Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Lenovo P2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
819 replies to this topic

#289
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
https://forums.lenov...es/bd-p/lp05_en

#290
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
As vrea sa schimb lenovo p2 cu ceva mai mic, orice as face dupa ce am avut iphone 6 (4.7 inch) nu imi vine comod la mana 5.5 inch.

Schimb sau vand lenovo p2 cu acte (cumparat de la media galaxy) in stare impecabila, absolut nici o zgarietura + garantie pana in 2019 mai cu ceva mai mic (5-5.2 inch, de ex pot oferi si o diferenta daca aveti telefoane mai scumpe).

Sunt intereseaza doar de telefoane de 5-5.2 inch maxim, altfel nu fac schimbul, asta fiind singurul motiv pt care vreau sa-l schimb.

#291
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
@Deenman
Ti-am trimis PM

#292
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
@Deenman
Ti-am trimis PM și eu.
Ți l-au reparat?

Edited by badmania98, 28 October 2017 - 18:34.


#293
DFlorin1987

DFlorin1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2017
Salut, ma gandeam serios sa cumpar telefonul asta. Il gasisem la un pret bun pe quickmobile 1180 lei , desi parea ciudat ca e cu vreo 200 mai putin decat la toate celalalte magazine. Apoi l am gasit si la emag in 2 variante iar cea de 64 g era mai ieftina decat cea de 32 )))  cea ce e aiurea tare ) . am inteles din ce am citit si aici ca e varianta de pe piata chinezeasca cea de 64  si nu prea am incredere. Care este totusi diferenta, care ar fi minusurile?

#294
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
32 gb e varianta dual sim, 64 gb din cate stiu e single sim, de aici si diferenta.

#295
bambucea015

bambucea015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 23.08.2012
Singurele diferente ar fi soft-ul, numele (P2c72) si memoria.
Poti sa arunci un ochi si pe pcg unde au varianta de 32gb la 1289 lei pentru a evita garantia de la quickmobile

#296
DFlorin1987

DFlorin1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2017
Tocmai de soft imi era frica ) Eram deja cu ochii pe oferta de la pcg ) Am facut comanda . Sper sa nu l sparg si pe asta )))   ultimile 2 tel m au tinut fix 6 luni . Eram fan Motorola si eram suparat ca (practic) au disparut, si culmea, trec pe lenovo )) , dar de 2 saptamani tot compar si mi se pare cea mai buna alegere.
Recomandati mi o husa . As lua una carte sa nu i mai pun si folie de sticla ca oricum din ce am citit aici nu sta prea bine pe el niciuna.

#297
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Ma înșel eu sau la varianta cu 64 lipsește banda 20 în 4G?

#298
bambucea015

bambucea015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 23.08.2012

View Postbadmania98, on 30 octombrie 2017 - 10:12, said:

Ma înșel eu sau la varianta cu 64 lipsește banda 20 în 4G?
Da, lipseste si este compatibil cu 1/2 benzi 4G la Orange si Vodafone.

#299
DFlorin1987

DFlorin1987

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2017
N am mai apucat sa va scriu impresiile, prea ocupat cu munca... Ecran foarte foarte bun deși cred că este cu o idee sub cele pe care și le păstrează Samsung )) . Telefonul se mișcă foarte fluid, conectivitate foarte buna, gps foarte precis. Camera de care unii se plângeau mi se pare buna, chiar m a impresionat având în vedere că mi făcusem o imagine ușor negativă . Aspectul negativ este sunetul .. aici mă cam dezamăgește dar se rezolva cu o casca buna.
Până la urmă merita upgradarea la 7? N ar fi rea opțiunea de split screen )

N am mai apucat sa va scriu impresiile, prea ocupat cu munca... Ecran foarte foarte bun deși cred că este cu o idee sub cele pe care și le păstrează Samsung )) . Telefonul se mișcă foarte fluid, conectivitate foarte buna, gps foarte precis. Camera de care unii se plângeau mi se pare buna, chiar m a impresionat având în vedere că mi făcusem o imagine ușor negativă . Aspectul negativ este sunetul .. aici mă cam dezamăgește dar se rezolva cu o casca buna.
Până la urmă merita upgradarea la 7? N ar fi rea opțiunea de split screen )

#300
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Lenovo 32GB la promotie la Altex
https://mediagalaxy....-dual-sim-gold/

Care sunt toate diferentele intre p2 32gb si p2 64gb?

#301
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
32 gb e dual sim.si are.toate benzile de semnal pt digi.

#302
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Salutare, mi-au venit foliile din China.

Sunt 3 bucati, sunt din plastic (nu din sticla) asa le-am comandat pentru ca cele din sticla sunt prea rigide si din cauza ecranului 2.5 d fac bule pe margini.

Foliile ce le-am comandat sunt foarte subtiri, aproape ca nu-ti dai seama ca este folie, si acopera 99.99% din ecran, se duc pana pe marginea curbata, sub husa.

Nu fac bule ca si cele din sticla, deci recomand:

https://www.aliexpre...2311.0.0.NVyIRL

Am mai comandat husa asta, trebuie sa-mi ajunga curand, va anunt cum e:

https://www.aliexpre...2311.0.0.NVyIRL

#303
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Astazi a aparut un nou update de 95MB, versiune S251_171107_ROW. Probabil security update, nimic major.

#304
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Deci concluzia care e, daca iei un model global cu 32 GB vine cu 7 si te musca ?

#305
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Am făcut și eu upgrade de la P1 2gb/32gb la P2 4Gb/32gb. Diferențe notabile sunt, e parcă mai fluid, displayul Amoled face toți banii. A venit cu android 7 - și-a făcut și două updates, e ok momentan, nu mi se pare un neajuns, nu văd de ce ar vrea cineva downgrade.

#306
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Pentru ca iti consuma bateria mult mai repede cu 7.

Dupa lungi cautari am luat din china husa neagra de silicon (bumper) si folie subtire de plastic care se aseaza perfect la toate colturile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate