Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

ANAF -intre corectitudine si abuz !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1146 replies to this topic

#1135
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Purtatorul de cuvant de la ANAF: 80% din ce am verificat in luna martie, au fost corecti. Prejudicii luna martie 100 milioane euro la aia depistati.

View PostBalamache, on 04 aprilie 2015 - 12:26, said:

Te tot lauzi cu bonuri primte te miri unde. Tre sa ai acasa o impresionanta colectie de bonuri. Cred ca abia astepti loteria.
Nu ma intereseaza bonul decat ca dovada a faptului ca tranzactia a fost fiscalizata. Am zis ca prefer varianta electronica. Cu cat mai putine hartii, cu atat mai bine.

Edited by Cris007, 04 April 2015 - 12:28.


#1136
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View PostCris007, on 04 aprilie 2015 - 12:26, said:

Purtatorul de cuvant de la ANAF: 80% din ce am verificat in luna martie, au fost corecti. Prejudicii luna martie 100 milioane euro la aia depistati.
Si purtatorul de cuvant al guvernului a zis in ianuarie ca in guvernarea Ponta a crescut nivelul de trai al romanilor cu 32 la suta.
Purtatorii de cuvant tre sa fie tare fericiti ca-si gasesc fraieri care se uita-n gura lor.Posted Image

View PostCris007, on 04 aprilie 2015 - 12:27, said:

Nu ma intereseaza bonul decat ca dovada a faptului ca tranzactia a fost fiscalizata. Am zis ca prefer varianta electronica. Cu cat mai putine hartii, cu atat mai bine.
`

Attached Files



#1137
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View PostCris007, on 04 aprilie 2015 - 12:27, said:

Am zis ca prefer varianta electronica.

Care? Unde? Jumate din tara are cacastoarea-n fundu' curtii. Te duci la stana sa iei o bucata de branza cu cardul?

#1138
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View PostBalamache, on 04 aprilie 2015 - 12:32, said:

Care? Unde? Jumate din tara are cacastoarea-n fundu' curtii. Te duci la stana sa iei o bucata de branza cu cardul?
Sa vina cu branza jos in vale la aia care au aparate sa vanda. Oricum nu se duce nimeni dupa branza in varful muntelui. GSM e peste tot. Sa amortizeze pretul aparatului in pretul branzei, ca asa e in economia de piata.

Edited by Cris007, 04 April 2015 - 12:36.


#1139
bughiudan

bughiudan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 31.08.2009

View PostBalamache, on 04 aprilie 2015 - 12:26, said:

Te tot lauzi cu bonuri primte te miri unde. Tre sa ai acasa o impresionanta colectie de bonuri. Cred ca abia astepti loteria.


Macar de s-ar face  bonurile fiscale din hartie ca cea igienica,ca dimensiuni si ''moliciune'' ,atunci le-as lua degraba din orice magazin!! As insista chiar sa le primesc!!!

''Prieteni stiu de ce''Posted Image

Edited by bughiudan, 04 April 2015 - 13:03.


#1140
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View PostCris007, on 04 aprilie 2015 - 12:34, said:

Sa vina cu branza jos in vale la aia care au aparate sa vanda. Oricum nu se duce nimeni dupa branza in varful muntelui. GSM e peste tot. Sa amortizeze pretul aparatului in pretul branzei, ca asa e in economia de piata.


Te vad de partea alora cu para malaiata.....n-ai urcat niciodata intr-un copac pentru a te bucura de fructele lui ? ai asteptat ......sa-ti cada ?

#1141
bughiudan

bughiudan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 31.08.2009

View PostCapitanuPICARD, on 04 aprilie 2015 - 09:26, said:

PS: Mult prea tare filmuletul !!!!!


Ce mie frica sa nu fie pacaleala faza cu filmuletul de 1 aprilie si acolo toata lumea sa elibereze  bon fiscal Posted Image    Utopieeeeeee!!!!

#1142
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postbughiudan, on 04 aprilie 2015 - 13:02, said:

Macar de s-ar face  bonurile fiscale din hartie ca cea igienica,ca dimensiuni si ''moliciune'' ,atunci le-as lua degraba din orice magazin!! As insista chiar sa le primesc!!!

''Prieteni stiu de ce''Posted Image

Nu îți recomand și atrag atenția tuturor celor interesați că bonurile fiscale sunt periculoase pentru sănătate.  
Sunt cancerigene.
Trebuie evitată atingerea acestora cât este posibil de mult.

Detalii în linkurile de mai jos:
http://www.takepart....you-touch-toxic

http://www.plosone.o...resentation=PDF

#1143
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Interesant. Deci statul te obliga sa folosești substanțe cancerigene.
Cred ca s-ar găsi un judecător care sa acorde niște despăgubiri unui bolnav de cancer!

#1144
bughiudan

bughiudan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 31.08.2009

View Posttomaso, on 04 aprilie 2015 - 13:38, said:

Nu îți recomand și atrag atenția tuturor celor interesați că bonurile fiscale sunt periculoase pentru sănătate.  
Sunt cancerigene.
Trebuie evitată atingerea acestora cât este posibil de mult.

Detalii în linkurile de mai jos:
http://www.takepart....you-touch-toxic

http://www.plosone.o...resentation=PDF


''Io'' am specificat : din hartie ca cea igienica......Posted Image

#1145
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postbughiudan, on 04 aprilie 2015 - 14:59, said:

''Io'' am specificat : din hartie ca cea igienica......Posted Image

Prea mici ca dimensiuni, nici la asa ceva nu-s bune, iar daca sunt mai mari, hartia devine taietoare, risti sa faci fisuri anale daca le folosesti.

Sir W. Churchill spunea ca in America " ziarele sunt prea groase, iar hartia igienica prea subtire ".
Da' cred ca aia nu aveau si nu dadeau bonuri fiscale pentru orice tampenie...

Edited by sylvius, 04 April 2015 - 15:18.


#1146
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
http://www.gandul.in...a-anaf-14105765


Azi am văzut si eu echipajul ANAF controlând de zor o firma intr-o localitate lângă București. Eram curios daca vor controla toate firmele din zona, asa ca am intrat intr-un magazin destul de aproape de ăla controlat si am așteptat vreun sfert de ora sa văd ce se întâmpla.
Nimic. Pana la urma am cumpărat ceva, fara bon fiscal si am plecat. Mașina ANAF se vaporizase.
Concluzia mea este ca inspecțiile ANAF sunt la comanda. Sau cel puțin asa părea azi in situația asta.

#1147
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,343
  • Înscris: 13.01.2011
Devierile arată că subiectul a ajuns la maturitate, vine vorba  :)

Continuați aici:

http://forum.softped...e-ce-cat-de-ce/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate