Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

minciuni pentru ruperea unei relații

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#217
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postedy_wheazel, on 29 mai 2015 - 04:37, said:


Zise porcusoru'... Posted Image



Poate-l batea grasa pe el.

Acu ma gandii ca grasa a fost mai fortoasa si adevaratul motiv al plecarii lui este tocmai bataia pe care a incasat-o de la grasulie.

#218
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
minciuni adevarate,
draga mea cand ma uit la tine nu mi se mai scoala, esti mirobolanta, vorbesti asa de mult incat imi doresc sa ma fi nascut surd, si iti dai atat de mult cu parerea  ca le ststii tu pe toate ca ma intreb cateodata de cum mama dracului nu te-au gasit astia de la nasas sau Phizer.  cel mai bine este sa traimi in tari diferite.

#219
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011
omg ce ratati sunteti unii. toti ati reciclat o femeie. niciunul nu cred ca a luat-o pe una neatinsa, macar nesarutata. sunteti penibili. groaznici. ma bucur ca va inveliti puta in prezervative ca ati imprastia prostia.

de ce ai da motive sincere? adevarul e ca fara nicio rautate, da dupa 2+ ani de relatie daca te desparti, si nu e cu motiv evident gen inselat sau bataie, cel mai probabil nici cel/cea care da papucii nu stie un motiv clar. e doar un fel de "fall out of love". nimic spectaculos. doar nu mai te incanta ideea de a fi impreuna cu aia/ala.

#220
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

View Postlorelei20, on 13 decembrie 2015 - 16:04, said:

omg ce ratati sunteti unii. toti ati reciclat o femeie. niciunul nu cred ca a luat-o pe una neatinsa, macar nesarutata. sunteti penibili. groaznici. ma bucur ca va inveliti puta in prezervative ca ati imprastia prostia.

de ce ai da motive sincere? adevarul e ca fara nicio rautate, da dupa 2+ ani de relatie daca te desparti, si nu e cu motiv evident gen inselat sau bataie, cel mai probabil nici cel/cea care da papucii nu stie un motiv clar. e doar un fel de "fall out of love". nimic spectaculos. doar nu mai te incanta ideea de a fi impreuna cu aia/ala.

Se vede ca te-a parasit gagiul.

#221
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Daca omul a incercat sa-i spuna de mai multe ori ca sunt probleme si ea s-a facut ca ploua sau n-a priceput nimic, evident ca a cinspea oara n-o sa mai stea sa-i faca diagrama cu ce a gresit. Da un motiv de-asta cretin sa nu mai aiba aia curajul sa intrebe a doua oara si fuge in lume, mi se pare absolut normal. Sau e un bou care n-a avut niciodata curajul sa puna punctul pe i si sa spuna ce il doare, nici in timpul relatiei, nici la sfarsitul ei. N-ai de unde sa stii, de-aia nu e bine sa te grabesti cu aruncatul sentintei.

View Postbuntzi, on 10 mai 2015 - 10:29, said:

Indiferent cum o întorci, ordinea operațiilor ar fi trebuit să fie "nu-mi mai convine traiul cu tine, am plecat, o să găsesc pe altcineva", nu "Am găsit pe altcineva, așa că o să plec"

"Am gasit" ala nu inseamna neaparat ca s-a si trecut la fapte, daca doar ai observat ca exista alternativa nu inseamna ca esti o mizerie de om, inseamna ca ceva e defect in relatia aia. Adica na, daca totul era roz si cu fluturasi, nu cred ca-ti mai puneai problema cum e cu altcinevaul ala.

Edited by black_dizzy, 31 December 2015 - 18:48.


#222
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postzyraxes27, on 14 decembrie 2015 - 13:28, said:



Se vede ca te-a parasit gagiul.

Zici tu?

#223
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
sus si tare

#224
ylav69

ylav69

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 162
  • Înscris: 12.12.2015
Un feedback nu se da decat atunci cand este cerut.
Nu exista motive de despartire care sa nu doara, asa ca dezbateti o problema fara raspuns.

#225
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostOmule, on 08 mai 2015 - 19:50, said:

Bună la toată lumea,

Am o prietenă care de curând s-a despărțit de iubitul ei cu care a avut o relație timp de vreo 4-5 ani. Tipul a rupt relația și a dat ca motiv faptul că s-a prea îngrășat. Față de anii ei de glorie e drept că fata a mai pus niște kilograme în plus dar nu atât de mult încât să fie motiv de rupere a unei relații de atâția ani. Așa că probabil motivul e altul. Întreabarea mea e următoare: de ce un bărbat nu poate fi bărbat și să spună clar motivul rupturii relației? Adică aș înțelege să spui că te muți în America pentru a nu răni pe cealaltă persoană. Dar dacă ceva te-a deranjat sau pur și simplu nu o iubești, de ce nu o spui pur și simplu? De ce bagi scuze care tot o rănesc? Adică dacă e să rănesc pe cealaltă persoană măcar să îi dau un feedback corect pentru a putea să se îndrepte în viitoarea relația ce o va avea persoana respectivă? Ce credeți?


Pentru ca avem minciuna in sange, si nu avem curajul sa ne asumam raspunderea, si probabil ca suntem atat de idioti incat sa credem ca procedand astfel persoana cealalta ar putea suferi mai putin, cred ca ati fi uimiti sa vedeti in ce hal mint romanii, si ma refer la romani pentru ca traiesc intre ei, nu cunosc aspecte legate de minciuni in ce priveste alte popoare.
P.S. In fiecare zi ma confrunt cu mincinosi, care cred ca isi ating scopurile mintind............

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate