Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Cine o protejeaza pe Laura Codruta Kovesi ?

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
365 replies to this topic

#55
Vlad_Macarie

Vlad_Macarie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 01.01.2016

 alin8999, on 17 martie 2016 - 14:48, said:

Omule, probabil ca tu n-ai auzit cate dosare sunt repartizate pt fiecare procuror DNA in parte. Oricum s-ar face, cineva va fi nemultumit. O sa apara apoi alt "saraca.lipit" ca tine sa urle "da pe aia de ce nu" ?


7300 de dosare la 100 de procurori DNA.
You do the math ;)

Edited by Vlad_Macarie, 17 March 2016 - 14:52.


#56
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 FAP, on 17 martie 2016 - 14:50, said:

Banuiesc ca in scurt timp va fi deschis si subiectul "Haineala...ingerul dreptatii" in care la fel se "descopera" ca e sustinuta larg de populatiePosted Image  !
Daca ramane kovesi si vine si haineala , deja putem sa schimbam si denumirea tarii ...Republica Securistica Romania(RSR) iar pe stema sa avem niste catuse , careva pistoale/bate/microfoane/etc.
Iar deviza poate fi - "Cine misca...misca mort ! " sau "Care comenteaza...comenteaza ultima oara !"
Sănătate, dom' Profesor! Cum o mai duceți, ați mai scris ceva?

#57
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015

 FAP, on 17 martie 2016 - 14:50, said:

Banuiesc ca in scurt timp va fi deschis si subiectul "Haineala...ingerul dreptatii" in care la fel se "descopera" ca e sustinuta larg de populatiePosted Image  !
Daca ramane kovesi si vine si haineala , deja putem sa schimbam si denumirea tarii ...Republica Securistica Romania(RSR) iar pe stema sa avem niste catuse , careva pistoale/bate/microfoane/etc.
Iar deviza poate fi - "Cine misca...misca mort ! " sau "Care comenteaza...comenteaza ultima oara !"

Haineala ce are bre ?
Ia zi pe cine vrei tu ?
Eventual punem CSM-ul, Ministerul Justiei sa-l intrebe pe unu' "FAP" de pe forum softpedia pe cine vrea procuror general.
Posted Image

Edited by alin8999, 17 March 2016 - 14:57.


#58
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 dmx85, on 17 martie 2016 - 14:51, said:

tre' sa fii mai explicit! Dom' profesor nu agreeaza formularile ambigue.
Eu sunt extrem de explicit si cine e "Profesorul" ? Asta e ?
http://www.mediafax....ormatii-2327271
Vezi ca dai in lucruri ...pe care 'biroul" nu il agreeaza !

 alin8999, on 17 martie 2016 - 14:56, said:

Haineala ce are bre ?
Ia zi pe cine vrei tu ?
Eventual punem CSM-ul, Ministerul Justiei sa-l intrebe pe unu' "FAP" de pe forum softpedia pe cine vrea procuror general.
Posted Image
http://www.luju.ro/dezvaluiri/evenimente/soc-si-groaza-fosta-presedinta-csm-oana-haineala-absolventa-a-academiei-sri-candideaza-pentru-functia-de-procuror-general-al-romaniei-contactata-telefonic-de-lumeajustitiei-ro-haineala-nu-a-negat-nici-nu-confirm-nici-nu-infirm-ministerul-justitiei-va-anun
Nu baga nimeni in seama ce vrea FAP sau poporul ! Singurul lucru pe care il pot face eu e doar sa demonstrez ca mi se impun chestii cu forta si NU pentru ca le agreez eu din prostie !

#59
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Dom' Profesor, noi ținem cu matale, bre! Jos procuroarea stalinistă, rușine DNA!

Nu mai poate, bre, să fure omul liniștit! Păi treabă-i asta, să anchetezi, maltratezi, spionezi, urmărești, brutalizezi toți hoții cinstiți ca pe ultimele jigodii? Păi de țiganii care fură găini, cine se mai ocupă? Dar de nașii care iau șpagă în tren?

Edited by neur0, 17 March 2016 - 15:06.


#60
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 neur0, on 17 martie 2016 - 14:54, said:

Sănătate, dom' Profesor! Cum o mai duceți, ați mai scris ceva?
Multi mai sunteti...nene ! Uite unde se duc banii ! Va cer totusi un minim de inventivitate ! Astea cu antena si voiculescu sunt atat de penibile si nici macar nu se considera ca argument ! Cand va aleg aia chiar nu se da nici un testPosted Image ???
Am intrebat mai sus - "Profesorul" din dosarul Haissam?

Edited by FAP, 17 March 2016 - 15:08.


#61
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015

 FAP, on 17 martie 2016 - 15:03, said:

Nu baga nimeni in seama ce vrea FAP sau poporul ! Singurul lucru pe care il pot face eu e doar sa demonstrez ca mi se impun chestii cu forta si NU pentru ca le agreez eu din prostie !

Repetam.

Care-i problema cu Haineala ? Uite iti dau voie sa copiezi si din luju daca vrei Posted Image, daca tu nu poti singur cu mintea ta :D

Edited by alin8999, 17 March 2016 - 15:09.


#62
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Dialog imaginar cu tribunul:

-Sus Patria, Jos Mafia! Jos cu porcuroarea și oroarea comunistă! Huoooo, să-ți fie rușine Kovesi! Ești o unguroaică comunistă, ai luat bani de la Gigi Becali ca să nu-i faci dosar penal lui Mitică Dragomir că s-a uitat la silicoanele Elenei Udrea puse din banii de pe flotă! Așa v-a învățat Băsescu pe toți, japițe ordinare!

-De unde știți?

-De unde știu? Mi-a trimis o scrisoare un general român și mare patriot! Cine ești tu, bă, să-l întrebi pe Vadim de unde știe? Am documente, măi măgarule!

-Unde rămăsesem? A, da, la vizita făcută de Voltaire la palatul Sans Souci, la invitația lui Frederic cel Mare, care, dacă îmi amintesc bine, a domnit între 1740 și 1786, dar nu avea de unde să știe asta Kovesi, că e o analfabetă, ca și șeful ei.

-La sânii Biancăi Drăgușanu și ai Danielei  Crudu.

-A, da. La mari români, adică Nicolae Ceaușescu,  Gică Hagi, Gică Popescu, Verestoy Atilla, Mădălin Voicu, eu și Ghiță Funar. Dar n-are de unde să știe asta o procuroare comunistă. La pușcărie leprelor! Ați distrus țara asta! Ați supt tot! Lasă că vine Vadim și vă arată el vouă!

#63
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 alin8999, on 17 martie 2016 - 15:08, said:

Repetam.

Care-i problema cu Haineala ? Uite iti dau voie sa copiezi si din luju daca vrei Posted Image, daca tu nu poti singur cu mintea ta Posted Image
Pai nu stiu ! Inca o fiica de procuror comunist cu bube in cap , scoala SRI ,ascensiune puternica sustinuta de sistem, multiple probleme cu justitia...o nimica toata ! Si tot pe filiera basescu-morar-danilet !
http://jurnalul.ro/s...nal-632950.html
http://www.ziaruldev...sefa-a-csm.html
http://www.luju.ro/d...raza-facandu-se
http://www.antena3.r...upt-221521.html
http://ioncoja.ro/o-...-bravo-fetelor/
http://www.romaniali...-mondial-345143

Si poate cel mai concret....Romania este condusa de procurori comunisti,fosti procurori comunisti  si copiii lor !

http://www.luju.ro/d...soarea-ei-a?pdf
Asta DA democratie !!!!!!
PS - Sa continui ???

Edited by FAP, 17 March 2016 - 15:25.


#64
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005
Kovesi este, din fericire, bratul executiv al actiunii justitiare a US of A.
Mie-mi convine. :) Popcorn, anyone?

#65
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 bb_dima, on 17 martie 2016 - 15:31, said:

Kovesi este, din fericire, bratul executiv al actiunii justitiare a US of A.
Mie-mi convine. Posted Image Popcorn, anyone?
Ce nu intelege lumea e faptul ca nici SUA , nici Germania , nici Franta , nici...etc. ...........nu sunt cu DATUL ci cu LUATUL !

#66
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,671
  • Înscris: 02.10.2009

 FAP, on 17 martie 2016 - 15:23, said:

Asta DA democratie !!!!!!
PS - Sa continui ???

Nu.
Ti-ai gasit de unde sa citezi.
Fac spume la gura astia carora le e frica ca pierd tot ce au furat.
Toata stradania asta penibila nu arata decat vina, nu "democratie, libertate si justitie"

Edited by Rosebud09, 17 March 2016 - 15:39.


#67
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 FAP, on 17 martie 2016 - 15:23, said:

Sa continui ???

Posted Image Si daca apare dovada ca Laura este scaraotchi in persoana tot inutil este.
VREM disparitia naparcilor si pentru asta romanul poate sa se faca frate si cu draqu pana trece puntea. Posted Image

Zvarcoliri cu hepta-salturi mortale (si spume la urechi) si tot nu schimba realitatea: uram naparcile hoate.

(jaba pui linkuri ca nu vrem sa dam click si sa facem trafic la aia)

#68
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

 FAP, on 17 martie 2016 - 15:34, said:


Ce nu intelege lumea e faptul ca nici SUA , nici Germania , nici Franta , nici...etc. ...........nu sunt cu DATUL ci cu LUATUL !
Dar cine e cu DATUL?
Că m-ai făcut curios...

#69
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 Rosebud09, on 17 martie 2016 - 15:38, said:

Fac spume la gura astia carora le e frica ca pierd tot ce au furat.
Nu pierd tot ce au furat. Uneori nici măcar prejudiciul în cazul pentru care au fost condamnați nu se recuperează. Nici la pușcărie nu stau prea mult. Încă este foarte rentabil să furi.

Edited by neur0, 17 March 2016 - 15:57.


#70
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015

 FAP, on 17 martie 2016 - 15:23, said:

Pai nu stiu ! Inca o fiica de procuror comunist cu bube in cap , scoala SRI ,ascensiune puternica sustinuta de sistem, multiple probleme cu justitia...o nimica toata ! Si tot pe filiera basescu-morar-danilet !

1. Fiica NU poate raspunde pt faptul ca tatal ei a fost procuror pe vremea comunismului.
2. Nu scoala SRI, ala e doar un master in cadrul Academiei Nationale de Informatii. Scoala inseamna diploma de Drept si ulterior Institutul National al Magistraturii ( restul, masterate, doctorate raman la alegerea fiecaruia si unde le face ). Pana una alta acea Academia functioneaza legal.
3. Am vazut CV-ul ei, e o ascensiune normal, nu e nimic deosebit acolo.
4. Multiple probleme cu justitia ? Tu trolezi ?

#71
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 Rosebud09, on 17 martie 2016 - 15:38, said:

Nu.
Ti-ai gasit de unde sa citezi.
Fac spume la gura astia carora le e frica ca pierd tot ce au furat.
Toata stradania asta penibila nu arata decat vina, nu "democratie, libertate si justitie"
Pai eu citez "locurile" care mai au curaj sa spuna adevarul in tara asta ! Dovada ca lucrurile sunt adevarate este ca nimeni nu a dovedit contrariul cu argumente ci doar ca vor sa le inchida cu forta ! Si nu am nevoie de citatele astea, pentru ca lucrurile se vad si de pe luna ! Dar colegii de forum cer...surse...ca parerea celor impotriva sistemului trebuie argumentata intens ...invers nu !!!
Nu am lucrat la stat dupa 95 , nu am facut politica si nu am furat nici macar un ac de la nimeni ! Din contra , am ajutat multa lume !
Iar pe forum , asa cum am mai zis imi expun argumentat opiniile si astept sa fiu contrazis in acelasi mod ! Nu cu hantenistule , naparci , spume la gura , trepanati , cretini ,spalati pe creier ! Astea sunt DOAR afirmatii personale , care denota doar lipsa argumentelor , un anumit nivel al exprimarii iar in orice loc civilizat din lumea asta ar fi considerate jigniri grosolane !
In momentul in care orice coleg de forum vine cu argumente serioase , logice , sustenabile si demonstrabile eu imi voi schimba opiniile ! Am aceasta calitate !
Si nu sustin nici un partid politic , doar aleg dintre rele deoarece asta e singura mea posibilitate personala ! Vreau sa intre TOTI hotii la puscarie dar TOTI !
Nu voi deveni fanul unei tabere de hoti care vor sa-i aresteze pe ceilalti doar pentru a avea puterea totala ! Daca hotii se mai cearta intre ei...mai pica ceva si la popor ! Daca una dintre bande controleaza totul putem merge sa ne impuscam daca nu dorim sa fim sclavi pe plantatie...desi cam suntem deja !

Edited by FAP, 17 March 2016 - 16:01.


#72
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006

 Rosebud09, on 17 martie 2016 - 15:38, said:

Fac spume la gura astia carora le e frica ca pierd tot ce au furat.
Toata stradania asta penibila nu arata decat vina, nu "democratie, libertate si justitie"

Vremuri grele - nici condamnarile penale nu mai sunt ca inainte: faceai 2-3 ani de puscarie, scriai niste lucrari stiintifice si la liberare te asteptau banii primiti ilegal. Adrian Nastase,  George Copos, etc or fi contribuit la bugetul de stat cu banii ilegali?
===

Cine ii protejaza pe procurori?
Legea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate