Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

minciuni pentru ruperea unei relații

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#199
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postisisceanoua, on 16 mai 2015 - 12:06, said:

Mai,din ce spune initiatorul topicului se pare ca i-a lipsit curajul sa-i spuna,deci problema e ...hop Marie ca nu-mi placi,as fugi,dar nu's da din craci:)))



Mie mi se pare ca e mai naspa sa ti se spuna ca nu il mai atragi decat sa sa-ti spuna o chestie gen 'te-ai ingrasat' sau din astea.
In rest, sunt de acord cu tine.

#200
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Adevarul e spus numai de una dintre parti. Si daca ea nu vrea sa inteleaga si el ii toarna un motiv d-asta dureros cu care sa inchida capitolul? Vi se pare greu de crezut??
Bottom line, unul dintre parteneri nu mai vrea. Asta inseamna GATA! fara alte unelte de reparatii. Nu mai exista reparatie. Daca vrei feedback, poti intreba cu riscul sa ti se spuna o minciuna. Nimic mai mult.

View PostOmule, on 16 mai 2015 - 13:16, said:


De la prima glumă proastă subiectul e încheiat din punctul meu de vedere. Eu am postat aici neștiind că este o arie în care se practică miștocăria în ultimul hal. Din punctul meu de vedere topicul poate fi închis.


Welcome to the real life! Si scopul tau care e? Sa nu se faca misto de tine sau sa aflii un raspuns.
Cand pleci sa cauti aur, iti iei o lopata si un cantar. Si TE ASTEPTI ca sa cerni o tona de nisip pentru a te satisface cu un gram de aur.

View Postisisceanoua, on 16 mai 2015 - 12:06, said:


Cand femeile vor intelege ca respectul de sine e mai important ca multe lucruri,atunci si barbatii vor avea o alta atitudine.

Nimic mai adevarat!

Stii care e riscul?
Ca daca femeile nu fac toate IN ACELASI TIMP chestia asta, riscul sa ramai singura e urias
Si stii de ce? Pentru ca barbatii sunt de cativa zeci de ani, pe cale de disparitie.
In momentul de fata, cei care merg sa faca pipi la wc la barbati sunt niste umbre care invata "sa iubeasca" de la televizor, se imbraca prin copiere de la cluburi si fac programare, sa nu piarda vremea la manichiura.
Ala nu mai vrea o femeie cu personalitate, ii trebuie cineva sa-l venereze ca barbat, pentru ca el in intimitatea lui stie ca ii este frica sa nu-i intre sampon in ochi cand se spala pe cap

#201
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostOmule, on 08 mai 2015 - 19:50, said:

e drept că fata a mai pus niște kilograme în plus dar nu atât de mult încât să fie motiv de rupere a unei relații de atâția ani.[...] Dar dacă ceva te-a deranjat sau pur și simplu nu o iubești, de ce nu o spui pur și simplu?
Foarte posibil sa fie adevarul. Pai e mai mult decat evident ca nu o iubeste din moment ce o paraseste dintr-un astfel de motiv, real sau nu.

View Posttsunnami, on 16 mai 2015 - 16:01, said:

Bottom line, unul dintre parteneri nu mai vrea. Asta inseamna GATA! fara alte unelte de reparatii. Nu mai exista reparatie
Daca ar fi asa, nu ai mai vedea absolut niciunde cazuri de oameni care sa se impace, sa fie din nou impreuna. Tu iti versi o frustrare(ca mai toti care urla la modul asta), dar trebuie sa ai grija in viata reala cu chestiile astea foarte categorice, se pot termina tragic pt. unul sau chiar amandoi.

#202
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View PostMrReason, on 16 mai 2015 - 18:21, said:

Daca ar fi asa, nu ai mai vedea absolut niciunde cazuri de oameni care sa se impace, sa fie din nou impreuna. Tu iti versi o frustrare(ca mai toti care urla la modul asta), dar trebuie sa ai grija in viata reala cu chestiile astea foarte categorice, se pot termina tragic pt. unul sau chiar amandoi.

Daca nu mai vrea, nu mai vrea, ce sa ma mai impac? Ce sa mai iau in calcul impacarea? Viata e scurta, mortii cu mortii, vii cu vii!

Daca-mi cere sa ne despartim, ma duc la baie, plang 10 minute, ma spal pe fata si o intreb, "hai, te duc eu, iti chem taxiul cum facem?"
pentru ca din momentul ala S-A TERMINAT. cu mine nu se joaca de-a v-ati ascunselea

#203
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013
Daca dragoste nu e, nimic nu e! Posted Image

#204
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postshe_wolf, on 14 mai 2015 - 16:42, said:



Pai, i-o fi spus, de unde stii? Posted Image Dupa care a urmat "da' de ce?" "Pai, fiindca te-ai ingrasat Posted Image" Posted Image
Putea sa fie si el ceva mai subtil si sa-i spuna ceva de genul "Iubi, de fiecare data cand ma uit la tine ma gandesc la Craciun"

View Postshe_wolf, on 16 mai 2015 - 14:20, said:



Mie mi se pare ca e mai naspa sa ti se spuna ca nu il mai atragi decat sa sa-ti spuna o chestie gen 'te-ai ingrasat' sau din astea.
In rest, sunt de acord cu tine.
Pai omul a fost sincer cand i-a spus ca nu i se mai scoala pla la ea si nu mai vrea sa o vada, dar ea a vrut un raspuns mult mai detaliat, de parca sotul se pregatea sa-si dea doctoratul in problema asta.

Cred ca doua palme zdravene peste cur, lamureau femeia, dar exista riscul ca ea sa aiba orgasm si intra omul in alta dandana existentiala.

#205
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Am citit topicul si m-am minunat. Voi faceti caterinca din orice. Omul a intrebat ceva nu cred ca este cazul sa o dati in jargoane si/sau tampenii . Pe bune acum 10 sau 15 kg credeti ca este un motiv sa dai papuci unei persoane cu care ai stat atata timp? Eu nu cred, si in afara de asta te atasezi de persoana respectiva si altele...
Voi chiar asa credeti ca este in viata? Zbori din p"" in p"""? Nu este chiar asa, dar na cum majoritatea probabil nu aveti mai mult de 20 si ceva de anisor este de inteles.


#206
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
@porcusoru, noi nu am făcut caterinca din cauza ca acel bărbat a lasat-o pe prietena inițiatoarei, fie ca a avut motive sau nu, fie ca s-a îngrășat 10kg sau 100kg, ci fiindcă inițiatoarea nu e ea cea are a fost părăsită si nu poate ști adevărul adevărat, ci își da si ea cu presupusul ca sa se afle-n-treaba.

#207
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
initiatoarea s-a dovedit de fapt a fi initiator... iar grasa parasita e acum prietena initiatorului...
care colectioneaza (recicleaza) ce arunca altii... si se minte singur ca nu-i chiar asa de naşpa

Edited by Nero-d, 18 May 2015 - 09:09.


#208
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015
A, n-am mai citit după primele pagini.
Atunci e și mai grav, daca se minte ca tipa nu e așa nașpa. Mai bine de atât nu putem?

#209
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
Posted Image
si eu am crezut initial ca e vorba despre o fata, iar una dintre prietenele ei e subiectul intamplarii... ca altfel n-avea sens!... dar s-a dovedit ulterior ca m-am inselat, initiatorul dovedindu-si sexul pe alte topice
iar in lumina noilor circumstante, totul capata un alt aspect... mult mai grotesc si mai patetic

Edited by Nero-d, 18 May 2015 - 11:39.


#210
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu raman la parerea mea ca el trebuia s-o bata pe grasa, ca sa se bucure dupa aia ca a fost parasita.
Problema cea mai mare cred ca provine de la gestionarea patrimoniului comun, inclusiv a patrimoniului genetic.

#211
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Pai staaati asa . Deci initiatorul este actualul ?  Pai minunat asa , daca se  intalneste cu fostul , lasatorul adica , are  ocazia minunata de a-i raspunde la intrebarea ironica " ce faci reciclezi de bun ce lasai io "  ? . ii poate zice " a , nu-i bai , e aproape ca noua , dupa primii 5 cm este neatinsa " !

#212
chiorean

chiorean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.09.2009

View PostgingisKHAN2015, on 18 mai 2015 - 15:08, said:

Pai staaati asa . Deci initiatorul este actualul ?  Pai minunat asa , daca se  intalneste cu fostul , lasatorul adica , are  ocazia minunata de a-i raspunde la intrebarea ironica " ce faci reciclezi de bun ce lasai io "  ? . ii poate zice " a , nu-i bai , e aproape ca noua , dupa primii 5 cm este neatinsa " !

Baai, eu moor incet:))))))) Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#213
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postshe_wolf, on 16 mai 2015 - 14:20, said:

Mie mi se pare ca e mai naspa sa ti se spuna ca nu il mai atragi decat sa sa-ti spuna o chestie gen 'te-ai ingrasat' sau din astea.
In rest, sunt de acord cu tine.

Daca in viata asta nu s-ar intampla si astfel de lucruri am zice ca initiatorul abereaza,insa se intampla si cred ca orice discutie vizavi de acest subiect ar fi subiectiva,ba chiar poate luneca in ideea ca e luat la misto( vezi ca mi-a facut raport   zicand ca l-am luat la misto) chiar daca unii dintre noi doar am glumit nitel.Asa ca...d'ale virtualului fatete Posted Image)

View Posttsunnami, on 16 mai 2015 - 16:01, said:

Adevarul e spus numai de una dintre parti. Si daca ea nu vrea sa inteleaga si el ii toarna un motiv d-asta dureros cu care sa inchida capitolul? Vi se pare greu de crezut??
Bottom line, unul dintre parteneri nu mai vrea. Asta inseamna GATA! fara alte unelte de reparatii. Nu mai exista reparatie. Daca vrei feedback, poti intreba cu riscul sa ti se spuna o minciuna. Nimic mai mult.




Welcome to the real life! Si scopul tau care e? Sa nu se faca misto de tine sau sa aflii un raspuns.
Cand pleci sa cauti aur, iti iei o lopata si un cantar. Si TE ASTEPTI ca sa cerni o tona de nisip pentru a te satisface cu un gram de aur.



Nimic mai adevarat!

Stii care e riscul?
Ca daca femeile nu fac toate IN ACELASI TIMP chestia asta, riscul sa ramai singura e urias
Si stii de ce? Pentru ca barbatii sunt de cativa zeci de ani, pe cale de disparitie.
In momentul de fata, cei care merg sa faca pipi la wc la barbati sunt niste umbre care invata "sa iubeasca" de la televizor, se imbraca prin copiere de la cluburi si fac programare, sa nu piarda vremea la manichiura.
Ala nu mai vrea o femeie cu personalitate, ii trebuie cineva sa-l venereze ca barbat, pentru ca el in intimitatea lui stie ca ii este frica sa nu-i intre sampon in ochi cand se spala pe cap

Draga mea,decat un un barbat de acest fel mai bine lipsa. Iti dai seama ca unul ca asta miauna toata ziua   uitandu-se in oglinda si nerecunoscand niciodata cat e de  slab? Pai langa un astfel de om cum naiba sa iti mai permiti sa fii tu femeie,sa ai asteptari ca cel de langa tine te protejeaza,ca te poti baza pe el ,cand el si daca se loveste la un deget miorlaie?

View PostNero-d, on 18 mai 2015 - 11:37, said:

Posted Image
si eu am crezut initial ca e vorba despre o fata, iar una dintre prietenele ei e subiectul intamplarii... ca altfel n-avea sens!... dar s-a dovedit ulterior ca m-am inselat, initiatorul dovedindu-si sexul pe alte topice
iar in lumina noilor circumstante, totul capata un alt aspect... mult mai grotesc si mai patetic
Pe care topic a spus initiatorul ca e barbat? Ca eu nu am vazut. Asa pot sa imi inchipui si eu ca tu esti femeie,ceea ce din punctul meu de vedere pare foarte verosimil.

Edited by isisceanoua, 19 May 2015 - 16:13.


#214
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Pana la urma i-a spus sau nu " Iubito, esti prea buna pentru mine si simt ca nu te merit, asa ca m-am gandit ca e mai bine pentru amandoi sa mergem fiecare pe cararea lui" ?
Chestia asta este o abordare de mare angajament din partea lui, pentru ca este un fel de asumare a raspunderii de rupere a relatiei pentru ca ei sa-i fie mai bine fara el.

#215
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Pe care topic a spus initiatorul ca e barbat? Ca eu nu am vazut. Asa pot sa imi inchipui si eu ca tu esti femeie,ceea ce din punctul meu de vedere pare foarte verosimil.
pe un alt topic...

cauta si tu pe aici
http://forum.softped...vity&mid=909679
ca nu mai tin minte...
cred ca pe asta
http://forum.softped...i-loc-de-munca/

dar poti sa-l intrebi personal daca ai dubii :)

Edited by Nero-d, 27 May 2015 - 23:43.


#216
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View Postporcusoru, on 18 mai 2015 - 03:12, said:

Am citit topicul si m-am minunat. Voi faceti caterinca din orice. ... Pe bune acum 10 sau 15 kg credeti ca este un motiv sa dai papuci unei persoane cu care ai stat atata timp?

Zise porcusoru'... :D

View Postbuteliearagaz, on 18 mai 2015 - 13:50, said:

Eu raman la parerea mea ca el trebuia s-o bata pe grasa...

Poate-l batea grasa pe el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate