Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Tânăr bătut crunt de doi angajați Telekom, în sediul companiei de telefonie din Timișoara

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,503
  • Înscris: 13.10.2010

View Postmicutu82, on 10 iulie 2015 - 10:03, said:

Si chiar daca erau angajati Telekom, se putea intampla oriunde, la orice firma cu oricine. Telekom are mii de angajati in toata tara. Doar nu te apuci zilnic sa le dai teste psihologice sa vezi daca in ziua respectiva o sa cedeze angajatul sau nu.
Nu in fiecare zi, o data pe an!...atunci cand se fac analizele medicale periodice.

#38
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,174
  • Înscris: 09.01.2007

View Postmicutu82, on 10 iulie 2015 - 10:06, said:


Si de unde stia telekom ca-s baieti dubiosi? Posted Image


Fii atent aici, realitatea bate filmul: orice firma din Romania care face afaceri cu alte firme trebuie sa-si tina partenerii sub observatie sa nu dea faliment si sa fie in buna situatie financiara, altfel sunt considerati de ANAF ca au favorizat activitatea unor evazionisti. Asta e chestier care se intampla practice, nu vorbesc din vise.
In acest context, nenorocitii de la Telekom ar avea cu atat mai multa responsabilitate sa-si selecteze partenerii si sa fie primii care sa ia atitudine cand un client care vrea sa acceseze produse si servicii Telekom printr-un canal de vanzari agreat de Telekom au problem din astea barbare. Nemtii lui Merkel se dovedesc niste trogloditi.

#39
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Dar nu înțeleg, clientul a plătit înainte ca la ^&*^&*?!
Cum sa semnezi frate ca plătești de azi si vei primi....odată?
Si ce s-a întâmplat in agenție nu are scuza. Chiar dacă clientul ar fi recalcitrant (atitudine care nu poate fi justificata de nemulțumire), acesta trebuia imobilizat de oricine, angajați sau gardian.
Situația cere investigații si bineînțeles, măsuri.

#40
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015

View Postandreic, on 10 iulie 2015 - 10:15, said:

Eu sper si ca Telekom sa retraga colaborarea cu ei.
Eu sper ca pe langa asta sa faca tot trio-ul ala puscarie. Aia n-au ce cauta in libertate. Escrocherie,violenta,tentativa de omor... nu`s chiar o amenda de parcare.

#41
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Nu. Sa ramana in libertate si pe aceleasi posturi. Se mai triaza din prosti.

#42
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009

View PostNeadumitru, on 10 iulie 2015 - 10:00, said:

"Ei au susținut în fața oamenilor legii că doar agentul de vânzări, un tânăr de 23 de ani, l-ar fi lovit pe tânăr. Acesta a susținut în fața polițiștilor, povestesc anchetatorii, că victima s-ar fi ridicat prea brusc de pe scaun și că s-a speriat."

Asa-i trebuie daca nu stie sa se ridice de pe scaun!
E pe principiu: sa planga ma-sa, nu mama.

Ce sa zic? Niste oameni care merita in primul rand anchetati bine, iar pe urma s-o stabili ceva, sper corect, in instanta.

#43
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu sunt hoasca batrana care nu prea crede in orice...Nu am fost in camera. Si nimeni din forum.
Sunt convins ca e posibil ca cineva sa fi vrut sa ii traga teapa. Si ca omul s-a dus sa reclame pe bune.
Remarc faptul ca directorul l-a primit. Deci a incercat sa analizeze cazul..
Dar pot sa imi imaginez si ca poate a inceput "va f mmuma. imi bag p in mormantul ...sunteti..."
(Eu cand am auzit ca un taximetrist imi zice ceva despre mormantul bunicului, brusc mi-am dorit sa pot sa ii mut dintii din gura in batista...Saracul a cazut pe front in iarna lui 1945. Nu stim unde este ingropat.
Din pacate, sau din fericire, nu stiu sa ma bat. Pt ca daca as fi facut-o as fi tras multa vreme..Desi vita aia incaltata o merita. Si a plecat razand, vai ce destept sunt eu si ce i-am facut ochelarisitului ala..)
Asa ca poate de aia cineva l-a pocnit. Ce dracu, si eu m-am certat cu seful. Si cand m-am ridicat de pe scaun nu a sarit sa ma pocneasca..Fusese o discutie tare, dar ...
Asa ca poate clientul dupa cea zis ceva, a sarit la gatul sefului...Si si-a luat-o..
Iar faptul a plecat din spital desi medicii i-au zis sa mai stea..Extrem d eciudat. Eu as fi mers din prima la institutul medico legal sa imi obtin un certificat...Sau poate ca stia ca nu prea are cu ce sa justifice...
Fotografiile postate. Mda. Dar ce vad nu mi se pare extrem de grav. Dar exista si Photoshop..
Per global ceva imi miroase. Adevarul e ca aia trebuiau sa il ia de costum si sa il arunce in strada altfel. Fara urme, la ficat, sau de urechi..Sa te duci sa reclami "m-au scos de urechi, ca pe un copil, ar fi fost penibil. Si fara urme"..

Indiferent ca e client, nu imi e stapan si nici eu nu sunt sluga..
Nu inteleg sa vorbesc politicos cu cineva care ma desconsidera. Vrea politete, prima data imi ofera politete.
Eu lucrez la stat. Acum cateva zile un sef de la noi i-a zis cuiva ca daca mai tipa la subalterna lui are grija sa mearga personal la director..Ala a ras, asa ca seful cucoanei i-a trantit telefoul in nas si a plecat si la directorul lui si al celui care tipase .
Asa ca "urlatorul" s-a trezit facut de un mare cacaco..In juma de ora aflase toate "fabrica" cat e de prost crescut..
Iar dupa ce i s-a pus stampila, poate sa stea si in limba, greu se va mai spala..

Edited by Prien, 10 July 2015 - 10:47.


#44
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015

View PostPrien, on 10 iulie 2015 - 10:39, said:

Remarc faptul ca directorul l-a primt. Deci a incercat sa analizeze cazul ..
Eu remarc faptul ca directorul era si el in combinatia asta. Cum dracu sa aperi pe cineva care fura clientii daca nu castigi si tu ceva din asta?
In mod normal angajatul ala trebuie concediat in secunda 2. De ce sa aperi un hot? Probabil pentru ca esti si tu hot la randul tau...(ma refer la director).


Si sincer mi se pare perfect normala o reactie de genul ,,fwtule muma-n cur" cand tu platesti 500 de lei pe luna si nu primesti nimic la schimb.

Nici nu inteleg treaba cu negociatul cu hotul... ai furat? Da? La puscarie pentru excrocherie si la revedere. Trebuia sa cheme politia pe loc nu sa stea la discutii.

Edited by NoJoke, 10 July 2015 - 10:45.


#45
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

View PostPrien, on 10 iulie 2015 - 10:39, said:

Eu lucrez la stat.
Si cum e la "stat"? se sta in general bine?

#46
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,908
  • Înscris: 25.01.2007
Telekom a anuntat ca onor clientii primesc si o surpriza.
[ https://www.shareuiestefericit.ro/style1/img/img-postpaid.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si ca la ei ai parte de un show interactiv. Angajatii aia or fi inteles din reclama ca e karate, nu karaoke.
[ http://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2014/09/Screen-Shot-2014-09-02-at-1.54.27-PM.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
:ninja: nici o panică man, se fură și se înșeală :naughty: zi de zi, minut cu minut, pretutindeni
:roflag:

"Experiențe unice împreună, Telekom te snopește-n bătaie" :boxing: :chair:

#48
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Un moment perfect pentru concurență, numa să știe să-l folosească. "Vino la <nume firmă>, unde consultanții noștri îți vor răspunde la întrebări, îți vor onora comenzile și NU O SĂ DEA ÎN TINE CA SURDU' ÎN CLOPOT. <insert poză cu moaca lu ăla>" :lol:

#49
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,174
  • Înscris: 09.01.2007

View PostPrien, on 10 iulie 2015 - 10:39, said:

Eu lucrez la stat. Acum cateva zile un sef de la noi i-a zis cuiva ca daca mai tipa la subalterna lui are grija sa mearga personal la director..

N-are nici o legatura.

#50
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,738
  • Înscris: 06.07.2005
L-au batut de a vazut stele magenta.

#51
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View PostPrien, on 10 iulie 2015 - 10:39, said:

Indiferent ca e client, nu imi e stapan si nici eu nu sunt sluga..
Nu inteleg sa vorbesc politicos cu cineva care ma desconsidera. Vrea politete, prima data imi ofera politete.
Eu lucrez la stat. Acum cateva zile un sef de la noi i-a zis cuiva ca daca mai tipa la subalterna lui are grija sa mearga personal la director..Ala a ras, asa ca seful cucoanei i-a trantit telefoul in nas si a plecat si la directorul lui si al celui care tipase .
Asa ca "urlatorul" s-a trezit facut de un mare cacaco..In juma de ora aflase toate "fabrica" cat e de prost crescut..
Iar dupa ce i s-a pus stampila, poate sa stea si in limba, greu se va mai spala..
Am stat cu degetul pe click stânga deasupra butonului de like pana am ajuns la cele de mai sus.
Când vin cu bani la tine, eu sunt stăpânul. Punct. Si dacă tu nu esti suficient de versat ca sa il faci pe prost (eu), sa se creadă buricul Pământului, prostul se va duce la altul care va ști. Da, lucrezi la Stat. Știu cum e. Am fost la RAR si angajații de acolo se comportau ca si cum îmi făceau vreo favoare. A trebuit sa ma iau cu câțiva de gat (la figurat, întotdeauna la figurat. As sti sa dau cu pumnul dar felul in care am fost crescut si m-am crescut, plus școala pe care am făcut-o, ma fac sa nu folosesc violenta fizica decât atunci când consider ca viata imi este pusa in primejdie sau nu exista nicio alta varianta. Am 33 ani si ca idee, pana acum, o singura data am fost obligat sa o fac. Am regretat asta, pentru ca violenta te schimba. In rău.) ca sa ne înțelegem mai bine. Mi-au verificat mașina pana i-a luat amețeala si apoi mi-au dat aviz favorabil.
Revin la situația de mai sus: investim in noi si in copiii noștri, cele mai valoroase resurse- experiențele câștigate, cu greu de generații si generații. Violenta, oricând ar veni, ne arunca vijelios in urma, mai aproape cu câțiva ani de starea animalica ce sălășluiește lăuntric in orice om. Violenta tine de educație.
Ce s-a întâmplat mai sus nu se poate explica in niciun caz, pe seama câtorva Dumnezei aruncați de un client (in mod cert needucat), care se considera înșelat.
Totuși, fără a ridica tonul, fără a face apel la sentimente mai putin plăcute, nu obții nimic in Romania. Si nu ma refer la câștiguri, ci la drepturi, servicii plătite ect.
Fac izolația apartamentului. La câteva luni (10 ani garanție), apare o problema. Apelez firma, ii rog sa vina când vor putea sa verifice. Subliniez când vor putea si după vreo 10 telefoane si aproape doua luni, când nici nu-mi mai răspundeau, ii ameninț cu OPC-ul. de fapt, le-am dat un mesaj spunându-le ca nici nu vreau sa-i mai vad lângă casa mea si ca voi cauta soluții mai departe, sunt sunat insistent si asigurat ca angajații lor se afla pe drum către mine. O jumătate de ora mai târziu, după maxim 10 minute de munca, totul era rezolvat.
Asta este țara noastră. Ne trebuie tact si principii ca sa mergem mai departe.

Edited by YOUR_GOD, 10 July 2015 - 11:27.


#52
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008

View Postmicutu82, on 10 iulie 2015 - 09:37, said:

Si ce legatura are marketingul nemtesc?

Au incercat sa-l convinga de calitatea serviciilor firmei.

#53
v46is

v46is

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 06.11.2014
Porcaria vine si din mentalitatea companiilor ca vanzarile sa fie externalizate la X si Y . Cand ai mii de X si Y nu ai nici un control .
Azi e SRL X maine il inchide si sanatate. De ce Telekom nu isi face puncte de lucru cum are RCS-RDS cu angajati nu colaboratori?
Parerea mea este ca din lacomie si hotie . Pentru asta merita sa piarda clienti la greu .

#54
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008

View PostAlexIP, on 10 iulie 2015 - 11:02, said:

Un moment perfect pentru concurență, numa să știe să-l folosească. "Vino la <nume firmă>, unde consultanții noștri îți vor răspunde la întrebări, îți vor onora comenzile și NU O SĂ DEA ÎN TINE CA SURDU' ÎN CLOPOT. <insert poză cu moaca lu ăla>" Posted Image

Au ocazia sa spuna: "Veniti la noi, macar nu va batem!". :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate