Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Recomandare firma de web hosting

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
18 răspunsuri în acest subiect

#1
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 843
  • Înscris: 02.02.2011
Salut,

Am creat cateva aplicatii ASP.NET MVC 5 si as vrea sa le gazduiesc undeva...

Domeniul .ro este cumparat..

Ce firma de hosting pentru aplicatii de ASP.NET MVC imi recomandati ?

Aceste aplicatii vor fi disponibile clientilor din Romania, deci o firma de web hosting din romania ar fi binevenita.

Multumesc

#2
dani555

dani555

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.077
  • Înscris: 02.12.2011
Hostmama sunt ok

#3
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.955
  • Înscris: 23.06.2009
astia sunt printre cei mai buni dupa parerea mea

colaborez de mult timp cu ei si nu am avut probleme ...... plus ca au cel mai bun raport pret calitate

sunt printre putinii care iti pot oferi tot ceea ce ai nevoie .... si asta chiar si pe servere shared

Editat de Adm, 17 noiembrie 2015 - 21:37.


#4
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.316
  • Înscris: 15.04.2005
vrei un server sau doar o felie ?

#5
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 843
  • Înscris: 02.02.2011

View Postgupi, on 16 noiembrie 2015 - 21:55, said:

vrei un server sau doar o felie ?

daca prin felie se intelege doar web hosting, nu server dedicat, atunci da... felia aia ma intereseaza

View Posthightech-sys, on 16 noiembrie 2015 - 21:35, said:

astia sunt printre cei mai buni dupa parerea mea

colaborez de mult timp cu ei si nu am avut probleme ...... plus ca au cel mai bun raport pret calitate

sunt printre putinii care iti pot oferi tot ceea ce ai nevoie .... si asta chiar si pe servere shared

E doar linux ... nu poti pune aplicatie ASP.NET MVC

View Postdani555, on 16 noiembrie 2015 - 21:28, said:

Hostmama sunt ok

Si ala e pe linux ... doar PHP pot pune

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.923
  • Înscris: 07.08.2008
XServers? http://www.xservers....ting-aspnet.php

View Posthightech-sys, on 16 noiembrie 2015 - 21:35, said:

sunt printre putinii care iti pot oferi tot ceea ce ai nevoie .... si asta chiar si pe servere shared
Stau mai prost la partea de ip-uri extra. Cand am discutat cu ei daca dau 2 ip-uri dedicate la reseller si nu doar unul, au zis ca nu vor... Ca sa nu zic ca la o resetare a parolei mi-a trimis noua parola prin sms. Nu prea cred ca din punct de vedere al securitatii datelor e ok sa faci din astea.. cine stie cum au si parolele salvate, sa nu fie cumva in plain text sau salvate asa in alta parte. In fine, asta a fost acum ceva vreme.

Editat de tigerheart, 16 noiembrie 2015 - 22:52.


#7
Chiriax

Chiriax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 18.10.2015
Eu unul am de la Hostinger si sunt perfect multumit. Au uneori reduceri foarte bune si nu cred ca am avut vreoadata site'ul down de cand am hosting de la ei.

#8
Paradox Systems

Paradox Systems

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 25.11.2006

View Posttigerheart, on 16 noiembrie 2015 - 22:48, said:

XServers? http://www.xservers....ting-aspnet.php


Stau mai prost la partea de ip-uri extra. Cand am discutat cu ei daca dau 2 ip-uri dedicate la reseller si nu doar unul, au zis ca nu vor... Ca sa nu zic ca la o resetare a parolei mi-a trimis noua parola prin sms. Nu prea cred ca din punct de vedere al securitatii datelor e ok sa faci din astea.. cine stie cum au si parolele salvate, sa nu fie cumva in plain text sau salvate asa in alta parte. In fine, asta a fost acum ceva vreme.

Sunt  neseriosi (spatiul.ro) servere colocate in Iasi, viteza mica de transfer, tepari
Aceeasi poveste si despre Xservers

Editat de Paradox Systems, 16 noiembrie 2015 - 23:58.


#9
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.923
  • Înscris: 07.08.2008

View PostParadox Systems, on 16 noiembrie 2015 - 23:44, said:

Sunt  neseriosi (spatiul.ro) servere colocate in Iasi, viteza mica de transfer, tepari
Aceeasi poveste si despre Xservers
Eu nu am avut probleme cu ei(atat la Spatiul cat si XServers), site-urile gazduite la ei au functionat normal..
La partea cu viteza mica, data viitoare cand iei de la cineva gazduire vezi care sunt limitele impuse. Nimeni nu iti da acum banda de 1000mbps  la un cont shared de cativa euro/luna. In plus, vezi si ce anume gazduiesti. Un site se poate incarca greu si pentru ca nu e optimazat si ai o gramada de request-uri, nu trebuie sa fie o problema cu viteza oferita de firma de gazduire.
Dar daca nu ai habar de lucrurile astea, banuiesc ca e mai usor sa dai vina pe altcineva.

P.S. XServers are datacenter propriu.

#10
Sniperug

Sniperug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 19.08.2009
incearca la www.softhost.ro

#11
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.778
  • Înscris: 09.05.2005

View PostParadox Systems, on 16 noiembrie 2015 - 23:44, said:

Sunt  neseriosi (spatiul.ro) servere colocate in Iasi, viteza mica de transfer, tepari
Aceeasi poveste si despre Xservers

xServers au datacenter propriu in Bucuresti... Cred ca scoti din burta "informatiile" astea.

#12
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 843
  • Înscris: 02.02.2011
Lasati off-topicul va rog

View PostSniperug, on 17 noiembrie 2015 - 07:38, said:

incearca la www.softhost.ro

Asa de imbarligat e site-ul de nu stiu unde vad daca accepta hosting pentru ASP.NET ...

#13
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.441
  • Înscris: 11.11.2005
Eu am gazduire de la globehosting (de 2 ani). Deocamdata nu am avut probleme.

Au si servere pe Windows dar eu am ales linux :)

https://www.globehos...re-windows.html

#14
Paradox Systems

Paradox Systems

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 25.11.2006

View PostLensFlare, on 17 noiembrie 2015 - 10:10, said:

xServers au datacenter propriu in Bucuresti... Cred ca scoti din burta "informatiile" astea.

Gici ce .. informatiile astea nu sunt din burta
Xsevers sunt niste cacanari, atat eu personal cat si niste prieteni am avut numai experiente neplacute cu ei
Niste nesimtiti, suportul tehnic praf, oferta de rahat, sa nu mai zic ca sunt si jepcari,  eu personal nu recomand sub nici o forma
Cine vrea sa se riste cu ei sa fie sanatos si cu nervii tari ca o sa aiba nevoie
Cum sa recomanzi o firma de golani precum asta? dusmanilor poate ...
Esti cumva patronul firmei sau unul dintre angajati, asociati, etc si cauti sa le/iti faci reclama?

Editat de Paradox Systems, 22 noiembrie 2015 - 15:53.


#15
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.778
  • Înscris: 09.05.2005
@Paradox Systems, de fapt cautam sa prezint realitatea...

#16
MaxxJr

MaxxJr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 575
  • Înscris: 20.04.2006

View PostParadox Systems, on 22 noiembrie 2015 - 15:46, said:

Gici ce .. informatiile astea nu sunt din burta
Xsevers sunt niste cacanari, atat eu personal cat si niste prieteni am avut numai experiente neplacute cu ei
Niste nesimtiti, suportul tehnic praf, oferta de rahat, sa nu mai zic ca sunt si jepcari,  eu personal nu recomand sub nici o forma
Cine vrea sa se riste cu ei sa fie sanatos si cu nervii tari ca o sa aiba nevoie
Cum sa recomanzi o firma de golani precum asta? dusmanilor poate ...
Esti cumva patronul firmei sau unul dintre angajati, asociati, etc si cauti sa le/iti faci reclama?

Poate tu esti de la concurenta si vrei sa le bagi strambe altor firme :)

Eu am reseller XL la spatiul si tin site-urile unor clienti destul de importanti de-ai mei , 2 ziare , un post tv local , etc. si nu au fost probleme majore , a mai cazut acum vreo 2 luni serverul pe care am eu cont dar s-a rezolvat in timp util ... in plus raspund oamenii la tickete incredibil de rapid si profi , nu ma lalaie cu ping-pong de emailuri.... sau scuze de genul ... nu e de la noi , poate ai tu ceva....

#17
catalin1985

catalin1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 28.12.2015
Salutare ,  https://gazduireprofesionala.ro fara reclame  fara costuri ascune , gazduire web  pe termen nelimitat

#18
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.316
  • Înscris: 15.04.2005

View Postcameleonu1999, on 29 decembrie 2015 - 15:09, said:

Excelent site , gazduirea este de calitate plus ca este si gratuita si fara pretenti, nu  ca la alte asa zis firme de host da iei sunt tepari suta la suta

Si ti-ai facut cont pe Softpedia numai ca să confirmi asta ?
  • domeniul gazduireprofesionala.ro este înregistrat de o persoană fizică - nu știm cine este în spatele lui

  • pe site-ul gazduireprofesionala.ro nu apar datele persoanei juridice care operează aceste servicii, așa cum prevede legea firmelor
    devreme ce site-ul are și oferte comerciale, părerea mea e că site-ul încearcă o frumoasă tentativa de sustragere de la plata taxelor legale către stat; țeapă, mai pe înțelesul @cameleonu1999

  • verificarea licenței WHMCS ia în calcul posibilitatea expirării (ex. întârzieri la plată); nu e cazul acestui site, unde lucrurile sunt clare: proprietarul folosește un program pentru care nu a plătit taxa de licențiere

  • să vedem ce părere o să aibă și autoritățile despre site

Editat de gupi, 29 decembrie 2015 - 15:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate