multumesc. E vreun avantaj 2.2 in fata celui de 2.0? ma gandesc ca e mai ok dpdv al taxelor cel de 2.0 ca altfel as fi luat benzina 2.5 :)

#21
M-A-R-I-U-S

M-A-R-I-U-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 29.08.2010
Avantaje nu exista... poate doar cei ~15CP in plus.

Iau 2.2 pentru ca vreau transmisie automata, pe 2.0 gasesti doar manuale. Plus ca cele de 2.0 din [2009 - 2010] sunt mult mai rare, deci nu prea am de unde alege.

Edited by M-A-R-I-U-S, 21 December 2017 - 17:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate