Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Mancare sanatoasa

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
G&H. Se gaseste la unele farmacii. Sa iei unul strain. E scump, costa cam 150 de mii bucata. Scoate grasimea complet, tenul ramane uscat-uscat. Dar repet, dupa cateva minute, corpul va reproduce sebum. Trebuie tinut regim daca vrei ceva rezultate. Sau ai putea sa lasi cosurile acolo. Nimeni nu a murit de asa ceva. Dupa 50 de ani corpului ii va scadea rezistenta oricum si sistemul imunitar va slabi si nu va mai lupta atat de acerb cu bateriile. Nu bacteriile in sine produc cosurile si iritatiile pileii, ci lupta anticorpilor cu bacteriile.
Daca tii mortis, tine regim. Sigur va ajuta. Mai mult sau mai putin, dar de ajutat ajuta precis. Plus ca nici nu te ingrasi atat. E mai sanatos si pentru alte organe. Dar e greu sa tii regim, pentru ca ciocolata e atat de buna :) iar cartofii zdrobiti si carnea rasol n-are nici un gust. Si inca o chestie. Fructele nu sint recomandate, in afara de mere. Bananele si portocalele indeosebi fac destul rau.
Totusi, e important sa tii un balans bun al alimentatiei, pentru ca lipsa glucidelor duce la anemie si o slabire a organismului.

#20
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,081
  • Înscris: 02.09.2005

View Postagain, on Feb 7 2006, 14:03, said:

un nume de sapun imi recomanzi?
  Si eu am tenul gras si ma spal cu Protex..In cazul meu chiar face minuni...

#21
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
dude, nu ma fi asa superficial. tu nu vezi cum arata aia care incearca sa distruga asa zisele bube cu probleme? lasa-le in pace, nu le mai da atentie, tranieste-ti viata normal si trec ele de la sine!

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu trec neaparat. Uneori trec, alteori nu. S-ar putea ca situatia sa se agraveze. Dar i-am spus si eu ca nu va muri din asta. Unii tin la aspectul lor mai mult ca altii si aici nu e de discutat. Depinde de fiecare.

#23
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
si eu am acnee, dar ma spal des pe fata cu sapun si nu e prea evidenta

#24
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Mie mi-au dispărut singure pe la 18-19 ani parcă.
Oricum nu am tenul perfect nicidecum.Tot se observă că am tenul gras.Dar e mai bine ca in pubertate :)

#25
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,897
  • Înscris: 06.10.2003

View Postagain, on Feb 6 2006, 22:09, said:

la pranz e cam imposibil sa mananc ceva din alea, pt ca nu e mama acasa si n-are cine sa le faca/incalzeasca
Cu alte cuvinte..muieti-is posmagii? Sa fim seriosi...nici macar nu-ti poti incalzi mancarea?? :puke:

#26
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu ca sunt eu alintat, insa daca imi fac eu ceva de mancare,ma satur numai din miros, si nu mai am pofta dupa aia

#27
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Again, sa eviti mancarea de fast food.

#28
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
bineinteles
asta e 2-a zi , e un pic mai bine fata de inainte, la trezire nu mai am fata asa uleioasa ...

#29
Sergheiq

Sergheiq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 23.01.2006
Din cate stiu eu acneea apare din cauza hormonilor is mai putin dincauza sucurilor sau a alimentatiei.

Cum spunea cineva "get laied" (parca asa zicea), dar intr-adevar daca nu poti asta macar te poti spala mai des pe fata. Cel mai bine sa te speli cu Dove pentru exfoliere si sa-ti iei si o crema de fata pentru tenul gras.


Inca ceva: sa NU IGNORI sfaturile in legatura cu mancare ca asa vei deveni mai sanatos ;)

#30
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,046
  • Înscris: 03.12.2005
nu exista sapun lichid special pt fundul de sus? :)

#31
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,046
  • Înscris: 03.12.2005
ps: se scrie "get laid"

nu mai merge automerging.. somebody join these :|

Edited by sebulbus, 22 March 2006 - 00:59.


#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
again, tu maninci numa borhoturi. nu doar ca ai cosuri, da o sa si mori probabil de tinar. la fel ca mine de altfel, ierburi si alte plante sa manince cei cu personalitate vegetativa. sint leu, ce basca mea B)

#33
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006

View Postagain, on Feb 6 2006, 21:15, said:

De vreo 3-4 ani ma "lupt" cu acneea, nu e d`aia severa , insa e inestetic.
Dupa multe tratamente, creme, leacuri, nici un rezultat.
Multi au spus ca mananc nesanatos si ca alimentatia asta face ca acneea sa nu dispara

Ce e aia mancare sanatoasa?Ce ar trebuii sa mananc?

Eu deobicei mananc asa: dimineata cornuri patiserie sau snacksuri sau lapte cu cacao, la scoala 1-2 hamburgeri sau 3-4 cornuri 7days, seara mananc ori cartofi prajiti(2-3 ori/saptamana) , ori piure (1 data/saptamana) ori sarmale,varza, ciorba mai rar
In weekend mici sau carnaciori cu cartofi, sau friptura
Cola sau fanta zilnic sau macar 5 zile din 7

Un meniu pt o saptamana imi puteti recomanda?

ps: aolex & co. daca interveniti  cu vreo replica, macar sa fie pe baza subiectului


renunta la grasime, la prajeli, mai ales cartofii, ciocolata, alunele, cacaoa, bananele, hamburgerii etc...

bea ceai chinezesc elimina grasimile din organism si nu se mai depun....eu beau 2l/zi plus ceai verde..

#34
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
again in primul rand ti-as zice sa consulti un dermatolog ,el stie exact ce ten ai si de ce ai nevoie!

un prieten de al meu cu ten gras a mers la dermatolog si ia zis ca poate sa mance ORICE ca nu-l incurca deloc ,singurul lucru care-l incurca este Soarele! (sa nu stea cu fatza la soare) si in plus ia recomandat sa-si inceapa viatza sexuala si ii vor trece.. (ia scris bineinteles si ceva medicamet interior/exterior (nu-i tot una ce folosesti..))

so.. poti sa NU renunti la bunatatile tale si sa te apuci de o alta bunatate.. :) cere sfatul medicului  - my sfat -

si asa cum a zis si aolex spalate pe fatza si daca e nevoie de sapun foloseste dove ca poate ai si tenul mai sensibil.

Edited by ApologetX, 30 March 2006 - 00:44.


#35
danny2pac

danny2pac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.09.2005
aceeasi parere ..

#36
h.robert

h.robert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 29.05.2002
pe http://www.e-plante.ro gasesti multe produse care te vor ajuta in problema ta...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate