Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Cine o protejeaza pe Laura Codruta Kovesi ?

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
365 replies to this topic

#271
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014
Șerban Nicolae, labagiul amator de filme cu sex anal
Asta e realitatea

Edited by riso, 29 January 2019 - 22:10.


#272
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 riso, on 29 ianuarie 2019 - 22:09, said:

Șerban Nicolae, labagiul amator de filme cu sex anal
Asta e realitatea
asa i-a trimite pe toti albagii astia de se lupta azi cu statu paralel...une-l trimitea voicu pe geoana

Quote

Voicu Catalin: Baga-mi-as p.... in Geoana si cu toti americanii lui, care ni i-a adus la Curtea Suprema, ca multi au dosare. Si cu toate golancile, cu seful organizatiei PSD de la Dolj. Suta aia cu serele, cu tot...Pai, sefa doamna Cristea de la Dambovita, la fel si nu-ti mai dau nume, ca nu-i frumos. Multi! Dom'ne, i-am rezolvat pe toti, dom'ne, ca unde n-a fost loc de rezolvat, am dat suspendare, n-a plecat cu puscarie, altii le-a dat 10 ani, unul dintre avocati zice: "Dom'ne, nu-i e rusine, dom'ne?" "Dom'ne, zic, asta a fost!"  (...)

va mai inghite BA..pamantu'?!

Edited by christig, 29 January 2019 - 22:14.


#273
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

 Darkman48, on 29 ianuarie 2019 - 22:06, said:

Daca n-ai spus tu, nu inseamna ca realitatea nu difera de spusele tale...

Ti-am mai zis eu cu "bă"-ul ala, exprimarea asta de psd-ist provoaca greata, chiar de esti pe un forum, anonim, aici nu e sedinta de partid unde va adresati ca in padure si va bagati si scoateti ce si cum vreti.

 Darkman48, on 29 ianuarie 2019 - 22:06, said:

Daca n-ai spus tu, nu inseamna ca realitatea nu difera de spusele tale...

Ti-am mai zis eu cu "bă"-ul ala, exprimarea asta de psd-ist provoaca greata, chiar de esti pe un forum, anonim, aici nu e sedinta de partid unde va adresati ca in padure si va bagati si scoateti ce si cum vreti.
Si mai multa scarba imi provaca mie exprimarea :voi astai, minionii
Sa intelegi si tu ca aici nu-i ograda in care ai crescut si va apelati cu Voi astia. Pastreaza-ti expresia pentru cei de acasa daca vrei respect. Sau pentru sedinta ta de partid. Ba - a fost chiar eleganta.

#274
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 22:48, said:



Si mai multa scarba imi provaca mie exprimarea :voi astai, minionii
Sa intelegi si tu ca aici nu-i ograda in care ai crescut si va apelati cu Voi astia. Pastreaza-ti expresia pentru cei de acasa daca vrei respect. Sau pentru sedinta ta de partid. Ba - a fost chiar eleganta.

Tu ori nu cunosti limba romana, ori iti ai asa o placere sa tot semnalizezi. In rest, stay close to Dracnea, nu vrei sa pierzi vreo directiva.

P.S.: motivatia asta a ta cu "bă"-ul elegant...ei bine, Gigel si Ionel, la varsta de 7 ani incercau la fel, sa se scoata fiecare, ca sa isi ia bataie mai putina de la parinti.

P.P.S: grija mare cu scarba, cica greturile apar la gripa asta noua, mai trateaza-te.

Edited by Darkman48, 29 January 2019 - 22:55.


#275
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.08.2003

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 21:49, said:

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 21:57, said:

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 22:03, said:

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 22:48, said:

Cum spuneam mai sus, lacrimi si pumni in pereti.  Posted Image  

Si e doar o admitere de principiu a cererii, in vederea solutionarii ei.
Ce veti face, BA, daca astia chiar ii vor admite cererea pe fond?
Vedeti ca anul asta se poarta venele lungi, nu va grabiti sa vi le taiati!

#276
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

 pescaru, on 29 ianuarie 2019 - 23:02, said:

Cum spuneam mai sus, lacrimi si pumni in pereti.  Posted Image  

Si e doar o admitere de principiu a cererii, in vederea solutionarii ei.
Ce veti face, BA, daca astia chiar ii vor admite cererea pe fond?
Vedeti ca anul asta se poarta venele lungi, nu va grabiti sa vi le taiati!
Ba, bine faci ca te dai cu el de perete. E bun pentru asa ceva.
Inteaba-i pa aia pe care ii ai cap. Eu nu voi face nimic. Crezi ca scroafa aia mai ajunge la DNA?
Despre vene, sa te preocupe cele tale. la cumte te dai cu dovleacu de ziduri sa faci ceva mai grav. Prezinti simptome ...

#277
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 04.12.2007
Tusiti, va rog, apoi numarati usurel pana la 10.
Apoi numarati inapoi. USuRel.
Apoi make a photo.
HeHe!

(Ce face madama e mai putin important, mult mai amuzant e cum faci tu.
Minioni, a? Imi place. E de viitor. Minionii cu gorneta. Rosie.
Recunosc ca daca nu te atacai ca MSD-ul pe sat imi scapa bunatate de trasnaie lingvistica, mersic, esti un dragut - make a photo?)

Edited by domnujim, 29 January 2019 - 23:53.


#278
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.08.2003

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 23:26, said:

Ba, bine faci ca te dai cu el de perete. E bun pentru asa ceva.
Inteaba-i pa aia pe care ii ai cap. Eu nu voi face nimic. Crezi ca scroafa aia mai ajunge la DNA?
Despre vene, sa te preocupe cele tale. la cumte te dai cu dovleacu de ziduri sa faci ceva mai grav. Prezinti simptome ...
Cam nervos se pare, dupa numarul de greseli de ortografie.
Atentie la vene!

#279
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,672
  • Înscris: 11.03.2006

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 23:26, said:

Inteaba-i pa aia pe care ii ai cap. Eu nu voi face nimic. Crezi ca scroafa aia mai ajunge la DNA?

Cred ca s-ar putea sa se consoleze cu sefia parchetului UE.

#280
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 EMotanuIO, on 29 ianuarie 2019 - 17:53, said:

Pana una alta merge Kovesi cu caciula-n mana la CEDO ce ironie :D sper sa mai mearga si sa se planga de conditiile din Targsor.

Dar nesimtitul de Voiculescu ce tot cauta la CEDO in fiecare an?

#281
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 23:26, said:

Crezi ca scroafa aia mai ajunge la DNA?


Nu e nevoie sa ajunga la DNA, dragul meu, nu mai e cazul, va ajunge in locul in care n-o s-o puteti atinge cand va mangaie nitel anal ;)

#282
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 04.12.2007
Cu smerenie si rusinare recunosc ca am citit "va mangaiati nitel anal". Iertaciune pentru gandul cel prost

#283
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
Rahatzel bubos in 09.01.2019: "Deciziile CCR sunt definitive. Curtea nu judeca oameni, judeca exceptii, obiectii sau conflicte juridice de natura constitutionala. La CEDO te adresezi impotriva hotararilor instantelor judecatoresti in termen de 6 luni de la ramanerea definitiva"
   Pai CCR fix asta a facut, a judecat un om, iar acel om nu a avut nicio cale de atac impotriva unei sanctiuni pe care a primit-o. Exact aceasta este esenta cererii la CEDO lui LCK si iata ca la Strasbourg lucrurile au fost perfect intelese.
La CEDO-i un filtru, unde 90-95% din sesizari sunt respinse, ori faptul ca a lui LCK a trecut cu viteza acel filtru, ii da dreptate lui Koveshi.

Momentan.

#284
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 21:49, said:

Curios, una dintre conditiile de admisibilitate este ca ar fi trebuit sa epuizeze toate caile posibile oferite de justitia nationala. Dihania nu a facut, din ce stiu, asa ceva. Pur si simplu trebuia sa atace in contencios exact cum a facut Lazar. Reclama si o tampenie scarba asta: faptul ca nu exista cale de atac la decizia CCR. Pai CCR nu a "judecat-o" pe ea, sau vreo actiune a ei, unu la mana. Doi la mana, a astfel de cale de atac ar insemna modificarea Constitutiei. Pai daca ar fi asa, ungurii ar desfinta rapid caracterul national si unitar al statului.
ciuma rosie le stie pa tuate.

pana..e lasata un curu gooool!
Liviu Avram, dezvăluiri care dau fiori penalilor: Ce şanse are Kovesi la CEDO

Quote

Ce reclamă Laura Codruţa Kovesi la CEDO? În primul rând, faptul că nu şi-a putut apăra cauza în faţa niciunei instanţe, nici măcar la Curtea Constituţională. În al doilea rând, faptul că deşi putea, teoretic, să atace în contencios administrativ decretul prezidenţial de revocare, acest lucru i-a fost interzis explicit şi răspicat, înainte ca preşedintele să fi emis decretul, chiar de către Curtea Constituţională.

Va pupa LCK...pa portofele...mama voastra de hoti!

Quote

Cum în substratul legal al afacerii nu există asemenea prevederi, la cât ştim în acest moment, şansele Laurei Codruţa Kovesi de a obţine satifacţie par destul de mari. Pe o scară de la 1 la 10, eu aş miza pe 8.


#285
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 christig, on 30 ianuarie 2019 - 21:33, said:

ciuma rosie le stie pa tuate.

pana..e lasata un curu gooool!
Liviu Avram, dezvăluiri care dau fiori penalilor: Ce şanse are Kovesi la CEDO



Va pupa LCK...pa portofele...mama voastra de hoti!
pana una asta sa ne pupe-n bas daca nu publica raspunsul primit de la CEDO pe care numai ea cica l-a primit, sanchi! :D

#286
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,343
  • Înscris: 22.04.2017

 ipel, on 21 ianuarie 2019 - 20:06, said:

Nu neaparat sefa Parchetului European dar macar un post de procuror european.
Ar fi interesant chiar daca s-ar ocupa de coruptii din Romania.

Ar fi chiar frumos daca ar reprezenta UE, poate chiar in timpul sefiei Romaniei la CE, in speta cu Liviu Nicolae Dragnea! :D
Ar fi bine, numai sa nu o faca cu "mijloacele" de pana acum ca se întorc împotriva noastră.

#287
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

 EMotanuIO, on 31 ianuarie 2019 - 12:12, said:

pana una asta sa ne pupe-n bas daca nu publica raspunsul primit de la CEDO pe care numai ea cica l-a primit, sanchi! Posted Image

Eu cred ca l-a primit de la dogioiu.

#288
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008
Băi, dar cât pot să mintă securiștii, în frunte cu stalin coveși. Non stop, non stop numai minciuni. Zi de zi, ceas de ceas, ei din asta se hrănesc.

https://www.qmagazin...ata-admisibila/

Aşa cum se arată în răspunsul oficial al CEDO remis QMagazine, plângerea se află pe rol, adică este înregistrată, NU declarată admisibilă:
„Plângerea L.C. Kovesi împotriva României (nr. 3594/19) a fost depusă la CEDO în decembrie 2018 și este în prezent ÎN CURS DE EXAMINARE în fața Curții”.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate