Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Deputatul PSD Catalin Radulescu cere desfiintarea radarelor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
122 replies to this topic

#19
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Te aperi singur,nu pui stampila pe asemenea specimene...

#20
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Ma gandeam ca alte popoare arunca cu "oo" sau excremente in politicenii lor.
Noi suntem blanzi, civilizati, Miorita Laie, BUCA Laie...
PS. Sa vedem cine mai are curajul sa mai spuna bancuri cu si despre politisti...
Eu unul ma gandesc cu groaza ca "mananc" i-uri. Asa e, recunosc
Evident de foame si din neatentie..
Cand o incepe Godina sa mi le arate..
Dar eu sunt nimeni..

Edited by Prien, 30 April 2016 - 18:56.


#21
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Eu nu inteleg ce aveti voi cu masurile astea sociale, bune, care dau bine la popor, propuse de toti analfabetii. Pai omul se gandeste ca lumea da prea multa spaga atunci cand este prinsa zburand pe autostrazile patriei si voi va luati de el? Pai e frumos asa?

#22
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
În caz că v-ați întrebat de ce "domnul deputat" e atât de supărat și de unde i-a venit ideea...

Attached Files


Edited by Lipsum, 30 April 2016 - 19:01.


#23
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,126
  • Înscris: 30.04.2007
aloooo, tinerii frumosi si liberi care v-ati calcat in picioare saptamanile trecute la cozi la politie sa va faceti garcea si vinatori de soferi, cu radaru' din boschete, ia vedeti cum atenteaza nenea asta rau la locurile voastre de munca...

#24
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu, din pacate, nu prea am fost prin tari straine*.
Asa ca ii intreb pe cei care au avut ocazia, sa ne spuna ce s-ar fi intamplat daca in Anglia i-as fi vorbit unui politist asa cum spune agentul constatator?
Sau in tara democratiei, SUA?
Mai ajungeai acasa? Sau intrai in bulau, evident dupa un proces rapid?
* Ma rog, am fost, dar prea putin..Si in Germania am incasat o amenda pt 57 de km/ora intr-o localitate unde aveam dreptul la doar maxim 50.

Edited by Prien, 30 April 2016 - 19:10.


#25
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Nicaieri nu intrai la bulau.
Cel mult faceai o vizita la sectie.

Edited by vubiv, 30 April 2016 - 19:18.


#26
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 r_murphy, on 30 aprilie 2016 - 19:03, said:

tinerii frumosi si liberi

domnu' are nevoie de un dictionar sau un vocabular? poate mai prinde 2-3 expresii noi?

#27
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Deci in SUA poti sa ii spui cuvinte cu f..k politistului?
In Anglia ai voie sa ..lui "Boby", care nu are nici pulan la el? Chiar, de ce nu are?
Eu auzisem ca nu are pt ca daca l-ai atins verbal sau cu degetul, in legea lor scrie ca ajungi pt niste ani buni la puscarie..
Asa ca e mai bine sa te abtii. Da, iti injuri sotia, soacra, dar nu organul care reprezinta statul..
Si nici pe regina nu e bine sa o bagi pt ca ti se aplica "Crimă de lezmajestate"....

#28
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009

 vubiv, on 30 aprilie 2016 - 19:18, said:

Nicaieri nu intrai la bulau.
Cel mult faceai o vizita la sectie.
Faci tu figuri de înjurat si ridicat tonul la carabinieri si iti garantez ca stai pe burta chiar daca ti se murdareste costumul Armani ?

#29
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Facand abstractie de la acest individ....

Radarele ar trebui amplasate in alte locuri, gen  stalpi bine ascunsi, masini civile etc.

Si sa NU fie panouri cu atentionare de radar, nu inteleg logica, este normal sa respecti legea, nu pe sistemul "ah, e indicator de radar, e timpul sa reduc viteza la cea legala."

#30
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,126
  • Înscris: 30.04.2007

 miromulus, on 30 aprilie 2016 - 19:23, said:

domnu' are nevoie de un dictionar sau un vocabular? poate mai prinde 2-3 expresii noi?
de la un bosorog antenist si criptocomunist, ce pretentii poti sa ai, cel mult sa-l injuri in gind sau pe fata si sa-l ignori .. imi cer umile scuze pentru ca ti-am tulburat wa-ul ..

#31
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Deputatul PSD Cătălin Marian Rădulescu condamnat de Înalta Curte de Casație și Justiție la un an și șase luni închisoare cu suspendare pentru săvârșirea infracțiunilor de dare de mită și efectuare de operațiuni financiare ca acte de comerț incompatibile cu funcția, este o jagardea "mesikano-jamaikana", "iel ie doar un țâgan cu ciucuri", un "prost ca noaptea întunecata" din mintea lui coruptă de multele contravenți și infracțiuni pentru care nu a fost inca Posted Image din nefericire condamnat. E "o forma de viata ignobila", "o mizerie cu vag aspect uman" Posted Image un atavic grobian de cea mai infama și periculoasa speță!

#32
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,429
  • Înscris: 31.08.2006

 Teophileos, on 30 aprilie 2016 - 20:48, said:

Deputatul PSD Cătălin Marian Rădulescu condamnat de Înalta Curte de Casație și Justiție la un an și șase luni închisoare cu suspendare pentru săvârșirea infracțiunilor de dare de mită și efectuare de operațiuni financiare ca acte de comerț incompatibile cu funcția,

   E ceva absolut banal la un parlamentar. Spune doar atat: PARLAMENTAR, si nu mai e nevoie sa intrebi de cazierul lui. E clar ca acel cazier exista, iar daca nu exista, va exista candva.

Edited by fansat, 30 April 2016 - 21:06.


#33
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Prien, on 30 aprilie 2016 - 19:09, said:

Eu, din pacate, nu prea am fost prin tari straine*.
Asa ca ii intreb pe cei care au avut ocazia, sa ne spuna ce s-ar fi intamplat daca in Anglia i-as fi vorbit unui politist asa cum spune agentul constatator?
Sau in tara democratiei, SUA?
Mai ajungeai acasa? Sau intrai in bulau, evident dupa un proces rapid?
* Ma rog, am fost, dar prea putin..Si in Germania am incasat o amenda pt 57 de km/ora intr-o localitate unde aveam dreptul la doar maxim 50.

Nu mai aveai loc sa faci cocoasa, era vale pe-acolo...Iar politistu´avea un bulan cu amprentele dintilor tai pe el. Ca la coasa, numa-n gura...

#34
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Persoana amintita de voi si-a reparat greselile din text  ? sau cei din mass-media fac pe corectorii ? Uitati-va si voi cum arata textul acum
si culmea massmedia a scris si a doua oara la fel cu toate ca o persoana a spus (scris) ca sunt greseli in text.
Nu mai stie lumea sa faca un copy -paste, iti ia textul, il baga in ghilimele,il corecteaza si il publica, ce frumos ! si uite asa orice persoana da bine la ziar (gramatical )  :)

Edited by stlk, 30 April 2016 - 21:22.


#35
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
In afara de Marea Britanie si Romania unde mai sunt radare cu echipaj care sa te opreasca in trafic pentru viteza, in loc sa-ti trimita amenda acasa ?

#36
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 anoniymus, on 30 aprilie 2016 - 21:22, said:

In afara de Marea Britanie si Romania unde mai sunt radare cu echipaj care sa te opreasca in trafic pentru viteza, in loc sa-ti trimita amenda acasa ?
....in subiectul asta esenta e alta...parca nici nu mai conteaza daca exista radare mobile sau nu :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate