Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Dureri masea dupa nerv scos.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View PostFlyboy_RO, on 14 decembrie 2015 - 12:34, said:



@ barbosa: auzi...pe bune eu abia acum am citit postul "prietenashului" si m-am stricat de ras...la propriu.



Pacat ca ai ratat ultimul mesaj scris de individ. Erau niste chestii subliniate pe pe acolo cu rosu care m-au ingrozit. Oricum, concluzia era clara : daca medicii ar face mai bine sterilizarea instrumentarului, nu ar mai fi nevoiti pacientii sa faca radiografii.
Pacat ca cineva a sters postul respectiv.

#20
onlymetrics

onlymetrics

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.11.2015

View Postbarbosa, on 14 decembrie 2015 - 14:07, said:

Pacat ca cineva a sters postul respectiv.
Eu i-am dat report. Cred ca era troll.
Sper.

#21
Flyboy_RO

Flyboy_RO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 29.03.2008
Nu cred ca era troll. Nu avea calitatile necesare! :D

#22
spirfire

spirfire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.03.2007
Pare'se ca s'a inflamat nu stiu ce os. Antiinflamatoare cat cuprinde.
Dureri inca am (nu numai cand calc pe masea). Nu asa dese, dar cand ma ia, ma cam rupe daca nu am stocul de nurofen langa mine.
Partea nasoala e ca din cauza serviciului, nu pot merge la radiografie decat in week'end. Pana atunci mai am 2 sedinte. Sa supravietuim pana atunci.

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si sfaturi. Daca mai am ceva probleme, am sa revin.

Edited by spirfire, 14 December 2015 - 22:45.


#23
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
O sa-ti faci praf stomacul cu atata nurofen. Pe cand asteptam la a doua mea dentista, a venit un cuplu, ea facuse aceeasi interventie ca tine, numai nu se tavalea pe jos de durere. Din nou, nurofen la greu, femeia nu putea merge la serviciu.

Macar ti s-a recomandat sa iei ceva protectoare stomacale in paralel?

Desi respect munca unui dentist bun, replica "e normal sa te doara" n-o suport. Mi se pare normal sa am un disconfort, nu sa ma urc pe pereti.

#24
spirfire

spirfire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.03.2007
Se pare ca sunt un caz aparte.
Alaltaseara am fost la un alt dentist. Habar nu are ce am.
Aseara am fost la dentistul meu. Nici dansa nu stie ce am.

Inca ma doare cand calc pe masea (a inceput sa ma lase usor usor, dar inca doare), in schimb, mi s'a umflat gingia destul de rau, plus ca doare ca dracu.
M'am mutat pe antibiotice.

Edited by spirfire, 17 December 2015 - 09:45.


#25
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
De la o schimbare banala de plomba ce era doar de suprafață am ajuns dupa 3 luni de disperare sa ma gândesc cu groaza ca trebuie sa scot maseaua. Nerv scos urmat de dureri mai profunde tratament pe canale ca la carte. Nimeni nu stie ce se intampla iar eu nu dorm noptile si sunt zombie.

#26
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
cauta un endodont, si da-i cu inflamatoare, o sa te doara mai tare apoi daca o vei scoate

#27
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Deja sunt la endodont de 4 săptămâni si nici dansa nu stie wtf se întâmplă. Anti inflamatoare am luat cate 4 pe zi mai mult de 2 luni. Acum zice ca dintele e perfect si ca de fapt durerea vine din os dar pe x ray nu apare nimic suspect. Mai zice tanti ca a vb si cu alti dentiști si nici aia nu au idee ce poate fi. Usor sa dai vina pe materialul clientului. ...

#28
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postlord hades, on 24 decembrie 2015 - 02:47, said:

Usor sa dai vina pe materialul clientului. ...

Nu e usor, dar chiar asta poate fi cauza.

Cand deschideti clubul cazurilor ciudate, sa imi dati si mie un PM.

#29
spirfire

spirfire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.03.2007
Revin si eu.
Dupa antibiotice, totul s'a mai domolit. Gingia s'a refacut complet, maseaua partial. Ma doare doar daca mestec ceva mai tare pe acea parte.
Acum partea "nasoala". Pe 21 mi s'au plombat canalele, iar dupa 11 ianuarie trebuie sa imi puna coroana. Destista mi'a spus ca durerea va trece. A trecut partial; in sensul ca inca doare. Nu asa tare, dar inca doare cand calc pe ea ceva mai tare (in special spre interior?).

Idei?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate