Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 

VoLTE

- - - - -
  • Please log in to reply
2377 replies to this topic

#2053
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,931
  • Înscris: 28.09.2017
Update-uri vin tot OTA de la Huawei doar această versiune înglobează app center-ul de la Orange.
Nu schimbă cu absolut nimic software-ul original.

Attached Files



#2054
cruzer3_style

cruzer3_style

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 25.05.2019
De la acest update imi apare o setare noua la retele mobile/mai multe setari si anume 4g+ pe langa lte de mare viteza. Pe care bineinteles ca o am activata.
Deci a mai modificat cate ceva, care cred ca are legatura cu setarile de retea nu doar aplicatii si app center.


View Postcruzer3_style, on 30 mai 2019 - 21:12, said:

De la acest update imi apare o setare noua la retele mobile/mai multe setari si anume 4g+ pe langa lte de mare viteza. Pe care bineinteles ca o am activata.
Deci a mai modificat cate ceva, care cred ca are legatura cu setarile de retea nu doar aplicatii si app center.
Momentan atat am observat.

#2055
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,931
  • Înscris: 28.09.2017
Acea setare am avut-o și înainte de acel update, poate nu ai observat-o la prima utilizare.
Când am luat telefonul nu am folosit sim-ul Orange și opțiunea era acolo.
Funcția este activă chiar dacă folosești și alt operator.
Dacă dorești mai multe informații, poți accesa topicul ăsta https://forum.softpe...huawei-p30-pro/


Edited by A-ONE, 30 May 2019 - 21:50.


#2056
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

View PostOrange_helper, on 30 mai 2019 - 09:33, said:

Salut,

Doar pentru terminalele comercializate de catre Orange si care au in soft integrata functia de catre noi putem garanta si oferi suport in utilizarea serviciului Apel 4G. Lista telefoanelor compatibile este disponibila aici https://www.orange.r...ologii/apel-4g/ .

O zi buna,
Orange Helper
Da..Orange Romania.bravo.monopol Samsung și Huawei.de ce alte modele nu sunt pe lista voastră.e așa greu?nici un HTC,Motorola,Nokia..bravo tot înainte!

#2057
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
Are cineva de pe acest topic Samsung Galaxy J6 Plus 2018 cu VoLTE activat pe el?
Pentru că am și eu unul luat la abonament de la Vodafone, dar este liber de rețea și îl folosesc cu Orange și nu merge VoLTE & VoWiFi-ul.

#2058
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

View Posttomaciprian, on 13 iunie 2019 - 10:59, said:

Are cineva de pe acest topic Samsung Galaxy J6 Plus 2018 cu VoLTE activat pe el?
Pentru că am și eu unul luat la abonament de la Vodafone, dar este liber de rețea și îl folosesc cu Orange și nu merge VoLTE & VoWiFi-ul.

Verifica sa nu aiba soft CNX , dacă are CNX nu merg facilitatile vo LTE -WIFi

Edited by Seiren, 13 June 2019 - 11:52.


#2059
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Totuși, aceste servicii nu sunt provizionate via IMS? Nu se pot oferi asemenea APN-urilor de acces la internet?

#2060
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

View PostSeiren, on 13 iunie 2019 - 11:52, said:



Verifica sa nu aiba soft CNX , dacă are CNX nu merg facilitatile vo LTE -WIFi
Aa,da. Mersi ca mi-ai adus aminte,chiar am uitat sa verific ce CSC are. Nu ar fi trebuit sa aiba ROM?

Attached Files


Edited by tomaciprian, 13 June 2019 - 12:13.


#2061
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Nu , deoarece e vandut de Vodafone,  poti face resoftare de pe sammobile

#2062
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Salut!

Știți dacă se poate utiliza VoLTE pe un LG V30+ DS ? Am în meniu VoLTE, dar nu merge activat ... Din meniu *#546368#*930# am dat enable și pentru volte + vowifi, dar nimic ...

Mulțumesc!

#2063
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
Vouă va funcționează serviciile Volte, ca mie mi-au picat, am dat restart, mod avion la telefon și tot nu vrea.

#2064
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
VoLTE merge, in schimb VoWiFi mai face figuri din cand în când...

#2065
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Idem, VoLTE imi functioneaza acum si mi-a functionat si mai devreme (am un apel pe la orele 10 in VoLTE).

Cu VoWifi intalnesc si eu probleme. De multe ori, dupa ce activez VoWifi, fara sa fiu in apel si dupa o perioada in care nu ma ating de telefon, se deconecteaza (se reconecteaza cum aprind ecranul). Daca navighez pe Internet prin Wi-Fi sau sunt in cadrul unui apel VoWifi, nu am probleme. In acest sens, suspectez mai mult router-ul sau telefonul (Huawei P20 Pro, dual SIM, Android 9, fara functia Wi-Fi+ activata).

LE: sunt pe prepay, Bucuresti. Retea Wi-Fi de la Digi (RCS-RDS) - aici am intalnit cel mai des probleme, nu am incercat alte retele fixe/mobile prin Wi-Fi.

Edited by Lieutenant, 03 July 2019 - 12:08.


#2066
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
VoWiFi nu am încă unde sa verific, n-am nicio rețea libera, dar VoLTE merge perfect.

Wi-Fi ce rețea e (UPC, digi, T, Orange, Ines)? Ați încercat prin alte rețele?

#2067
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
Pana diseară, când sper sa scot cartela din telefon, sa vad dacă își revine, nu prea am ce sa fac.

#2068
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Ai incercat sa dezactivezi si sa reactivezi apel 4G din setarile de retea? In mod normal, dupa restart, ar fi trebuit sa functioneze... Ti se intampla doar intr-o singura zona sau in mai multe (ca sa eliminam vreo problema pe o anumita zona/antena)? Poti sa testezi si cu alt telefon, eventual? Daca nu, s-o fi "stricat" ceva pe profilul tau in centrala la Orange si este nevoie de o interventie de la Serviciu Clienti? Ma gandesc la mai multe scenarii...Posted Image

#2069
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
Am mai avut probleme acu ceva timp, s-au rezolvat după resetare profil în centrala și scos sim din telefon.

#2070
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,368
  • Înscris: 03.04.2004
Aseara mi-au mers, chiar am vorbit prin Vowifi la ore tarzii. Acum stii cum, pe unii sistemul le da kick out, altii mai raman agatati (cum a fost la faza de acum cativa ani cu licentele insuficiente pe aceste doua servicii).

Insa pare-se ca in ultima vreme la ORO cam pica des treburile astea cand te astepti mai putin si tine si de zona in care te afli din ce am constatat (deci nu doar de core-ul Volte, statia in sine probabil trebuie sa aiba anumiti parametri activi/functionali pentru ca terminalele conectate la ea sa poata folosi acest protocol de comunicatie, corect?).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate