Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Recomandare componente best-buy

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
AboveFiction

AboveFiction

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.06.2016
Nu cred ca o sa ma pun eu pe vreo placa video din gtx 1000 series, ofera prea mult pentru ce vreau eu cu adevarat iar din seria 900 as avea cam ce imi trebuie cu un 970, poate chiar si cu un 960 cum am zis la inceput. As da, sigur, dar nu am de ce, prea mult strica in cazu' meu.

Treaba cu amd ii ca am auzit multe zvonuri cum ca is mai zgomotoase fata de cele de la nvidia, dar nu sunt sigur din moment ce nu le-am incercat sau testat.

Edited by AboveFiction, 27 June 2016 - 17:55.


#20
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

View Postjegmihai, on 26 iunie 2016 - 23:04, said:

Nu contează ca oferă performanta sau nu, contează ca preturile sunt similare cu DDR3 si ca iti oferă versatilitate.

+ ca nu va mai fi nevoie pe viitor de un posibil upgrade. dar na, se pare ca tu deja le stiai pe toate :)

#21
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

View PostAboveFiction, on 27 iunie 2016 - 17:51, said:

Treaba cu amd ii ca am auzit multe zvonuri cum ca is mai zgomotoase fata de cele de la nvidia, dar nu sunt sigur din moment ce nu le-am incercat sau testat.
Treaba cu zgomotul depinde de implementare. ASUS, Gigabyte, MSI, etc fiecare au cateva modele de coolere, unele mai galagioase, altele mai silentioase indiferent ca e nvidia sau amd.
Nvidia si-a cam facut obiceiul ca odata ce a scos o generatie noua sa omoare vechea generatie. Odata ce a scos seria 9xx au sabotat din drivere seria 7xx. Sunt sanse mari sa faca la fel cu 9xx acum ca au scos 10xx.
Deci daca vrei sa tii placa mai mult de un an nu prea e recomandat sa mergi pe nvidia.
In fine mai sunt doua zile pana aparte rx480. O sa vedem atunci ce si cum...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate