Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10726 replies to this topic

#289
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,070
  • Înscris: 20.06.2009
Nu mai bine suni în Call Center-ul BT (0264 308028) și te lămuresc acolo? Zic și eu...

#290
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Nu mai bine inchidem topicul de tot?
Zic si eu...

#291
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,070
  • Înscris: 20.06.2009
Eu doar am oferit o soluție, iar dacă nu a fost pe placul tău sau crezi că te-am ofensat, îmi cer scuze!

#292
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015

View Postcatalin11catalin, on 18 decembrie 2016 - 20:48, said:

Stii cat pierd la ultimele variante?...

Conversia se face la cursul normal. Pentru ce as vinde lire, sa cumpar euro, ca pe urma sa cand din nou euro daca am nevoie de lei?...

Iti faci singur calculele ca tu stii ce suma vrei sa transferi. Eu ti-am indicat transferurile SEPA pentru ca in acest caz scapi de comisioane si la trimitere si la incasare, asta bineinteles daca banca din UK permite plati SEPA gratuite. De ce ai schimba lirele in euro si mai apoi in lei ? Pai acelasi lucru se intampla si cu lirele, daca ai cont in lire la BT tot va trebui sa le schimbi in lei.

#293
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Pot sa-mi inchid din Internet Banking contul in Eu ? Nu-l mai folosesc de mult si nu vad nici o optiune unde as ptuea sa-l inchid . La ING stiu ca se poate.

#294
Cornel

Cornel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.04.2003
Se poate cere, la agentie, un extras de cont pe o perioada mare... ultimii 3 ani ? Daca da se elibereaza pe loc sau este nevoie de vreo cerere speciala ?

#295
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
In agentiile deschise duminica de ex cele deschise in mall se pot face retrageri de bani din cont in EUR?

#296
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 17.05.2010
Teoretic da, practic depinde de suma. Posibil sa trebuiasca sa faci programare.

#297
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
La topicul general despre oferte de produse si servicii postasem acum cateva zile despre campania BaBeTe organizata de Banca Transilvania: https://forum.softpe...6#entry20787399
Asteptasem cu nerabdare BaBeTa nr. 5 (valabila azi) care promitea SMS Alert gratuit. Dar abia azi au fost publicate conditiile activarii acestui serviciu si spre "ghinionul" meu sau al altor utilizatori interesati in testarea respectivului serviciu, oferta se adreseaza exclusiv clientilor care "nu sunt deja clienti BT". Pentru a afla acest lucru este necesar sa fie parcurse toate etapele aplicarii pentru BaBeTa de azi...
Oare de ce nu ma surprinde ca in Regulamentul oficial al campaniei au omis sa precizeze ca vechii clienti nu este cazul sa isi mai piarda vremea?
Chiar isi imagineaza ca in felul acesta vor atrage noi clienti si ca vechii clienti vor fi incurajati sa apeleze in continuare la serviciile lor?
In opinia mea este o alta campanie promotionala "marca BT" parca special facuta in bataie de joc.

Eu chiar eram interesat sa testez gratuit serviciul SMS Alert, fara sa platesc 10 RON/ luna (5 RON pt. contul curent si inca 5 RON pt. Mastercard). Dar in conditiile in care oricum pot consulta soldul conturilor in cateva secunde prin aplicatia de Mobile Banking (aplicatia pentru iOS permitand logarea in aplicatie direct prin utilizarea cititorului de amprenta integrat pe iPhone-urile compatibile), nu prea vad pentru ce as plati respectiva suma de bani...
Ei nu au fost in stare nici pana la ora actuala sa faca o aplicatie de Mobile Banking compatibila cu Windows Phone/ Windows 10 Mobile si o aplicatie pentru Android capabila sa permita logarea in aplicatie cu ajutorul cititorului de amprente (cu toate exista cateva modele de telefoane care au in dotare asa ceva), dar cer 4 lei/ luna pentru acest serviciu in timp ce la alte banci serviciul este oferit gratuit, alaturi de altertele primite prin SMS...

Cu ocazia acestei campanii le acord inca un punct negativ, inclusiv pentru faptul ca majoritatea ofertelor lor sunt aproape in totalitate neinteresante.
Am auzit ca de Black Friday 2016 ar fi oferit Internet Banking si/ sau Mobile Banking gratuit pe viata (adica ceva ce la alte banci este oricum gratuit). Nu stiu daca este adevarat, ca eu nu am prins asa ceva, cu toate ca le urmaresc ofertele cu destula regularitate.
In schimb, pentru campaniile neinteresante se grabesc sa faca publicitate (posibil din banii pe care il "culeg" de la clientii vechi care au ramas din pura inertie clienti ai acestei banci).
Nu stiu cate banci manifesta atata "dispret" fata de clientii vechi odata cu fiecare campanie similara pe care o organizeaza.

#298
Ovidon

Ovidon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.04.2010
Perfect de acord cu tine.

#299
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,902
  • Înscris: 25.12.2016

View Post_-_, on 05 martie 2017 - 12:13, said:

Am auzit ca de Black Friday 2016 ar fi oferit Internet Banking si/ sau Mobile Banking gratuit pe viata (adica ceva ce la alte banci este oricum gratuit). Nu stiu daca este adevarat, ca eu nu am prins asa ceva, cu toate ca le urmaresc ofertele cu destula regularitate.
Este adevarat, si au oferit si pentru clientii vechi (care, conform regulamentului, nu se incadrau la oferta), insa doar la anumite agentii.
Eu am beneficiat de acea oferta. Tot atunci am reusit sa activez si o oferta mai buna la BRD (zero taxe), asa ca BT a devenit banca secundara pentru mine.

View Post_-_, on 05 martie 2017 - 12:13, said:

Eu chiar eram interesat sa testez gratuit serviciul SMS Alert, fara sa platesc 10 RON/ luna (5 RON pt. contul curent si inca 5 RON pt. Mastercard). Dar in conditiile in care oricum pot consulta soldul conturilor in cateva secunde prin aplicatia de Mobile Banking (aplicatia pentru iOS permitand logarea in aplicatie direct prin utilizarea cititorului de amprenta integrat pe iPhone-urile compatibile), nu prea vad pentru ce as plati respectiva suma de bani...
Nu prea suporta comparatie verificarea soldului cu SMS Alert. Acesta din urma te anunta despre orice tranzactie: pe langa faptul ca stii cand iti intra bani in cont, mai e utila si cand se face vreo tranzactie fara stirea ta (ex. o subscriptie dubioasa sau ceva de genul) ... in astfel de cazuri poti cere bancii sa opreasca plata respectiva.  SMS Alert nu cred ca va fi gratis prea curand (exceptand perioade scurte, promotionale) pentru ca e un serviciu costistor si pentru banci. Sau, poate, de Black Friday sa fie un numar restrans de SMS Alert oferite gratis.


Apropo: daca vrei sa testezi SMS Alert poti suna la BT si ti-l activeaza gratis pentru o perioada.

Edited by Manasu, 05 March 2017 - 12:38.


#300
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Si eu credeam ca o sa pot sa il testez gratuit...

Totusi mi se pare in continuarea bamca cu cele mai mici comsioane...

#301
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postcatalin11catalin, on 05 martie 2017 - 18:27, said:

Totusi mi se pare in continuarea bamca cu cele mai mici comsioane...

Acesta este cam singurul motiv pentru care am ramas inca la ei. Dar au si dezavantaje pe alte parti...

Plus ca nu stau foarte bine la capitolul securitate.
De exemplu, eu folosind si un telefon cu Windows 10 Mobile, daca ma loghez cu cont si parola pe m.btrl.ro din web browser am acces la cont (cu toate ca am optat pentru autentiicarea prin SMS si nici nu am telefonul in lista de device-uri autorizate), in timp ce daca ma loghez cu ajutorul unui browser de pe PC (in modul Desktop) sunt nevoit sa introduc codul primit prin SMS, iar cand ma loghez de pe iPhone trebuie sa utilizez senzorul de amprenta (iPhone-ul fiind in lista de dispozitive autorizate).

#302
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Nimica nu e perfect... eu folosesc iphone-ul.

Imi place sa ca ma pot loga imediat cu amprenta.


#303
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
Mie mi se pare ca nu am citit bine: BT are cele mai mici comisioane? În afara de mutarea banilor între conturile proprii, sunt comisioane la tot ce mișcă.
Alte bănci au comisioane zero la tot, dacă îți încasezi salariul la ei. Nu mai este doar ING - ul care oferă asta.
Poate fi avantajos BT doar dacă nu îți prea folosești contul. Eventual dacă ai vreo tranzacție sau doua pe luna, și nici nu-ți încasezi salariul la ei. Altfel nu-mi imaginez situația în care BT sa fie cu cele mai mici comisioane.

#304
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,059
  • Înscris: 24.02.2006
mici, dar multe :)

#305
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Au scos si gratuitatea la bancomat?

#306
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
De mult. Dacă ai card master te taxează la. Orice

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate