Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Camil Ressu Residence - Aleea Fizicienilor nr 18-18A

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
130 răspunsuri în acest subiect

#73
Eusavu

Eusavu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 20.04.2015
Sunt mai multe variante de parchet?

#74
egiu

egiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 06.09.2014

 Eusavu, on 25 august 2015 - 10:42, said:

Sunt mai multe variante de parchet?
Eu unul am vazut o singura varianta de parchet, intrucat am decis sa schimb si gresia si parchetul.

Editat de egiu, 25 august 2015 - 10:54.


#75
zadros

zadros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 81
  • Înscris: 01.06.2008
Gresia si parchetul sunt ok dpdv al calitatii?

#76
Eusavu

Eusavu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 20.04.2015
Mai stie cineva in ce stadiu sunt finisajele interioare?

#77
donstelik91

donstelik91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 24.05.2015

 Eusavu, on 25 august 2015 - 14:19, said:

Mai stie cineva in ce stadiu sunt finisajele interioare?

Azi dimineata: gresie si faianta parter, etajul 1 si etajul 2 (la scara A, scara B nu stiu), la alegere din ce au ei sau poti sa vii cu ce vrei.

#78
Eusavu

Eusavu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 20.04.2015
Si acum 2 saptamani tot la  gresie si faianta se lucra. Dar gletul in ce stadiu este?

#79
Alexadi

Alexadi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 417
  • Înscris: 16.11.2002

 Eusavu, on 25 august 2015 - 15:04, said:

Si acum 2 saptamani tot la  gresie si faianta se lucra. Dar gletul in ce stadiu este?
Am vazut ca e dat cu glet la toate etajele, mai putin mansarda.

O veste buna, internet si cablu de la RDS/RCS in tot blocul.

Ma intreb ce e cu service-ul auto din fata blocului, adica cu curtea ingradita a acestuia. Mi se pare ca va fi dificila sau imposibila intrarea in parcarea subterana  pe sensul dinspre Aleea Fizicienilor. In proiectul blocului curtea aia cu gard de 2 metri nu aparea, acolo fiind proiectate caile de acces catre parcarea subterana si parcarea supraterana din spatele blocului.

#80
ttt_i

ttt_i

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 16.08.2015
Un agent imobiliar a spus că acea curte îngrădită va fi desfiinţată pentru a face loc ieşirii autoturismelor din parcare, acel loc fiind de fapt al dezvoltatorului. Vom vedea.
Şi gardul din plăci de beton din apropiere dă un aspect foarte urât accesului în imobil.

#81
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 253
  • Înscris: 17.04.2014

 ttt_i, on 03 septembrie 2015 - 20:32, said:

Un agent imobiliar a spus că acea curte Ăźngrădită va fi desființată pentru a face loc ieșirii autoturismelor din parcare, acel loc fiind de fapt al dezvoltatorului. Vom vedea.
Și gardul din plăci de beton din apropiere dă un aspect foarte urĂąt accesului Ăźn imobil.

Acea curte a service-ului este pe domeniu public, fara autorizație, iar pe-acolo Comisia de circulație PMB ne-a dat acces auto si pietonal in curtea noastră, cu viza poliției rutiere. Așadar, acea curte va cădea in curând.

#82
Eusavu

Eusavu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 20.04.2015
Poze:

Fișiere atașate



#83
ttt_i

ttt_i

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 16.08.2015
Ce model(marca) de centrala de apartament se monteaza in apartamente si daca se accepta alt model.

#84
egiu

egiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 06.09.2014

 ttt_i, on 19 octombrie 2015 - 13:36, said:

Ce model(marca) de centrala de apartament se monteaza in apartamente si daca se accepta alt model.
Centrala este Bereta Ciao S24 si cred ca au fost deja montate....cel putin la etajul 2 erau montate.

#85
donstelik91

donstelik91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 24.05.2015

 ProhilRezidential, on 06 septembrie 2015 - 06:35, said:

Acea curte a service-ului este pe domeniu public, fara autorizație, iar pe-acolo Comisia de circulație PMB ne-a dat acces auto si pietonal in curtea noastră, cu viza poliției rutiere. Așadar, acea curte va cădea in curând.

Curtea a fost demolata.

#86
bgd_ul

bgd_ul

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 30.07.2014
Va salut, si eu am achizitionat un apartament in acest complex acum circa 3 luni. Am trecut sambata asta pe acolo si deja oamenii lucreaza pe casa scarii, pun gresia pe holuri, pe scari, au turnat aleea din spatele blocului, au montat caloriferele si teava de gaz. Am fost acum 1 saptamana si am ales si usile, si am platit decupajele extra (in functie de numarul lor si model), ziceau ca in circa 2 saptamani monteaza si usile interioare.

#87
Mariaa90

Mariaa90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 27.10.2015
Pentru cine este interesat, tocmai am cumparat un apartament din acest ansamblu iar situatia lucrarilor se apropie de final, se lucreaza la betonarea curtii, se fac lucrari la imprejmuire si mai sunt doar 4 apartamente disponibile. Structura blocului este foarte ok, rezistenta si merita toti banii. Eu am gasit mai multe detalii pe siteul acesta -> http://meridian-hous...roiecte/ilioara .

#88
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 276
  • Înscris: 27.07.2015

 Mariaa90, on 31 octombrie 2015 - 13:07, said:

Pentru cine este interesat, tocmai am cumparat un apartament din acest ansamblu iar situatia lucrarilor se apropie de final, se lucreaza la betonarea curtii, se fac lucrari la imprejmuire si mai sunt doar 4 apartamente disponibile. Structura blocului este foarte ok, rezistenta si merita toti banii. Eu am gasit mai multe detalii pe siteul acesta -> http://meridian-hous...roiecte/ilioara .
Au convenit suficiente persoane din acest topic - blocul este conform cu standardele, inclusiv proiectantul fiind prezent in discutie (Prohil Rezidential/ DanIlieB).
Multumim pentru indicatie, dar eu unul personal miros de la o posta reclama meridian house / silver activ imob sau cum se mai numeste AGENTUL CARE VINDE SI ACEST BLOC.
Tocmai astazi v-ati facut cont si ne recomandati un site cu 23 de vizitatori unici?Pe bune?!

Editat de Joakin, 31 octombrie 2015 - 14:25.


#89
zadros

zadros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 81
  • Înscris: 01.06.2008
Care mai e stadiul lucrarilor? Cand va fi posibila mutarea noilor locatari?

#90
Alexadi

Alexadi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 417
  • Înscris: 16.11.2002
Cele de 2 camere sunt multe gata, le mai trebuie doar usi interioare. S-a facut canalizarea, cred că si racordarea blocului la curent, gaz si apa. Mai trebuie instalate contoarele de curent. Scarile blocului sunt aproape gata. Se mai lucreaza la mansarde.
Pana sunt gata creditele, cred ca in decembrie se vor muta primii locatari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate