Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Europa si SUA sub teroarea atentatelor de sorginte islamistã

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3623 replies to this topic

#2179
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postoverseas, on 22 iunie 2017 - 13:28, said:

Apropo, cati dintre voi minunatilor locuiti intr-o zona musulmana din asta faimoasa ?!
Pentru ca tocmai mi-a picat fisa ca, la modul cum ii laudati, sunt anturajul ideal pentru crestinii albi cu valori familiale.
eu am stat in Liban pana in 1016, cu conflictul syrian langa granita, cu idei crete care sa duca la destabilizare
ei bine, cu 2 milioane si ceva de refugiati,  cat 1/2 din populatia tarii, cu isisisti, hezbolaci si alti draci si maci, Libanul rezista
pentru ca are populatia mai multi neuroni, suficient ca tony crestinul sa sa faca zid impotriva extremismului impreuna cu ahmed musulmanul
de ce....pentru ca vine o vreme cand un asemenea zid este tot ce trebuie impotriva ideilor crete

#2180
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

View PostThinkAbout, on 22 iunie 2017 - 14:06, said:

pentru ca are populatia mai multi neuroni, suficient ca tony crestinul sa sa faca zid impotriva extremismului impreuna cu ahmed musulmanul
de ce....pentru ca vine o vreme cand un asemenea zid este tot ce trebuie impotriva ideilor crete

Pai da, despre asta e vorba. Eu si cu tatarii dobrogeni facem zid impotriva extremismului islamic.
Aia care vin noi, "refugiatii" adica, pare ca sunt usor derutati si, pana ajunga sa faca zid, se dedau la ceva violuri si impunere de Sharia.
Acum e clar.

#2181
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postoverseas, on 22 iunie 2017 - 14:13, said:


Pai da, despre asta e vorba. Eu si cu tatarii dobrogeni facem zid impotriva extremismului islamic.
Aia care vin noi, "refugiatii" adica, pare ca sunt usor derutati si, pana ajunga sa faca zid, se dedau la ceva violuri si impunere de Sharia.
Acum e clar.
aia care vin noi si au idei crete sa fie condamnati si expulzati
as simple as this

#2182
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postskandal, on 22 iunie 2017 - 13:20, said:

Daca tot esti rasist, fii consecvent.

O mica precizare (fara vreo consecinta pentru restul postului tau, altminteri excelent): in marea majoritate a cazurilor e vorba de fapt de xenofobie.

#2183
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,110
  • Înscris: 30.07.2006

View PostThinkAbout, on 22 iunie 2017 - 14:06, said:

eu am stat in Liban pana in 1016, cu conflictul syrian langa granita, cu idei crete care sa duca la destabilizare


Cam acolo au ramas 99,99(9)% din muslimi Posted Image

Edited by marius.bunu, 22 June 2017 - 14:40.


#2184
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

View Postskandal, on 22 iunie 2017 - 14:20, said:


Mi se fâlfâie de reportul tau. Zi unde e discursul tau diferit de ce ti-am citat.

Nu stiam ca auzi zgomote, falfaituri. Voci ?

#2185
Esticul

Esticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,089
  • Înscris: 24.09.2016

View Postskandal, on 22 iunie 2017 - 13:20, said:



Nazi nu e morti, nazi se transforma.
Iar voi încercați să îi opriți diminuând importanța atentatelor musulmane.

#2186
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostEsticul, on 22 iunie 2017 - 14:44, said:

Iar voi încercați să îi opriți diminuând importanța atentatelor musulmane.
atentatele sunt ale teroristilor
chestie de nuanta de care propaganda care are sarcina evidenta de demonizare a unor oameni pe criterii religioase nu tine seama

#2187
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postoverseas, on 22 iunie 2017 - 11:59, said:

Sa compari comportamentul si practica musulmana (mai multe neveste, batai in familie, Sharia, jihadism) cu situatia si cultura evreilor este o provocare grosolana

Comparatia s-a referit strict la Europa.
Europa in doua perioade
Care a omorat, deportat milioane de evrei, de rromi, de handicapati, de homosexuali, direct sau tacit prin alianta.
Acum i-a venit iar pohta.
ai inteles acum  ideea?

View PostwolfydRg, on 22 iunie 2017 - 12:11, said:

Principala deosebiere a celor vizati este ca evreii nu faceau BUM. Pe cand musulmanii vor sa faca BUM.


Prea putin i-a pasat Europei de asta
..

Edited by vio69a, 22 June 2017 - 15:30.


#2188
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Teroristii se aciuiaza pe langa moschei si urla Alahu Akbar. Ori fi musulmani ? Sau or fi evrei ?

#2189
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postoverseas, on 22 iunie 2017 - 13:28, said:

Apropo, cati dintre voi minunatilor locuiti intr-o zona musulmana din asta faimoasa ?!
Pentru ca tocmai mi-a picat fisa ca, la modul cum ii laudati, sunt anturajul ideal pentru crestinii albi cu valori familiale.


35 de ani locuiesc alaturi de 6 milioane de evrei si 1 milion 800.000 de arabi in mare, mare  parte musulmani.
Si de 35 de ani ne vizitam la sarbatori si ne intalnim la servici sau la policlinica, la spitale, la supermarket, sau in administratie.
Si ei au baticul, shaaria si sarbatorile lor, dar fiecare placuta indicatoare, fiecare panou este scris bilingv si evreii isi pastreaza obiceiurile si cultura lor si arabii muaulmani sau crestini pe a lor.Si nu se mira, nu se impiedica, nu se exclud.
Sunt frictiuni ?
Desigur ca sunt.
Sunt diferente de conceptie de viata?
Desigur ca sunt.
Dar au invatat sa se adapteze si sa construiasca fiecare viata lui
Si impreuna trec peste actele unor fanatici, unor radicalizati, fie ca sunt evrei care ataca proprietatea araba, fie ca sunt arabi care fac acte teroriste
mult, mult mai rare decat cei dinafara Israelului.
Nu-mi povestiti mie povesti de musu-de cusu- de primitivi si analfabeti, ca ii aveti langa voi, nu-i mai cautati in alta parte

Edited by vio69a, 22 June 2017 - 15:27.


#2190
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017
O parlamentară negresă afirmă că terorismul islamic nu poate fi combătut câtă vreme există "extremism de drepta" în UK şi că acesta trebuie să fie combătut prioritar: :D
Diane Abbott: We can't fight Islamist terror while far-right extremism exists in Britain
Shadow home secretary Diane Abbott warned Britain could not combat Islamist terrorism while far-right extremism still exists in the country
Ms Abbott said it “is more challenging” to combat far-right extremism because of the lack “community leaders” which are present in Islamic communities. :lol:

#2191
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,110
  • Înscris: 30.07.2006

View PostMi_Rebelle, on 22 iunie 2017 - 15:37, said:


am corectat.

#2192
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View Postskandal, on 22 iunie 2017 - 13:20, said:

Daca tot esti rasist, fii consecvent.

Nazi nu e morti, nazi se transforma.
Cred că v-ar star limba afară de n-aţi fi avut marotă eternă şi răsuflată a nazismului. Posted Image

Tabăra patriotă şi anti-invazie, luaţi aminte şi nu vă lăsaţi influentaţi de aceşti impostori ai logicii căre ne calomniază prin asociere cu naziştii:
Reductio ad Hitlerum - an attempt to invalidate someone else's position on the basis that the same view was held by Adolf Hitler or the Nazi Party; coined by Leo Strauss in 1951, reductio ad Hitlerum borrows its name from the term used in logic, reductio ad absurdum (reduction to the absurd).According to Strauss, reductio ad Hitlerum is a form of ad hominem, or a fallacy of irrelevance. The suggested rationale is one of guilt by association.
It is a tactic often used to derail arguments, because such comparisons tend to distract and anger the opponent.

Edited by Mi_Rebelle, 22 June 2017 - 15:46.


#2193
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Cu alte cuvinte, terorismul islamic e pedeapsa lui Alah pentru ca natiunea aia ingaduie extremisti de dreapta.
Daca le-a zis asta in parlament inseamna ca i-a incalecat bine pe britsi.

#2194
Esticul

Esticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,089
  • Înscris: 24.09.2016
Deci din cauza extremiștilor de dreapta există o invazie de musulmani și de teroriști. Dacă nu ar exista extremiști de dreapta, nu ar exista picior de musulman în Marea Britanie.

Edited by Esticul, 22 June 2017 - 16:14.


#2195
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostEsticul, on 22 iunie 2017 - 14:44, said:

Iar voi încercați să îi opriți diminuând importanța atentatelor musulmane.
Eu nu vad nimic important la ele.
Ce poate fi important cand un cretin se apuca sa le faca buzunare oamenilor nevinovati de pe strada?

#2196
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Nu are cum sa-ti atraga atentia o bubuiala in gara. Tre sa fii nebun sa te feresti de arabi cu rucsace prin Bruxelles sau in aeroporturi. Mai ales daca sunt nebarbieriti, nedormiti si prezinta umflaturi sub palton pe timp de vara.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate