Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Romania - Albania (Euro 2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
712 replies to this topic

#55
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Cam toate cuplurile enumerate de tine, poate cu exceptia belgienilor, sunt formate dintr-un jucator preponderent de atac si unul cu valente defensive. Ai nostrii nu prea au treaba cu faza defensiva si in plus Sanmartean nu cred ca face fata nicio repriza. Vestea buna e ca la momentul asta nu prea mai avem ce castiga daca nu iesim la joc.

#56
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View Postandy1992, on 19 iunie 2016 - 12:44, said:

Eu cred ca o s-o dam in bara. Asa facem deobicei Posted Image .
Ar fi buna si o bara, dar n-o dam nici pe aia.
Si, cica pe traiectorie ar fi Germania in caz ca, totusi ar merge mai departe.
Ar fi bine sa faca un egal si sa stea amandoua acasa.
Cel mai echitabil rezultat. Cu o infrangere suntem mai siguri ca scapam de grija.
Cica trebuie sa naturalizam jucatori, acesta ar fi primul: Sigursso(m)n.

Edited by Rixthinna, 19 June 2016 - 14:09.


#57
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012

View Postdevlin2427, on 19 iunie 2016 - 14:02, said:

Cam toate cuplurile enumerate de tine, poate cu exceptia belgienilor, sunt formate dintr-un jucator preponderent de atac si unul cu valente defensive. Ai nostrii nu prea au treaba cu faza defensiva si in plus Sanmartean nu cred ca face fata nicio repriza. Vestea buna e ca la momentul asta nu prea mai avem ce castiga daca nu iesim la joc.

Nu, majoritatea sunt jucători care fac ambele faze, spre deosebire de mijlocaşii noştrii. Kroos şi Fabregas nu se apără, ci atacă, Modric leagă jocul Realului şi al Croaţiei, deci despre ce vorbim? Pintilii e jucător defensiv (libero, al 5-lea fundaş), ceilalţi sunt mijlocaşi în adevăratul sens al cuvântului.

#58
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
2 - 1 Romania, dubla Alibec (daca intra titular; daca nu: Stancu si Sapunaru).

#59
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 22.05.2011
Inaintea meciului cu Franta toata lumea zicea ca o sa luam 3-4-5 goluri... Dupa meci toata lumea zicea ca suntem buni, acum toata lumea zice ca suntem slabi... daca batem deseara toti o sa zica ca suntem super eroi daca pierdem rastagnim jucatorii...

#60
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View Postrhdghdhs, on 19 iunie 2016 - 15:12, said:

Inaintea meciului cu Franta toata lumea zicea ca o sa luam 3-4-5 goluri... Dupa meci toata lumea zicea ca suntem buni, acum toata lumea zice ca suntem slabi... daca batem deseara toti o sa zica ca suntem super eroi daca pierdem rastagnim jucatorii...

nu zice nimeni ca suntem super eroi daca batem o echipa modeste gen Albania Posted Image

Edited by Nick_85, 19 June 2016 - 15:24.


#61
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View PostWShow13, on 19 iunie 2016 - 14:38, said:


Nu, majoritatea sunt jucători care fac ambele faze, spre deosebire de mijlocaşii noştrii. Kroos şi Fabregas nu se apără, ci atacă, Modric leagă jocul Realului şi al Croaţiei, deci despre ce vorbim? Pintilii e jucător defensiv (libero, al 5-lea fundaş), ceilalţi sunt mijlocaşi în adevăratul sens al cuvântului.

Nu cred ca ai vazut meciurile Germaniei si Spaniei de la campionatul asta. Fabregas coboara de multe ori in spatele lui Iniesta iar Kroos sta de cele multe ori in linie cu Khedira la fel cum si Rakitic sta mai in spate decit la Barcelona. N-au cum sa joace ceea ce joaca la echipele de club fiindca sunt alti jucatori pe linga ei.

Noi ne-am obsinuit sa jucam cu doi inchizatori fiindca nu avem jucatori care sa faca ambele faze la fel de bine. Pe aparare ne transformam intr-un 6-3-1 destul de eficient cu echipele mai slabe dar vulnerabil cu echipele bune. Mi-ar placea ca macar la meciul asta sa avem doi oameni de careu in fata mijlocasilor.

#62
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Tu nu înţelegi la ce mă refer. Oamenii ăia sunt play makeri indiferent de poziţia din teren, indiferent pe care parte a terenului se află, în schimb ai noştri mijlocaşi cu profil defensiv doar se apără. Şi prin faptul că nu se apără făceam referire la faptul că joacă la echipe de club şi naţionale care sunt învăţate să stea doar în terenul adversarei. Eventual fac un pressing şi o recuperare, nu se apără ca Pintilii şi Hoban.

Kroos la Real joacă într-o linie de 3, unde are libertate mai mare în atac, în timp ce la naţională este unul dintre cei doi mijlocaşi defensivi. Idem pentru Modric. Dar asta nu contează, fazele de atac ale naţionalelor lor trec prin piciorul lor. La Steaua, Sânmărtean juca deseori închizător, dar asta nu înseamnă că e de profil defensiv, corect? Adică cu toţii ştim că el ani de zile a jucat în stânga sau ca mijlocaş ofensiv.

Toţi jucătorii ăia enumeraţi de mine or juca pe o poziţie mai retrasă, dar toţi fac fază de atac bine. Ai noştrii fac doar fază defensivă... şi aia de o calitate îndoielnică.

#63
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Generale, ia-i si pe Albanezi si lasa-i la vatra!Posted Image
Gata cu prosteala. Veniti acasa, nu mai ardeti gazul de pomana, pana nu va umfla nemtii vreo 10-15.

Cand va spuneam ce a facut Arabia Saudita cu nemtii, cand era ca-i scoata de la Campionatul Mondial...
Hai, v-am pupat!

Edited by Rixthinna, 19 June 2016 - 17:08.


#64
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View PostWShow13, on 19 iunie 2016 - 16:39, said:

Tu nu înţelegi la ce mă refer. Oamenii ăia sunt play makeri indiferent de poziţia din teren, indiferent pe care parte a terenului se află, în schimb ai noştri mijlocaşi cu profil defensiv doar se apără. Şi prin faptul că nu se apără făceam referire la faptul că joacă la echipe de club şi naţionale care sunt învăţate să stea doar în terenul adversarei. Eventual fac un pressing şi o recuperare, nu se apără ca Pintilii şi Hoban.

Kroos la Real joacă într-o linie de 3, unde are libertate mai mare în atac, în timp ce la naţională este unul dintre cei doi mijlocaşi defensivi. Idem pentru Modric. Dar asta nu contează, fazele de atac ale naţionalelor lor trec prin piciorul lor. La Steaua, Sânmărtean juca deseori închizător, dar asta nu înseamnă că e de profil defensiv, corect? Adică cu toţii ştim că el ani de zile a jucat în stânga sau ca mijlocaş ofensiv.

Toţi jucătorii ăia enumeraţi de mine or juca pe o poziţie mai retrasă, dar toţi fac fază de atac bine. Ai noştrii fac doar fază defensivă... şi aia de o calitate îndoielnică.

Pai e ceva genul mori de cutit sau de streang. :)

Asta e lotul, asta e valoarea lotului. Daca aveam altceva probabil eram deja calificati mai departe din moment ce Franta e echipa de batut iar cu Elvetia ne-am batut singuri. Imi vine sa vomit cind imi amintesc cum s-a intors chiriches cu fundul la golul elvetienilor. Pentru faze de astea i-au dat eject de la Tottenham dar aici e si reversul medaliei, fara el probabil luam vreo 3-4 in fiecare meci de pina acum.

#65
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ai deschis topic, clar luăm bătaie  :lol:

#66
bazil1988

bazil1988

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 26.08.2010
Voi chiar vreți ca Romania
Sa-și lungeasca agonia
Si sa vezi peste trei zile
Cum stau bieții cu pastile
Cu pastile si cu ser
De parca-s cazuti din cer!
Lasa vin-ainostri acasa
Ca viața e mai frumoasa
La munte chiar si la mare
Se bronzeaza pe picioare
Si pun ochii pe-o fatuca
Ca să stea langa tătuca
Haide bre nu-i mai presati
Ca și-așa sunt ei stresati
Si n-am vrea sa n-aiba loc
La echipele de top

#67
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014

View PostRixthinna, on 19 iunie 2016 - 14:08, said:

Si, cica pe traiectorie ar fi Germania in caz ca, totusi ar merge mai departe.

Mai degrabă Polonia decât Germania.

#68
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 13.10.2003
Bai frate, iar joaca cu Prepelita in timp ce Sanmartean si Chipciu - care a facut un meci bun cu Elvetia, sunt rezerve.
Tot mai greu de inteles Iordanescu, Prepelita a fost varza cu Elvetia. Daca tot dorea sa joace cu doi inchizatori defensivi mai bine-l urca pe Chiriches in fata si pe Moti in centrul defensivei desi in mod normal era indeajuns un singur inchizator clasic daca Pintili tot e accidentat si Sanmartean langa Hoban.
Nu-l inteleg asa cum nu am inteles de ce l-a bagat cu Suedia pe Prunea in loc sa joace cu Stelea cand am jucat sferturile in SUA, suedezii erau toti inalti iar la penaltiuri Prunea se stia ca e sub Stelica.
Sanmarten  si Budescu (lasat acasa) erau cei mai buni pioni cand intalnim un adversar slab cu jucatori care pot fi destabilizati prin driblinguri. Daca jucam liniar in fata unor artagosi ca albanezii vom avea probleme.

Edited by radumiki, 19 June 2016 - 19:14.


#69
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Eu cred ca ne vor bate cu 1-0

#70
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View Postradumiki, on 19 iunie 2016 - 19:12, said:

Bai frate, iar joaca cu Prepelita in timp ce Sanmartean si Chipciu - care a facut un meci bun cu Elvetia, sunt rezerve.
Tot mai greu de inteles Iordanescu, Prepelita a fost varza cu Elvetia. Daca tot dorea sa joace cu doi inchizatori defensivi mai bine-l urca pe Chiriches in fata si pe Moti in centrul defensivei desi in mod normal era indeajuns un singur inchizator clasic daca Pintili tot e accidentat si Sanmartean langa Hoban.
Nu-l inteleg asa cum nu am inteles de ce l-a bagat cu Suedia pe Prunea in loc sa joace cu Stelea cand am jucat sferturile in SUA, suedezii erau toti inalti iar la penaltiuri Prunea se stia ca e sub Stelica.
Sanmarten  si Budescu (lasat acasa) erau cei mai buni pioni cand intalnim un adversar slab cu jucatori care pot fi destabilizati prin driblinguri. Daca jucam liniar in fata unor artagosi ca albanezii vom avea probleme.

Eu cred ca la meciul asta noi suntem echipa mai slaba si jocul trebuie abordat ca atare. Albanezii au alegrat in meciul cu Franta cit au alergat ai nostrii in premilinarii.

#71
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 13.10.2003
Cu Prepelita in teren noi jucam in 10.

#72
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014
Batem cu 2-1. Goluri Stanciu și Alibec.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate