Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Isaran 2 Brasov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1355 replies to this topic

#685
Cosmin1102

Cosmin1102

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.07.2017
Buna ziua,
Doresc sa va intreb ce acte v-au fost inmanate de catre Isaran la semnarea prelungirii antecontractului,ce v-au spus ca urmeaza si cand?

Multumesc

#686
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

 Cosmin1102, on 19 martie 2018 - 13:17, said:

Buna ziua,
Doresc sa va intreb ce acte v-au fost inmanate de catre Isaran la semnarea prelungirii antecontractului,ce v-au spus ca urmeaza si cand?

Multumesc
Salutare, Eu am primit un dosar intreg cu diverse acte (Teren, energie, urbanism, o gramada de hartii). SI cu ala am fost la banca am terminat cu creditul, astept sa mergem la notar sa semnam CVC si sa treaca ipoteca pe mine. Nu stiu ce dureaza asa mult

#687
Cosmin1102

Cosmin1102

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.07.2017

 eddybv, on 19 martie 2018 - 13:34, said:

Salutare, Eu am primit un dosar intreg cu diverse acte (Teren, energie, urbanism, o gramada de hartii). SI cu ala am fost la banca am terminat cu creditul, astept sa mergem la notar sa semnam CVC si sa treaca ipoteca pe mine. Nu stiu ce dureaza asa mult
Ce fel de credit ai facut EDDYBV?

#688
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Ipotecar. Intreb timp m-a sunat si de la isaran sa mergem la notar. Miercuri am programarea pt semnarea contractului. Dar nu stiu cum e apartamentul...o fi gata ?

#689
Cosmin1102

Cosmin1102

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.07.2017

 eddybv, on 19 martie 2018 - 14:38, said:

Ipotecar. Intreb timp m-a sunat si de la isaran sa mergem la notar. Miercuri am programarea pt semnarea contractului. Dar nu stiu cum e apartamentul...o fi gata ?
Am vazut poze la apartamentul postat pe OLX si pare finalizat, eu sper ca remedierea neregulilor constatate la prereceptie sa fie executata in 10 zile cum scrie in antecontract.
Ai platit actele la notar, daca da, cat te-a costat.

Multumesc

Edited by Cosmin1102, 19 March 2018 - 14:49.


#690
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
inca nu am platit nimic. Doar pentru ante contract si acte aditionale. Miercuri cred ca platesc . Pai la al meu de exemplu mai lipseau multe lucruri cand am fost la pre receptie, oglinzi usi glisante dresing. Mai trebuia reparat la un peret. Da ma duc maine pe acolo sa vad cum se prezinta.

#691
Edusrd

Edusrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.01.2018
Va salut! Eu am optat pentru un apartament cu 3 camere în blocul 8, cu finalizare in 31-12-2018, nu am putut să adăugăm nimic in antecontract, gen finisaje si altele. Tot citesc pe forumuri parerile sunt pro si multe contra, acum ma intreb oare am facut o alegere buna ca am ales isaran, voi putea alege finisajele, la voi cum a decurs? Am văzut o poza pe olx cu un apartament de la isaran cu grinda de susținere in camera lăsată din tavan, sincer mi se părea oribil.Multumesc

#692
lavee

lavee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.11.2017
In blocul 3 am putut alege finisajele, nu au fost trecute in antecontract pentru ca s-au ales ulterior (pentru cei care au cumparat dupa alegerea lor, a ramas o varianta standard). Grinzile alea au fost o surpriza neplacuta si pentru mine, intre timp m-am consolat cu ideea (dar asta nu inseamna ca vor fi si la ultimele blocuri pentru ca au structura diferita).

#693
Rosa2017

Rosa2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.08.2017

 eddybv, on 19 martie 2018 - 14:38, said:

Ipotecar. Intreb timp m-a sunat si de la isaran sa mergem la notar. Miercuri am programarea pt semnarea contractului. Dar nu stiu cum e apartamentul...o fi gata ?
Voi ati avut nevoie de " neurmarire fiscala" ? A iesit repede?

#694
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Nu mi-a zis nimeni nimic... Dar citeam pe pagina primăriei ca la persoane fizice se eliberează în 2 zile

#695
Rosa2017

Rosa2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.08.2017

 eddybv, on 19 martie 2018 - 20:27, said:

Nu mi-a zis nimeni nimic... Dar citeam pe pagina primăriei ca la persoane fizice se eliberează în 2 zile
Noua ne-a cerut banca, "isaran" printr-un reprezentant trebuia sa o scoata pt a putea semna cvc dar asteptam de sapt trecuta si inca nu s-a rezolvat.

#696
Cosmin1102

Cosmin1102

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.07.2017

 Edusrd, on 19 martie 2018 - 19:33, said:

Va salut! Eu am optat pentru un apartament cu 3 camere în blocul 8, cu finalizare in 31-12-2018, nu am putut să adăugăm nimic in antecontract, gen finisaje si altele. Tot citesc pe forumuri parerile sunt pro si multe contra, acum ma intreb oare am facut o alegere buna ca am ales isaran, voi putea alege finisajele, la voi cum a decurs? Am văzut o poza pe olx cu un apartament de la isaran cu grinda de susținere in camera lăsată din tavan, sincer mi se părea oribil.Multumesc
Nu vreau sa te dezamagesc, dar termenul de finalizare mentionat de tine este posibil sa se refere la" finalizare la rosu".Sfatul meu este sa te asiguri ce semnezi si sa te asiguri ca vei fi despagubit in cazul in care va intarzia minim 1 an de la data promisa a fi finalizat.
Seara faina

#697
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 13.09.2016
Eu te sfătuiesc sa te duci sa vezi un ap.
Sa studiezi bine schițele
Termenul de predare te asigur ca va fi întârziat minim 3 luni.
Sa te înțelegi la termene curs etc.


#698
Edusrd

Edusrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.01.2018
In antecontract termenul de finalizare e 31-12-2018 cu 90 de zile întârzieri, daca se depășesc aceste 90 de zile firma lui fadi trebuie sa plateasca chiria a 3 camere lunar.

#699
paul_predeal

paul_predeal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 03.06.2016

 Edusrd, on 19 martie 2018 - 22:19, said:

In antecontract termenul de finalizare e 31-12-2018 cu 90 de zile întârzieri, daca se depășesc aceste 90 de zile firma lui fadi trebuie sa plateasca chiria a 3 camere lunar.



Ai specificata chestia cu chiria în contract??

#700
Cosmin1102

Cosmin1102

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.07.2017

 Edusrd, on 19 martie 2018 - 22:19, said:

In antecontract termenul de finalizare e 31-12-2018 cu 90 de zile întârzieri, daca se depășesc aceste 90 de zile firma lui fadi trebuie sa plateasca chiria a 3 camere lunar.
Daca nu scrie in contract, dar in schimb ti-a promis Fadi, din propria experienta iti pot spune ca ai sansa sa iti gaseasca Fadi o solutie prin care sa  platesti tu chiria :)

#701
Edusrd

Edusrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.01.2018
Exact cum v-am spus scrie in contract. Nici eu nu am crezut la inceput dar merg odata la 2 saptamani in zona si lucrarea merge foarte rapid.

#702
tetronix

tetronix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.03.2017

 eddybv, on 19 martie 2018 - 14:38, said:

Ipotecar. Intreb timp m-a sunat si de la isaran sa mergem la notar. Miercuri am programarea pt semnarea contractului. Dar nu stiu cum e apartamentul...o fi gata ?
Si eu semnez saptamana asta. La mine erau de reparat niste ciupituri pe rigips, acolo unde s-au montat ledurile, un colt de perete ciobit, o priza stramba, o foaie de geam sparta la usa de la balcon  - astea s-au reparat, mai trebuia data o mana de lavabila. Si mai e ceva cu o gresie  care nu e pusa perfect, dar am promisiunea ca se rezolva. In bai sunt montate oglinzile, sunt mari si foarte faine de altfel. Plus ca am vazut ca am si oglinzi suplimentare, din alea de cosmetica, care maresc. Bucuria nevestei Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate