Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Isaran 2 Brasov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1355 replies to this topic

#649
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
De electrica nu depinde mine.
La rds nu trebuie sa ai contract
La gaz poate depinde CVC
Mobila se poate monta :))
Fiecare sa facă cum crede.

#650
Caragiale1919

Caragiale1919

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2018
Intrebare pentru cei cu credit prima casa: aveti idee daca banca cu care lucrati a terminat cu evaluarea si a trimis dosarul la fond? Pe mine Banca Transilvania ma amana de aproape 3 saptamani.

#651
Sanurian

Sanurian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.10.2015
A fost cineva programat pentru semnarea CVC ?

#652
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Da. Unii au și semnat. Cash.

#653
Sanurian

Sanurian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.10.2015
Mersi mult

#654
Arasandu

Arasandu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.01.2018

View PostCaragiale1919, on 15 martie 2018 - 09:16, said:

Intrebare pentru cei cu credit prima casa: aveti idee daca banca cu care lucrati a terminat cu evaluarea si a trimis dosarul la fond? Pe mine Banca Transilvania ma amana de aproape 3 saptamani.

Si eu tot cu Transilvania fac prima casa. Inca nu este incarcat la fond, sper eu cel mai probabil luni. Daca ajunge la fond,se poate urmari pe site. Bafta

#655
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
A văzut cineva dressing-ul, cum arată, poate o poza:)

#656
Costi_09

Costi_09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.10.2017

View PostValimania2016, on 15 martie 2018 - 20:49, said:

A văzut cineva dressing-ul, cum arată, poate o poza:)
Eu am fost astazi in apartament, insa in cele cu 4 camere nu au montat. Mi-a fost prezentat unul dintr-un apartament cu 3 camere. Am inteles ca in toate apartamentele cu 3 camere au fost montate si urmeaza cele cu 2 camere si cu 4, fiind diferite ca dimensiuni. Personal, maine o sa iau legatura cu cei care se ocupa de acest lucru sa vad daca pot sa schimb modelul si materialul cu ceva in genul dressingului din apartamentul de prezentare.

#657
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
Care e diferenta dintre cel montat si cel din apartamentele demo?

#658
doxxa

doxxa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.10.2017
Mie mi-a placut, si materialul si solutia constructiva. E un pic mai simplu decat cel de la apartamentul de prezentare, nu are sertare dar are multe rafturi. O sa imi pun singur sertarele acolo unde o sa am nevoie de ele. Eu sunt fan al cosurilor alea de sarma de la Ikea, sunt foarte practice si se monteaza extrem de usor.

#659
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
Minunat, dupa ce ca nu e usa la dressing (pana gasesc solutia potrivita) mai sta si lenjeria la vedere. :)))
Apoi na, sa fie asta ultima problema Posted Image

#660
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Sa înțeleg ca in ap de prezentare este un model iar in cele cumparate alt model?

#661
Mariusbvb

Mariusbvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 25.09.2017

View PostValimania2016, on 16 martie 2018 - 07:22, said:

Sa înțeleg ca in ap de prezentare este un model iar in cele cumparate alt model?
Cele de prezentare sunt mult mai frumoase decat ce au facut in blocul 3,clar...desii ar fi trebuit sa fie invers

in casa scarii,blocul 2,joci fotbal,in blocul 3 nu ai loc nici de tenis de masa....lacomia a stricat aspectul...

#662
TheoB

TheoB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.08.2016
Prefer sa fie apartamentele spatioase decat sa intorc masina pe hol...totusi 3,5 metri la intrare nu e chiar putin!

Dressingul e intr-adevar altfel mobilat, insa parerea mea e ca oricum ar fi fost, nu ar fi fost pe gustul tuturor, fiecare vrea sa il foloseasca cu un alt scop si pentru alte lucruri, asa ca eu zic sa ne bucuram de ce am primit, si, in timp sa il facem asa cum dorim!  Posted Image

#663
Mariusbvb

Mariusbvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 25.09.2017

View PostTheoB, on 16 martie 2018 - 08:37, said:

Prefer sa fie apartamentele spatioase decat sa intorc masina pe hol...totusi 3,5 metri la intrare nu e chiar putin!

Dressingul e intr-adevar altfel mobilat, insa parerea mea e ca oricum ar fi fost, nu ar fi fost pe gustul tuturor, fiecare vrea sa il foloseasca cu un alt scop si pentru alte lucruri, asa ca eu zic sa ne bucuram de ce am primit, si, in timp sa il facem asa cum dorim!  Posted Image
Ma bucur sa vad ca nu ai intales msg meu.....diferenta de spatiu nu ti-a marit tie apartamentul ci veniturile lui Fadi care a mai facurt o garsoniera si a transformat casa scarii intr-o camara....una ni sa prezentat si alta am primit
In speranta ca ai intales de data asta,iti urez o zi buna

#664
tetronix

tetronix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.03.2017

View Postlavee, on 16 martie 2018 - 00:24, said:

Minunat, dupa ce ca nu e usa la dressing (pana gasesc solutia potrivita) mai sta si lenjeria la vedere. Posted Image))
Apoi na, sa fie asta ultima problema Posted Image

Eu ma tot uit la niste emisiuni pe la americani despre case si apartamente de cumparat - la ei dressingul e ceva obisnuit si in cele mai multe cazuri nu are usa. De multe ori, e construit chiar sa treci prin el din dormitor spre baie :)

View PostMariusbvb, on 16 martie 2018 - 07:55, said:

in casa scarii,blocul 2,joci fotbal,in blocul 3 nu ai loc nici de tenis de masa....lacomia a stricat aspectul...

Ba sunt faine holurile de intrare, ai lumina naturala pe scara si sunt chiar spatioase. Iar aspectul e foarte frumos, cu placajele in culori mai deschise, mie imi place mult.

View PostTheoB, on 16 martie 2018 - 08:37, said:

Prefer sa fie apartamentele spatioase decat sa intorc masina pe hol...totusi 3,5 metri la intrare nu e chiar putin!

Dressingul e intr-adevar altfel mobilat, insa parerea mea e ca oricum ar fi fost, nu ar fi fost pe gustul tuturor, fiecare vrea sa il foloseasca cu un alt scop si pentru alte lucruri, asa ca eu zic sa ne bucuram de ce am primit, si, in timp sa il facem asa cum dorim!  Posted Image

Rafturile sunt foarte utile si sunt frumos facute, daca le faceam singur dadeam ceva bani pe ele :) asa doar o sa le adaptez n functie de ce imi trebuie, eu vreau sa fac si pentru depozitare nu doar pentru haine.

#665
TheoB

TheoB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.08.2016

View PostMariusbvb, on 16 martie 2018 - 08:49, said:

Ma bucur sa vad ca nu ai intales msg meu.....diferenta de spatiu nu ti-a marit tie apartamentul ci veniturile lui Fadi care a mai facurt o garsoniera si a transformat casa scarii intr-o camara....una ni sa prezentat si alta am primit
In speranta ca ai intales de data asta,iti urez o zi buna
Am inteles foarte bine, si chiar nu trebuie sa te superi :) Ai dreptate pe deoparte, insa blocurile sunt structurate diferit fata de primele doua, ma gandesc ca totusi timpul ni-l petrecem in casa, nu pe holuri, iar venitul pe care il face Fadi, nu ma priveste pe mine, daca mi-ar fi pasat, ma duceam undeva pustnic, sa am grija sa nu se imbogateasca nimeni de pe urma mea! Asa ca am ales traiul in comun, unde sper sa am parte de vecini mult mai cumsecade decat am in momentul de fata!

#666
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
Ai dretate, e chestie de preferinte. Eu am vazut la un alt constructor din zona un apartament in care fix prin dressing treceai in drumul spre baie. Nu mi-a placut. Si lipsa usii e mai evidenta (si mai putin placuta vizual dupa mine) cand ai dressingul fix in usa dormitorului, cu ciorapii la vedere, dar e iar o chestie de perceptie. (Nici daca as folosi incaperea ca spatiu de depozitare, tot nu mi-ar placea sa ii vad i teriorul de cate ori intru in camera.)

Nici eu nu ma bucur ca a schimbat structura blocului, imi placea mult cum era casa scarii in primele 2, dar nu imi pare chiar atat de ingust, iar impartirea apartamentelor in cele 2 laterale face sa nu se mai simta ca intr-un bloc de garaoniere cum ma temeam la inceput.

Iar comentariul cu garsoniera... parca nu avea decat de la 2 camere in sus in blocurile astea, nu? Dar e blocul lui, face cati bani vrea din el, de aia unii sunt oameni de afaceri si altii nu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate