Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Romania - Albania (Euro 2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
712 replies to this topic

#37
INN

INN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.06.2016
Fara nicio exagerare, cred ca este cel mai prost lot din 2000 pana in prezent, nu cred ca ne-am prezentat la vreun turneu oficial cu un lot mai slab valoric.
Atacanti nu avem, nu am reusit sa marcam vreun gol din actiune, doar la mila arbitrilor am fost, e grele.
Vad ca Franta cu greu a reusit sa faca 2-0 cu Albania, noi nu stiu ce vom face...mare minune sa nu facem doar un amarat de egal.

#38
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Estimez un 1-0 sau 2-0 pentru Romania.
Pana la urma nu sunt cine stie ce albanezii, si ca stil de joc sunt foarte similari cu tehnica "baga curu'n poarta" a romanilor.
O sa se joace pe contre.

Pana la urma cred ca ii facem pe albanezi, asta daca nu raman fara aer astia ai nostrii.

#39
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostLordRaptor, on 16 iunie 2016 - 17:09, said:

Estimez un 1-0 sau 2-0 pentru Romania.
Pana la urma nu sunt cine stie ce albanezii,
Nu-s cine stie ce dar in grupe au avut victorii la Portugalia, la Serbia, 2 egaluri cu Danezii iar la euro au stat bine in ghete si cu francezii si cu elvetienii.
Sunt convins ca si ei zic despre noi ca nu suntem cine stie ce.
Pentru mine e meci de 1x2.


View PostINN, on 16 iunie 2016 - 16:04, said:

Fara nicio exagerare, cred ca este cel mai prost lot din 2000 pana in prezent, nu cred ca ne-am prezentat la vreun turneu oficial cu un lot mai slab valoric.
Atacanti nu avem, nu am reusit sa marcam vreun gol din actiune, doar la mila arbitrilor am fost, e grele.
Vad ca Franta cu greu a reusit sa faca 2-0 cu Albania, noi nu stiu ce vom face...mare minune sa nu facem doar un amarat de egal.
Lotul e f slab, clar si asta nu e vina lui Iordanescu. In afara a vreo 2-3 jucatori care puteau fi sau nu puteau fi (decizia antrenorului) nu cred ca putea lua altceva.
Atat poate produce fotbalul romanesc acum. O generatie ca 94 se naste la 25-30 de ani. Au trecut deja 22.... poate peste 4-8 ani o sa stam ceva mai bine :)

Edited by bubalus, 16 June 2016 - 18:20.


#40
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View PostINN, on 16 iunie 2016 - 16:04, said:

Fara nicio exagerare, cred ca este cel mai prost lot din 2000 pana in prezent, nu cred ca ne-am prezentat la vreun turneu oficial cu un lot mai slab valoric.
Atacanti nu avem, nu am reusit sa marcam vreun gol din actiune, doar la mila arbitrilor am fost, e grele.
Vad ca Franta cu greu a reusit sa faca 2-0 cu Albania, noi nu stiu ce vom face...mare minune sa nu facem doar un amarat de egal.
Franta a avut noroc, alea au cam fost singurele suturi pe poarta! Noi nu stiu daca vom avea.

Edited by roland_s, 16 June 2016 - 19:51.


#41
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004
Dă Stancu gol din 11 m băgăm autobaza si totul va fi ok. 😃

Edited by ovyovi, 16 June 2016 - 21:10.


#42
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Popa: "albanezii vor iesi la joc si vom avea spatii".
Traducerea: stam cu curul in poarta pana ies albanezii la joc. Posted Image

#43
inevitabil

inevitabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.10.2008
'Te aici ce zice Keseru in Prosport ''E clar că albanezii sunt foarte determinaţi şi îşi doresc puncte în această competiţie. Eu sper la un 2-1 chinuit cu Albania"
Spera (?!) la un 2-1 CHINUIT.
Pai bă băeții noi v-am trimis acolo sa va chinuiți???

Sursa http://www.prosport....rsenal-15497753

#44
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Sansa noastra e sa fi terminat albanezii benzina in meciul cu Franta. Fiindca ai nostrii s-au odihnit pe teren in meciul cu Elvetia.

#45
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postinevitabil, on 17 iunie 2016 - 11:29, said:

'Te aici ce zice Keseru in Prosport ''E clar că albanezii sunt foarte determinaţi şi îşi doresc puncte în această competiţie. Eu sper la un 2-1 chinuit cu Albania"
Spera (?!) la un 2-1 CHINUIT.
Pai bă băeții noi v-am trimis acolo sa va chinuiți???

Sursa http://www.prosport....rsenal-15497753

Coma. Partea oarecum interesanta e ca, daca ne calificam, am putea juca din nou cu Anglia. :D

#46
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postinevitabil, on 17 iunie 2016 - 11:29, said:

'Te aici ce zice Keseru in Prosport ''E clar că albanezii sunt foarte determinaţi şi îşi doresc puncte în această competiţie. Eu sper la un 2-1 chinuit cu Albania"
Spera (?!) la un 2-1 CHINUIT.
Pai bă băeții noi v-am trimis acolo sa va chinuiți???

Sursa http://www.prosport....rsenal-15497753
Ce sa zica Keseru.... Saracu' dupa ce ca a fost o umbra pe teren a doua zi a fost foarte afectat ca a primit nota mica in L'equipe si in ziarele romanesti. Cica nota e nemeritata ca el s-a batut si a facut risipa de efort...
Asta se crede la lupte sau atletism,  a uitat ca joaca fotbal....
Pretentii grupa mare....

Edited by bubalus, 17 June 2016 - 12:33.


#47
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016

View PostINN, on 16 iunie 2016 - 16:04, said:

Fara nicio exagerare, cred ca este cel mai prost lot din 2000 pana in prezent, nu cred ca ne-am prezentat la vreun turneu oficial cu un lot mai slab valoric.
Atacanti nu avem, nu am reusit sa marcam vreun gol din actiune, doar la mila arbitrilor am fost, e grele.
Vad ca Franta cu greu a reusit sa faca 2-0 cu Albania, noi nu stiu ce vom face...mare minune sa nu facem doar un amarat de egal.

Nu sunt deloc de acord, patriotul din mine imi spune ca avem una dintre cele mai puternice echipe ale turneului. Am avut ghinionul sa jucam meciul decisiv pentru onorabilul loc trei, medalia de bronz, cu puternica Albanie, asta e tot. Vom pierde numai si numai din pricina valorii adversarului nostru.

View Postbeastie, on 16 iunie 2016 - 01:29, said:

Din tot ce am vazut pana acum Romania, Irlanda de Nord si Ungaria sunt cele mai plictisitoare echipe de urmarit, nu au nici una dintre ele nici o treaba cu jocul modern, rapid, bazat pe tehnica individuala ridicata, posesie, circulatie rapida a mingii si pressing. Nu au ce cauta dincolo de faza grupelor. Lumea face misto de nemti si francezi, de cat de prost au jucat pana acum si ce noroc au avut. Da, dar echipele astea au incercat din minutul 1 sa *joace fotbal*. Ca nu iese intotdeauna cum vor ei e si din cauza ca e greu sa dai goluri cand opozitia pune corturile in propriul careu.
Dupa parerea mea competitia de 24 e prea proasta, valoarea e trasa in jos de calitatea foarte slaba a unor echipe. Dar na, tre' sa mananca si gura la pariorii o paine, cu cat mai multe meciuri cu atat mai multe ocazii de bagat mana in buzunar la fraieri.

Cum poti sa scrii asa ceva, ca Romania lui Tata Puiu nu joaca un fotbal modern ?  Permite-mi sa nu fiu de acord cu tine. Cum bine au remarcat si comentatorii avem jucatori care stiu sa tina de minge, singura problema remediabila fiind aceea ca nu tin foarte mult de ea. Circulatia lenta a balonului incearca sa deruteze adversarul, sa-l adoarma. Cand ai in fata o echipa adormita castigi mai usor. Si apoi fundasii nostri i-au presat intotdeauna pe atacantii adversi in propriul careu mic.
Sa nu subestimam echipa lui Ttata Puiu si sa nu abandonam inainte de vreme. Ne-am bucurat dupa meciul cu Franta fiindca Romania a jucat bine si a pierdut frumos. Ar fi trebuit sa ramanem optimisti si sa ne sustinem echipa si dupa meciul cu Elvetia, un meci in care am jucat strategic, descoperind ca cel mai bun atac e apararea, am fost lenti pentru a insela vigilenta adversarului cu actiuni previzibile si am scos un egal norocos, cu multa sansa, dar pe deplin meritat, cum ar spune comentatorii, fiindca si golul nostru a venit in urma unei faze de atac.
Cand vaz atatia suporteri deprimati , neinduratori , critici, se revolta patriotismul din mine. Hai Albania !

#48
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postroland_s, on 16 iunie 2016 - 19:50, said:

Franta a avut noroc, alea au cam fost singurele suturi pe poarta! Noi nu stiu daca vom avea.

Un proverb care mi îmi place mult, spune că: "Norocul este intersecţia dintre acţiunile noastre şi acţiunile altora" (sau dintre acţiunile noastre şi anumite fenomene naturale sau sociale).

Deci, pentru a avea parte de noroc, e nevoie de acţiune, că altfel norocul nu vine, ca în bancul ăla cu scoţianul şi cu Dumnezeu.

#49
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011

View Postinevitabil, on 15 iunie 2016 - 08:57, said:

Duminica 19 iunie, 22.00 pe ProTV.

Aparent partida cea mai accesibila din grupa pentru ai nostri.

Pronosticuri?
"Aparent"---...bine zis. ;)

#50
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

View Postmihaigerard, on 17 iunie 2016 - 09:32, said:

Popa: "albanezii vor iesi la joc si vom avea spatii".
Traducerea: stam cu curul in poarta pana ies albanezii la joc. Posted Image

Traducerea: amin: Posted Image

Probabil nu castig multi bani daca mizez pe victoria Albaniei.

#51
fuscobal

fuscobal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 29.12.2004
Eu zic ca avem sanse cam 60% sa castigam (statistic avem 11 victorii, 3 egaluri si 2 infrangeri dar ei sunt acum la o perioada de maxim istoric) dar as vrea sa-l vad in teren si pe Sanmartean. Chiar daca nu rezista nici el fizic foarte mult (are si o varsta) are cate o sclipire din cand in cand. Mi se mai pare bunicel Sapunaru dar nu-mi place deloc de Stancu care gafeaza cu consecventa situatiile clare de gol (se pare ca doar la 11m se pricepe ). Sper de asemenea ca Franta sa n-o lase moale cu Elvetia avand in vedere ca nu pierd primul loc in grupa nici cu un egal !

#52
TeoriaConspiratiei

TeoriaConspiratiei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 01.01.2016

View Postgunman78, on 16 iunie 2016 - 02:45, said:

Romania este plictisitoare de urmarit pentru ca nu a fost niciodata o echipa de constructie, tot timpul am jucat pe baza de actiuni individuale. Pe vremea cand am avut jucatori (anii 90) putea iesi ceva, unele meciuri erau spectaculoae (cum au fost cele de la cupa mondiala din 94), altele sub orice critica. Acum toate meciurile sunt sub orice critica pentru ca nu mai avem nici jucatori. In 94 puteam bate cu ceva noroc aproape orice echipa din lume, pentru ca antijocul pe care il faceam, combinat cu ocaziile pe contraatac ale unor jucatori superbi ducea la goluri. Acum ne bazam pe lovituri de la 11 metri si autogoluri sa castigam.

Mai ce critici ati devenit cu totii ! Acum nu va mai place nici generatia de aur, o acuzati de antijoc si ce iesri pe contraatac superbe ati avut cu Florica, Gica si Ilie ! In loc sa va sustineti nationala inainte de batalie ati cazut in cea mai adanca dintre depresii. Ati vazut ce frumos canta turcii dupa o infrangere a nationalei lor ...Ce fel de romani adevarati sunteti voi , romani mandri de identitatea lor ? La greu se sustin favoritii, sa le arati iubire, pretuire, sa simta ca joaca si pentru voi. Sunteti cinici ,pe bune, oare ce o fi in sufletul lui Tata Puiu cand stie ca joaca pentru culorile patriei si acasa toata lumea il injura ? Sa va fie rusine ! Nu vibrati deloc la cuvantul patrie.
Eu nu sunt atat de pesimist. Asa cum a zis si Tata Puiu, Romania a jucat bine, a avut si perioade de dominare a jocului, de exemplu in meciul cu Elvetia a dominat jocul din minutul 16 pana in minutul 17. Cu un penalty venit in urma unui faze de atac, se rezolva si acest meci capital . Nici macar o infrangere n-ar fi un dezastru pentru voi, ati fi putin in afara podiumului, locul patru e la un singur loc de medalia de bronz a grupei.
Romania e foarte aproape de o mare performanta, de a invinge Albania , si voi dezertati cu putin timp inainte de razboi. Nu sunteti suporteri adevarati, nu va iubiti nationala.

Edited by TeoriaConspiratiei, 19 June 2016 - 12:43.


#53
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Eu cred ca o s-o dam in bara. Asa facem deobicei :) .

#54
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Mă uit acum la o reluare DigiSport Special, iar Moraru într-un dialog cu Dragomir întreabă dacă nu cumva Stanciu și Sânmărtean s-ar călca pe picioare.

Oare Hazard și De Bruyne fac asta? Dar Modric si Rakitic? Bale și Ramsey? Kroos și Ozil? Yarmolenko și Konoplyanka? Iniesta și Fabregas? Pogba și Payet? Xhaka și Shaqiri?

Să mai continui? E penibil cum atât el, cât și alții, consideră că acești 2 jucători sunt atât de uriași, încât nu ar avea loc unul de altul.

Edited by WShow13, 19 June 2016 - 13:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate