Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Solutie antimanele

- - - - -
  • Please log in to reply
354 replies to this topic

#325
yeaRZero

yeaRZero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2009

View Postlivelysory, on 9th July 2009, 11:54, said:

daca sunteti anti manele inchideti-va in camera si plangeti la coltz
in primele zile o sa va fie mai greu probabil dar dup-aia va obisnuiti k sunteti si voi oameni culti si civilizati

Dai dovadă de multă inteligență în afirmațiile pe care le faci, nu-i de mirare că m-ai întrebat ce m-ai întrebat în legătură cu Clayderman într-un alt thread de pe aici.  :lol:

#326
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

View Postlivelysory, on 9th July 2009, 09:54, said:

daca sunteti anti manele inchideti-va in camera si plangeti la coltz
in primele zile o sa va fie mai greu probabil dar dup-aia va obisnuiti k sunteti si voi oameni culti si civilizati

raspunsul tau este dovada clara a inteligentei de care dai dovada. dar, de fapt nu stiu de ce ma mai mir..........
dovada clara ca omul se trage din maimuta......
:P

#327
livelysory

livelysory

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2006
sa inteleg ca inca nu mi-ati luat in considerare sfatul? va e rusine sau ce se intampla :|?

sper ca mai exista o speranta pentru voi...

#328
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
speranta moare ultima!
:D

#329
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Citind ultimele pagini din acest topic am descoperit ca Einstein ,Newton au fos un nimic pe langa geniile de aici :D .

#330
yeaRZero

yeaRZero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2009
apropo.. manelistii stiu de fapt ce sunt alea manele ?

O "manea" e de fapt o componenta din lemn folosita la structura fundatiilor caselor din lemn, sau se poate folosi si pentru cofraje ce dau forma betonului intr-o fundatie plus alte finisaje si produse, gen bile manele sau materiale din rasinoase numite in general manele.
Muzica "manea" NU EXISTA si nici nu va exista asa ceva in DEX sau in orice alt dictionar, decat in mintea noastra care ne-am obisnuit cu numele.. si pampalaii care numesc un lucru facut dupa ureche drept "manea" acelasi lucru si in privinta lor. Mai documentati-va si voi in privinta unor lucruri apoi incepeti sa numiti un curent muzical sau non-muzical drept "manea" "scandura" sau "grinda". Noroc ca lucrez in domeniu.. am cautat in niste carti mai vechi despre materiale o componenta de lemn si am dat automat peste aceste "manele".
Tiganii ar trebui sa-si deschida o firma de cherestea. Nici nu cred ca ar fi in stare sa foloseasca vreun instrument de taiat.. si-ar taia burtile si ghiulurile in lamele de la ferastrau. :lol:

#331
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View PostyeaRZero, on 4th August 2009, 23:01, said:

apropo.. manelistii stiu de fapt ce sunt alea manele ?
Mai nene, nici eu nu suport manelele, dar mai documenteaza-te si tu inainte sa arunci vorbe. Exista cuvantul in DEX :
MANEÁ, manele, s.f. Cântec de dragoste de origine orientală, cu melodie duioasă și tărăgănată. – Din tc. mani;
Sursa: DEX '98 | Trimisă de claudia, 27 Sep 2003 |
Manelele originale au fost introduse in tara de domnitorii fanarioti, care i-au adus cu ei pe muzicantii turci, si se cantau la curte ; sunau probabil ceva in genul asta : Trei Parale
Ca au fost deformate in ultimul hal si cuvantul "manea" a ajuns sa denumeasca lalaielile lamentabile pe care le cunoastem acum, este cu totul alta poveste ...

#332
yeaRZero

yeaRZero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2009

View PostMoaca, on 5th August 2009, 09:13, said:

Mai nene, nici eu nu suport manelele, dar mai documenteaza-te si tu inainte sa arunci vorbe. Exista cuvantul in DEX :
MANEÁ, manele, s.f. Cântec de dragoste de origine orientală, cu melodie duioasă și tărăgănată. – Din tc. mani;
Sursa: DEX '98 | Trimisă de claudia, 27 Sep 2003 |
Manelele originale au fost introduse in tara de domnitorii fanarioti, care i-au adus cu ei pe muzicantii turci, si se cantau la curte ; sunau probabil ceva in genul asta : Trei Parale
Ca au fost deformate in ultimul hal si cuvantul "manea" a ajuns sa denumeasca lalaielile lamentabile pe care le cunoastem acum, este cu totul alta poveste ...

M-am documentat destul, nu-ti face tu griji pentru asta :P Am si spus la ce ma refeream cand am scris balaria aia acolo... "O "manea" e de fapt o componenta din lemn folosita la structura fundatiilor caselor din lemn, sau se poate folosi si pentru cofraje ce dau forma betonului intr-o fundatie plus alte finisaje si produse, gen bile manele sau materiale din rasinoase numite in general manele. "
Esti in stare sa citesti ? Lasa-ma cu semnificatia termenului in muzica, oricum nu inseamna nimic pentru mine :lol: Pai da ma, compara tu muzica din 1300 ADUSA DE TURCI... cu asta din tigania cu care ne confruntam actual. Atunci n-ar mai fi trebuit numite manele. Clar numele nu are nicio provenienta bine pusa la punct deci..

#333
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,951
  • Înscris: 14.11.2004
Cand am vazut topicul am crezut prima oara ca au inventat astia ceva gen "Off" , care alunga manelele, cum e acel spray comercial anti-tantari , dar acum am inteles despre ce e vorba  :lol: .

#334
krissti

krissti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 31.10.2005
Si io care credeam ca vine de la nicolae manea ala, saf de fotbaliatori de pe la rapid; sa nu-mi spuneti ca akcentu canta altfel, ca nu va cred.  -_-

#335
Fun_SUSANU_Fun

Fun_SUSANU_Fun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.09.2009
Solutie antimanele???
Solutie antirock??? niciodata
Ce aveti bai fratilor cu manelele..Cantaretii baga de la ei sa isi intretina familia pe seama noastra cei care ii ascultam...Nu ii mai ascultati si gata...S-a rezolvat treaba...Daca te intereseaza intr-un mod anume despre o solutie antimanele inseamna ca ai fost o data "manelist" sau iti plac dar asculti in liniste..De ce? Pai cum mai zicea altul pe forum  :D  ,nu mai e la moda...Stati linistiti ca ce e frumos si lui D-zeu ii place...

Attached Files



#336
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006

View PostFun_SUSANU_Fun, on 9th September 2009, 07:18, said:

..Cantaretii baga de la ei sa isi intretina familia pe seama noastra cei care ii ascultam...ai zicea altul pe
...Stati linistiti ca ce e frumos si lui D-zeu ii place...

Da,da,sa-si intretina familia.Saracutii,mi-e mila de ei si de salariu mediocru pe care-l castiga. :confuzzled:
Pun pariu ca si Dumnezeu e antimanelist.Cum sa-i placa asa ceva?Uatafac.

#337
Fun_SUSANU_Fun

Fun_SUSANU_Fun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.09.2009

View Posttyrael, on 11th September 2009, 06:22, said:

Da,da,sa-si intretina familia.Saracutii,mi-e mila de ei si de salariu mediocru pe care-l castiga. :confuzzled:
Pun pariu ca si Dumnezeu e antimanelist.Cum sa-i placa asa ceva?Uatafac.
Faza cu Dumnezeu era un mod de a spune ceva...Cat despre salariul manelistilor banii care vin usor se duc la fel...Sa nu ii mai cheme lumea la petreceri si cu siguranta v-or da faliment cu download-urile noastre dupa Goagal  :D

Edited by Fun_SUSANU_Fun, 14 September 2009 - 00:53.


#338
n91user

n91user

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2009
Solutiile mele:
In general eu am castile in urechi, umblu cu ele peste tot, insa acasa e ceva mai dificil.
Sunt anumiti oameni care nu inteleg faptul ca la ora 4-5 dimineata omu vrea sa doarma, nu sa asculte ragaielile manelistilor, atunci sun la politie, am tot dreptul sa fac asta si pana acum l-am folosit din plin.
Insa la ore normale, daca fac un gratar, sau incearca sa petreaca, e tot dreptul lui, imi pun castile pe urechi si tac...
Cam asta e Romania, incerc sa evit pe cat posibil manelele, insa uneori imi pare misiune imposibila.
Peace.

#339
MetalTerror666

MetalTerror666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 16.06.2009
Solutia .... NAPALM !!!!!!!!

#340
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Cum zicea raposatu' Cliff Burton: "Those manelistic pieces of shit, you know, kill'em all!".

#341
iRufy

iRufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.10.2009

View PostMetalTerror666, on 5th December 2009, 01:04, said:

Solutia .... NAPALM !!!!!!!!
Es ist Zeit für Rache!

#342
Sandu_Ionescu

Sandu_Ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 27.12.2009
De ce trebuie sa existe o solutie antimanele?
O solutie anti animal x,andre,asia,candy,don baxter,inna,&other shit,nu exista?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate