Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Solutie antimanele

- - - - -
  • Please log in to reply
354 replies to this topic

#343
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Tinand cont ca manelistii ascultau asa ceva inainte, da...o gasesti pe pagina in cauza.

#344
IAHIM7

IAHIM7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.06.2010
daca nu facem cv rapid o sa ne tiganizam cu totii  :nonobad:

#345
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009
@IAHIM7: oops, too late! majoritatea suntem deja pe felie cu bercea mondialu' :lol:

Edited by incepator20, 07 June 2010 - 18:59.


#346
andrei_210

andrei_210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 21.10.2009

View PostSandu_Ionescu, on 19th January 2010, 03:54, said:

De ce trebuie sa existe o solutie antimanele?,don baxter,inna,&other shit,nu exista?
Crede-ma, sunt de acord! Manelistii + Ina ar trebui interzisi! Cat despre Animal x... Candy... ma, astia saracii fac muzica din distractie, din placere. Ina=fitze, prostie. Manele=Fitze, prostie.


Sunt 18 pagini de posturi aici, (pana acum) nu m-am obosit sa le citesc pe toate, ca sunt cam aceleasi posturi ca si in alte subiecte care le-am mai citit. Vreti sa vedeti de ce nu suport manelele? Am gasit aici un exemplu perfect pentru toti cei care spun ca "manelele nu-s naspa, ca de ce sa fie naspa, de ce sa fie interzise, ca altele de ce nu ar trebui interzise, ca tot asa is.. nu stiu ce..." uitati-va.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ci2gD4nqfJQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andrei_210, 13 June 2010 - 14:34.


#347
Tiberiu_Alexander

Tiberiu_Alexander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.01.2010
Mie mi se pare că acest fenomen al manelelor este în scădere. Sau cel puțin a stagnat.

#348
perus

perus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.06.2007
-Eu urasc manelele, vecinului ai plac, mie imi place hip-hopul si muzica reggae chiar si unele piese rock,vecinului nu ii place.
-Sistemul audio al vecinului maxim 40w rms,sistemul meu 150w rms
-Cum aud muzica la el cum dau la maxim... :lol:

#349
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Eu folosesc dinasta:

Attached Files



#350
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,889
  • Înscris: 10.02.2011

View Postperus, on 3rd February 2011, 22:51, said:

-Eu urasc manelele, vecinului ai plac,
una-i sa-ti placa sau sa nu-ti placa si alta-i sa urasti ceva numa ca nu-ti place tie ; asa-i romanu in general.

View Postperus, on 3rd February 2011, 22:51, said:

mie imi place hip-hopul si muzica reggae chiar si unele piese rock,vecinului nu ii place.
chestie de gusturi ; nici mie de exemplu nu-mi place hip-hopu ca ma zgarie la urechi, manelele macar is mai ritmate ; mai demult ascultam si eu la gramada, acuma ma limitez la manele, populara, etno si chestii din astea de la noi, ce sa-i ascult pe 50 cent ? mie nu-mi spune nimic hip-hopu.

View Postperus, on 3rd February 2011, 22:51, said:

-Sistemul audio al vecinului maxim 40w rms,sistemul meu 150w rms
stai sa-l vezi pe al meu, am doua boxe de 2 x 280 wati rms sau 150 sinus, egalizator, si vreo 11 statii de putere numa modele de modele bengoase de marca. Ai bas placut si calitate, nu bubuieli si zgarieturi.

View Postperus, on 3rd February 2011, 22:51, said:

-Cum aud muzica la el cum dau la maxim... :lol:
si se tot spune ca numa manelistii nu-si respecta vecinii.  :upset:

#351
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009

View PostMotanu13, on 3rd March 2011, 21:10, said:

chestie de gusturi ; nici mie de exemplu nu-mi place hip-hopu ca ma zgarie la urechi, manelele macar is mai ritmate ; mai demult ascultam si eu la gramada, acuma ma limitez la manele, populara, etno si chestii din astea de la noi, ce sa-i ascult pe 50 cent ? mie nu-mi spune nimic hip-hopu.
nu oricine poate asculta rap pt ca nu oricine intelege muzica asta. In general ascultatorilor de manele nu le place rap-u', deci faci parte din multime, nimic nou sub soare.

#352
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

View Postdmx85, on 6th March 2011, 23:35, said:

nu oricine poate asculta rap pt ca nu oricine intelege muzica asta. In general ascultatorilor de manele nu le place rap-u', deci faci parte din multime, nimic nou sub soare.

Nu generaliza. Te asigur ca sunt ascultatori ai mai multor genuri printre care se includ manele si hip hop. Si, te rog...fara expresia parazitilor la aceasta chestiune :)

Edited by bogdan3214, 06 March 2011 - 23:46.


#353
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009

View Postbogdan3214, on 6th March 2011, 23:44, said:

Si, te rog...fara expresia parazitilor la aceasta chestiune :)
te referi la strofa cu invitatia? :lol:

Anyway, daca un individ asculta manele + muzica de la radio si tv si mai asculta si un in da club, empire state of mind sau billionaire + mafia si puya asta nu inseamna ca e un ascultator de rap Asta e genu' de ascultator care consuma ce i se ofera, fara sa se oboseasca sa analizeze muzica ce-i este servita.

#354
bogdan3214

bogdan3214

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 07.03.2009

View Postdmx85, on 17th March 2011, 22:10, said:

te referi la strofa cu invitatia? :lol:

Anyway, daca un individ asculta manele + muzica de la radio si tv si mai asculta si un in da club, empire state of mind sau billionaire + mafia si puya asta nu inseamna ca e un ascultator de rap Asta e genu' de ascultator care consuma ce i se ofera, fara sa se oboseasca sa analizeze muzica ce-i este servita.

Esti ignorant, nu gluma sau mai degraba sa te scuz putin, esti plin de idei preconcepute....lol..iti puteam zice inainte cu certitudine ca vei iesi cu aceste exemple in fata aruncand un aer de genul " you don't know rap 'till you listen to some eazy e...he's za shit" ...

Si pentru a te lamuri, sa nu ramai cu o confuzie asupra acestui mesaj cand il vei citi, iti pot zice ca nu e cazul de artistii mentionati de tine, ci ma refeream la un exemplu cum am zis mai devreme de gen "Eazy E" sau "2pac", la care sunt 100% sigur ca-mi vei da dreptate ca sunt "real rap" lol, dar astfel de posturi apartin pe aria de hip hop, asa ca sa nu deviem de la subiect. :)

#355
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,716
  • Înscris: 13.06.2004
Difuzarea agresivă a muzicii lătărești. Nici asta nu-mi place, dar o prefer manelelor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate