Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#1873
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
5s-ul mamei mele incepe să aibă pete galbene pe margini pe ecran. Telefonul are vreo 3 ani.
Sora mea a avut SE și după 2 ani la fel, marginile erau galbene.
Eu am că telefon secundar un SE, care a ieșit din garanție în aprilie, și începe să aibă și el dungi galbene pe margini

Tata are SE de 2 ani, nicio problemă. Verișorul meu are SE de când a apărut, nicio problemă. Mătușa mea are SE de aproape 2 ani, nicio problemă

#1874
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
@eolianu, au fost noi, cumparate de la distribuitori seriosi gen Emag.
Ghinionist.. (se poate) numai ca si sotia a avut aceleasi probleme cu 5S-ul si SE-ul ei. Telefoane cumparate la intervale diferite de timp. Telefoane la care s-au folosit carcase si folii de sticla din prima zi, si de care s-a avut grija.

Nu stiu ce sa zic.

Edited by JohnnyUSA, 03 July 2019 - 09:22.


#1875
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Sa fi fost vreo serie sau vreun lot cu astfel de probleme? Altfel nu mi explic

#1876
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Este vorba de 3 generatii diferite de telefoane, este cam imposibil sa faca parte din acelasi lot sau serie :)

#1877
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Pai 5S si SE difera doar prin partea de hardware si mici diferente vizuale. In rest sunt identice. Aceleasi butoane , aceleasi ecrane.

#1878
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
Stiu asta, dar sunt generatii/loturi diferite.

#1879
khrypt

khrypt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.05.2005
ola,
Are cineva SE cu 128G? Stiti cumva daca e mai lent decat ala de 16? Ma bate gandul la un upgrade... deh, 16 par putini in zilele noastre. Numai ca citisem candva, undeva, ca la unele modele s-a folosit memorie foarte lenta.. poate cineva confirma/infirma din experienta personala?

multumesc

#1880
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Am 64 nu e nici o diferență, aceiași viteză cu ăla de 16.

#1881
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005
Invers, cel de 16GB ar fi mai lent. E ca si la SSD-uri, cele cu memorie mai mica au viteze mai mici.
Diferenta nu ar trebui sa se simta, dar se poate vedea in benchmark-uri.

#1882
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Întrebare pentru cei cu SE cu update la zi: cum e la voi bateria? Al meu SE e telefon de rezervă, și acum sunt nevoit sa îl folosesc câteva săptămâni, dar e slabă de tot bateria. Am dat și o resetare dar degeaba, pur și simplu așa e. Sănătatea e 88%. Am folosit telefonul până acu câteva luni, era updatat la zi pe atunci, dar ținea vizibil mai bine. Nu îl folosesc mult dar nu mă ține nici măcar o zi. Telefonul principal (Pixel 3) cu același mod de utilizare îl încarc de 3 ori pe săptămână

#1883
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
De la 6 dimineața când l-am scos de la încărcat acuma am 23% cu sot de 50 minute și vreo 1.30-2 ore de hotspot. Bateria 89%.

#1884
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
După updat la 12.4 telefonul asta a luat-o razna. Nu mai suna, deși merge sonorul, amprenta pauza, microfonul sisderea. Cică se pot remedia cumva din setări, nu am găsit nimic pe google. Știe careva ceva de pro le ele astea?

#1885
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Incearca un restart. Daca nu merge, backup/reset. Daca nu merge nici asa, garantie/service

#1886
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010
Eu nu am probleme cu 12.4 . Mai face figuri uneori facetime

#1887
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,289
  • Înscris: 25.02.2009
Ce e mai intrigant.. Microfonul merge, pe Siri merge perfect dar interlocutorul nu ma aude într-un apel. Difuzorul e ok, bubuie YouTube dar nu vrea sa redea soneria,doar vibrează deși sunetul e aproape pe maxim...

#1888
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,676
  • Înscris: 24.11.2015
Pe la cat as gasi un SE fara urme de uzura si baterie macar la 90% ? Chiar si de 16gb... caci il vreau ca telefon secundar. Posted Image  Imi e dor sa tin in mana un telefon mic si usor.

#1889
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
450. Cu bateria e destul de greu totuși să fie la 90%, poate va trebui la suma asta să te mulțumești cu aproximativ 85

#1890
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,676
  • Înscris: 24.11.2015
Am inteles ca de pe la 80-85% in jos ar cam trebui schimbata, la 70% deja e varza.
In magazine nu prea mai aduc asa ca au ramas la preturi ridicole, gen +350euro la orange, la emag iarasi e scump. Acum cateva luni era la emag resigilat pe la 750-800lei, o prietena l-a luat cu 1100lei nou acum un an, nu as da 500lei pe ceva cu baterie cam terminata + fara garantie, mai ales ca apar si pete pe ecran daca esti mai "norocos". Asa ma gandeam si eu, la un 350-450lei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate