Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Puºtiul care face rost de numãrul de telefon al unor fete mai mari

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#19
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Deci omul recunoaște:

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 08:11, said:

eu sunt cam pretenţios şi genul de fete pe care le vreau sunt rare şi ori sunt luate, ori nu le place de "moaca mea". Mă refer aici la relaţii de lungă durată.
Până acum știam că își dorește o femeie care să fie gospodină (traducere: să facă toată treaba în casă), să aibă abilități tehnice (ca să regleze boxele), spirit de sacrificiu (ca să știe când să renunțe la achiziționarea hainelor ei sau la achiziții domestice în favoarea câte unui chilipir vintage). Ah, desigur, să fie pasionată de gioarse. Foarte important, să fie telepată ca să știe ea, din simțământ, când e cazul să îl mângâie și când să tacă sau să vorbească. Acum am aflat că mai trebuie să fie și înaltă.

Abia acum înțeleg la ce se referă expresia „coborârea standardelor”.

#20
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Telepati trebuie sa fie doar barbatii :D

#21
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Ştiu că nu-mi pot coborî standardele, aşa că va mai trebui să aştept.
Tu ce îţi doreşti de la un bărbat? Dacă tot eşti aşa de aprigă în comentarii, te întreb şi eu.

#22
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostByblos4, on 26 mai 2015 - 08:26, said:

Telepati trebuie sa fie doar barbatii Posted Image

Pe principiul „dacă m-ai iubi, a-i ști ce vreau”? E adevărat. Dar mie mi se pare că de la femei este mai mare așteptarea de telepatie, fiindcă este cealaltă față a monedei cu gogorița „intuiției feminine” pe care o înghit pe nemestecate ambele sexe.

#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,277
  • Înscris: 05.06.2002

View PostByblos4, on 26 mai 2015 - 08:03, said:

Sa stii ca poti compensa foarte multe chestii pe care tu le consideri defecte fizice, cu personalitatea.

Femeile pun foarte mare accent pe alte lucruri, nu pe perfectiunea fizica.Sigur, multe vor spune ca admira barbatii inalti, dar daca te uiti langa ele, vei vedea barbati de aceeasi inaltime.
nah, nu pt fiecare fata s-a nascut cate un fat frumos, asa ca daca nu vor sa ramana singure trebuie s-o dea pe aia cu personalitatea. :)

#24
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 08:28, said:

Tu ce îţi doreşti de la un bărbat? Dacă tot eşti aşa de aprigă în comentarii, te întreb şi eu.
Să fie nu doar adult, ci și matur. Nu vreau să te întristez în vreun fel, dar o persoană care e fascinată de acțiunile puștilor de 11 ani nu se califică.

#25
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 08:11, said:


@ Cristi_E : da, unii sunt mai altfel. Dar sunt destule fete pentru care înălţimea contează. Unele renunţă la concepţii, dar ce te faci cu majoritatea care nu?
Da, asa e, pentru multe conteaza, si trebuie sa-ti tot schimbi cercul de prieteni pana dai de o tipă pentru care nu conteaza asa mult ambalajul. Asta e solutia pentru tine; sa cauti, sa cauti, sa cauti! :)

#26
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostFane, on 26 mai 2015 - 08:29, said:

asa ca daca nu vor sa ramana singure trebuie s-o dea pe aia cu personalitatea. Posted Image
E valabil și în sens invers. Deși bărbații sunt genetic construiți să fie atrași de caracteristicile fizice, a fi atras doar de acestea duce la situația perpetuă „mai aștept până apare femeia perfectă”.

#27
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View PostCazimi, on 26 mai 2015 - 08:28, said:

Pe principiul „dacă m-ai iubi, a-i ști ce vreau”? E adevărat. Dar mie mi se pare că de la femei este mai mare așteptarea de telepatie, fiindcă este cealaltă față a monedei cu gogorița „intuiției feminine” pe care o înghit pe nemestecate ambele sexe.
De la femei nu exista nicio asteptare, decat sa nu fie proaste peste limitele legii si pretentioase fara nicio justificare obiectivă. :)

#28
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostCristi_E, on 26 mai 2015 - 08:32, said:

trebuie sa-ti tot schimbi cercul de prieteni pana dai de o tipă pentru care nu conteaza asa mult ambalajul.
Aici sunt de acord.

View PostCristi_E, on 26 mai 2015 - 08:32, said:

Asta e solutia pentru tine; sa cauti, sa cauti, sa cauti! :)
Aici nu mai sunt de acord. Să cauți pe cineva care să aibă anumite criterii (scăzute) de apreciere, fără să scazi tu însuți criteriile alea mi se pare neproductiv. Cu alte cuvinte, să ceri de la un potențial partener ceva ce tu însuți nu ești dispus(ă) să dai este puțin idealist, ca să mă exprim elegant.

#29
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004

View PostCristi_E, on 26 mai 2015 - 08:43, said:

De la femei nu exista nicio asteptare, decat sa nu fie proaste peste limitele legii si pretentioase fara nicio justificare obiectivă. Posted Image

Nu suport proastele!

#30
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View PostCazimi, on 26 mai 2015 - 08:39, said:

Deși bărbații sunt genetic construiți să fie atrași de caracteristicile fizice, a fi atras doar de acestea duce la situația perpetuă „mai aștept până apare femeia perfectă”.
Iar femeile sunt programate sa selecteze in baza caracteristicilor fizice ce denota capacitati de supravietuire si reproducere ridicate.

#31
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostCristi_E, on 26 mai 2015 - 08:43, said:

De la femei nu exista nicio asteptare
Vrei să detaliezi, te rog?

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 08:46, said:


Nu suport proastele!

Ah, încă un item pe lista caracteristicilor femeii perfecte: să fie inteligentă.

#32
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View PostCazimi, on 26 mai 2015 - 08:44, said:


Aici nu mai sunt de acord. Să cauți pe cineva care să aibă anumite criterii (scăzute) de apreciere, fără să scazi tu însuți criteriile alea mi se pare neproductiv. Cu alte cuvinte, să ceri de la un potențial partener ceva ce tu însuți nu ești dispus(ă) să dai este puțin idealist, ca să mă exprim elegant.
Cu cat esti mai indezirabil pentru sexul opus, cu atat trebuie sa cauti mai mult. Asta e lege. :)

#33
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Cu asta sunt total de acord. Dacă eram înalt şi prost, era mai bine. Pe bune. Trăiam şi mai fericit, pt. că îmi păsa de mai puţine chestii.

#34
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,078
  • Înscris: 31.03.2015

View PostCazimi, on 26 mai 2015 - 08:48, said:

Vrei să detaliezi, te rog?
Pentru ca o tipa sa fie dezirabila sexual, e de ajuns sa nu fie retardata si sa-si mentina o anumita greutate corporala. In rest, barbatii nu cer nimic de la femei, greul il duc ei. :)

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 08:50, said:

Cu asta sunt total de acord. Dacă eram înalt şi prost, era mai bine. Pe bune. Trăiam şi mai fericit, pt. că îmi păsa de mai puţine chestii.
Nu numai inalt, mai trebuia sa ai si initiativa, sa se vada ca ai putea oricand sa bati un alt mascul in caz ca se ia cineva de prietena ta. Femeile ghicesc daca ai sau nu chestiile astea, uitandu-se la fața ta, la limbajul trupului, si observandu-ti atitudinea in raport cu ceilalti masculi.

#35
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

View Postdjl, on 26 mai 2015 - 08:50, said:

Cu asta sunt total de acord. Dacă eram înalt şi prost, era mai bine. Pe bune. Trăiam şi mai fericit, pt. că îmi păsa de mai puţine chestii.

De ce iti pui la semnatura " sa nu ai incredere in promisiunile unei fete" ?Sper ca stii ca asta e o chestie care nu da bine deloc pentru tine,  nu?

#36
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008

Quote

P.S. Peste videolcip am dat căutând "tall girls" pe youtube.

Eu de obicei caut "amateur asian girls"...

Quote


Cu asta sunt total de acord. Dacă eram înalt şi prost, era mai bine. Pe bune. Trăiam şi mai fericit, pt. că îmi păsa de mai puţine chestii.
Eu din ce tin eu minte, nu esti scund. Te-am vazut odata pe la Piata Leu in Bucuresti pe o bicicleta echipata cu de toate si nu mi-ai parut . Ce inaltime ai?

Eu cred ca tu cauti motive sa fii babalac, din ce-am zarit de-alungul timpului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate