Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Viitorul de aur al nasru...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.267
  • Înscris: 13.07.2005
Faza 1.
    Stau cu chirie : 4 mil . Sa nu va ganditi ca am propria garsoniera.  O baba seniala, cea la care stau, imi face viata grea.  Dar daca as fi fost profesor si as castiga tot 4 milione, cum m-as decurca? Da, un profesor care termina faculta castiga sub jumate din salariul soferului RATB si sub al unui maturator REBU.
Oaaa, dar sunt milione, ti se spune. Or fi ele milione , dar nu valoreaza nimic.
De ce ? Pentru ca un bun profesionist nu lucreaza pe banii astia. Pentru a nenoroci viitorul, prin generatia tanara.


Faza2.
    Citesc publicatiile Universitatii si vad ceva de genul " adresativa cu increderea centrului CIOCP, un serviciu in folosul studentilor.." Stand in camimul Kogalnicenu, tot trecand pe langa acest centru, am intrat o data sa ma informez. M-au luat tare de la usa:
- Vacantele alea in strainatate nu mai sunt, s-au dat, a venit domul ministru, daca n-ai fost aici...
- Ce vacante, ca eu n-am venit pentru asta. Vreau sa va intreb ce serviicii oferiti studentilor?
- Noi, pai ce serviici oferim ? Ce facem aici ?
- Pai sa va spun eu ce faceti aici ? Faza la care scot publicatia Universitatii si le arat cu ce se ocupa ei de fapt.
- Daaaa ?... Pai,.. Vino peste 2 spatamani . ..
Nu mai are rost sa explic ca Univessitate anunta cu mare fast in multe publicatii cat de mult ajuta centrul acesta studentii si ei, de fapt, nici nu stiu  cu ce se ocupa.

Faza3
Politehnica are un fel de Birou de Relatii cu Publicul. De cateva ori am fost acolo, n-au stiut sa-mi raspunda nici la cele mai simple intrebari, fie si legate de data admiterii. " Intra pe site-ul nostru la ..."
Ei habar n-au ce fac acolo, dar cica lucreaza...

Faza 4
Mi s-a furat mobilul. Dar desi Connexul poate stii inaintea oricarui apel ca se efectueaza de pe un telefon furat (prin IMEI), il lasa sa functioneze.  Ca ei sunt superiori legii romanesti. Cum se poate asta ? Cum ar fi eu sa merg cu o masina furat si politistii sa stie asta si sa ma salute amical. De e Connex, astia este destepti, noi nu ne bagam...

Editat de Gurban_Dan, 10 ianuarie 2006 - 16:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate