Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...
 Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...
 Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 

Recuperare program Mozilla cu bookmarks links ale acestuia in Linux Mint 17.2 Rafaela Mate, please help!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Va salut cu respect! Va rog din suflet sa ma ajutati sa recuperez programul Mozilla cu site-urile care le-am salvat ca bookmarks . Partitia cu sistemul de operare a fost formatata de 2 ori pentru ca tot de atatea ori am instalat Linux Mint 17.2 Rafaela Mate. Am instalat testdisk pentru recuperare dar ma baga in ceatza cu sectoare si in terminal pare un program destul de complicat. De obicei exportam si apoi salvam fisierul html pentru bookmarks inainte de instalarea sistemului de operare dar poate stiti voi o metoda ca recuperez Mozilla ca sa pot salva/exporta fisierul html . Orice sfat e binevenit! Posted Image

Edited by xxvirusxx, 18 August 2015 - 19:35.
mutat pe linux de la hardware


#2
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Ai sicronizat online bookmark-urile, cu un cont mozila?

#3
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Cont mozilla nu am. Am fost logat o vreme indelungata cu un cont google dar nu cred ca s-a sincronizat ceva. ;)

#4
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Setarile si semnele de carte(bookmarks) ale  firefox se tin in /home, ai formatat si partitia /home?

Edited by Zinus, 15 August 2015 - 20:07.


#5
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Da, am formatat partitia /home dar inainte am copiat-o pe o alta partitie . Si apoi am transferat tot ce era de transferat pe partitia /home dupa instalarea Linux-ului dar fisierele ascunse nu cred ca le-a transferat . Parca am importat si data de la Chrome cand am deschis Mozilla prima oara dupa instalarea sistemului de operare si poate aici am gresit cel mai mult. Posted Image Dar programul asta testdisk nu stie decat sa copie pe o singura partitie?

Edited by IcecreamAlex, 15 August 2015 - 20:26.


#6
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
daca nu ai copiat si .mozilla, poti incerca cu testdisk sa recuperezi ce era pe partitia /home, deoarece a fost formatata de mai putine ori, dar eu nu am folosit testdisk, asa ca nu pot sa iti dau mai multe detali (sansele de a recupere fisiere de pe partitie scad in functie de numarul de formatari si scrieri)

#7
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Am un folder pe nume  " .mozilla  " dar nu stiu daca are tot ce-mi trebuie in el .

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nici noi nu avem cum sa stim fara sa ne uitam la el.
Pune profilul lui Firefox in aceeasi locatie (sau in ce locatie doresti tu, apoi lanseaza profile manager si indica-i unde ai pus profilul - comanda "firefox -P"). Data viitoare fa-i backup-uri sau instaleaza Dropbox si pune-l in directorul lui de sincronizare ca sa isi faca automat backup in cloud.
Asta daca nu vrei sa iti faci cont Firefox Sync, desi nu vad de ce nu ai face-o...

#9
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,778
  • Înscris: 09.05.2005
Pe viitor foloseste un plugin gen xmarks sau direct Firefox Sync.

#10
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Acum vreo 2-3 zile am considerat ca programul testdisk nu face fatza sa recupereze file sistem partitions gen ext4 si am instalat extundelete si imediat dupa ce l-am instalat am accesat youtube sa vad un tutorial cu acest extundelete si dupa scurt timp mi-au fost desfiintate toate partitiile mele si apoi am primit eroarea: " Error: File Not Found, Grub Rescue > " . Am facut rost de un HDD , am pus tot Linux Mint 17.2 Rafaela Mate dar inca mai vreau sa recuperez Mozilla si partitiile desfiintate. Acum de pe HDD-ul intern (al Laptop-ului) doar o partitie e ok , montatata ) iar "old filesistem partition" si "old /home" sunt desfiintate. Ce e de facut ca sa recuperez macar Mozilla si partitia "old /home" ? Atasez partitiile vazute in Gparted de pe HDD-ul cu partitii desfiintate. Posted Image

Attached Files


Edited by IcecreamAlex, 19 August 2015 - 22:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate