Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

OnePlus 2

- - - - -
  • Please log in to reply
770 replies to this topic

#703
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 c1uk, on 29 martie 2016 - 08:35, said:


Pai e varianta din china, am incercat o cartela Digi si nu a functionat. o sa incerc is cu una vodafone sa vad.
Merge si sim-ul de Digi in A2001, poate nu ai facut setarile necesare in telefon. Vezi aici: http://www.rcs-rds.r...-internet-mobil

#704
PopaMircea

PopaMircea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2016

 c1uk, on 29 martie 2016 - 08:21, said:

Daca mi-am luat de la Quickmobile telefonul si as vrea totusi sa am untelefon dual-sim am vreo sansa sa fac ceva la ANPC? Nu mi se pare normal ca pe site sa scrie telefon dual-sim, eu sa vanda in Romania si sa nu pot sa-l folosesc dual-sim in Romania.

Aveti grija cu cei de la Quikmobile. Eu am cumparat un Meizu MX5 care este foarte bun, cu observatia ca atunci cand il conectez la Internet (Wi-fi sau Date) se da peste cap. Dureaza mult pana vede contactele, daca vrei sa stergi ceva ai timp sa bei o cafea, sa fumezi etc. Cand i-am contactat, s-au fofilat. Mi s-a comunicat faptul ca daca nu sunt multumit pot returna produsul si mi se va opri taxa de transport sau ca il pot trimite la service si ma vor anunta despre decizie etc. Sunt de toata jena. Am cumparat un produs sa ma bucur de el, nu sa il trimit dupa 2 zile de la achizitie in service si sa astept deciziile lor. Sunt dezamagit de comportamentul lor!!!

#705
tommy25

tommy25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 08.06.2008
OxygenOS 3.0 Community Build is here for the OnePlus 2 :
https://forums.onepl...eplus-2.439059/

Here’s what’s new in this build:
    Android 6.0.1 Marshmallow upgrade
    New OnePlus Camera UI
    UI has been cleaned up: swiping up/down now switches between photo/video, whereas HD/HDR and flash settings live in the top right corner
    You can now change the aspect ratio and toggle grid view without going all the way to the settings
    New wallpaper picker
    Easily preview and set both home screen and lock screen wallpaper in one place.
    Shelf UX has been improved
    No more edit mode, long press boards to rearrange or remove
    General system performance improvements
    Benchmarked 47% faster than OxygenOS 2.2.1 on key test scenarios
    Fingerprint performance improvement
    Tested 45% faster than OxygenOS 2.2.1 on average
    Settings changes
    Old app permissions are gone, say hi to new (native Android) app permissions.
    Alert Slider has its own entry point with more customization options
    Improved settings menu readability by changing the order a bit
    March security patches

There are a few things we want you to be aware of:
    Your fingerprints will not be preserved after you flash the new build, so you will need to re-register your fingerprints if you have fingerprint authentication set up
    Maxxaudio tuner and presets will be removed
    Rolling back to previous OxygenOS versions will not work without wiping data
    Some soak testers have experienced wifi speed issues which we are investigating
    Some of your old apps won’t work without an upgrade to M compatible versions
    Shelf frequent apps board size might shrink if you are dirty flashing. Remove and re-add the board and it will fix itself
    Language localization is still being improved

#706
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Frumos... Se pare că voi comanda telefonul ăsta.

#707
ZuzuTm

ZuzuTm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 12.12.2008
Foarte tare. :D

#708
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Softul OxygenOS 3.0 Beta (2016-03-30) cu Android 6.0.1 Marshmallow il puteti descarca de pe pagina oficiala a fabricantului: http://downloads.one...genOS_3.0_Beta/
Gasiti acolo si instructiunile de instalare.

#709
ZuzuTm

ZuzuTm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 12.12.2008
Dupa experienta voastra cat mai dureaza pana iese din beta? Nu prea imi vine sa imi pun soft beta pe telefonul principal.

#710
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
BETA are update-uri aproape zilnice. In functie de raportarile eventualelor probleme va trece la un rom definitiv. Nimeni nu poate zice o data fixa; macar OnePlus are decenta sa precizeze ca este Beta, fata de alti fabricanti ce lanseaza softul si apoi bombardati de plangeri remediaza problemele aparute.
Oricum, e un pas inainte. Pe Samsung Note 4 nu am primit Android 6. Si nici pe S6-le nevestei...

#711
ZuzuTm

ZuzuTm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 12.12.2008
Mersi de raspuns. Note 4  a primit parca saptamana trecuta un update de 70 mb dar sunt doar mici tweak-uri. A pus cineva de aici beta-ul ? Ma intereseaza sa nu fie probleme de semnal si date.

#712
tmanbone

tmanbone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 06.01.2005

 tommy25, on 30 martie 2016 - 18:28, said:

OxygenOS 3.0 Community Build is here for the OnePlus 2 ...

 33marius, on 30 martie 2016 - 19:11, said:

Frumos... Se pare că voi comanda telefonul ăsta.

 V_i_c_t_o_r, on 31 martie 2016 - 09:07, said:

.... macar OnePlus are decenta sa precizeze ca este Beta, fata de alti fabricanti ce lanseaza softul si apoi bombardati de plangeri remediaza problemele aparute....

OnePlus a promis de anul trecut ca OP2 va primi Android 6.0 in trimestrul 1 din 2015, si acum, pe ultima suta de metri a lansat o versiune beta care nici macar nu vine OTA ci tre sa o instalezi tu manual. Cred ca au facut-o doar ca sa mai inchida gura celor care tipau pe forumuri.

Cat despre probleme aparute un urma update-urilor, astea au fost prezente si la OnePlus, la fiecare update pe care l-am primit. Inclusiv una "interesanta" cu consumul de date in roaming desi optiunea e dezactivata in setari (gasiti un topic despre asta pe forumul lor).

Telefonul e bun. Daca ai timp sa stai sa te joci cu romuri si kerneluri, probabil poate deveni un telefon foarte bun. Daca esti pe OxygenOS...

#713
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Mai bine fără 6.0. M-am saturat de cate ori trebuie să setez melodia de apel. O tot uită aleator. La fel s-a întâmplat și când am trecut la 5.0

#714
c1uk

c1uk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 11.11.2007
Am si eu cateva nelamuriri. Inainte de ele apropo de intrebarea mea daca merge sim-ul doi, am testat cu un alt sim orange ( am tot orange in el) si merge.

Am versiunea din China si din cate am inteles ea nu stie folosi dual-sim simultan ( adica daca vorbesti pe sim-ul unu si cineva te sun pe cel de-al doilea o sa intre mesageria vocala ), ma gandesc ca asta se aplica si la net, adica ori ai net-ul activ pe sim-ul unu ori pe sim-ul doi.

Intrebarea mea este, daca exista vreo diferenta de frecvente acceptate pe sim-ul unu sau doi. Adica o sa-mi mearga 4G pe ambele sim-uri ( nu simultan ) sau 4G merge doar pe sim-ul unu? Pe http://willmyphonework.net/ scrie ca telefonul e compatibil cu frecventa 4G de la Digi ( spre exemplu ), dar asta tot nu-mi raspunde la intrebare.

#715
c1uk

c1uk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 11.11.2007

 c1uk, on 31 martie 2016 - 14:10, said:

Am si eu cateva nelamuriri. Inainte de ele apropo de intrebarea mea daca merge sim-ul doi, am testat cu un alt sim orange ( am tot orange in el) si merge.

Am versiunea din China si din cate am inteles ea nu stie folosi dual-sim simultan ( adica daca vorbesti pe sim-ul unu si cineva te sun pe cel de-al doilea o sa intre mesageria vocala ), ma gandesc ca asta se aplica si la net, adica ori ai net-ul activ pe sim-ul unu ori pe sim-ul doi.

Intrebarea mea este, daca exista vreo diferenta de frecvente acceptate pe sim-ul unu sau doi. Adica o sa-mi mearga 4G pe ambele sim-uri ( nu simultan ) sau 4G merge doar pe sim-ul unu? Pe http://willmyphonework.net/ scrie ca telefonul e compatibil cu frecventa 4G de la Digi ( spre exemplu ), dar asta tot nu-mi raspunde la intrebare.


Mie nu-mi merge cartela digi pe niciun sim, pe alt telefon merge.

#716
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 c1uk, on 31 martie 2016 - 18:11, said:



Mie nu-mi merge cartela digi pe niciun sim, pe alt telefon merge.
Ar trebui sa mearga. Pe varianta europeana, A2003, Digi functioneaza fara probleme pe ambele sloturi de sim. 4G numai pe sim 1 si daca exista acoperire in 4G...

#717
c1uk

c1uk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 11.11.2007

 V_i_c_t_o_r, on 04 aprilie 2016 - 12:35, said:

Ar trebui sa mearga. Pe varianta europeana, A2003, Digi functioneaza fara probleme pe ambele sloturi de sim. 4G numai pe sim 1 si daca exista acoperire in 4G...

Am specificat ca am versiunea din china.

#718
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Am luat topicul la citit si inca nu m-am lamurit 100%. Cat este de avantajos cumpararea unui 1+2? Multumesc anticipat.

#719
ZuzuTm

ZuzuTm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 12.12.2008
Eu am renunțat la Note 4 pentru el și nu regret. :D

#720
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 varanhia, on 30 aprilie 2016 - 07:17, said:

Am luat topicul la citit si inca nu m-am lamurit 100%. Cat este de avantajos cumpararea unui 1+2? Multumesc anticipat.
De 350 euro obții 4GB RAM, 64 GB spațiu de stocare, dualsim, Snapdragon 810, camera cu focalizare laser, usb tip c etc. Decizia este a fiecăruia.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate