Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

Adio, Tânăr și neliniștit. Pro TV renunță la serial după aproape 20 de ani. MAREA REVENIRE: Tânăr și neliniștit, din nou la TV, la PRO 2.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
57 răspunsuri în acest subiect

#19
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.057
  • Înscris: 10.09.2005
Eu as fi bagat mana in foc ca este englez iar acum vad pe imdb ca este SUA.  Ciudat. Niciodata nu am inteles de ce este atat de lent, personajele vorbesc rar, nu se grabeste nimeni si nici nu prea rade nimeni. Un serial plictisitor, deprimant. Dallasul, tot american, era cu totul altceva. Prefer Dallasul de 1000 de ori decat asa ceva.

Editat de gerbil, 11 decembrie 2015 - 21:32.


#20
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.862
  • Înscris: 20.05.2013

 Kalman2007, on 11 decembrie 2015 - 20:53, said:


Adio, Tânăr și neliniștit. Pro TV renunță la serial după aproape 20 de ani


În această lună difuzarea serialului Tânăr și neliniștit se oprește în România, potrivit informațiilor Paginademedia.ro. Serialul a fost difuzat până anul trecut la Pro TV și mutat apoi la Acasă TV.


Cel mai frumos cadou de Craciun . Ai mei parinti urmaresc serialul cu sfintenie din 93, si nici nu poti vorbi in casa in timpul lui . As fi preferat sa se opreasca din noiembrie..

#21
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.835
  • Înscris: 13.02.2007
Antelele sunt fericite... Nelinişteala poate continua. Mereu aproape...

#22
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.175
  • Înscris: 05.05.2003
Are cineva episodul 4231?
Nu am mai inteles nimic din serial, dupa ce l-am pierdut... sper sa prind sfarsitul in Statele Unite (ma mut acolo special pt. asta)

#23
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.726
  • Înscris: 13.06.2004
Eu sunt curios cine a avut răbdarea să urmărească tot serialul, de când a început difuzarea la noi? Am urmărit şi eu vreo 300 de episoade cred, dar după aia. Asta prin 1997-1998.

Aveau cei de la Vacanţa Mare acum mult timp un spectacol: "Tânăr şi ne-a liniştit"    :lol:

#24
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.057
  • Înscris: 10.09.2005

 unknown_35, on 11 decembrie 2015 - 21:40, said:

Cel mai frumos cadou de Craciun . Ai mei parinti urmaresc serialul cu sfintenie din 93, si nici nu poti vorbi in casa in timpul lui . As fi preferat sa se opreasca din noiembrie..

Pe ce canal? ProTV a fost infiintat pe 1 decembrie 1995.

#25
AlenTao

AlenTao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 211
  • Înscris: 15.08.2015
Nu mi-a placut niciodata serialul asta...e tare plictisitor lipsit de puncte culminante..
Mai frumoase sunt telenovele alea de pe AcasaPosted Image
Ma uitam candva la ele si nu ma plictiseam si nu adormeam ca si la Tanar si nelinistit.

#26
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.424
  • Înscris: 17.03.2012
Nu pot sa cred! Serialul acesta rula in Romania inca dinainte sa ma nasc.

#27
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.862
  • Înscris: 20.05.2013

 gerbil, on 11 decembrie 2015 - 22:21, said:


Pe ce canal? ProTV a fost infiintat pe 1 decembrie 1995.
Pe TF1.. in franceza . Din fericire TF1 nu mai face parte din grila de cablu acum, asa ca am scapat definitiv :)

#28
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.368
  • Înscris: 10.09.2014
Bunicu' se uita la el de la inceput. Am uitat sa zic ca a decedat acum 10 ani. Nu stiam ca mai ruleaza. Al naibi serial. Si despre ce e vorba in el mai exact?

#29
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.702
  • Înscris: 24.09.2014

 Kalman2007, on 11 decembrie 2015 - 20:53, said:

Adio, Tânăr și neliniștit. Pro TV renunță la serial după aproape 20 de ani


În această lună difuzarea serialului Tânăr și neliniștit se oprește în România, potrivit informațiilor Paginademedia.ro. Serialul a fost difuzat până anul trecut la Pro TV și mutat apoi la Acasă TV.

tanar-si-nelinistit_tb730.jpg


In sfarsit !

#30
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.884
  • Înscris: 22.04.2014
Străbunică-mea avea 78 de ani când a început Tânăr ........... A murit.
Bunica a avut 57 de ani de când se uita la Tânăr și neliniștit. A murit.
Bunicul avea 70 când a început să se uite .... A murit.
Măică-mea are 52 de ani (mulți înainte). Este sănătoasă și bine. Și ÎNCĂ nu s-a ajuns la jumătatea serialelor !!!!!!!!!!!!!!

Îl știu pe Victor. Este inconfundabil. Totuși în viitorii mei 70 de ani, speram totuși ..... măcar ridurile să-i apară....

Editat de Rhesus, 11 decembrie 2015 - 23:40.


#31
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.057
  • Înscris: 10.09.2005
)

 AlenTao, on 11 decembrie 2015 - 22:29, said:

Nu mi-a placut niciodata serialul asta...e tare plictisitor lipsit de puncte culminante..
Mai frumoase sunt telenovele alea de pe AcasaPosted Image
Ma uitam candva la ele si nu ma plictiseam si nu adormeam ca si la Tanar si nelinistit.

Ai dreptate. Nu sunt telenovelist insa telenovelele difuzate la Antena 1 la sfarsitul anilor 90, ma refer la alea mexicane, erau mult mai bune. Nu capodopere, dar mult mai bune.

Se pare ca cercetatorii britanici au descoperit ca numerotarea episoadelor este gresita, initial crezandu-se ca filmul a inceput in 1973. In urma unor lucrari arheologice s-a descoperit un sarcofag care se crede ca ar fi al lui Ramses al II-lea (cunoscut ca Ramses cel Mare; Ozymandias, în greacă) care a fost al treilea faraon al celei de-a XIX-a Dinastii a Egiptului si care tinea in mana o caseta video primitiva pe care cercetatorii au reusit sa o redea cu multe improvizatii de laborator si au constatat cu stupoare ca  aceasta contine de fapt primul episod al serialului The Young and the Restless, denumirea originala fiind niste hieroglife descifrate si transpuse in araba egipteana de azi ca fiind   والشباب والمضطرب

Editat de gerbil, 11 decembrie 2015 - 23:52.


#32
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.857
  • Înscris: 07.07.2009
Unii se bucura ca nu o sa mai fie pe post dar nici nu l-au urmarit. E vorba din nou de gusturile fiecaruia. Sunt destui care au urmarit acest serial. Mai intai l-au mutat acum il scot complet. Mi se pare o nesimtire si nu e singurul care dispare peste noapte din grila. De ce constituie o bucurie ca dispare? Eu nu l-am urmarit niciodata dar nu sar in sus de bucurie ca am ''scapat'' de el. Unii l-au si vizionat iar acum raman cu buzele umflate. Erau la zi daca dadeau 2 episoade (cel putin) dar asa plin cu reclame l-au lungit la 60 de minute. Care e urmatorul serial care dispare din program? Adica eu de ex. incep un serial si ma uit 10 ani apoi raman fara el fara nici o explicatie. Bravo MediaPro!

Soap Opera in SUA
Telenovela in America de Sud

https://en.wikipedia...wiki/Telenovela

https://en.wikipedia...wiki/Soap_opera

Practic si ala din SUA e telenovela cu anumite diferente.

Editat de Kalman2007, 11 decembrie 2015 - 23:49.


#33
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.426
  • Înscris: 27.01.2010
Au vazut ca le scade audienta si nu avea rost sa il mai continue. Apropo de cele spuse de catre colegul Kalman2007, sunt curios, dupa cate episoade vor renunta cei de la Pro TV si la House of Cards.

#34
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.180
  • Înscris: 10.03.2007

 Rhesus, on 11 decembrie 2015 - 23:36, said:


Îl știu pe Victor. Este inconfundabil. Totuși în viitorii mei 70 de ani, speram totuși ..... măcar ridurile să-i apară....

Omul Victor a murit demult, acuma filmeaza cu sosia de ceara de aia nu are riduri.

Glumele cu longevitatea serialului imi aduc aminte de desenele animate cu Oliver(Tsubasa) fotbalistul, ceva desene japoneze care se dadeau pe canalele italienesti in anii 90. Nici acolo nu le ajungea un episod ca sa fuga de la o poarta la alta, atatea amintiri si flash-back-uri filosofice aveau personajele alea. Destepti fotbalisti, ai dracu'!

#35
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.899
  • Înscris: 28.11.2006
Mie glumele astea imi aduc aminte de poantele despre Gica Petrescu :D

#36
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.726
  • Înscris: 13.06.2004
Acum ce au pus..."Lecţii de viaţă"?    :huh:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate