Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

circular stationar - pacaleala?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
presupun ca afirmatiile facute au la baza lucrul efectiv cu scula asta sau comentarii de la altii, care au folosit-o.
nu stiu cum ati dedus ca am pretentii de makita. problema este ca ma asteptam sa fac cat de cat ceva cu ea, nu sa ma chinui sa o reglez 2-3 ore si sa-mi dau seama ca e imposibil de folosit. nici nu stiu cum trebuie procedat. am luat-o de la dedeman, o sa vad cum o pot returna.

Edited by coca-marius, 24 September 2016 - 01:22.


#20
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Din pacate la 600 W e cam greu sa duca panza de 200mm mai ales in lemn de esenta tare. Poti incerca o panza mai mica, eventual de 160mm. Dar vei pierde 20mm din grosimea maxima taiata. La 200mm minim 1000W. In schimb vei putea taia parchet laminat si placaje cu el, asa cum e. Mai poti incerca o panza cu dinti mici, e posibil sa ajute.
Il poti folosi la taiat gresie/faianta. Pui disc diamantat de 180mm si merge brici. De fapt initial (acum vreo 2 ani) era scula de taiat placi ceramice la care i-au schimbat panza si acum vand 2 scule diferite, una de lemn si una de ceramica.
Am mai multe scule Panzer si sunt tare multumit de ele. M-am uitat si eu la circularul asta si mi se parea bun pentru bricolat acasa maruntisuri dar am evitat sa il iau ca mi se parea prea putin 600W. Il comparam cu circularul de mana care la 180mm panza are puteri de la 1200 de W in sus si practic face aceeasi treaba doar ca il ti cu susul in jos. Asta cu jumate putere nu are cum sa mearga.

Edited by PoeOvidiu, 24 September 2016 - 07:43.


#21
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
ei, iata ca merge. am debitat f bine rasinoase.
asa cum am spus beleaua era de la pana de despicare.
am schimbat suruburile cu unele sanatoase si a mers.

ramane de vazut cat va tine...

#22
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,571
  • Înscris: 07.12.2014
Deci pacaleala era la suruburi nu la circular.

#23
coca-marius

coca-marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 11.01.2014
asa am spus de la inceput. pana era prost fixata, nu avea stabilitate.

oricum m-au sunat de la dedeman sa ma duc la service sa vada care e buba. bila alba.

n-am pretentie de lucru 8 ore pe zi, dar macar o polita la bucatarie sa fac din cand in cand.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate