Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Uite cum se fac romanii de cacao!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
184 replies to this topic

#19
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
bibicu: esti infantil. no offence. probabil ca de acolo de la tine se vede mai bine decat de aici. normal, la sistemele de supraveghere din satelit care iti vad nr de la masina (:):):) daca cineva are rabdare sa explice dpdv tehnic de ce acest lucru este imposibil i-as fi tare recunoscator) si la ochelarii sparti pe care ii avem noi astia de-am mai ramas p-aci sa pazim casa, e posibil ca optica ta sa fie mai buna. doamne fereste sa incerc io sa schimb acuma lucrul asta. ti-e rusine cu ce scrie in buletin? declara-te din burundi din partea mea, insa nu imi arata acuzator cu degetu' ce se intampla aici. intoarce-te la 180 si stai asa cat vrea muschiu' tau....la ce te intorci in tara? familia? vax. las-o p-asta. nu raspunde. ne faci si educatie acuma? tii lectii de cultura civica? foarte caritabil din partea ta. fii multumit ca ai 2000 de parai pe luna si te rog nu ne mai da lectii de moralitate. cand gigel ar castiga 500 de dolari aici sa fii convins ca asemenea fenomene or sa dispara....si or sa apara altele....gen worldcom. sau fni. sau cum vrei sa-i zici.

#20
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
ps: nu asta se arata hollywoodu' de 13 ani la tv? ca hotii si traficantii au cele mai tari masini si cele mai frumoase femei? romanu' inca nu l-a vazut pe super arnold venind si omorand tot ce misca. s-au oprit la prima parte a filmului

#21
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by DeathRipple
cand gigel ar castiga 500 de dolari aici sa fii convins ca asemenea fenomene or sa dispara....si or sa apara altele....gen worldcom. sau fni. sau cum vrei sa-i zici.

Deci ASTA "justifica" faptul ca romanul e HOT si primul lui gind e cum sa fure de la ala care are mai mult... :drac: Problema CAPREI vecinului e veche de cind lumea in romania... :)

Sincer, de multe ori as da ORICE ca sa dispara din pasaport faptul ca sint roman... Si asta din cauza unor "oameni" ca tine... :ciocan:  :degetele: Nimeni aici nu te arata pe TINE ca FURI, ci pe mine, fiindca in pasaport scrie ca sintem "frati"... :ciocan: (Oare infantilismul tau poate intelege acest lucru? Fac pariu ca NU...)

#22
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Eh, din pacate sintem "frati" si cu rromii care zburda prin Occident.

Pe aici e cam frig pentru ei, asa ca vin numai vara (azi vara au venit vreo 500 sa ceara azil)... Erau pline jurnalele cu stiri despre ei... Si erau prezentati la stiri ca "tigani romani".

Iar cand ii vedeam prin oras ca cersesc, ma "bucuram" nespus de tare...

Nu mai scriu ca ma enervez si nu are rost sa imi stric ziua asta de sambata ;)

#23
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Mai, eu nu stiu ce va agitati voi atata cu chestia asta. Toti suntem romani indiferent unde stam. Chestia cu furatul, cu tiganii, cu handicapatii si altele fac parte din caracteristicile actuale ale poporului roman. E ca un stigmat sau o eticheta sau cum vreti sa-i spuneti. Oricat ne-am agita noi pe aici, nu purem face nimic. E ca un blestem de care majoritatea dintre noi nu cred ca vor scapa pana vor muri. Poate copii sau nepotii nostri. Trebuie sa ne vedem de ale noastre si sa ne facem banu' cat mai cinstit posibil si de aici viata mai frumoasa.

Dupa cate vad eu pe aici mai mult sunt afectati cei care sunt afara. Scrie undeva pe voi ca sunteti romani? Pai ia puneti-va in locul lui Nastase sau Iliescu sau alti oameni importanti. Tot la fel sunt si ei priviti, chiar daca nu li se arata. Si ei ce fac in legatura cu problemele astea? Nu fac nimic pentru ca nici ei nu pot. E prea mare buba. Isi vad de politica lor si de alte interese da partid sau personale. Pe strada sau pe unde umblati voi nu va arata nimeni cu degetul. Sunteti la fel ca ceilalti. Va agitati pentru ca va iubiti tara si neamul din care faceti parte.

Merita?

Mtz

#24
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
mai simplu zis!
fratilor cu nemernici de astia mie rusine ca sunt roman!

si am si eu un exemplu de un fost coleg de liceu , actual de facultate care a aparut in toate ziarele fiind arestat pentru ca a furat de pe net de peste 100.000 de dolari.

a scapat cu amenda penala si aici vine ironia de ce?

ba unii fura ca n-au bani da asta tasu este unul dintre cei mai bogati oameni din judet (tara) , gagiul avea Porsche Boxter la 19 ani si ce i-a trecut dobitocului prin cap ? Hai sa fur de pe net sa-mi fac tara de ras ....

ce sa mai zici de asa nenorociti!

#25
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
bibicu: imi repugna sa continui dilaogul cu tine. cuvantul behave e cunoscut p-acolo prin tara de adoptie? l-ai mai intalnit? cauta un pic in dictionar. exemplu de logica: ai scris tu mai sus cuvantul "unor". deci astia nu-s majoritatea. mai multe concluzii:
1. daca astia de fura nu-s majoritatea insemna ca cei multi sunt aia bunii cu aura deasupra capului. cum naiba merge atunci asa de bine tarisoara? (bine, tu n-ai de un' sa stii ca doar nu traiesti in ea...era o intrebare la misto)
2. cum naiba se face confuzia asta ca daca 2-3 fura inseamna ca tot poporu' face asa ceva?

as fi intrat mai mult poate in problema asta, pt tine insa vad ca numa' chestiile de suprafata de intereseaza, asa ca o sa te tin la suprafata. mai mult ca sigur ca n-ai cunoscut cuvantul saracie decat de prin cartile lui marin preda....sau ai ramas la garleanu tu?

btw bro, ai stat de vorba cu un ardelean

#26
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
Eu nu cred ca saracia justifica furtul - si nu vorbim aici de Jean Valjean. In primul rind, cred ca, dupa cum observa si dragos, multi din gorobetii astia sint comfortabili dpdv financiar (sus-numitul Danut are computer, sau cel putin bani de internet cafe- unde sta cu orele, judecind dupa faptul ca se tine de vorba cu presupusele victime)

In al doilea rind, cred ca oricine dintre voi ar face galagie daca ar vedea un hot de buzunare jefuind pe altcineva, fie si o persoana necunoscuta. Sper, cel putin, ca asta e cazul. Pentru ca, indiferent de ce crede fiecare, sau cit de blazat se arata, nu e placut sa-ti fure cineva ceva. Senzatia de furie neputincioasa, de violare a intimitatii, e ceva ce nu ar trebui sa dorim nimanui sa simta, indiferent de motivele jefuitorului.  Iar atunci cind vezi ca tot ce se stie despre locul de unde esti, unde ai crescut, si unde mai ai inca familie, este ca e o tara de hoti si un loc rau famat de unde nu iese nimic bun, ai o gramada de probleme de infruntat. Si-ti spui ca degeaba ai plecat, gindindu-te ca scapi de toata uriciunea asta, de atita nesimtire inconstienta, si mojicie perceputa ca fiind "cool" sofisticat, pentru ca te urmareste oriunde te-ai duce. Si-n plus, degeaba incerci sa le explici celor de-acasa cum se vede treaba din exterior, ca tot ce primesti sint huiduieli care au mai mult sau mai putin la baza ciuda, imboldita de un simt - indelung comentat de observatorii naturii mioritice - al "punerii contra" si insotita de reprosul ca esti las fiindca n-ai stat la coada in continuare cu restul turmei, sa maninci salam de soia.

Ar mai fi de discutat de ce tot ce se stie despre Romania e rau... exemplul de mai sus e graitor. Si-n plus, nu vad pe nimeni care sa spuna "uite ce bine am facut cutare lucru" - poate pentru ca romanului crescut in ultimii 50 ani i se pare ciudat sa nu caute cu tot dinadinsul ceva de criticat in orice.  Milioanele de oameni cinstiti care muncesc in tara  nu ies la fel de mult in evidenta ca escrocii care se fac cunoscuti lumii prin scamatorii ca cea de sus - iar romanii de la NASA (si altii) sint considerati americani adoptivi, asa cum e si Nadia Comaneci astazi, exceptii fericite de la regula.

#27
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
dude: te consideri exceptie fericita de la regula? vezi ca-ti contrazici compatriotu', pe bibicu :)
dude: voi va bazati pe prezumtii....eu STIU despre ce categorii sociale e vorba pen' ca lucrez in domeniu....comprende? nu sunt d-aia care mor de foame, insa sunt idioti care habar n-au calculatoare si cu ce se mamanca asa ceva. hai sa-ti mai explic inca o data: e vb de oameni care n-au bani sa mearga in strainatate sa fure din buzunare, asa ca fura cum pot. atata pot atata fac. din buzunarele romanilor nu prea au ce fura. sau probabil ca stiu mai mult de atata, insa ii mai usor sa furi decat sa muncesti. romanu' si-a dat seama de asta de multa vreme. dupa ce fac rost de bani merg in strainatate si-si continua activitatile, pen' ca deja in romania nu se mai trimit bani. cand auzi de spania sau germania, ii altceva. trimiti mai usor bani. cunosc asemenea cazuri. cunosc cazuri de hoti de buzunare care au facut puscarie si apoi s-au "reconvertit" in a face asa ceva. la inceput nu a fost chiar in halu' asta. cei care furau stiau binisor cam ce fac, ei faceau tranzactiile, banii ai saltau altii care primeau procente. lucrul asta ar fi mers bine muuuulta vreme, da' romanu' e lacom, asta e ideea. e sport national deja licitatia pe net. cei care au vazut ca nu mai merge treaba, si-au schimbat de mult zona de lucru. probabil veti afla si unde in viitoru' apropiat :)

in general ma seaca faptu' ca va bagati in seama fara sa stiti despre ce e vorba de fapt in propozitie, mai exceptiilor fericite de la regula.

numa' bine

#28
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
DeathRipple,

Vrei, te rog, sa-mi explici ce inseamna ultimul tau post? Inteleg ca nu esti de acord cu ce spun eu, arty, bibicu, aldocor si dragos20, dar cam atit.

PS:

Nu uita - "discutii serioase intre oameni mari" ;)

#29
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by DeathRipple
aia in 300 de ani de istorie (btw, ce cultura au americanii? imi zici un om de litere care sa se compare cu lovinescu sa zicem?) n-au avut decat un singur razboi pe teritoriul lor. romanii au scapat de lant pentru moment si fiecare alearga ca nebunu' pe camp. romania a fost tara in care comunismul a cunoscut cea mai extremista forma. dude, "renumele" americanilor este in mare parte legat de exilatii europei, si in ultima perioada, din furturi si import de materie cenusie. probabil ca esti la curent cu faptul ca la baza dezvoltarii agentiei spatiale au stat cercetatorii germani recuperati din europa dupa al 2lea macel (prototipul v4 etc). probabil stii ca nu americaneii au facut bombitza care au lasat-o peste japonezi. e inutil sa spun faptul ca din '91 n-au mai parasit arabia saudita (al catelea exportator de petrol?) si mai nou nu le mai place mutra lui sadam in iraq (al 2lea exportator mondial de petrol?). in fine  astea sunt rautati din partea mea.
ideea e sa faci comparatie cand ai 2 baze de plecare asemanatoare

m'am documentat nitzel shi uite ce am gasit...

Nobel Prize in Literature 1993 - Toni Morrison
Nobel Prize in Literature 1987 - Joseph Brodsky
Nobel Prize in Literature 1980 - Czeslaw Milosz
Nobel Prize in Literature 1978 - Isaac Bashevis Singer
Nobel Prize in Literature 1976 - Saul Bellow
Nobel Prize in Literature 1962 - John Steinbeck
Nobel Prize in Literature 1954 - Ernest Miller Hemingway
Nobel Prize in Literature 1949 - William Faulkner
Nobel Prize in Literature 1938 - Pearl Buck
Nobel Prize in Literature 1936 - Eugene Gladstone O'Neill
Nobel Prize in Literature 1930 - Sinclair Lewis

95 premii acordate intre 1901 - 2002 din care 11 la americanei idiotzi care desigur habar n'au in prostia lor cine e ... lovinescu.

restul laureatzilor... nemtzi, englezi, rushi, polonezi, unguri, italieni, cehi, japonezi, etc ... CURIOS NICI UN ROMAN !!!!!

mi'i se pare mie sau cineva (persoana sau popor) e cam cu coada pe sus privind valorile personale/natzionale ? ... sau fundatzia NOBEL e corupta shi sunt desigur contra romaniei ?

daca e sa vorbim de import de "materie cenushie" Japonia bate TOT ce mishca la capitolul asta. in continuare, spionaj industrial, la fel. tehnologia shi inteligentza se fura dragul meu, aia care o iau, is aia deshteptzii, aia care o pierd sunt "cei mai deshteptzii shi fudulii iar buza umflata se usuca'n soare " cu privirile staruind asupra unor ciorchini ... desiguri mult prea acrii ! :)

proverbele romaneshti (zacamant nesecat de inteligentza neshlefuita populara) spune asha...

deshteptzii invatza din experientza altora... proshtii... nici dintr'a lor.

mai departe, ziceai ceva de razboaie... continui eu... sigur ca romanii au avut razboaie.. e firesc, daca au fost LOAZE la politica externa. au luat'o pe cocoasha nonstop (shi o sa o ia in continuare) din cauza temperamentului lor de atoateshtiutori sarcastici shi indolentzi. Contraexemplu ? la mijlocul a mai multe razboaie s'a aflat elvetzia... shi uite ca a facut ce'a facut dar a ieshit basma curata DE FIECARE DATA !!!! avantaj.. cine ?

ai fi macar o data cashtigat in viatza ta daca ai intzelege ordinea valorica, shi vorbesc foarte serios. am mai spus'o shi o mai spun, spalarea de creiere pe metode kagebiste a tzinut foarte bine la romani. ca sa nu mai spun ca treaba cu comunismul de care TU te plangi  ca a fost cel mai extrem in romania... ai dreptate, a fost cel mai crunt regim din Europa de est... dar cu toate ca a fost INITZIAL impus de la moscow, a fost facut CU SHI DE CATRE ROMANI. asha ca CUT THE FUCKING CRAP. Nu america e de vina ca romanii sunt lichele iar cautarea de a a arunca vina in USA este dezgustatoare shi stupida.

iar daca vrei ca "gigel" sa cashtige $500 in romania ce'ar fi ca "gigel" sa lucreze de $500... ce zici, nu ar fi mai cool ?

aaaaa.. ca nu poate.. sure, USA's fault !!!!

E vina USA ca romania nu e in stare de nimic!!!!... Vina ROMANIEI shi a celor care traiesc acolo? neah, noi suntem lacrima... baiete... inca una mica!!!

cand romanii o sa intzeleaga shi o sa se puna pe treaba, POATE ca se va intampla ceva... dar para malaiatza nu mai cade sa shtii!

masacrul amerindienilor (saracii) nu'l potzi pune in contul americanilor... ci a fratzilor intr'u latinitate shi religie cu romanii ... spaniolii shi portughezii (popoare respectabile la o adica)

#30
phj34r

phj34r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 09.01.2002
ati uitat ceva... cine ia invatat pe romani sa fure de pe net... sa sparga??
chiar aceia care acuma se plang de asta.... how to hack/card/crack/fsck/..."how to make a bomb", "how to hotwire a car", "how to lockpick" au fost scrise de cine?? de romani? de rusi? nuuuu... exact de americanii care acuma iau tzepe... asa ca nu va mai plangeti atat...

#31
strangelove91

strangelove91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.01.2003
I-a invatat pe romani sa sparga?... Imi aduc aminte de o poveste pe care i-a spus-o maica-mii un taximetrist, prin preajma lui 1989 (sau devreme in 1990).

Cica un coleg de garaj i-a aratat un aparat de taxare facut de nu stiu ce firma straina, care avea pe el trei sigilii. Soferul nostru l-a intrebat ce e cu atitea sigilii pe aparat, la care i s-a raspuns ca fabricantul a incercat sa vada in ce fel poate fi "trucata" mecanismul, si a gasit trei posibilitati, impotriva carora a luat aceasta masura. "Dar," continua soferul "ce folos, ca ai nostri la garaj au gasit alte doua cai, ha, ha!"

Osanalele romanului inventiv!

#32
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002
Imi pare rau ca s-a ajuns la o "infruntare" intre Transilvania si celelate regiuni... personal, sunt din Moldova si un mare admirator al realizarilor care s-au facut in Transilvania...dar ajung sa cred ca Bibicu e chiar rasist, pt ca la asta s-a ajuns in postul lui... stai tu afara, toata lumea care e originara din Transilvania e buna, iar chiar daca mai sunt si rai, aia sunt din alta parte... da-o incolo de treaba... nu-i asa. Cat de spre topic, nu-l disculp pe bunea... nu conteaza ca sunt hoti mai mari ca el (vlas, etc), tot la aceeasi categorie il bagam. Death ripple zicea ca atunci cand o sa avem toata lumea 500$ o sa dispara... nu cred... or sa vrea 1000... dar asta nu inseamna ca vai, romanul e hot, etc... ce, sa nu-mi spuneti voi ca in alte state nu se face asa... se face.
Adevarul e ca furgaseala asta incepe de sus... legile sunt cum sunt... se aplica numai la unii... dar asta nu inseamna ca toti suntem asa... mai stii? poate in Transilvania e raiul pe pamant si nu stiu eu... toti sunt ingeri, iar raii sunt "made in other regions".
Sa nu ne mai furam caciula unul de la altul, pt. ca peste tot e la fel. Mai bine incercam sa facem ceva sa schimbam mentalitatea. Daca se poate.

#33
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
arty: "tehnologia shi inteligentza se fura dragul meu" :):):):) you've made my point....la ce va mai lamentati ca romanii fura cateva sute de dolari de pe net?
pe de alta parte confunzi rau termenii :) io n-am vorbit de masacru ci de notiunea in sine....e o mica mare diferenta....da' oricum prea multe nu mai am de adaugat din cauza citatului de mai sus. in afar' de faptu' doar ca discutia a degenerat rau de tot....era vb de altceva aici, din cate am citit io in titlu....nu e vorba ca gigel nu are chef si nu vrea sa munceasca de 500$, e vorba ca lucrurile astea DUREAZAAAA,paan se schimba mentalitarea de 50 de ani de comunism, pe care altii n-au avut-o si nici alta mentalitate n-au avut....do you compute? no offence

#34
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Arty,
Parca te-ai inspirat din posturile mele referitor la americani si romani scrise pe alte forumuri.
Ma mir ca Death Ripple incearca sa repete subiectul aici.
N-am vazut in viata mea, o opinie atit de asemanatoare cu a mea.
Mai raminea sa spui citeva cuvinte despre vechea poveste, cum ca americanii sint idoti (vezi Doamne) pentru ca nu stiu unde vine Romania, sau Bucuresti, cind de fapt, se uita ca cine pretinde asa ceva unui american, ar trebui sa pretinde si unui roman sa spuna care este capitala statului Ohio.
Nu stiu daca m-am facut inteles, cu exemplul asta, vroiam doar sa spun ca mi-a placut ce mult ne asemanam la opinii in domeniul asta.
Cit despre hotia romanilor, este doar proverbiala, fac americanii niste chestii de-ti sta mintea in loc.
Imi vine acum in minte doar un exemplu, cu o gagica din New York care avea o masina tare gen Porsche sau altceva foarte scump.
Se duce cu ea la banca si spune ca are nevoie urgent de 5000 $ imprumut, pentru citeva zile cit sta plecata in alt oras, si ca pentru asta lasa in gaj, masina.
Bancherul nici n-a stat pe ginduri, a luat Porsche-ul l-a tinut o saptamina cit a stat gagica plecata, si cind a revenit, i-a platit omului cei 5000 $ plus 10-20 $ pentru extra time (intirzieri).
Bancherul n-a rezistat si a intrebat-o de ce o tipa cu asa masina avea nevoie de bani sa se imprumute.
Ce crezi ca a raspuns gagica ?
Domne, eu de fapt n-aveam nevoie de bani, dar ca sa parchez asa o masina plateam cel putin citeva sute de dolari pe zi (asigurare, etc).
Ingenioasa tipa, nu ?

#35
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
asta era banc draga burvi, BANC ! Stii tu..chestii din alea facute sa te amuze. In unele apare si Bula. Ar fi cazul sa apara si un disclaimer dupa fiecare banc, caci unii le iau in serios.

Apropos...de fapt gagica e sora ta...sau verisoara..nu ?
Tu si Oreste :)

#36
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by DeathRipple
arty: "tehnologia shi inteligentza se fura dragul meu" :):):):) you've made my point....la ce va mai lamentati ca romanii fura cateva sute de dolari de pe net?
pe de alta parte confunzi rau termenii :)

ma scuzatzi don' deathripple... iertata sa'mi fie indrazneala de a VA contrazice. dar daca matale (sa spun mai bine "dumneata") consideri ca a da tzepe pe ebay sau a carda este furt de tehnologie... ai marcat... ai cashtigat ! scor infinit la zero, traiasca subtilitatea romana shi ai ei (glorioshi) membri ... sau nu?

imi pare atat de rau ca va deranjez (in confuzia in care traiesc) de la claritatea de comprehensiune de care DATZI dovada.

ca tot vine vorba de timeframe ... ia zi, USA 300 ani, ROMANII catzi ani ? avantaj cine? sau vrei sa spui ca ar trebuii sa mai ashteptam 1700 ani ca sa vedem ca atunci USA se va afla in situatzia romaniei de acum ... lol

discutzia nu a degenerat deloc...

idea care strabate threadul ca un fir roshu este una singura... ROMANII FURA !!!!!! SHI FURA FLEACURI. Macar daca ar fi in stare sa faca spionaj industrial... dar ei se limiteaza la gainarii

iar ca justificare/motivatzie vor folosii orice... de la situatzia politica incordata pana la succesiunea imperiilor sau de ce nu ... atractzia lunii !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate