Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 

UMF Iasi - Asistenta generala - Admitere 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
markov

markov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.05.2013
Buna ziua! Sunt nou pe forum (oarecum), deci luati-ma usor.
Care ar fi faza: vreau sa dau la asistenta generala la admiterea din 2015 (prima sesiune, nu in septembrie) si cum nu am ce sa fac pana atunci, ma gandeam sa citesc materia din care se dau grilele. Stiu ca se va pune la dispozitie o carte cu grilele posibile pentru examenul de admitere, insa nu stiu exact cand apare aceasta, insa pana atunci as vrea sa invat materia din care se preiau subiectele pentru grila. Aveti idee din ce carti pot sa citesc/invat pana apare cartea cu grile? Merci anticipat!

#2
Lompy

Lompy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.07.2014
Poti sa incepi sa inveti  dintr-un manual de biologie de clasa a 11-a. in principal in asta consta examenul la asistenta, in biologie, eu sunt la asistenta medicala in constanta si am dat numai din biologie acum in Iasi nu stiu exact cum ar putea fi dar stu ca biologia e baza, si in primii ani, ca o sa faci anatomie.

#3
markov

markov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.05.2013
Merci de raspuns.
Ai idee daca pot gasi undeva un manual cu teste grile doar ca sa imi fac o idee despre cum sunt formulate intrebarile?

#4
Dana-

Dana-

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.02.2015

View Postmarkov, on 03 februarie 2015 - 15:24, said:

Buna ziua! Sunt nou pe forum (oarecum), deci luati-ma usor.
Care ar fi faza: vreau sa dau la asistenta generala la admiterea din 2015 (prima sesiune, nu in septembrie) si cum nu am ce sa fac pana atunci, ma gandeam sa citesc materia din care se dau grilele. Stiu ca se va pune la dispozitie o carte cu grilele posibile pentru examenul de admitere, insa nu stiu exact cand apare aceasta, insa pana atunci as vrea sa invat materia din care se preiau subiectele pentru grila. Aveti idee din ce carti pot sa citesc/invat pana apare cartea cu grile? Merci anticipat!

Bună! Anul acesta voi da şi eu admitere la UMF Iasi ..Sunt 3 manuale din care trebuie să înveţi ..Ariniş ,Cristescu şi Huţanu ..Daca doreşti să afli mai multe ,este pe facebook un grup"Simularea examenului de admitere la Umf Iasi "  Succes !

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,505
  • Înscris: 19.04.2009

View PostLompy, on 03 februarie 2015 - 19:25, said:

Poti sa incepi sa inveti  dintr-un manual de biologie de clasa a 11-a. in principal in asta consta examenul la asistenta, in biologie, eu sunt la asistenta medicala in constanta si am dat numai din biologie acum in Iasi nu stiu exact cum ar putea fi dar stu ca biologia e baza, si in primii ani, ca o sa faci anatomie.

Mare asistenta ai sa ajungi...
Anunta-ti pacientii de inainte ca daca te vad cu sticla de peroxid s-o ia la fuga ca-i lasi fara organe.
Oameni buni, chiar asa, ce va invata la asistenta aia generala?!?!

#6
gabiSM

gabiSM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.02.2013

View Postmarkov, on 03 februarie 2015 - 15:24, said:

Buna ziua! Sunt nou pe forum (oarecum), deci luati-ma usor.
Care ar fi faza: vreau sa dau la asistenta generala la admiterea din 2015 (prima sesiune, nu in septembrie) si cum nu am ce sa fac pana atunci, ma gandeam sa citesc materia din care se dau grilele. Stiu ca se va pune la dispozitie o carte cu grilele posibile pentru examenul de admitere, insa nu stiu exact cand apare aceasta, insa pana atunci as vrea sa invat materia din care se preiau subiectele pentru grila. Aveti idee din ce carti pot sa citesc/invat pana apare cartea cu grile? Merci anticipat!

Ai cumva subiectele din 2015 ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate