Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Palladium Residence (in spatele cladirii Policolor)

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#91
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postsovu, on 21 august 2015 - 11:56, said:

Doar 3 camere TIP 5 e in standarde/reglementari, restul au suprafete neconforme. Acest TIP 5 mi-a placut.

Peretii de rigips iti fura mai putin din spatiul locuibil, mai ales daca esti dupa un buget mic.

Blocurile sunt destul de inghesuite as zice... chiar daca camp era destul...

Atat timp cat nu esti la mansarda, unde se foloseste OSB ?

Pana va construi Metropolitanul 6000 de apartamente va mai trece ceva timp. Zona Militari Rezidence nici acum nu are trotuare sau lumina... si au trecut mai mult de 5 ani. Aceasta zona poate fi comparata ca nivel al dezvoltarii si putem vedea cum arata peste 5 ani. Avantajul e ca se poate ajunge la metrou pe jos.

Sa mergi 800 m pe jos pe o strada neluminata, fara trotuare si cu dubiosi de tot felul... dap, ai metrou.

#92
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
vezi ca am zis aceleasi lucruri la post #7

Intre timp imi revizuiesc ideea ca in 5-10 ani va fi ceva civilizatie acolo!
La cum construieste Metropolitan si viitorul economiei, lucrurile vor arata mai ok aici in vreo 10-30 ani.
Intre timp au aparut trotuare in Vest si cica exista si aici in Est. Vestul arata ca cel Salbatic, si probabil ca si aici se vor duce in aceeasi directie, bloc/bloc/betoane/bloc/Campia Romana

In continuare metrou e doar la 800m la marginea orasului si faci destul de mult cu acest metrou pana la munca.

#93
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Munca fiind unde?ca daca muncesti la Unirii ai metrou direct si ajungi repede.
Momentan e cel mai rapid mijlocnde transport.Asta evident daca ai biroul langa un metrou.
Daca depinzi de masina,e mai complicat cu blocajele din oras.

#94
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Ai 3 de daca , cate unul pe fiecare rand/idee...
Ca sa raspund: Probabil cel mai avantajos e sa lucrezi la unirii pt acest imobil...
Mai e metrou si in Vest sau Sud la capat de oras. Daca locuiesti la metrou la Unirii tot e mai bine, oriunde teai duce cu metroul in acest oras faci putin timp.
Ca sa mergi cu masina de aici e ca si cum ai locui in afara orasului. Pe cand daca locuiesti in unele cartiere comuniste semi centrale accesul e mai bun in medie.

Edited by sovu, 30 July 2016 - 20:25.


#95
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Este vreun imobil finalizat in acest moment in complexul Palladium Residence?

#96
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Da sunt locuite chiar vreo 2 "bloace" de P+11 ce rasar in Campia Romana unde PUZ e de P+4.

#97
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Confirm spusele colegului

#98
Tuco77

Tuco77

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.05.2016

View PostGroh, on 15 noiembrie 2015 - 22:26, said:

Daca habar nu ai,de ce vorbesti despre ce a fost in Popesti?Canalizarea nu a refulat,pompele din fosa septica s-au infundat deoarece exista oameni nesimtiti care arunca la toaleta hartii,cartoane,tampoane,pampersi si alte nimicuri deoarece le cade rangul daca se duc pana la ghena.Deci,ce legatura are Palladium cu Metropolitan?

Mizerabila zona Popesti Leordeni.......e jaaale.

#99
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Asta e altceva.Dar era vorba ca la Metropolitan IMGB canalizarea a refulat,nu din cauza ca pompele nu au facut fata,ci ca romanul arunca tot ce prinde in vasul de toaleta,ca asa e el invatat.

#100
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008

View Postzavalita, on 30 iulie 2016 - 10:22, said:

Sa mergi 800 m pe jos pe o strada neluminata, fara trotuare si cu dubiosi de tot felul... dap, ai metrou.

- strada neluminata e intr-adevar un minus.
Am trecut weekendul trecut cu un microbuz pe langa statia de metrou si era o bezna totala pe acea straduta care duce spre complex.

#101
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008
Am trecut astazi pe la Palatul Parlamentului la unul din targurile nationale imobiliare. Au crescut un pic preturile.
O garsoniera e 24700€ pentru etajele 1-6, 23900€ pentru etajele 7-9 si 22700€ pentru parter si etajele 10, 11.
Sunt preturi diferite pe etaje pentru garsoniera, apartament doua camere tip3 si apartament trei camere tip4. Pentru apartament doua camere tip2 ce ma intereseaza pe mine pretul a ramas acelasi: 39700€.


#102
isutes

isutes

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.10.2016
Sunt interesat de a cumpara o garsoniera in acest complex, dar pana acum dezvoltatori nu par deloc de incredere.
Ma intereseaza daca acest complex este unul in care se poate inchiria? Este cineva care sta in acest complex cu chirie in garsoniera, si care este costul chiriei? Multumesc frumos

#103
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008

View Postisutes, on 10 octombrie 2016 - 09:47, said:

Sunt interesat de a cumpara o garsoniera in acest complex, dar pana acum dezvoltatori nu par deloc de incredere.
Ma intereseaza daca acest complex este unul in care se poate inchiria? Este cineva care sta in acest complex cu chirie in garsoniera, si care este costul chiriei? Multumesc frumos
De ce zici ca nu par de incredere?
Eu am dat avansul de 5% pentru un apartament de doua camere. Am 6, da SASE luni la dispozitie sa fac rost de creditare pentru restul banilor. In prima luna doar ma informez asa cand am timp.
Cand m-am dus prima dat la ei: ce doriti, o cafeluta, o apa? Am ales apa ca nu beau cafea.
Cand am semnat dupa prima sticla de apa am mai cerut una, am iesit afara sa fumez. Tratament perfect pentru un client.
Ionut, agentul cu care am vorbit mi-a spus ca el stie de o persoana care a inchiriat doua garsoniere. Asa a spus el, eu nu pot garanta pentru asta.

#104
angeradrian

angeradrian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2016
Buna ziua ! Doresc sa cumpar o garsoniera in Palladium Residence si ma intereseaza parerile celor care au cumparat garsoniera si locuiesc in ea. Daca ati fost multumiti sau nemultumiti si de ce. Multumesc anticipat pentru orice informatie aici sau pe privat. O Duminica placuta. Adi

#105
TnsTns

TnsTns

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.12.2016
Salut. Am fost si eu ieri la o vizionare. Baietii mi-au explicat foarte ok, au cateva apartamente de prezentare fara mobila. Apartamentele mici, sunt chiar mici, nu merita.
Locatia nu este departe de metrou, sunt cam 750 de metri.
Cei de acolo te pot ajuta cu gasirea celei mai bune banci. Ei sunt interesati sa vanda. Primul bloc este vandut integral si o parte din blocul 2. Blocul 3 este ridicat si se lucreaza la interior. Pentru acesta au pus data de terminare Noiembrie 2017 (cel mai probabil vor termina mai devreme, la ce santier era acolo). Au spus ca isi pun un termen mai tarziu sa nu aiba probleme.
Pilonii de rezistenta sunt din fier beton si peretii exterior si dintre apartamente cu caramida. In interiorul apartamentului, peretii sunt din rigips.

Este un adevarat complex in interior, arata foarte bine. Te obliga ca in cativa ani sa cumperi si locul de parcare (au si locuri de vizitatori, dar pana la urma trebuie sa cumperi, ceea ce mi se pare normal). Preturile sunt: la exterior cu 3200 si undeva la 5000 euro in parcarea subterana.


Vreau sa vizitez si Metropolitan, dar ca si locatie vorbim de cateva sute de metri. Sunt fix peste drum una de cealalta.

Sunt apartamente locuite, poate primim mai multe detalii de la locatari.

Am intrebat si daca negociaza, si raspunsul pe scurt a fost nu.

Practic poti lua cu 1000-2000 de euro mai ieftin, dar daca cazi de acord la anumite etaje (cele superioare 10-11). Mai apare sansa unei mici negocieri daca ajungi la ei cu banii cash si le zici ca vrei sa cumperi azi sau maine.

La 8 blocuri cu 2 scari fiecare si cate 160 de apartamente pe scara, acolo va fi o mica comunitate. Ceea ce suna bine.

#106
angeradrian

angeradrian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2016
Multumesc pentru info. Cam nasol ca trebuie sa ai loc de parcare fara sa ai masina, dar asta e

O sa ma gabdesc bine inainte de orice decizie.

#107
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
Probabil te obliga sa iei loc de parcare daca ai masini si parchezi pe locurile de vizitator...

#108
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008

View Postadrian.paul, on 14 decembrie 2016 - 13:33, said:

Probabil te obliga sa iei loc de parcare daca ai masini si parchezi pe locurile de vizitator...
De aceeasi parere sunt si eu. Nu am masina, deci n-am pentru ce sa cumpar loc de parcare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate