Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

Unde v-ati muta in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#73
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
am locuit si prin UK destul (stiu ce inseamna bristol liverpool si glasgow ba chiar si belfast!)... e mare diferenta intre negrii englezi si cei francezi...
dar probabil ca pentru tine parisul de limiteaza la champs-elysées si gara din paris...
ca asa, daca faci o comparatie intre periferiile si catacombele parisului si soseaua kiselef, nu stiu cine iese mai castigat!
parisul, orasul lumina, luat per total si in ansamblu, e mizerabil... tocmai si mai ales din cauza acestor comunitati necivilizate care-l populeaza... ramase la stadiul de woodoo... care taie capra in fata casei!!!
iar in zonele centrale, am zis... nu-ti permiti decat niste mansarde meschine... dai cu mainile de pereti daca te pune al cu coarne sa le intinzi!

ce treaba au garile? gara in orase care nu sunt de tranzit, e in afara orajului... iar in cele de teanzit la fel...
doar in spania sunt gari in oras dar trenul iese la suprafata doar in afara orasului!!!

#74
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View PostNero-d, on 07 decembrie 2015 - 12:50, said:

e mare diferenta intre negrii englezi si cei francezi...
Care e diferenta?

#75
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
de miros

#76
dancir2001

dancir2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 25.05.2006
Am apreciat colegii de mai sus care macar si-au sustinut si apreciat zona in care traiesc. Ce se intampla cu ceilalti ? Traiti in zone de care nu sunteti mandri, nu va plac, nu va simtiti comfortabili? Usor ar fi fost sa fi tras concuziile pe baza evaluarii facute de dvs. cu privire la orasele in care locuiti.. Eu am mentionat Brasovul s Constanta pentru ca imi sunt un pic cunoscute insa sunt foarte deschis si la alte pareri. Inca odata Europa de Vest nu ne intereseaza. Fiti va rog impartiali daca se poate.

#77
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postdancir2001, on 09 decembrie 2015 - 17:07, said:

Fiti va rog impartiali daca se poate.
Pai zi asa prietene ca am fost "confuji" ....Brasovul este la fel ca Munich-ul , impartial :) tu ai cerut pareri da nu ai spus ca vrei sa fii mintit frumos :)

#78
dancir2001

dancir2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 25.05.2006

View PostOctavian_SK, on 09 decembrie 2015 - 17:18, said:

Pai zi asa prietene ca am fost "confuji" ....Brasovul este la fel ca Munich-ul , impartial Posted Image tu ai cerut pareri da nu ai spus ca vrei sa fii mintit frumos Posted Image

Multumesc de parere si puteti sa ramaneti confuz ca se pare ca nu reusiti sa va dati cu parerea la subiectul topicului

#79
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
Galați(orașul, nu județul).
Oraș liniștit, plin de pensionari care nu au treaba cu tine.



#80
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Plin de cefe late, "italieni", intelopi' figuranti si mafioti de mahala. Cu putina industrie ramasa, urit in cea mai mare parte, probleme majore cu utilitatile (caldura inchisa, cartiere fara apa din motive de restante, blocuri in degradare), mizer, departe de orice, e un oras destul de deprimant.

#81
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
Prostii, este si caldura, si apa calda, si chirii decente, faleza Dunarii frumoasa.

#82
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
Daca ai bani, traiesti ca un pasa aici :lol:
O chestie particulara, Galatiul (si Braila) sunt pe linie directa de cale ferata cu Otopeni ul.
Daca nu ti-e frica de tren,  faci 3 ore si un sfert pana la aeroport, comod, fara sa te doara capul.

Edited by Allahu, 12 December 2015 - 02:22.


#83
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015

View PostAllahu, on 12 decembrie 2015 - 01:48, said:

Prostii, este si caldura, si apa calda, si chirii decente, faleza Dunarii frumoasa.
Problemele cu caldura sint majore (de 2 ani), ca si cu apa nu numai calda ci si potabila! Sint binestiute pentru oricine are macar niste cunostinte in Galati. Multi oameni le-au ocolit cu centrale, dar daca nu toti vecinii au centrala blocul intra in paragina.
Orasul este in micsorare. O multime de blocuri sint pline de apartamente goale ca-s toti plecati in Italia la produs. Verile se umple orasul de ei (si ele). Pe strazi e plin de copii fara parinti care sint noua generatie de loseri.

Cit despre traitul "ca un pasa" sint foarte curios cum definesti tu asta. In afara de mincare si bautura. Cum poti trai ca un pasa intr-un oras deprimant in care nu prea e nimic de facut in afara de bere la terasa? In care mare parte din oamenii din jur sint ori saraci ori esuati, mirlani, fara orizont, samd?  Faleza e frumoasa cam de primele 3 ori cind te plimbi pe ea, dupa aia e aceeasi, ca si Gradina publica.

Cele 3 ore pina la aeroport sint un avantaj si un dezavantaj. Dezavantajul ar fi ca nu poti sa ajungi la nici un avion de dimineata (adica cum zboara mai toata lumea spre vest) si atunci trebuie hotel, taxi, carat bagaje etc. Trenul merge mai incet ca pe vremea lui Ceausescu si linia e deservita in mare parte de sageti albastre care sint inconfortabile si fara spatiu de bagaje. Citeva orase din Romania au aeroport propriu, nu si Galatiul si Braila.

Edited by wizardofoz, 12 December 2015 - 03:32.


#84
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
Chiar nici un avion ? Daca ajungi la 9, de la 11 tot sunt avioane.

#85
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
"Sint avioane" nu e chiar relevant cind ai nevoie de un avion anume. Nu te duci la aeroport sa spui ca as fi vrut sa merg la New York dar merge si Moscova ca are program mai bun.

#86
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015
Foarte fain. Eu de exemplu intentionez in viitor sa-mi cumpar o locuinta la Predeal. Muntele e...munte :)

#87
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

View Postwizardofoz, on 12 decembrie 2015 - 22:20, said:

"Sint avioane" nu e chiar relevant cind ai nevoie de un avion anume. Nu te duci la aeroport sa spui ca as fi vrut sa merg la New York dar merge si Moscova ca are program mai bun.
La avioane spre Europa de Vest ma refer. Vrei sa spui ca dupa 11 nu mai sunt ?


#88
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015
Chiar daca ar fi tot n-ai explicat cum traiesti la Galati ca un pasa.
Probabil este cel mai urit si deprimant oras romanesc de marimea respectiva.

Edited by wizardofoz, 12 December 2015 - 22:45.


#89
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
Daca iei in considerare Brasov, mergi la Cluj. Ca viata de zi cu zi e mai ofertant. E un fel de Bucuresti minus nespalatii. Inclusiv drumurile sunt la fel de proaste.

#90
Patrulescu

Patrulescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 03.09.2015

View Postwizardofoz, on 12 decembrie 2015 - 22:45, said:

Chiar daca ar fi tot n-ai explicat cum traiesti la Galati ca un pasa.
Uite asa:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yfUG8LDZDSA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate