Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...
 Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...
 Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro
 

Transpiratie sub braț

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Salut.
Am observat că transpir foarte mult sub braț chiar dacă mă dau cu toate panaramele de antiperspirante de la toate firmele cunoscute și necunoscute. Văd că transpir foarte mult sub braț mai mult când sunt bucuros sau am emoții decât când e soare afară și merg prin oraș. Ce a putea face? Nu am cum să stau supărat până mor sau să nu mă distrez. Are cineva vreun sfat?
Mtumesc frumos.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,497
  • Înscris: 19.04.2009
Hiperhidroza?

Botox :)

#3
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Eu transpir cand port geaca de motociclist.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,454
  • Înscris: 10.08.2005

View PostMarius1789, on 12 noiembrie 2016 - 19:26, said:

Salut.
Am observat că transpir foarte mult sub braț chiar dacă mă dau cu toate panaramele de antiperspirante de la toate firmele cunoscute și necunoscute. Văd că transpir foarte mult sub braț mai mult când sunt bucuros sau am emoții decât când e soare afară și merg prin oraș. Ce a putea face? Nu am cum să stau supărat până mor sau să nu mă distrez. Are cineva vreun sfat?
Mtumesc frumos.
Cat de rau miroase?

#5
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Nu miroase aproape deloc. Folosesc deodorant și abia cdupă vreo 5 ore miroase dar puțin. Și botox nu e scump?

#6
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Marius....tata, nu ai de ce sa iti faci griji. Asa transpiram toti de la tara.  La sala nu transpiri?

#7
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Este deranjat..Și adică de la țară? La sală e și de așteptat să transpir. Acolo e efort mult. Dar să stau pe un scaun și să transpir?

#8
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Tricou de bumbac.

#9
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Rade-ti flocii si n-o sa mai transpiri abundent ... spala-te mai des ca e igienic .

#10
TotoA

TotoA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.12.2014
Recomand piatra de alaun. E foarte eficienta, O gasesti la magazinele de tip plafar sub forma de stick.

#11
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015

View Postcobi1, on 12 noiembrie 2016 - 20:19, said:

Rade-ti flocii si n-o sa mai transpiri abundent ... spala-te mai des ca e igienic .
Tu chiar așa mă crezi? Eu zic că e de ajuns să mă spăl în fiecare dimineață, după ce termin antrenamentul la sală și în fiecare seară...
Te asigur eu că nu am nici măcar un "floc"
Și piatra de alaun nu cumva doar îndepărtează mirosul? Transpiri și mai puțin? Știam că e doar pentru miros

Edited by Marius1789, 12 November 2016 - 20:26.


#12
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Am avut aceeasi problema doar ca transpiram peste tot abundent. Cum a zis si lex , hiperhidroza.

Incercat:
-transpiblock rola , junk
-apuretin  , junk
-alfor-t (parca) junk
-odaban spray , scump da alta viata.

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,854
  • Înscris: 14.10.2008

View Postmarcusdefeis, on 12 noiembrie 2016 - 19:32, said:

cotabita stie

Si Bodo de la Proconsul. Posted Image

#14
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015

View PostJammalan-the-Prophet, on 12 noiembrie 2016 - 20:26, said:

Am avut aceeasi problema doar ca transpiram peste tot abundent. Cum a zis si lex , hiperhidroza.

Incercat:
-transpiblock rola , junk
-apuretin  , junk
-alfor-t (parca) junk
-odaban spray , scump da alta viata.

O să îmi comand și eu spary-ul și nu e așa scump. Sper să nu dau 75 de lei degeaba.

#15
Nicboss

Nicboss

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 09.11.2016
spalate mai des da vrei sa nu mai ''puta''

Edited by Nicboss, 12 November 2016 - 21:21.


#16
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostNicboss, on 12 noiembrie 2016 - 21:21, said:

spalate mai des da vrei sa nu mai ''puta''

In primul rand ai si tu grija nitel al limbaj , lasam redactarea.

In al doilea rand citeste ce spune initiatorul discutiei.

View PostMarius1789, on 12 noiembrie 2016 - 20:06, said:

Nu miroase aproape deloc. Folosesc deodorant și abia cdupă vreo 5 ore miroase dar puțin. Și botox nu e scump?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 12 November 2016 - 21:29.


#17
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostMarius1789, on 12 noiembrie 2016 - 19:26, said:

Salut.
Am observat că transpir foarte mult sub braț chiar dacă mă dau cu toate panaramele de antiperspirante de la toate firmele cunoscute și necunoscute. Văd că transpir foarte mult sub braț mai mult când sunt bucuros sau am emoții decât când e soare afară și merg prin oraș. Ce a putea face? Nu am cum să stau supărat până mor sau să nu mă distrez. Are cineva vreun sfat?
Mtumesc frumos.

Nu ai ce sa faci decat sa cresti voluntar volumul de transpiratie si de eliminare a toxinelor, facand un sport care sa stimuleze transpiratia abundenta (sau sauna, daca ai posibilitatea), sa mananci mai putine mancaruri grele si sa bei de doua ori mai multa apa. Nu e sigur ca transpiratia se va reduce dar, poate nu va mai mirosi la fel de urat. O transpiratie urat mirositoare indica un corp toxic, care nu elimina eficient toxinele.  Apa multa si sport, urmat de dush, odihna si alimentatie mai putin calorica (in functie de necesitati).

#18
Marius1789

Marius1789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 20.07.2015
Stați puțin...poate ați înțeles greșit. Deci eu doar transpir..transpir prea mult în comparație cu alte persoane. Transpirația mia nu miroase deloc și am renunțat la multe alimente începând cu fast-food și terminând cu prostiile la pungă de la magazine. Suc beau rar iar alcool deloc. La sală transpir mult și mie doar sportul ăsta îmi place. Și mă spăl de 2-3 ori pe zi...Am o alimentație echilibrată că vreau și rezultate la sală dar ăsta e alt subiect. Apă beau, minim 3l pe zi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate