Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Recomandare telefon 2300 RON

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
Pe mine m-ar intersa bateria in detrimentul uitatului la filme. Deobicei, inafara de vorbit, folosesc mobilul pentru browsing, ascultat muzica la casti si ocazional jocuri. Insa si la capitolul jocuri, nu pot spune ca il rup in doua cu cele mai demanding jocuri. Daca vreau gamming, am PC.

#20
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Eu zic z3 în banii aia, mai ales ca ai zis ca nu vrei un phablet ca note 4.

#21
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
Pana la urma, am dat comanda la asta, cam pe luni sper sa ajunga. Wish me luck :)!

#22
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,043
  • Înscris: 26.04.2007
sa il stapanesti sanatos, alegerea este buna.
Ai grija ca sticla spate este sensibila la socuri si mai ales la variatii mari de temperatura (gen scos din buzunar cand este ger afara)
Deasemenea, cumpara un dock magnetic de cat mai buna calitate ca sa eviti problemele cu mufa de incarcare.

#23
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
So, un mic update, dupa o saptamana de folosire:

-  prima surpriza a fost ca foloseste nano-sim, deci n-am putut sa-l folosesc din prima (eu am sim standard)
-  mi se pare ca e foarte bine construit (robust si compact), din materiale de calitate (mi se pare mai calitativ decat S5)
-  ca si greutate/dimensiuni, mi se pare ca are un raport optim
-  am folosit mult navigatia, si nu am avut nici o problema
-  bateria, incarcat, cu traficul de date deschis si cu ceva browsing si calluri, dureaza aproximativ 2 zile, ceea ce m-a surprins placut
-  meniuri, aplicatii sony foarte userfriendly, logice
-  functia NFC, care e foarte faina in interconectarea cu alte chestii sony ce le mai am prin casa.

In concluzie, nu regret deloc alegerea facuta. Multumesc tuturor pentru ajutor :)

Edited by floryanm, 12 August 2015 - 09:39.


#24
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

View Postluci_flash, on 30 iulie 2015 - 15:47, said:

G2? Iesi mult mai bine ca pret, si e foarte sanatos ca performante. Eu il recomand cu drag.

Eu nu, pentru că omul nu vrea phablet. Eu dacă nu voiam phablet, mergeam pe HTC m8 sau m9, însă m9 cred că depășește bugetul.
HTC sunt niște tancuri ca rezistență și fiabilitate.
Acuma văd însă că omul s-a decis.

Păcat că are doar 16 gb memorie internă, eu nu m-aș mai întoarce la 16.

Întrebare: cum merge camera, se descurcă la întuneric?

Edited by benis, 15 August 2015 - 18:40.


#25
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
@benis: scuze de intarzierea feedbackului, eram ocupat cu butonarea telefonului :P

- Cei 16 giga s-au evaporat cu mare succes (am impresia ca nu se mai lucreaza deloc la optimizarea aplicatiilor, ci da-i inainte, ca doara trebuie sa traiasca si producatorii de carduri din ceva), am trecut deja pe SD
- Referitor la camera noaptea, am facut (groso-modo) un benchmark cu un Iphone 6 si pot spune ca imaginile cu Sony au iesit mult mai clare si mai luminoase (lucru confirmat cu juma'de gura si de posesorul Iphone-ului)

#26
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
:) salut, te inteleg ca esti entuziasmat de noul tau telefon. Sa il stapanesti sanatos.

Avandu-le pe ambele in mana in trecut, iti spun ca iPhone 6 face in mod clar poze mai bune decat Xperia z3.
Pentru zi iti ofer si un link cu comparatia. Avantajul este in curtea iPhone si noaptea. - https://www.androidp...ne-6-comparison

PS: mai calitativ nu exista (este formulare gresita)

#27
2bani

2bani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 19.08.2015
Ca tot am citit topicul, pozele noaptea se fac cu flash sau fara flash?

#28
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Depinde de cat de bezna e. IPhone 6 face poze bune noaptea fără flash dacă sunt surse de lumina. Când îți bagi degetele în ochi de întuneric ce e, flash-ul e necesar nu nu mai sa vezi pe unde calci ci și la poze. Oricum, fotografia cu telefonul noaptea eu o evit pe cât posibil pentru ca rezultatele nu sunt cele dorite.
Încerc sa fac poze noaptea doar în vacanta și la nevoie, ca sa nu fiu dezamăgit.
Legat de iPhone 6, camera e superioara lui z3, pe test propriu, la interior. Nu știu de alte condiții, nu am probat

#29
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
@all, nu vreau sa creez un flame despre care camera e mai buna.

Pur si simplu omul m-a intrebat, iar intamplarea a facut sa fiu la o bere noaptea pe terasa cu un amic, care are iphone 6. Eu am facut poza la obiectul x, el a facut poza la obiectul x, iar apoi am pus telefoanele unul langa altul. Mie mi s-a parut ca imaginea pe z3 era mai clara fata de cea de pe iphone, lucru confirmat si de el. Nu am stat sa ma joc in setari sau alte lucruri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate