Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Ce tot vor negrii din America?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
166 replies to this topic

#19
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Eu nu inteleg o faza,daca un negru striga la alt negru "What's up my nigga !" toti dau mana cu el omeneste si il saluta,insa daca un alb striga acelasi cuvant catre un negru,99% isi ia un pumn in gura,sau daca is mai multi o bataie din aia "cu rom".

#20
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,806
  • Înscris: 01.10.2004
Ce sa vrea, discriminare pozitiva.
Si cat mai mult de la stat/societate pentru cat mai putin de la ei, daca se poate gratis.

Ce, la noi este altfel?

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

 Petran_Marius, on 28 septembrie 2016 - 20:22, said:

Eu nu inteleg o faza,daca un negru striga la alt negru "What's up my nigga !" toti dau mana cu el omeneste si il saluta,insa daca un alb striga acelasi cuvant catre un negru,99% isi ia un pumn in gura,sau daca is mai multi o bataie din aia "cu rom".
dovedit clinic
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G39AJrNlWw4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 claudiu1, on 28 septembrie 2016 - 20:25, said:

Ce sa vrea, discriminare pozitiva.
Si cat mai mult de la stat/societate pentru cat mai putin de la ei, daca se poate gratis.

Ce, la noi este altfel?
problema reala este ca ei vor chestiile asta cu forta,
evident nu toti sunt activisti, nu toti sunt violenti
in realitate sunt mai multi activiti violenti decat activisti non-violenti

#22
Maitestein

Maitestein

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 12.12.2015
http://www.ebay.com/...70AAOSwFdtXz6NC

#23
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
Ce e cu aia?   :huh:  E pentru mers cu autobuzul 185 (vedeţi pe site-ul R.A.T.B. ce traseu are).

#24
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Da´ rromii  de la noi? Crezi ca e vreo diferenta? Ca pe aia nu-i fura paunu´ si voicu´ lor?
LE, Degeaba modificati in "rromi", ca tot tziganü sunt!

Edited by myshyk, 28 September 2016 - 21:26.


#25
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,506
  • Înscris: 22.12.2015
Vor femei albe :) cuckold alea alea

Edited by doxan, 28 September 2016 - 21:26.


#26
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 doxan, on 28 septembrie 2016 - 21:25, said:

Vor femei albe Posted Image cuckold alea alea

S-o mai spus duma şi în primele post-uri.

#27
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 Damascus77, on 28 septembrie 2016 - 19:32, said:

Ce tot vor negrii din America? Au atatea drepturi cat n-au visat in toata istoria lor, au benefits sa traiasca fara sa munceasca, au acces la educatie, la joburi, au pana si un presedinte negru !
Cine ar fi visat una ca asta, chiar si in secolul 20? SUA sa aiba presedinte de culoare...
Nu are nicio importanta ce drepturi au si cum sunt tratati comparativ cu secolul 20, ci comparativ cu albii, azi.

 Damascus77, on 28 septembrie 2016 - 19:32, said:

Si tot nu le ajunge, ei tot sunt discriminati .
Da, sunt.

#28
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Cand am fost la New York am fost mirat de starea de siguranta pe care ti-o inspira orasul. Daca nu te manaca in fund sa mergi noaptea in cartiere rau famate, riscul de a fi buzunarit de vreun telefon mobil prin Queens sau Brooklyn, sunt aproape de zero. Poti lasa usa sau fereastra deschise... nu se complica nimeni sa-ti fure ceva. L-am intrebat pe un american cum e treaba si mi-a expilcat ca un hotz mai rau se complica in cazul in care fura ceva. Pe langa faptul ca risca sa fie prins, nu are unde sa valorifice bunurile. Nimeni nu cumpara bunuri furate, la coltul strazii. Apoi, daca esti prins, faci ani grei de puscarie, pentru un raht. Plus ca smartphoanele sunt ieftine (TVA-ul la NY este de 9%) si orice muncitor in constructii isi permite un Iphone.

  Apoi l-am intrebat cum e treaba cu duritatea politiei fata de potentialii infractori si mi-a zis: "Tu nu stii cum a fost aici, in New York. Pana prin anii 80 se umbla cu pistolul la brau, pe strazi... fiecare isi facea dreptate cum stia mai bine. Apoi a intrat politia foarte serios in ei si s-au linistit. Dar asta s-a intamplat cu un pret. Politia a devenit foarte dura, neprotocolara... te pun la pamant si iti pun catusele chiar si pentru o depasire de viteza, daca te iei in gura cu ei..."

Apoi, sistemul legal din America (statul de drept). Nicaieri nu te complici mai tare din punct de vedere legal, daca faci o nefacuta, ca in America. Cunosc un cuplu tanar de romani stabiliti acolo, la NY. El mai temperamental, ea cam buna de gura... s-au luat la hartza si el i-a dat ei o palma. Ea a sunat la Politie. A venit politia, l-a ihatzat pe ala, apoi... s-au facut vreo 8 luni de zile si nu mai puteau sa-l scoata  pe ala, cu avocati, de la beci, pentru violenta in familie.

Edited by rosix, 28 September 2016 - 22:04.


#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,984
  • Înscris: 20.10.2015

 Petran_Marius, on 28 septembrie 2016 - 20:22, said:

Eu nu inteleg o faza,daca un negru striga la alt negru "What's up my nigga !" toti dau mana cu el omeneste si il saluta,insa daca un alb striga acelasi cuvant catre un negru,99% isi ia un pumn in gura,sau daca is mai multi o bataie din aia "cu rom".

La fel si tu daca face o gluma un roman cu tine in franta, apoi daca te striga un francez in gura mare: "Mai romane!", parca nu-ti vine bine...

#30
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

 Alecsandru010, on 28 septembrie 2016 - 19:53, said:

In Romania un rrom are sanse mai mari sa fie saltat de militieni doar fiindca-i rrom. Din fericire nu suntem in SUA si militienii nu pot sa faca pew-pew cand vor.  In SUA rromii sunt inlocuiti de negri. Discriminarea exista si aici si acolo. Diferenta o face, insa, lipsa/prezenta armelor.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ThRb9x-RieI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 Damascus77, on 28 septembrie 2016 - 19:32, said:

Nu mai pot cu stirile astea cu negrii care se simt discriminati, cu negrii care se simt vanati, cu vedete "de culoare" care fac greve

Se numeste versiunea americana a poalelor in cap.
...la noi ridica fuste, fac tambalau si circus maximus, la ei discriminare, greve, demonstratiuni.

(adica cand grupuri umane simt ca au un avantaj fata de alte grupuri si se victimizeaza major)

#32
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 rosix, on 28 septembrie 2016 - 22:00, said:

Cand am fost la New York am fost mirat de starea de siguranta pe care ti-o inspira orasul. Daca nu te manaca in fund sa mergi noaptea in cartiere rau famate, riscul de a fi buzunarit de vreun telefon mobil prin Queens sau Brooklyn, sunt aproape de zero. Poti lasa usa sau fereastra deschise... nu se complica nimeni sa-ti fure ceva. L-am intrebat pe un american cum e treaba si mi-a expilcat ca un hotz mai rau se complica in cazul in care fura ceva. Pe langa faptul ca risca sa fie prins, nu are unde sa valorifice bunurile. Nimeni nu cumpara bunuri furate, la coltul strazii. Apoi, daca esti prins, faci ani grei de puscarie, pentru un raht. Plus ca smartphoanele sunt ieftine (TVA-ul la NY este de 9%) si orice muncitor in constructii isi permite un Iphone.
Ai intrebat un american si ti-a explicat un rahat. Ce ti se pare tie ca-ti inspira e una, realitatea e alta.

Realitatea: http://www.city-data...k-New-York.html

Da, anumite tipuri de infractiuni sunt mai rare in New York decat in restul SUA, dar altele mai dese. Insa stau mai prost ca noi (talhariile spre ex., de 4x mai multe per capita decat in bucuresti)

 rosix, on 28 septembrie 2016 - 22:00, said:

Apoi, sistemul legal din America (statul de drept). Nicaieri nu te complici mai tare din punct de vedere legal, daca faci o nefacuta, ca in America. Cunosc un cuplu tanar de romani stabiliti acolo, la NY. El mai temperamental, ea cam buna de gura... s-au luat la hartza si el i-a dat ei o palma. Ea a sunat la Politie. A venit politia, l-a ihatzat pe ala, apoi... s-au facut vreo 8 luni de zile si nu mai puteau sa-l scoata  pe ala, cu avocati, de la beci, pentru violenta in familie.
Da, au legi exagerate, aberante si abuzive promovate de feministele exremiste(si nu numai)! La asta sunt campioni! Cu combaterea criminalitatii reale si periculoase, mai greu!

Edited by MrReason, 28 September 2016 - 23:02.


#33
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003
Probabil o metoda 'utila' de a baga bani multi in politie + serviciile conexe.

#34
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Chiar după ce am citit topic-ul ăsta am zis să caut un film şi am dat de filmul ăsta din 89, fix aceeaşi negrii ca şi astăzi, care se consideră discriminaţi pentru toate nimicurile, aceeaşi negrii necivilizaţi, leneşi şi şomeri şi aceeaşi negri icare devin violenţi şi sfârşesc în a fii omorâţi din greşeală de poliţia care nu mai suportă să patruleze prin Brooklyn.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/muc7xqdHudI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Velaxa, 29 September 2016 - 00:22.


#35
WhatNot

WhatNot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.02.2011
Ajutoare sociale care sa le permita traiul fara a munci sub pretextul ca au fost discriminati acu taspe ani, si o politie care sa intoarca ochii atunci cand ei comit infractiuni.

America in ultimele decenii, cu precadere in ultimele 2, a avut parte de o imigratie masiva din tari de lumea a 3a, iar negrii si hispanicii se reproduc albii. Inca din 2011, la categoria de varsta 0-5 ani, albii non-hispanici erau o minoritate. Pana prin 2050, albii nu vor mai fi majoritari. America devine treptat o tara de lumea a 3a. Noi asistam la acest proces, live, dar in slow motion. Pacat, era o tara frumoasa.

#36
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ce tot vor negrii din America?

De ce "tot"
Te-au agasat cu ceva ???
Traiesti in America?
Votezi in america?


Iar intrebarea reala este :
"dece tocmai acum ?
Dece atat de tarziu"
vor negrii ceea ce li s-a refuzat zeci de ani ??

Edited by vio69a, 29 September 2016 - 01:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate