Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Cine o protejeaza pe Laura Codruta Kovesi ?

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
365 replies to this topic

#253
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 active95, on 27 ianuarie 2019 - 05:27, said:

..........................................................

Mă active, de ce-ai plecat tu tocmai in SUA ? ...in patria dusmanilor lui dragnea si a pesedeului ? Probabil vrei sa faci recrutari printre americanii mai slabi de inger , sa faceti un pesedeu si acolo si vada si fraierii ăia de americani ce bine-i sub obladuirea unui mustacios cu apucaturi dictatoriale & condamnari penale. De ce nu te-ai dus mă in Venezeula ?? ...uite ce bine-i in raiul pe care-l proslaviti voi. Sau in Coreea de Nord , la Kim , sa-i scrii lu` ăla ode, ca vadim. Si inca ceva. Tu crezi c-ai plecat singur ?? Stai linistit ca dosarul tau de la SRI, a ajuns inaintea ta la FBI, asa ca stiu ăia cu ce s-au pricopsit.

Edited by dalu364, 27 January 2019 - 19:06.


#254
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.08.2003
Decat atat:

CEDO a admis în principiu sesizarea lui Kovesi în care contestć revocarea sa din funcție de cćtre CCR
Sesizarea la CEDO formulatć de fosta șefć a DNA, Laura Codruta Kovesi, în care contestć modul în care a fost revocatć din funcție, a trecut rapid de procedura de filtru, ceea ce înseamnć cć este în principiu admisibilć si ca începe judecata pe fond, transmite Ziare.com
Surse specializate pe cazuistica CEDO au declarat pentru Ziare.com cć rapiditatea cu care a trecut de acest prim filtru sesizarea lui Kovesi, depusć acum nici o lunć, aratć ca institutia europeana trateazć foarte serios aceasta cauzć.
Nicolae Popescu, avocata Laurei Codruta Kovesi a declarat pentru G4media: “Plângerea a trecut de filtru. Peste 90% din plângeri nu trec. Curtea a constatat cć îndeplinește criteriile de admisibilitate și va merge într-o etapć superioarć. Începe judecata pe fond”.
https://www.g4media....in-functie.html

Continuarea la wc3, lacrimi si pumni in pereti Posted Image

#255
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Pai hai sa vedem cine e avocata Nicoleta Popescu care-o reprezinta pe cheorvesi:

http://nicoletapopescu.ro/

Am absolvit Colegiul Bănăţean din Timişoara. Am urmat apoi Facultatea de Drept din cadrul Universităţii de Vest Timişoara (promoţia 1998-2002).

Ce sa vezi dom'le fix unde-a plagiat Chiorvesi doctoratu' Posted Image

"Sunt membră şi expert APADOR-CH din 2003." APADOR-CH, Macovei gen? Posted Image Hmmm, ce chestie Posted Image

Acu 2 ani dna avocat era evident de partea buna a baricadei: https://www.hotnews....iva-fost-50.htm

Edited by EMotanuIO, 29 January 2019 - 17:39.


#256
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 14.09.2004
Macovei... Kovesi...cosmaruri....puscarie...groaza..;)

#257
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Pana una alta merge Kovesi cu caciula-n mana la CEDO ce ironie :D sper sa mai mearga si sa se planga de conditiile din Targsor.

#258
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Ca sa vezi, deci CEDO admite in principiu sesizarea.
Deci nu e chiar asa de netemeinica cum se invoca.

#259
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
o admite pe repede-nainte :D

#260
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
Exclusiv Sesizarea lui Kovesi a fost admisa in principiu de CEDO. Ce urmeaza si ce poate sa faca Guvernul


Quote

Procedura in fata Curtii este urmatoarea: reclamantul depune o plangere, plangerea e inregistrata si trece printr-un filtraj. In acest filtraj practic 90% dintre cauze cad. Reclamantul primeste raspunsul 'plangerea dvs. a fost declarata inadmisibila'.

Noi suntem in faza in care am depasit acest filtraj, deci as putea sa zic ca ne aflam in procentul acela de 5 pana la max 10% dintre cauze. S-a considerat ca plangerea indeplineste acele criterii de admisibilitate.

Acum urmeaza sa treaca spre un complet de judecatori care sa identifice acele incalcari ale Conventiei, se va redacta un set de intrebari pentru Guvern, se va comunica plangerea, si Guvernul va avea un termen sa raspunda atat la plangerea reclamantei, cat si la acele intrebari, pe ce va comunica CEDO ca exista probleme de incalcare a Conventiei.

Dupa ce aceasta procedura va fi si ea indeplinita, in sensul ca Guvernul va raspunde, reclamantei i se va trimite raspunsul Guvernului, va avea si ea la dispozitie un termen sa isi faca apararea, sa raspunda la apararea Guvernului, si in acel moment poate sa mentioneze si despagubirile pe care le solicita ca urmare a incalcarii Conventiei Europene.

Dupa ce ambele parti au epuizat aceasta procedura scrisa, se va inchide dosarul si de o parte si de alta, urmand Curtea sa ia o hotarare in acest sens: de violare sau neviolare a Conventiei", a declarat, pentru Ziare.com, Nicoleta Popescu.

sa plateasca cioclu zlugarel bubonel...despagubirile!

Edited by christig, 29 January 2019 - 20:50.


#261
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009

 EMotanuIO, on 29 ianuarie 2019 - 18:17, said:

o admite pe repede-nainte :D

Rāzi tu, rāzi, da' nu-i rāsul tau... In lipsa de argumente zici tu ca iti merge si asa.

#262
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Nu ma asteptam la asta, sa fiu sincer. Nu credeam ca CEDO va intra pe fondu' problemei. Ce sa zic? Tudorele, fa ceva! :D

#263
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

 Alecsandru010, on 29 ianuarie 2019 - 20:55, said:

Nu ma asteptam la asta, sa fiu sincer. Nu credeam ca CEDO va intra pe fondu' problemei. Ce sa zic? Tudorele, fa ceva! Posted Image
Curios, una dintre conditiile de admisibilitate este ca ar fi trebuit sa epuizeze toate caile posibile oferite de justitia nationala. Dihania nu a facut, din ce stiu, asa ceva. Pur si simplu trebuia sa atace in contencios exact cum a facut Lazar. Reclama si o tampenie scarba asta: faptul ca nu exista cale de atac la decizia CCR. Pai CCR nu a "judecat-o" pe ea, sau vreo actiune a ei, unu la mana. Doi la mana, a astfel de cale de atac ar insemna modificarea Constitutiei. Pai daca ar fi asa, ungurii ar desfinta rapid caracterul national si unitar al statului.
Ce porcarie.
Si daca i da dreptate, ironia este ca nemtalaul a revocat-o!

 christig, on 29 ianuarie 2019 - 20:48, said:

Istetu-le, nemtalaul a revocat-o !!! Chiar si asa , eventuale despagubiri tot neimputabile vor fi, caci legea nu prevede asa ceva.

#264
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Hahaha, pana acum va laudati ca Tudorel si psd-ul a demis-o, acum ca se ingroasa gluma, nu ca Iohannis a demis-o. Eu zic ca CCR a demis-o ca l-a obligat pe Iohannis sa semneze dar infine, uite ca acum nu mai semneaza ca sa fiti si voi multumiti.
Vom vedea ce zice CEDO, insa cel mai probabil va spune ca decizia CCR e in pe langa Conventia Drepturilor Omului.

#265
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 21:49, said:

Curios, una dintre conditiile de admisibilitate este ca ar fi trebuit sa epuizeze toate caile posibile oferite de justitia nationala. Dihania nu a facut, din ce stiu, asa ceva. Pur si simplu trebuia sa atace in contencios exact cum a facut Lazar. Reclama si o tampenie scarba asta:

nu e curios...

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 21:49, said:

Istetu-le Posted Image

le-a dat greu la temelie lck. si-o sa le mai deie. viitorul nu e al hotilor ce-si fac legi sa scape de puscarie.

#266
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

 Cris007, on 29 ianuarie 2019 - 21:54, said:

Hahaha, pana acum va laudati ca Tudorel si psd-ul a demis-o, acum ca se ingroasa gluma, nu ca Iohannis a demis-o. Eu zic ca CCR a demis-o ca l-a obligat pe Iohannis sa semneze dar infine, uite ca acum nu mai semneaza ca sa fiti si voi multumiti.
Vom vedea ce zice CEDO, insa cel mai probabil va spune ca decizia CCR e in pe langa Conventia Drepturilor Omului.
Hahaha! Unde am spus eu asta? Sau  iti place sa manaci ce nu se cade?
Chiar ieri am aratat ca nu l-a obligat !

Edited by flovio, 29 January 2019 - 22:00.


#267
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 21:57, said:


Hahaha! Unde am spus eu asta? Sau  iti place sa manaci ce nu se cade?
Chiar ieri am aratat ca nu l-a obligat !

Voi astia, minionii, aratati multe da' uitati ce spuneti in timp, deh, se schimba des directivele...sau uitam ca amenintau cu suspendarea, demiterea, alte minuni daca presedintele nu o demite.

#268
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010
Ea reclama si ca n-a fost citata ca parte. Pai nu o decizie a ei a fost supusa atentiei CCR, ci a presedintelui.
Ea putea fi parte numai in contencios, privitor la evaluare.

Chiar este interesant de urmarit.

 Darkman48, on 29 ianuarie 2019 - 22:00, said:

Voi astia, minionii, aratati multe da' uitati ce spuneti in timp, deh, se schimba des directivele...sau uitam ca amenintau cu suspendarea, demiterea, alte minuni daca presedintele nu o demite.
Arata ba unde am spus eu asa ceva? Nu mai manca ...

#269
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 22:03, said:


Arata ba unde am spus eu asa ceva? Nu mai manca ...

Daca n-ai spus tu, nu inseamna ca realitatea nu difera de spusele tale...

Ti-am mai zis eu cu "bć"-ul ala, exprimarea asta de psd-ist provoaca greata, chiar de esti pe un forum, anonim, aici nu e sedinta de partid unde va adresati ca in padure si va bagati si scoateti ce si cum vreti.

#270
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 flovio, on 29 ianuarie 2019 - 22:03, said:

Arata ba unde am spus eu asa ceva? Nu mai manca ...
cata inversunare..sa aperi niste boeri putrezi de penali!!

m intreb si eu...ce coloana vertebrala trebuie sa ai sa sustii asemenea borfasi?!!

nicolicea..facultate cu d-a sila la 50j de ani...cinste voua...psd!

Edited by christig, 29 January 2019 - 22:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate