Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

Urgenta! Probleme la nivelul vaginului

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#37
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

View PostCazimi, on 09 aprilie 2015 - 03:25, said:

Abbiex, adu-mi aminte să nu îți cer sfaturi d-astea, că mă întrebi d-alea cu greutate.

Eu întreb ce trebuie să-ntreb, rămâne la latitudinea pacienţilor (virtuali) dacă-mi răspund cinstit sau nu :D

View Postannnna13, on 09 aprilie 2015 - 03:28, said:

170 60 kg... insa mai o stare de oboseala..lipsa de energie..observ ca daca mananc normal fara sa fac sport se asimileaza dar daca fac sport chiar daca mananc normal..stagnez..

Simptomele astea pot avea o mulţime de cauze, n-avem cum să ghicim pe forum despre ce e vorba. De aceea îţi repet pentru a nu ştiu câta oară să mergi la un medic, să-i dai lista cu toate simptomele tale şi el îţi va da  trimitere pentru investigaţii mai amănunţite, nu doar analize de rutină.

#38
annnna13

annnna13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 20.05.2014
Nu stiu...faza ca pe incheietura mainii era buna apa, dar inauntru nu prea...ufff ma tem sa nu fie prea adanc aproape de uter de aia vreau ecografie transvaginala...pe google am gasit putine cazuri fete care s au fript cu dusul din greseala, dar la ele apa era fierbinte..la mine calda..doar ca la mine prea adanc...in fine......

View PostAbbiex, on 09 aprilie 2015 - 03:37, said:



Eu întreb ce trebuie să-ntreb, rămâne la latitudinea pacienților (virtuali) dacă-mi răspund cinstit sau nu :D



Simptomele astea pot avea o mulțime de cauze, n-avem cum să ghicim pe forum despre ce e vorba. De aceea îți repet pentru a nu știu câta oară să mergi la un medic, să-i dai lista cu toate simptomele tale și el îți va da  trimitere pentru investigații mai amănunțite, nu doar analize de rutină.
Ok..multumesc..

Edited by annnna13, 09 April 2015 - 03:47.


#39
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View PostAbbiex, on 09 aprilie 2015 - 03:37, said:

Eu întreb ce trebuie să-ntreb, rămâne la latitudinea pacienţilor (virtuali) dacă-mi răspund cinstit sau nu Posted Image
Și alora virtuali ce le faci, le bagi lampa în ochi?Posted Image

Deci nu mă întrebi de fuste și alte haine îndesate în fundul dulapului.

On topic: annna, când faci programare să nu uiți să întrebi câtă apă trebuie să bei și când

#40
annnna13

annnna13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 20.05.2014
Dar eu vreau sa merg la ginecolog in primul rand...pe urma vad eu..cred ca la medicina interna..da nu sunt toti buni. O doamna avea pietre la rinichi si dr i a zis ca e gravida. Mai bine as lua doctorii pe rand. Ecografii si cardiiologie apoi....

Edited by annnna13, 09 April 2015 - 03:55.


#41
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

View PostCazimi, on 09 aprilie 2015 - 03:47, said:

Și alora virtuali ce le faci, le bagi lampa în ochi?Posted Image

Deci nu mă întrebi de fuste și alte haine îndesate în fundul dulapului.


Cu lampa-i mai greu, nu ofer consultaţii la webcam :lol:
De garderobă nu-ntreb, dar am alte întrebări mai incomode în repertoriu Posted Image

View Postannnna13, on 09 aprilie 2015 - 03:51, said:

Dar eu vreau sa merg la ginecolog in primul rand...pe urma vad eu..cred ca la medicina interna..da nu sunt toti buni. O doamna avea pietre la rinichi si dr i a zis ca e gravida. Mai bine as lua doctorii pe rand. Ecografii si cardiiologie apoi....

Mai bine mergi la medicul de familiei, îi zici ce te supără şi îţi dă el trimiteri.
De ce crezi că ai nevoie de consult la cardiologie? Ai palpitaţii?

#42
annnna13

annnna13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 20.05.2014
Da..palpitatii..si pielea mainilor uscata..la buricele degetelor se increteste uneori

#43
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"Am facut prostia ca am facut si anal un pic..si dupa normal.."
Asta asa , cu trecere brusca de la una la alta fara protectie? - daca da este cea mai mare prostie !
Fata draga pune-te la punct cu sanatatea ca din descriere esti femeia ceapa - cind o dezbraci plingi , lasa sexul ca si asta te consuma daca maninci un sfert de mar pe zi.

#44
Scaraosky

Scaraosky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 07.04.2015

View Postannnna13, on 09 aprilie 2015 - 01:22, said:

In urma unui contact sexual m-am ales cu o infectie urinara si mancarimi vaginale. Am fost la ginecolog miercuri 1 aprilie, mi-a recoltat secretie vaginala pt analize, mi-a dat urisan forte pt 5 zile si spalaturi cu tantum rosa 3 zile pana urma sa vina rezultatul analizelor pt secretia vaginala, problema e ca in prima seara cand am vrut sa fac spalatura cu tantum rosa apa era un pic prea calda, pt incheietura mainii era buna,dar inauntru destul de calduta, incat dupa aia am avut o senzatie de usturime. Am fost vineri 3 aprilie iar la ginecolog, la analize mi-a iesit o ciuperca vaginala, ceva simplu, tratament de 4 zile cu canesten,comprimate vaginale, si omicral 1 pilula de 2 ori pe zi, si 2 spalaturi cu tantum rosa, una la inceputul tratamentului, si una la finalul acestuia. Cand am fost la dr i-am spus patania cu apa prea calda, si a zis ca astea s deja copilarii, dupa ce ca am infectie mai fac si de astea,a zis ca in 30 de ani de cariera n a mai patit cineva sa se opareasca in vagin si are dreptate, nu stiu cum am putut sa fiu asa neatenta, a zis sa astept 2 zile sa mi treaca si sa fac tratamentul. l-am intrebat speriata daca nu e vreo rana si a zis ca nu, mucoasa e foarte sensibila si sa fiu mai atenta. Problema e ca imediat dupa ce am venit de la doctor, vineri 3 aprilie, mi-a venit menstruatia, si nu am putut face tratamentul, abia azi 9 aprilie mi-a trecut si vreau sa ma apuc, insa m-am uitat la labiile mele si sunt incretite, dc? ca nu erau asa...din cauza infectiei sau sunt oparita inauntru? sunt asa panicata, nici doctorii nu lucreaza macar in perioada asta...ce sa fac sa incep tratamentul? as merge sa fac o ecografie transvaginala dar nu cred ca e cineva in perioada asta, usturimea desi mi a mai trecut e localizata in partea de sus a vaginului pe peretele din fata asa din cate imi dau eu seama, parca fix unde se termina vaginul...

Te-am gasit, te numesti Ana, stai in Iasi

#45
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postannnna13, on 09 aprilie 2015 - 02:13, said:

Nu mai fac...pana la casatorie..
Nu mai spune prostii! (asa zic si betivii dupa chef)

Stau si ma minunez... sa-ti oparesti pasarica de ti s-au increti labiile... macar daca le si afumai cu lemn de fag, stiai o treaba!
ia un cicatrizant (intreaba doctorul inainte).

#46
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postannnna13, on 09 aprilie 2015 - 02:55, said:

Dar eu nu sunt lamurita...e vina lui? Sau pur si simplu s a intamplat din cauza ca nu am respectat nicio conditie de igiena? Am facut prostia ca am facut si anal un pic..si dupa normal.. Poate el nu are nimic ce credeti?, eu stiu sigur ca inainte eram sanatoasa..el e singurul din viata mea


Mai fetito , sexul este o chestie foarte periculoasa, ce poate sa-ti marcheze toata viata. Tu trebuia sa te documentezi si sa intelegi la ce riscuri te expui . In vagin natural este un mediu curat care se autoitretine ,  dar nu acelasi lucru putem spune despre rect, cele doua ”gauri ” nu sunt compatibile, si tu trebuia la varsta cind te apuci de sex sa fi stiut acest lucru.Din cauza asta te-ai procopsit cu  o infectie cu colibacili care o sa te invete minte.
Problema e ca  te-ai culcat cu un dobitoc ,amator de filme xxx , fara o educatie sexuala corecta si care trebuia sa cunoasca si el aceste lucruri . Acest individ ti-a transmis tie toate problemele medicale ale lui si a tuturor partenerelor (sau partenerilor) cu care a avut contact.

Probabil ca ce ai tu acuma vizibil se va trata , dar retine aspectul expunerea ta este mult mai mare si sigur te-ai procopsit cu lucruri mult mai grave , gen hpv, herpes, hepatita etc
Este obligatoriu sa iti faci testul HPV peste citeva luni si sa -l repeti pt toata viata.

Retine in domeniul sexului orice infidelitate se pedepseste si cele mai multe victime sunt in randul femeilor care mor pe capete de cancer, la varste din ce in ce mai tinere si principala vina este prostia si indolenta cu care e abordat subiectul. Tu ca femeie trebuie sa faci sex numai protejat in conditii igenice desavarsite pina cind esti sigura ca ai un partener stabil , sanatos si care te respecta si intelege  ce reprezinta sexul si” la ce se ” sau” la ce te” expune

Iti doresc sa ai minte

#47
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
off, cateodata am impresia ca organele reproducatoare ar trebui sa vina si cu manual de utilizare Posted Image

Mai fata, uite care-i treaba. Tu ai facut infectie urinara cu E.coli pentru ca ti-a bagat-o ala in fund si apoi in vagin. Daca la varsta ta nu cunosti minimele masuri de igiena sexuala, mi-e teama ca o sa cam ai de tras.

Mai ai si candidoza, care ti-a dat toate senzatiile de usturime, arsuri si ce mai simti tu pe labii. Nu ti-ai "ars pasarica", pur si simplu esti plina de ciuperca!

Acum, iti urez mult succes la tratament. Ma bucur ca esti optimista, asta pentru ca nici nu stii ce ai (si nici nu te intereseaza), dar afla de la mine ca E.coli se trateaza cu antibiotic (ce ti-a dat tie e apa de ploaie) si acest minunat antibiotic favorizeaza dezvoltarea candidei. Pe care tu nici macar nu o tratezi, ca esti prea ocupata sa-ti expui pe net arsurile din pasarica.

Ah, si ecografia aia nu te-ajuta in situatia de fata. Ecografia nu se face ca sa-ti vada tie vaginul (daca vrei asta, faci colposcopie, sau vulvoscopie) ci ca sa evalueze starea organelor interne (uter, ovare etc). Chiar daca ai tu impresia ca ti-a intrat "apa la uter", stai calma, ca organismul nostru e mai inteligent cateodata decat proprietarul.

Cum ti-a spus si colegul mai sus, fa-ti analizele si pentru HPV, HIV si hepatita. Vezi ca arsurile alea pot fi cauzate si de un minunat herpes.

PS. Si schimba doctorul. Tu inteleg ca esti total needucata, dar ala ti-a facut mai mult rau cu spalaturile alea. Bine, cred ca nu si-a imaginat in viata lui ca nu stii sa le faci, dar oricum n-ar fi trebuit sa le recomande. N-ai facut decat sa ajuti si mai mult sa se inmulteasca candida.

#48
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,549
  • Înscris: 05.06.2009
annnna, dar partenerul tau a folosit prezervativul atunci cand v-ati sexat ?
pentru o clipa de placere uite cate probleme ai acum pe cap.
a zis bine userul anterior, partenerul e posibil sa-ti fi transmis cine stie ce, daca asa obisnuieste sa procedeze si cu alte partenere - nu respecta reguli minime de igiena si nu foloseste prezervativ.
discuta cu medicul si fa-ti analize pentru hpv, herpes si hiv, daca partenerul nu a folosit prezervativul. iti va spune medicul cand trebuie sa le faci si dupa cat timp sa le repeti.
cat despre cealalta problema - labiile, cred ca poti folosi unguent de galbenele. rau n-are cum sa-ti faca.

iar in ceea ce-l priveste pe partener, discuta cu el, explica-i unde si de ce a gresit, macar sa nu mai faca aceleasi tampenii de acum inainte...cine stie cat or fi avut de tras celelalte partenere pe care le-a avut pana acum...daca ai reusi sa-l convingi sa-si faca si el analize (hiv, hpv, herpes, hep), ar fi excelent.
ai vazut ce s-a intamplat cu cazul tanarului din segarcea, infectat cu hiv, care a facut sex neprotejat cu o gramada de fete, la randul lor acestea au avut relatii cu alti parteneri, etc.

Edited by corinadaniela, 09 April 2015 - 09:40.


#49
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,879
  • Înscris: 19.03.2009

View Postxilo, on 09 aprilie 2015 - 07:08, said:

"Am facut prostia ca am facut si anal un pic..si dupa normal.."
Asta asa , cu trecere brusca de la una la alta fara protectie? - daca da este cea mai mare prostie !
Fata draga pune-te la punct cu sanatatea ca din descriere esti femeia ceapa - cind o dezbraci plingi , lasa sexul ca si asta te consuma daca maninci un sfert de mar pe zi.
Nu, cea mai mare prostie era să facă și oral la sfârșit. :)

10:20 :)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fKFrwGU9FKY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,697
  • Înscris: 22.01.2015
Vezi ca ^candida^ e pacatoasa.Gratis se ia -se plateste sa scapi.Respecta tratamentele.Vezi unde ajungi cu una netratata.

A,nu fa sex pana nu-ti trece.Sau lubrificanti.

#51
annnna13

annnna13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 20.05.2014
Dar de unde stiti ca e candida..mie nu mi a zis asa..a zis ciuperca vaginala..nu poate sa fie si altcv? Si ce sa fac..sa schimb dr? Trebuie antibiotic?

A fost neprotejat

Edited by annnna13, 09 April 2015 - 11:39.


#52
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,697
  • Înscris: 22.01.2015
tura viitoare cand mergi la control nu sta ca muta(scuze).INTREABA: ce ai,de tratament,si timp de vindecare.noi astia de 3 pagini cam banuim candida.

#53
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"A fost neprotejat"
99% de aici este problema !
Sexul anal se face dupa o perioada mai lunga de experienta, pe linga o gramada de infectii ce le poate produce facut fara cap si neprotejat poate produce si traumatisme locale greu de remediat , e vorba de lubrifiere si tehnica de patrundere , protectie .Am uitat sa mentionez faptul ca prezervativul care se foloseste la anal nu se foloseste si la vaginal, nu se spala, nu se sterge , se SCHIMBA cu unul steril si nou . Sper ca ai observat cuvintul "prezervativ" - niciodata nu se face sex anal fara prezervativ ! din motiv de : igiena , lubrifiere plus un lubrifiant dedicat din belsug , deaia am spus de experienta , rectul nu e conceput pentru a intra ceva in el ci pentru a iesi , nici o problema ca va place dar faceti-o cu cap.


"Nu, cea mai mare prostie era să facă și oral la sfârșit."
Ordinea era : anal-oral-vaginal si atunci scapa de probleme vaginale dar avea orale si putea sa se spele cu apa calda ca nu se oparea ...

Edited by xilo, 09 April 2015 - 12:45.


#54
annnna13

annnna13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 20.05.2014
Specific ca apa nu era fierbinte ci calduta ca ptr spalare pe corp dar cred ca nu e buna pt zona in discutie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate