Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Router ASUS RT-N56U + Netis WF 2150

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
fan29

fan29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.11.2014
Buna ziua. Am doua probleme la care sper sa gasesc rezolvarea aici pe forum.
1. Tocmai ce am cumparat un ASUS RT-N56U si am probleme de lag cu el. Paginile se incarga greu, iar pe speedtest.net downloadul si pingul par ok insa pe partea de upload ori nu incarca deloc ori am upload de 0,1-3mbps.
Mentionez ca am trecut de la un Asus n10u si  am viteza de upload pana undeva la 30mbps.
Providerul este RDS cu conexiune PPPoE.
Intrebarea mea e daca trebuie sa fac setari suplimentare in meniul routerului, caci la cel vechi am urmat pasii quick setup wizard si atata a fost tot.
2. Am un adaptor wifi usb Netis WF 2150. Cat timp il folosesc daca sting PC-ul ecranul se inchide dar calculatorul merge in continuare. Folosesc win 8.1 64. Pe un alt pc cu win 7 nu intampin aceasta problema. Ma intreb daca e de la windows sau setarile placii de baza.
Multumesc anticipat!

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Firmware stock Asus sau Padavan? Eu am N-56-U cu custom firmware Padavan din martie 2014 si sunt nu foarte ci extrem de multumit de el, pe conexiune PPPoE de 1 Gbps de la RDS, mai bine nu se poate.

#3
fan29

fan29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.11.2014

View PostNeaceasca85, on 29 iunie 2015 - 13:37, said:

Firmware stock Asus sau Padavan? Eu am N-56-U cu custom firmware Padavan din martie 2014 si sunt nu foarte ci extrem de multumit de el, pe conexiune PPPoE de 1 Gbps de la RDS, mai bine nu se poate.
Indiferent de firmware eu cred ca trebuie sa mearga cu aceleasi viteze de upload si fara lag.

#4
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
2. control pannel - > power settings
1. verifica cablurile.  de preferat test cu unul nou. update firmware la padavan

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate